Keresés

Részletes keresés

fidelio-Pyrandus Creative Commons License 2019.12.02 0 0 2669

InkPad 3? - Csábító, de kicsit lejjebb az árával! Karácsony után (január első napjai?) kicsit lemegy?

Előzmény: farkas-j (2663)
Mr Reacher Creative Commons License 2019.12.02 -1 0 2668

Maga az ebook olvasó is olyan, mintha pendrive lenne. Két passzív eszköz (pendrive) pedig nem látja egymást. Számítógéphez csatlakoztasd.

Előzmény: buxusb (2667)
buxusb Creative Commons License 2019.12.02 0 0 2667

Sziasztok. Most vettem egy PB Touch Lux 4-et. Kérdezném, hogy pl. a pendrive-t, SD-t, stb. hol látja, melyik menüben? Könyvet másolnék rá. Kösz

Mr Reacher Creative Commons License 2019.12.01 -1 0 2666

A pdf formátumú lopott könyvek megvannak ebook formátumban is.

Előzmény: farkas-j (2664)
ötfelezős Creative Commons License 2019.12.01 0 0 2665

Az 200 dollár...

Előzmény: farkas-j (2664)
farkas-j Creative Commons License 2019.11.30 0 0 2664

A PDF nem e-book formátum. Lehet ugyan olvasni e-bookon de szinte az összes kényelmi lehetőségtől elesel. Ha nem szkennelt képekből van összerakva a PDF, akkor a Calibre ingyenes programmal lehet eredményesen próbálkozni a konvertálással. A konvertálás nincs egy perc. Ezt a programot kimondottan e-book támogatáshoz fejlesztették. Tud magyarul is.

Ha szkennelt képekből áll a PDF, akkor a FineReader OCR programmal szoktam beolvastatni a PDF-et és elmentem RTF-be, majd Calibre-vel átkonvertálom EPUB-ba.

Előzmény: Magyari Katalin (2657)
farkas-j Creative Commons License 2019.11.30 0 0 2663

8" környékén a PocketBook InkPad 3 az egyik legjobb ár/érték arányú olvasó. Az Alza-n ki lehet fogni néha elég jó áron. Én kb. 2 hete vettem 54eft-ért egyet a lányomnak (2637. hozzászólásom). Egy éve 72eFt-ért vettem a páromnak. Most is lehet kuponozni, így 70 körül most is elvihető.

Előzmény: Magyari Katalin (2657)
ötfelezős Creative Commons License 2019.11.30 0 0 2662

A pdf az mindenképpen szenvedős. A legegyszerűbb, mint alább írják, a nagy tablet, és ott aztán vidáman nagyíthatod, kicsinyítheted, húzogathatod a pdf-et. Bizonyos pdf-eket meg lehet próbálni átalakítani könyv formátummá, a neten azt írják, hogy a 2013-as Word is elég jól csinálja ezt (de aki ezt írja, az említ ugyanolyan jó fizetős szoftvert, nekem pont olyanom van, még sosem volt olyan, hogy ne kellett volna javítgatni, és még csak ékezet nélküli szövegről beszélek). Hát ez a bizonyos pdf ez nagyjából a kép, ábra, tartalomjegyzék, előszó, többoszlopos tárgymutató, stb nélküli angol szépirodalom. :)

Pont most próbáltam ki egy ingyenes szoftvert, ami azt ígéri, hogy a pdf-et átrakja olyan (pdf!) formátumba, hogy a 6 collos olvasón élvezhető a tartalom - az eredmény borzalmas.

Előzmény: Magyari Katalin (2657)
amaninaa Creative Commons License 2019.11.30 0 0 2661

Én megvettem nemrég a PocketBook Touch Lux 4-et.

Nagyon tetszik, anyukám imádja. Pici, kompakt, kézre áll, a fény is jó, és pont jól lehet nagyítani a szöveget ahhoz, hogy a szemüvegeseknek is kényelmes legyen.

Előzmény: Levente Miklós (2655)
garlarg Creative Commons License 2019.11.26 0 0 2660
Előzmény: Magyari Katalin (2657)
Thibi Creative Commons License 2019.11.26 0 0 2659

Szerintem pdf olvasásra egy 8"-10" körüli tablet az ideális, például Huawei MediaPad T3 vagy valamelyik olcsóbb Samsung Galaxy vagy Lenovo Tab

Előzmény: Magyari Katalin (2657)
Mr Reacher Creative Commons License 2019.11.26 -1 1 2658

A pdf nem ebook formátum.

Előzmény: Magyari Katalin (2657)
Magyari Katalin Creative Commons License 2019.11.26 0 0 2657

Sziasztok!

 

Pdf könyvek olvasásához keresek ebookot. Segítenétek melyik olvasná?

8" alatt ne legyen, és könyvként kezelje az oldalakat. És esti olvasáshoz használnám.

Nem értek hozzá és nem tudom merre, melyikkel kezdjem a keresést.

Köszönöm szépen a választ!

Tralfamador Zog Creative Commons License 2019.11.19 0 1 2656

egy szavazat  a paperwhite-ra.

Sokáig a 2012-es kindle-em nyúztam, nemrég elajándékoztam és megleptem magam  a PW-tal. A belső világítás tényleg királyság.

A régi kindle-emre aliexpress tokot rendeltem, de erre az újra rászántam  a gyári tokra is a pénzt és ég és föld a különbség.

Előzmény: Levente Miklós (2655)
Levente Miklós Creative Commons License 2019.11.19 0 0 2655

Sziasztok!

 

E-book olvasón gondolkozom már egy jó ideje, de még csak most kezdtem el beleásni magamat. Még biztos nem elég mélyre (lehet-e egyáltalán?). Szeretnék segítséget kérni tőletek választás szempontjából.

 

Ami fontos számomra, hogy legyen háttérvilágítása. Ahogy olvastam a kommentekben a formátum kezelés mindegy, mivel a calibre e-book menedzselő szoftver megteszi ezt nekem. Illetve fontos, hogy az olvasás (akár háttérvilágítással) ne legyen zavaró a szememnek. A strapabíróság is nagy előny, tudok hanyag lenni sajnos, szóval ha tudtok ajánlani tokot vagy weboldalt hozzá jó ár/érték arányban, azt is megköszönöm.


Kettőn akadt meg egyelőre a szemem, a Pocketbook Touch Lux 4 és a Kindle Paperwhite 4. Ti melyiket ajánljátok? (ha tudtok olcsóbbat, ami megfelel ezeknek az elvárásoknak, akkor szívesen meghallgatom őket)

 

Illetve azt tervezem, hogy valami black friday akcióval venném meg a készüléket. Hol érdemes nézelődni? Előbbi kommentekben olvastam, hogy a német amazon-on. Esetleg tudtok még valamit?

Saughassy Creative Commons License 2019.11.18 0 1 2654

Kitartas, egyszer kell "belakni", utána már csak a gondtalan és kényelmes olvasás marad. :)

Előzmény: amaninaa (2653)
amaninaa Creative Commons License 2019.11.18 0 1 2653

Ó, csak a szememet szúrta ki.

Köszönöm szépen mindkettőtőknek!

Előzmény: Mr Reacher (2651)
GPF Creative Commons License 2019.11.17 0 1 2652

Nekem alapból úgy nyílik meg a Calibre, hogy a metaadatokat látom. Bármelyiken F2 és máris szerkeszthető. Vagy jobb gomb.

 

Nem érdemes a Calibre-t kihagyni, sok dolgot leegyszerűsít.

 

 

Előzmény: amaninaa (2650)
Mr Reacher Creative Commons License 2019.11.17 -1 1 2651

Előzmény: amaninaa (2650)
amaninaa Creative Commons License 2019.11.17 0 0 2650
Á, vagy úgy...akkor azért nem nevezte át.
És a metaadatokat hol lehet megnyitni, hogy átírjam? :(
Előzmény: GPF (2649)
GPF Creative Commons License 2019.11.17 0 0 2649

Nem a file-t kell átnevezni, hanem minden könyvnek vannak "metaadatai" (cím, szerző, kiadó...). Ezt kell átírni. A Calibre magától nem tudja, de ad lehetőséget az átírásra. A szerzőt és a címet mindenképpen érdemes helyesen kitölteni.

 

Előzmény: amaninaa (2648)
amaninaa Creative Commons License 2019.11.17 0 0 2648
Sziasztok!
Végül megvettem a PocketBook Lux 4-et. 6"-os, de elég lett anyanak, nagyon tetszik neki, klassz kütyü.
Egy problémám van jelenleg.
Leszedtem pár könyvet a MEK Széchenyi könyvtár oldaláról, amit tudtam azt ePub-ban, azok jól is jelennek meg.
A többi könyv nem volt epub-ban csak más formátumban. Ezek is tökéletesen megjelennek a gépen, de a címüket nem írja ki, csak hogy pl 003628. És ez baromi zavaró, mert megnyitás nélkül nem látod melyik könyv az.
Próbáltuk azt, hogy letöröltük, laptopon átneveztük és vissza, de úgy sem jó.
Html-ben is át lett írva, úgy sem jó.
Valami ötlet? Calibre gondolom ezt nem oldja meg...
Degeczi Creative Commons License 2019.11.16 0 1 2647

"Paperwhite 3 most 42ezer az edigitalban" - az egy használt cucc (eleve 4.5 éves típus, már több mint egy éve leváltotta a Paperwhite 4), isten ments annyit adni érte!

(és eleve itthon venni is kár lenne)

 

Rendszeresen vannak a (német) Amazonon akciók, amikor bőven 100 EUR alatt kapod meg a PPW4-est, amit a mailboxde-vel 10 EUR körüli költséggel tovább lehet ide küldetni: júliusban (Prime Day) pl. kerek 27 eFt-ra jött ki a végösszeg...

Most meg a Black Friday közeleg, valszeg akkor is lehet majd hasonló.

 

A menüvel meg gyakorlatilag nem találkozol használat közben, csak egy-két szóval. Aligha gond bárkinek is.

Előzmény: amaninaa (2645)
farkas-j Creative Commons License 2019.11.15 0 0 2646

Érdemes meggondolni, hogy ugyan drágábban de könnyebben olvasható eszközt veszel aminek ráadásul magyar menüje van. Vagy olcsóbbat veszel de esetleg problematikus lesz anyukádnál az olvasás és legfőképp a kezelés. A PocketBook Inkpad 3 szinte mindenütt 70e Ft felett van. Ilyen olcsón még sosem láttam sehol. Menj el egy áruházba és vedd kézbe mindkét típust. (PocketBookból lehet csak 6"-os lesz kiállítva. A menüjük szinte teljesen egyforma.) Próbáld ki őket és képzeld magad édesanyád helyébe, hogy hogyan boldogulna velük. A személyes megtapasztalásnál nincs jobb!

Előzmény: amaninaa (2645)
amaninaa Creative Commons License 2019.11.15 0 0 2645

Jaj, nagyon tetszik, amit linkeltél, biztos a szemének jobb is lenne a nagyobb, de az az 54ezer forint még így nagyon akciósan is már a lélektani határom fölött van :(
A Kindle Paperwhite 3 most 42ezer az edigitalban, a PocketBook lux 4 és lux 2 meg 34-35ezer :S
Nagyon vonz a Kindle minden szempontból, de az angol nyelvűá menü miatt félek, hogy tudja-e majd normálisan kezelni...

Előzmény: farkas-j (2643)
Saughassy Creative Commons License 2019.11.14 0 0 2644
Igen, ismeri az összes készüléket és automatikusan a nekik megfelelő formátumba konvertal.

Amit feljebb ajánlottak, az egy nagyon jó deal, mondom ezt elégedett Kindle tulajkent.
Előzmény: amaninaa (2642)
farkas-j Creative Commons License 2019.11.14 0 0 2643

A háttérvilágítást mindenképpen ajánlom! Este nagyban növeli az olvashatóságot. A 6"-os képátlós készülék biztos elég lesz anyukádnak? Amit linkeltem korábban (a 2637 hozzászólásban) PocketBook Inkpad 3 az 7,8"-os azaz 4,5cm-rel nagyobb a képátlója! Gyakorlatilag A5-ös méretű. Ráadásul a PocketBook magyar nyelvű menüt is tud. Van WiFi-je is. Olvasd el  ezt a cikket is. Egyébként ilyen olcsó 7,8" Ebook még nem volt a piacon (ráadásul 2 év garanciával).

Előzmény: amaninaa (2642)
amaninaa Creative Commons License 2019.11.14 0 0 2642

Fantasztikus. Akkor mindegy is ebből a szempontból, hogy Kindle vagy sem. De azért afelé húzok.

Előzmény: Saughassy (2641)
Saughassy Creative Commons License 2019.11.14 0 0 2641

Igen, a Calibre par kattintas, az is csak a telepites. Utana akar siman egerrel belehuzod az ablakba a konvertalni kivant fajlt, radugod a kindle-t a gepre es mar kuldi is. Ennyi. 

Előzmény: amaninaa (2640)
amaninaa Creative Commons License 2019.11.14 0 0 2640

Köszönöm a gyors választ :)
Így már jobban értem.

Ez a Calibre mennyire bonyolult? nagyjából csak pár kattintás?

Csak azért kérdezem, hogy mire készüljünk, meg tudja anyum is tanulni, vagy majd nekem kell csinálni. (ő nem egy tech guru, maradjunk ennyiben...)

Akik most kb versenyben vannak: Kindle 2019, Kindle Paperwhite III, PocketBook Lux 4 627 és szintén PB Lux 2.

Előzmény: GPF (2639)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!