Keresés

Részletes keresés

Bougenvillea Creative Commons License 2019.03.26 0 0 963

Sziasztok! Van ötletetek, hogy miért dobálja le a leveleit az olajfám? Kb. 1.20 magas, dézsában telelt kb. 8-10 fokon, vizet is kapott, eddig szépen tartotta magát, de most pár napja elkezdte hullatni a leveleit. Már kiraktam a napra, jól meglocsoltam, de csak folytatja. Elég szárazak a levelei :-( Tudok tenni még vele valamit, vagy nézzem ahogy teljesen lekopaszodik?

unartis: Creative Commons License 2018.11.13 0 0 962

Amiket írtàl növényeket, a kaméliát kivéve a kertünk lakója. Tehát fűszer babér, kínai kenderpálma, több fajta fagytűrő leander nő a kertünkben. A 2016-2017-es hosszú télen mind vissza fagyott, de tavasszal minden kihajtott. Azóta is ott vannak kiültetve. A leanderek 2014 óta vannak kiültetve,azt akemény telet kivéve nem fagytak még vissza. Milyen fajta a kinti leandered?

Előzmény: Gerzsike (960)
unartis: Creative Commons License 2018.11.13 0 0 961

Azért írnak különböző fagytűrési adatokat mert eléggé szort az egyedek fagytűrése. Valószínű -5 c*-ot a legérzékenyebbek is kibírnak. De ennél hidegebbet is kibír némelyik, a 3. példány az eladója elmondása szerint -17 c* kibírt, na de majd meglátjuk. Jövőre kiültetem...

 

Előzmény: Gerzsike (960)
Gerzsike Creative Commons License 2018.11.12 0 0 960

Köszönöm szépen a válaszodat! Megtaláltam a tövénél a papírját, amin - 5 fok volt a minimum hőmérséklet. Ez már ki van ületeve nem dézsában van. (Amúgy majd mindenütt mást-mást írnak, hogy mit bír a növény, és sajnos néha beköszönt egy a szokásostól hidegebb tél és sok erős, szép növény megy tönkre, ha kiültetjük. )A babér és a camélia van dézsában, amiket kint szoktam hagyni buborék fóliával körbe tekergetve. AZ utóbbi a savanyú talaj miatt, mert kiültetve csak kínlódott, hiába cseréltem ki nagy területen körülötte a talajt. Most az idén már másodszor virágzik. A babér azért lett dézsába rakva, mert nagyon visszafagyott, abban a -27 fokos télben és azt láttam, hogy tavaly ősszel még nem voltak elég érettek, fásak az új hajtásai, ezért inkább beszedtem dézsába. Most szépen magára talált, de még inkább pár évig hagyom dézsában. A télálló leanderemet is tavalyelőtt visszaültettem cserépbe, mert nem voltak elég érettek az új hajtásai, és tuti visszafagyott volna megint. Tavasszal kiültettem, és most úgy látom maradhat. Tegnap már avarral jól körbe is takartam őt is, meg pár gránátalmát, kínai kenderpálmát. Kísérletezgetek velük, mert van még pár darab belőlük, ültettem magról, aztán lehet az lesz, amit megfogadtam a nagyon hideg tél után, hogy inkább olyan növényeket ültetek ki, amik ehhez az éghajtali viszonyokhoz valók. A többi pedig marad a télikertben. Csak nem bírok magammal, és a nyáron már a citromot is orrba szájba duggattam. :) Aztán ajándéknak szerintem nagyon jó, csak addig is sok helyet foglalnak.

Előzmény: unartis: (959)
unartis: Creative Commons License 2018.11.12 0 0 959

Dézsában, konténerben kifagyhat, még akkor is ha átlagos telünk lesz, ami -12- 14 c* -ot jelent. Néhány éve 2 forràsból származó olajfám fagyott vissza tövig kint a kertben, kivoltak ültetve, -12 c* kaptak tavasszal tőről indultak. Az egyiket egy ismerősöm hota Görögországból, a màsik teszkóból vásárolt egyed. Az idei bszerzésű 3. példányt jövőre ki telepítem, ez a mogyoródi kertészeti suli területén növőről lett szaporítva.

Előzmény: Gerzsike (958)
Gerzsike Creative Commons License 2018.11.11 0 0 958

Sziasztok!

 

Kaptam az 50. szülinapomra 1 olajfát. Sokat nem tudok a fajtájáról, mert csak az van ráírva, hogy Olea europaea. A következő évben már volt rajta kb. 5 szem termés. Aztán az idén rengeteg virága volt, de csak nagyon pici termései, illetve azok is mind lepotyogtak. Mondjuk az idén ültettem ki. Az is lehet a kiültetés megviselte. Az lenne a kérdésem, hogy hány éves lehet a növény? 2014-ben kaptam, és 2015-ben már termett. 184-185 cm magas, és 4 cm kb a törzs átmérője. Illetve, hogy szerintetek kint teleltethetem-e? Van télikerteünk, jövőre bővítjük. A hócipőm már tele a dézsa húzigálással emelgetéssel. Amit csak lehet kint hagyok. Tavaly a babért is dézsában kint hagytam, de körbe tekertem buborék fóliával, és amikor jobban lahűlt tavasz felé (mínusz 10-14-re) akkor éjszakára behoztam kb. 1 hétre. Megjegyzem, korábban az is ki volt ültetve, pechjére, pont azon a télen, amikor mínusz 27 is volt. Akkor kiment a majd 2 méter magas rozmaringom 10 cm-es törzsátmérővel, illevte visszafagyott, majd gyökérről hajtott a hurmám...strb.) Szóval szerintetek kint maradhat az olajfám? Nyilván takarni fogom a gyökér körül avarral, illetve fentebb buborék fóliával.

tusi17 Creative Commons License 2018.11.10 0 0 957

Szia Gábor!

Pécshez közel lakom, meg tudnám nézni valamikor az olajfáidat? Én is szeretnék pár darabot ültetni.

Köszi: Tusi (fischertusi@gmail.com)

 

Előzmény: Gábor 35 (929)
unartis: Creative Commons License 2018.10.29 0 0 956

Idén, a szegedi Lótusz napokon vettem augusztusban egy olyan olajfát, ammelyet a Mogyoródi kertészeti iskolánál található példányról szaporították. -17 c° hideget is átvészelt már, télálló ként árulták. Ismeri valaki? Vettem egyet, idén még bent lesz télen jövőre viszont kint marad.

H.J Creative Commons License 2018.09.14 0 0 955

Köszönöm Gábor.Megfogadom.

Előzmény: Gábor ( Pécsi Olajfák ) (950)
gáborke Creative Commons License 2018.09.11 0 0 954

Hátha mégis részben porozza majd magát, bolgár fórumokon egyedül álltak a kertben a terméses fák, ezért reménykedem.:)

Előzmény: Gábor ( Pécsi Olajfák ) (953)
Gábor ( Pécsi Olajfák ) Creative Commons License 2018.09.10 0 0 953

Nem a koraiság miatt estek le a bogyók, hanem a porzó hiánya miatt. Egy 100-120 cm 2-3 éves növényen is lehet termés ha van porzó.

Előzmény: gáborke (952)
gáborke Creative Commons License 2018.09.10 0 0 952

Szép. Nálam nem kötött az Elit végül, vagyis voltak kis zöld kezdemények, picit nőttek, de leestek hamar. Sztem korai volt még, 2-3 pici pár centis buga volt csak, majd ha nagy mennyiségben lesz virág kiderül önporoz e.

Előzmény: Gábor ( Pécsi Olajfák ) (951)
Gábor ( Pécsi Olajfák ) Creative Commons License 2018.09.10 0 0 951

Ezt figyeljétek!

 

A márciusi kemény fagyok után kivirágzott az 'Aglandaou' és most van rajta 5 szem bogyó, ami azért érdekes mert nem volt mellette porzó! Ezek szerint az 'Aglandaou' egy "kicsit" mégiscsak öntermékeny...(már amennyire)

 

Gábor ( Pécsi Olajfák ) Creative Commons License 2018.09.10 0 0 950

Szia H.J

 

Először is elnézést a kései válaszért, de valamiért törölték a regisztrációmat a fórumról. Ezért gondoltam új nevet is csinálok magamnak.

Az első válaszom: semmi esetre se ültesd még ki! Várj vele még megerősödik. Hidd el meghozza gyümölcsét.

A második válaszom: ..... érdekes, látok benne fantáziát....de fogalmam sincs mi fog belőle kisülni..:)

Előzmény: H.J (948)
gáborke Creative Commons License 2018.08.12 0 0 949

A hely nem rossz neki sztem, viszont én csak kora tavasszal ültetnék fagyérzékenyebb növényt, hogy jól begyökeresedjen nyáron, ilyenkor kicsit már késő. Addig hűvös világos helyen kell teleltetni.

Előzmény: H.J (948)
H.J Creative Commons License 2018.08.11 0 0 948

Szia Gábor.Egy kérdés.Szerinted most kiültethetem e az egyik kis Elit-et? Építkeztünk és most lett egy számára megfelelő hely.Az északi oldalról a házfal védi.Tehát Délnyugati oldalra kerülne a házfaltól kb 1 méterre. (kevés?) Alig 60 cm-re egy kisebb (már használaton kívüli emésztő ) lenne  a gyökere mellett.Ebben már nincs víz. De télen biztosan néhány fokkal megemelné a gyökér melletti talaj hőjét.Tervezem , a szellőzőbe teszek egy csatorna csövet és azt kivezetem az oliva fához.A téli takarás alá.Télen talán ez is segít némi melegebb levegőt vinni a takarás alá. Vélemény?

Előzmény: Gábor 35 (943)
gáborke Creative Commons License 2018.06.14 0 0 947

Persze, írtam is hogy annyit kapott a fa.

Előzmény: Balesz21 (946)
Balesz21 Creative Commons License 2018.06.14 0 0 946

Köszi az infókat! :) És a múlt évben a -20-21 fokokat túlélte,kint volt akkor is az olajfád? 

Előzmény: gáborke (944)
tomi07 Creative Commons License 2018.06.11 0 0 945

sziasztok!

 

 

Szeretnék én is egy kis olajfát, de ezt lehet lakásban tartani is?

 

Mit jelent a teleltetés? 

 

pár haszonos tanácsot szivesen meghallgatnék mielött veszek egyet :)

gáborke Creative Commons License 2018.06.06 0 0 944

Nem volt annyira hideg, -12 fok. Ellenben múltévben a falnál is -20-21 fok körül volt. Olyan 3-4 éves a kis fám és az Alföldön vagyok, Pest megye, tehát nem túl enyhe részen.

Előzmény: Balesz21 (941)
Gábor 35 Creative Commons License 2018.06.02 0 0 943

Örülök, hogy megnyerte tetszésed és köszönöm a dicsérő szavaid, nagyon nagy plusz energiát adnak a további munkákhoz! Ebben a "kategóriában" kötelező a profizmus és nagyon örülök, hogy ez feltűnt..:) Ha bárhol elakadsz hívj csak nyugodtan..:)

Előzmény: H.J (942)
H.J Creative Commons License 2018.06.02 0 0 942

Szia Gábor.Ma jutottam haza,végre megnézhettem a tőled kapott két kis fát.Nagyon szépek. A címkézés,ki karózás,csomagolás stb nagyon profi emberre vall.Gyakran a kertészetekben sem látni,ilyen,szépen rendben tartott növényeket.Még egyszer,Köszönöm,

Előzmény: Gábor 35 (935)
Balesz21 Creative Commons License 2018.05.30 0 0 941

Szia! 

Érdeklődnék,hogy hány fok volt a minimum nálad március 1-én? Hány éves az Elit 1 olajfád,helyileg hol vagy? Én is most tervezek egy elit olajfát venni.

Előzmény: gáborke (928)
Corvuscorax87 Creative Commons License 2018.05.18 0 0 940

https://hu.wikipedia.org/wiki/Keskenylevel%C5%B1_ez%C3%BCstfa Szia! Olvasd el, részletesen írnak a fajról :) és igazán nincs mit :).

Előzmény: Tarzy52 (938)
gáborke Creative Commons License 2018.05.17 0 0 939

Igen, jobb ha Gábor35-től kérsz, mert nekem az oltás sosem eredt meg, és a dugványok sem gyökeresedtek, bár most is van egy adag dugvány ledugva, de nem számítok nagy sikerre.

Előzmény: H.J (936)
Tarzy52 Creative Commons License 2018.05.17 0 0 938

Szia! Köszönöm!

 

A rajta megtermő bogyóknak van "közük" az olivabogyóhoz?

Hasznosíthatók valamilyen formában a konyhában?

Előzmény: Corvuscorax87 (932)
H.J Creative Commons License 2018.05.17 0 0 937

Ment másodszorra is.Nálam az elsőt is elküldöttnek írta.

Előzmény: Gábor 35 (935)
H.J Creative Commons License 2018.05.17 0 0 936

Szia Gábor.Írtam. h.josef22......címről.

Előzmény: Gábor 35 (935)
Gábor 35 Creative Commons License 2018.05.17 0 0 935

Szia, nem kell előre megrendelni, van a "raktáron" Elit-1...:). Fél, 1, 2, 3 éves is van belőle. Írj az e-mail-emre a további a részletekért. Üdv.

Előzmény: H.J (933)
H.J Creative Commons License 2018.05.16 0 0 934
Előzmény: H.J (933)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!