Keresés

Részletes keresés

Kacica1234 Creative Commons License 2015.07.18 0 0 1481

Sziasztok!  Valaki  meg tudná mondani, hogy  lehet  eljutni a  velencei  reptérről  Bibioneba? Válaszaitokat  előre is köszönöm. 

Azste Creative Commons License 2015.06.18 0 0 1480

Sziasztok,

szeretnék segítséget kérni.

szükségem lenne most használatos olyan olasz bélyegre amivel lehet magyarba levelet küldeni.

egy válaszborítékra kellene.

 linket szeretnék mondjuk ebayről pl hogyha ott lehet venni vagy ha valaki küldene azt nagyon megköszönném, természetesen kifizetem.

 

előre is köszönöm,  Eszter

sinhran Creative Commons License 2015.06.15 0 0 1479

Sziasztok!
Olaszországban élő, vállalkozó szellemű partnereket keresek egészségmegőrzés területén működő vállalkozásomhoz!

E-mail címem publikus, oda várom a jelentkezést!

nzsolt0311 Creative Commons License 2015.06.03 0 0 1478

Sziasztok!

 

Olyan magyarokkal szeretnèm felvenni a kapcsolatot, akik Torinóban élnek. nzsolt0311@gmail.com. 

Autó ügyben kérnék segítséget.

 

üdv.: 

Zsolti

Bartos Krisztina Creative Commons License 2015.05.17 0 0 1477

sziasztok
segítséget szeretnék kérni,
a következő szállás környékén fizetős a parkolás hétköznap?? vagy tudtok -e a közelben egy parkoló házat
Yellow Line Apartments

Via Emilio de Marchi 8, Bicocca - Zara, 20125 Milánó, Olaszország –
előre is köszönöm a segítséget

Blue from the Island Creative Commons License 2015.03.17 0 0 1476

Sziasztok!

Egy sportesemény kapcsán utazok április 9-én csütörtökön Torinóba és hétfőn 13-án jövök vissza,van aki tud segíteni szállásügyben erre a 4 éjszakára 1 max 2 főre?

Természetesen megfizetem a szállás díját.

 

gesszti Creative Commons License 2015.03.13 0 0 1475

Sziasztok!

 

Bolzano, Vipiteno, Dobbiacco, Tolmezzo négyszögben, vagy környékén keresgélek szálláslehetőséget július közepén. Jó lenne olyan helyet találni, ahol vagy a tulaj, vagy a dolgozók magyarok. (tavaly sikerült Ausztriában) 3-4 napos csillagtúra lenne. Ha tudtok ilyen helyet, akkor küldjétek el nekem emailben! Köszönöm!

 

Fizetős, és/vagy kerülendő utakról tudtok ebben a körzetben? Bolzano - Cortina d'Ampezzo - Lago di Sauris - Tolmezzo  városok, és a Fiume Tagliamento, illetve Torrente Meduna környéke érdekelne. 

Sylvie1006 Creative Commons License 2015.03.04 0 0 1474

Sziasztok!

 

 

Kérlek segítsetek :). Apukám kint van Észak-Olaszországban MERANOBA és munkát keres. Sajnos nem beszél se olaszul se németül de a párja igen. Ért az építőiparhoz és szinte bármihez. Bármilyen munkát elvállaln ha tudtok valamit kérlek írjatok a kovesdi14@gmail.com- ra! S.O.S

_Zoli82_ Creative Commons License 2015.02.23 0 0 1473

Sziasztok!

Előre is bocsánat az off-ért. Kis segítséget szeretnék kérni egy meglepetés megszervezéséhez. Március elején párommal Rómába utazunk és szeretném ott megkérni a kezét. Önmagában maga a helyszín is emlékezetessé tenné számunkra ezt a csodálatos pillanatot, de én szeretném ha egy váratlan helyzetből érkezne felé a nagy kérdés. :) Ennek a váratlan helyzetnek a kialakításához szeretném kérni egy kint élő honfitársam segítségét, mivel a helyismerettel és a nyelvvel is erős kihívásokkal küszködök. Természetesen vannak konkrét elképzeléseim, de ezeket csak annak fejteném ki bővebben, aki megtisztel azzal, hogy segítő kezet nyújt. (Természetesen annak is örülnék, ha csak néhány helyi információval ellátna.)

Előre is köszönöm szépen!

Zoli 

T.:.Csaba Creative Commons License 2015.02.19 0 0 1472

Üdv

 

Most készülök egy dél olaszországi kisváros mellé dolgozni. Azt szeretném tudni hogy a munkavállalási engedélyek költségei, tényleg elérhetik e az 1000-1200 eurót? 

 

A válaszokat előre is köszönöm.

Biodiverzitás Creative Commons License 2015.02.09 0 0 1471

Kedves Olaszországi Magyarok! Kérlek segítsetek nekem egy rövid kérdőív kitöltésében a jövedelemkülönbségekről Európában.

http://online-kerdoiv.com/index/view/hash/8d81d3784b252aaa91994003c210e29b

adren Creative Commons License 2015.01.29 0 0 1470

nna azért nem hinném, hogy csusztat. esetleg kiábrándult. hazudni biztos hogy nem fog nekem.

15 éve itt él, 2000 elötti élményei vannak. 

Előzmény: Szállító1974 (1469)
Szállító1974 Creative Commons License 2015.01.27 0 0 1469

Adren!

 

Szerintem az ismerősöd  csúsztat feléd egy kicsit.......

Az hogy a művész világ hogy működik azt nem tudom, de egy biztos SZABÁLYOK MINDENHOL VANNAK AMIT BE KELL TARTANI.

Csak az nem mindegy hogyan alkalmazzák.........

Szerintem ha kiakarsz menni tedd meg és tapasztald meg a dolgokat saját magad.

 

 

Előzmény: adren (1468)
adren Creative Commons License 2015.01.19 0 0 1468

még egyszer rákérdeztem a srácnál.

szóval aki sima munkahelyen dolgozik annak víg az élet.

de aki szabadúszó és nincs bejelentett munkahelye és nem fizet rendszeresen adót, stb azt rengeteget nézik, és azt mondja hogy 15 éve itt él de most is küldik a leveleket 2-3 évente hogy nyilatkozzon a keresetéről... 

mert olasz állampolgár még mindig. 

 

adren Creative Commons License 2015.01.17 0 0 1467

és épp világörökségi helyszínen élünk, és ha valahol akkor itt vannak szabályok

adren Creative Commons License 2015.01.17 0 0 1466

nna köszi! mi gyerekekel még albérletezünk mert nem tudjuk hogy is épitkezzünk, hogy vegyünk házat.

persze ezek akérdések, (obi baumax ott is van ) bennem is felmerültek... 

Előzmény: kisbandesz (1465)
kisbandesz Creative Commons License 2015.01.16 0 0 1465

Szia!

 

Vannak szabályok , pl egy történelmi városrészben nem festheted le a házad akármilyen színűre , nem tehetsz fel akármilyen árnyékolót , de azt hiszem ez megérthető. Az , hogy nem hegeszthetsz a garázsban pl az egy egetverő hülyeség,mert , akkor a barkács boltokban minek árulnak minden féle szerszámokat és gépeket , ha nem használhatod.

Nem kérdezik meg , hogy miből vetted a tv-t , meg a mosőgépet meg az autót. Az , hogy kis autóval járnak szintén hülyeség. Egy bizonyos réteg ( idősebb nénik , fiatalok és nők) kis autóval jár , a parkoló helyek és az utcák szűkössége miatt , de aki megengedheti magának az nagyobbnál nagyobb autót vesz.  Éltem kinnt évekig , sajnos most nem , de nagyon ugy néz ki , hogy ki fogunk még költözni ,mert itthon már a helyzet türhetetlen , csak mi hülyék ide építkeztünk , ahelyett , hogy ott vettünk volna valami ingatlant.

 

Előzmény: adren (1464)
adren Creative Commons License 2015.01.12 0 0 1464

ennek én örülnék a legjobban. 

 

szóval simán lefesthetem a házam, kerítésem, ajtóm ablakom, a kertben fészerben hegeszthetek, 

nem jön be a finánc megkérdeni a lapostv honnan van, nem állít meg, hogy miből vettem az autóm, 

ésatöbbi?

és ezt ti mint kint élő lakosok tudjátok tapasztaljátok?

 

Előzmény: kisbandesz (1463)
kisbandesz Creative Commons License 2015.01.12 0 0 1463

Te jó ég! Ez mekkora sületlenség.

Előzmény: adren (1455)
adren Creative Commons License 2015.01.12 0 0 1462

Szia Szállító!

 

Odakint született, és ott élt 30 évet, 15  éve Magyar lány férje és itt él. 

És nem az olaszok vendégszeretetéről beszél, hanem arról, hogy a

bürokrácia ellehetetlenít minden saját önerős, kreatív dolgot.

Én nem dolgozni mennék ki a családommal, hanem élni.

Odahaza dolgozunk szobrászok vagyunk. 

Kreatív és konstruktív emberek...

Az olasz barátom számára, aki cirkuszos, lehetetlen az ottani élet, és idehaza

tud csak érvényesülni.

Azt mondja annyira körbeszövi a paragrafusok és kérelmek hada az országot,

hogy mire egy sz@ros lépcsőt engedélyeztet a cirkusz oldalsó művészbejárójánál,

addigra lemegy két évad is, és ki kell tölteni 200 papírt. 

Ő, és én is otthon, dolgozgatunk, saját tervezésű sportkocsit építünk, 

és ezt olaszországban lehetetlen pld. 

Persze ha reggel kilépsz a lakásodból, belépsz a liftbe és lemész az utcára, 

onnan a melóhelyedre és végül este haza, akkor ezekkel a dolgokkal soha

nem találkozol. Szerinte...

Erre irányult a kérdés...

 

Tud valaki rájuk válaszolni? 

Nagyon jó lenne mert nincs támpontom....

Köszönöm!!!

 

Előzmény: Szállító1974 (1460)
Szállító1974 Creative Commons License 2015.01.11 0 0 1461

Scrittore!

 

Te mi a szart irkálsz itt Olaszországról?

Akikkel beszéltem itt kinn azok mind azt

mondták hogy Soha a büdös életbe nem mennek vissza Magyarországra.

Mindenki rendesen dolgozik rendesen megkapják a fizetésüket ráadásul még tudnak félretenni is.

Ezt a himi-humi össze-visszavágott videódat töröld le nyugodtan vagy nézegesd egymagad ha ez a véleményed.

Előzmény: Scrittore (1437)
Szállító1974 Creative Commons License 2015.01.11 0 0 1460

Szia Adren!

 

Ez egy baromság a javából..................................

Az aki azt mondja Magyarország a kánaán az hazudik.

Az Olaszok vendégszeretőek nagyon, igaz ha kimész dolgozni még megnem ismernek kicsit visszafogottabak de utána ugyanolyan barátságosak.

Előzmény: adren (1455)
adren Creative Commons License 2015.01.11 0 0 1459

nem kint élek, de kivágyok a családommal... alant olvashatod a kérdéseimet Oo bürokratikusnak halltoo törvényeiről...

Előzmény: Sissi65 (1458)
Sissi65 Creative Commons License 2015.01.11 0 0 1458

Köszi szépen! Aranyos vagy! :)

Néha a legegyszerűbb dolog nem jut az ember eszébe... Főleg, ha most kezdett olaszul tanulni.

Belehúzok majd..:)

Ha a Google jól fordította, jól értem, hogy a barka észak-olasz neve "amenti"? 

Te kint élsz egyébként? (Hátha lesz nehezebb fejtörőm is...:))

Előzmény: adren (1457)
adren Creative Commons License 2015.01.11 0 0 1457

https://www.google.hu/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0CAUQjhw&url=http%3A%2F%2Fwww.giardinaggio.org%2Falberi%2Falberi-latifolie%2Fsalice-azzurro.asp&ei=GkOyVIy2IcXuPLqKgPAN&psig=AFQjCNG-zdehpU_M3XvyKC5qQHcBblIkvw&ust=1421055050168944

 

 

ez nem volt túl nehéz kérdés... :-)

Előzmény: Sissi65 (1456)
Sissi65 Creative Commons License 2015.01.10 0 0 1456

Sziasztok!

Kicsit fura kérésem van. Dolgozatot írok és nagyon kellene tudnom, hogy É-Ol.o-ban ismerik-e 

a barkát, létezik-e ott. :) Tudjátok, ami a fűznek a virága... Ha megtenné valaki, hogy utánajár, nagyon megköszönném.

Sokat segítene az is, ha az olasz nevét megmondanátok. Szótár szerint: amento, de hogy É-Ol.-ban is így

hívják-e, nem tudom. Nagyon köszönöm előre is annak, aki tud vmilyen infoval szolgálni.

Kap egy barkát tőlem virtuálisan... :)

adren Creative Commons License 2015.01.09 0 0 1455

Sziasztok! Tanácsra lenne szükségünk. Néhány éve készülünk Oo-ba költözni, művészként, és nem állásba mennénk. Egy ideköltözött barátom aki olasz, azt mondta, annyira körülhálózza az országot, a bürokratikus gondolkodásmód, hogy aktív, kreatív szellemnek lehetetlen ott élnie. Példák, amiket felhozott érvként.:

 

-nem festheted le a házad, csak szakemberrel csináltathatod.

-ők mondják meg a színét.

-nem ácsolhatsz kerítést magadnak, csakis szakemberrel csináltathatod.

-nem csinálhatsz a kertedben szaletlit, nem barkácsolhatsz, vedd meg, csináltasd meg, és az önkormányzat kijelöli a szakembert aki megcsinálhatja.

-nem cserélheted le a kocsid felnijét, csak arra amit neked megengednek.

-nem fúrhatsz-faraghatsz otthon a garázsodban, nem szerelheted a kocsid, mert feljelentenek.

-vidd szervizbe, fizess ott stb.

-mindent meg kell kérvényezni, papírmunka, és korrupció. 

 

Szóval, a lényeg, hogy egy szobrász házaspár, akik maguk csinálnak nagyon sok mindent és kreatívak, el vannak lehetetlenítve...

A barátom ott született és 15 éve él Magyarországon, és azt mondja, ez a paradicsom, Olaszországhoz képest. 

Ő is  kreatív, vízi cirkusza van, és itt bármilyen installációt kitalál és megvalósít, de Oo-ban ez lehetetlen lenne. 

 

Azt mondja, az olasz rendőr megállít és be kell bizonyítani, hogy honnét van a pénz Mercédeszre, kereseti kimutatásokkal, adópapírokkal, azt mondja simán bejön a finánc a házba, kertbe és be kell mutatni hogy az épp épülő kis faházra honnét volt a pénz. 

Ha meg bármi gyanús nekik akkor azonnal rendszám levétel stb...

Emiatt állítólag mindenki Puntóval meg egyéb kis autóval jár, hogy ne szúrjon szemet... 

 

Akinek van tanácsa, véleménye, kérlek benneteket, írjatok! Köszi! aadren@gmail.com vagy ide is lehet persze!

 

KFeri_2+4 Creative Commons License 2014.12.23 0 0 1454

Sziasztok! Van valaki, aki Bologna környékén él? Iskolával és óvódával kapcsolatban szeretnék kérdezni. Feri

kovacs.1991 Creative Commons License 2014.12.08 0 0 1453

aki tudna esetleg  segíteni, kérem írjon emailt: kovacs.1991@citromail.hu nagyon hálás lennék

Előzmény: kovacs.1991 (1452)
kovacs.1991 Creative Commons License 2014.12.08 0 0 1452

sziasztok,van egy olasz barátnőm és tervezzük hogy odaköltözök,Modena melletti városba Coreggioba.Azt szeretném kérdezni,hogy mennyire nehéz munkát kapni egy külföldinek? Bármilyen munkát elvállalnék,Modena és reggio emilia jöhetne számításba.Angolul középfokon,olaszul alapfokon beszélek.Lenne esély találni vmi munkát?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!