Keresés

Részletes keresés

alomhajos Creative Commons License 2005.12.05 0 0 150

Sajnálom, fogadd őszinte részvétemet.

 

áh.

ui: most már értem miért írtad a másik topicban azt a szép, de szomorú verset...

Előzmény: Barátocska :) (149)
Barátocska :) Creative Commons License 2005.12.05 0 0 149
Szia Hajós! :)))

Sziasztok mindenki! :))

A szellemekrôl és démonokról. A topiknyitó kérdéskörhöz...

Ha eddig nem gondoltam volna, hogy léteznek és megtapasztalhatók, akkor most már gondolnám...

A héten haláleset történt a családban, és nagggyon érdekes élményeim voltak. Féltem is, pedig már régen nem félek.

A héten sokat imádkoztam... Sokat segitett... megbocsátás és szeretet ezek a jelszavak... ez ellen nincs semmilyen erô, ami felléphetne.

Ennyit tanultam a múlt héten. Nem kevés. :)))




U.I.: az illúziók világában vagyunk... :)))
Előzmény: alomhajos (148)
alomhajos Creative Commons License 2005.12.05 0 0 148

Szia Barátocska! :o)

 

Itt nem csak dumálgatunk, komoly szakértői munka folyik. A VF összes kuruzslója, dokija, agyturkásza, apostola itt hessegeti a szellemeket, démonakat vagy azok illúzióit. :o))

 

áh.

Előzmény: Barátocska :) (146)
alomhajos Creative Commons License 2005.12.05 0 0 147

"Van egy macskánk, abban olyan erősen él a félelem illúziója, hogy ha becsenget a postás, fejest ugrik az ágyneműtartóba..."

 

Sz.r lehet a párnán az a sok macskaszőr... :o))

 

áh.

Előzmény: Cillit (134)
Barátocska :) Creative Commons License 2005.12.05 0 0 146
Igen, igen!! Köszi!! A Düne!! :))

Tudtam, hogy ismerem valahonnan... már akkor is nagyon tetszett!! :)))

Ééééés... milllen éééérdekes.. már akkor is hatásos volt.... Bár csak afféle kis belsô félelmek és szorongások ellen... semmi démon, meg ilyesmi...

Hm. Szóval hindu hagyomány... Érdekes fickó volt ez az F. Herbertke... :))

Üdv mindenkinek... :)))))))

B.

U.i: Szóval ti itten dumálgattok.... jó tudni :))) Egyébként félelemben szakértô vagyok, húsz évig csináltam :))) Csak kérdezzetek. :)))
Előzmény: Törölt nick (138)
Cillit Creative Commons License 2005.12.05 0 0 145
Na szóval azt akarom kinyögni, hogy akkor fél az ember fia-lánya, ha nyomós okot érez rá, mindegy, hogy képzeltet vagy valóságosat.
Előzmény: Cillit (143)
Orltran_ Creative Commons License 2005.12.05 0 0 144

Pl paranoiások, vagy szélesebben szkizofrének, s egyéb hasonló problémákban szenvedők.

Előzmény: Cillit (143)
Cillit Creative Commons License 2005.12.05 0 0 143
De hát ki lenne az a nem normális, aki akkor is fél, ha nem muszáj?
Előzmény: Biga Cubensis (141)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.05 0 0 142
miért, honnan eredne a fél-elem ha nem belőled, aki már látott 'angyalt, ördögöt' stb-t?
Előzmény: Biga Cubensis (139)
Biga Cubensis Creative Commons License 2005.12.05 0 0 141
Persze, erre is vonatkozik a szabadság. De miért rettegjünk és szenvedjünk a félelemtől, ha nem muszáj? Az is csak egy érzelem, jön, aztán megy. Tőlünk is függ, hogy meddig vendégeskedik. Félelem nélkül meghalnánk, hiszen ősi érzés ez a fennmaradáshoz, ami veszélyes, attól félünk, és elkerüljük. De ha azonosulunk a félelemmel, az tényleg állattá tesz bennünket, és a ekkor mondja Jézus, hogy "nem tudják, mit cselekszenek", mert a félelem tette rajtunk keresztül.
Előzmény: Cillit (140)
Cillit Creative Commons License 2005.12.05 0 0 140
Meggyőződésem, hogy abban az időintervallumban, ami azzal kezdődik, hogy becsenget a postás, addig a pontig, hogy Cintike előmászik az ágyneműtartóból, ő úgy érzi, hogy ő a félelem maga, azaz uralkodik rajta a félelem, azaz betölti az agyát és a lelkét,

pedig ő csak egy oktalan állat.

Mi emberek miért ne veszíthetnénk el a fejünket teljes nyugalommal, hogy úgy mondjam, főleg, ha szívecskék lebegnek itt-ott otthonunkban? Mondhatni: szabadok vagyunk félni is.
Előzmény: Biga Cubensis (139)
Biga Cubensis Creative Commons License 2005.12.05 0 0 139
Nem kell legyőzni, nem is lehet. Csak figyelni kell, hogy ne te legyél a félelem maga. Amíg külön vagytok, szabad vagy, legfeljebb félsz egy kicsit.
Előzmény: Titanilla_ (137)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.05 0 0 138
Dűne I. könyv

egyébként helytálló, és a hindu hagyományból szedte Herbert

üdv
Előzmény: ferenc5940 (125)
Titanilla_ Creative Commons License 2005.12.05 0 0 137
Félek, hogy nem tudom legyőzni a félelmemet ezzel a litániával.
Előzmény: ferenc5940 (125)
ferenc5940 Creative Commons License 2005.12.05 0 0 136

Nem láttam az említett művet. De ha használ, miért ne?
Előzmény: noway (132)
alomhajos Creative Commons License 2005.12.05 0 0 135

Ezen fél perce vinnyogva röhögök... :oDD

 

áh.

Előzmény: noway (132)
Cillit Creative Commons License 2005.12.05 0 0 134
Háááát, namost vegyük a félelmet. Van egy macskánk, abban olyan erősen él a félelem illúziója, hogy ha becsenget a postás, fejest ugrik az ágyneműtartóba, pedig csak egy oktalan állat.

Ha a saját szememmel látnék szívecskéket, először én is fejest ugranék, aztán elmennék pszichiátriai kivizsgálásra.

Anekdota: van egy keresztény pszichiáter. Megtérése előtt járt hozzá egy hölgy azzal, hogy zaklatják az ufók. Elvégzett vele mindenféle tudományos tesztet, amit ilyenkor szokás, és nem talált nála semmi egyéb zavart, mint hogy ezt tényleg ufók látogatják.

Kiállította a diagnózist: "Ennek ufói vannak."

Megtörtént eset.
Előzmény: Biga Cubensis (131)
ferenc5940 Creative Commons License 2005.12.05 0 0 133

Az illúzióinkat magunk teremtjük. Csak magunk vagyunk képessek túllépni rajtuk.
Ugye ez így van?...Hát akkor nincs más mind előre!...Ugye?
Előzmény: Cillit (130)
noway Creative Commons License 2005.12.05 0 0 132
Esetleg még a Harry Potterből is idézhetnél valami idevágó litániát, és azzal végképp feltennéd a koronát erre az amúgy is épületes topikra.
Előzmény: ferenc5940 (125)
Biga Cubensis Creative Commons License 2005.12.05 0 0 131

Ha ez a jelenség nem tud rá-rájuk hatni, akkor létezése illúzió. Önmagában a félelmet nem ők okozzák, azt te okozod önmagadnak. Ha félsz a mélységtől, vagy a kígyótól, az érzést nem ők okozzák, hanem az elméd reagál az ismeretei vagy éppen a nem ismeretei alapján. Ha van némi józanság a félelem mellett, és uralkodsz magadon, akkor hamar kiderül, hogy valóságosan létezik-e vagy csak illúzió.

Előzmény: Cillit (130)
Cillit Creative Commons License 2005.12.05 0 0 130
De hát éppen azt magyarázza a szerencsétlen, hogy nagyon is VAN!
Előzmény: ferenc5940 (128)
Biga Cubensis Creative Commons License 2005.12.05 0 0 129
Igen, köszönöm, Keresztest akartam írni, a Keresztelő kicsit korábban élt. Még meg is néztem a google-ban, nehogy hülyeséget írjak, de végül sikerült :-)
Előzmény: noway (127)
ferenc5940 Creative Commons License 2005.12.05 0 0 128

Ja bocs ez kimaradt!

Csak az képes ártani ami "van". ami "nincs" az nem!
Előzmény: ferenc5940 (125)
noway Creative Commons License 2005.12.05 0 0 127
Keresztes és Keresztelő Szent János nem egészen ugyanaz...
Előzmény: Biga Cubensis (113)
Cillit Creative Commons License 2005.12.05 0 0 126
Mé, most komolyan, te nem félnél, ha tejszerű köd ülné meg a szobádat, meg szívecskék jelennének meg itt-ott a szemed láttára?
Előzmény: ferenc5940 (125)
ferenc5940 Creative Commons License 2005.12.05 0 0 125

Üdözlet.

A démonok az elménk teremtményei, félelmeinkből táplálkoznak. Figyelmünk tartja őket életben. Ajánlom e pár sort, kérlek ha próbálod ne "recitáld ". Tedd magadévá!
Vagy az tegye magáévá aki érintett.

"Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál,mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek a félelmemmel. Hagyom, hogy áthaladjon rajtam, fölöttem. És amikor mögöttem van utánafordítom belső tekintetemet,Követem az útját.Amikor a félelem elment,nem maradt semmi,csak én magam."

Ez eggy félelem elleni litánia.

Üdvözlettel:ferenc


U.i: mielőtt bárki nekem jönne , ez a litánia egy könyből való,ezért van idézöjelben.
Előzmény: goldnigga (-)
lsr Creative Commons License 2005.12.05 0 0 124

"És megdorgálá őt Jézus, és kiméne belőle az ördög; és meggyógyula a gyermek azon órától fogva.

Ekkor a tanítványok magukban Jézushoz menvén, mondának néki: Mi miért nem tudtuk azt kiűzni?

Jézus pedig monda nékik: A ti hitetlenségetek miatt. Mert bizony mondom néktek: Ha akkora hitetek volna, mint a mustármag, azt mondanátok ennek a hegynek: Menj innen amoda, és elmenne; és semmi sem volna lehetetlen néktek. Ez a fajzat pedig ki nem megy, hanemha könyörgés és bőjtölés által." (Mt. 17:18-21)

"... Isten vagyok én, a te Istened... hívj segítségül engem a nyomorúság idején, én megszabadítlak téged..." (Zsolt. 50:7,15)

babaszappan Creative Commons License 2005.12.05 0 0 123

értem.

és ez azért megnyugtató.

kösz!

Előzmény: Biga Cubensis (122)
Biga Cubensis Creative Commons License 2005.12.05 0 0 122

Aki sodródik, azt a múltja és nem létező jövője veti egyik partról a másikra. Nem bízik abban, hogy valaha is véget ér az ár. Számára minden állomás csak egy lépcső a véghez, amiben úgy érzi, el is veszhet.

Az utazó a jelenben van, mindig ott, ahol éppen partot ért. Nem bántja a múltja és nem érdekli a jövő csillogása. Bízik és szereti a tengert, ami hajtja. Tudja, hogy egyszer úgyis hazatér.

Előzmény: babaszappan (121)
babaszappan Creative Commons License 2005.12.05 0 0 121
amennyiben?
Előzmény: Biga Cubensis (120)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!