Keresés

Részletes keresés

jazzcool1,2 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 1361

a topikot követve, szerintem talán hárman, négyen várhatnak még "aktívan" az órára. nem igazán értem, hogy miért nem tudtok valamilyen találkozót összehozni :-(

Alpári Gnác Creative Commons License 2014.12.11 0 0 1360

Persze az is egyfajta megoldás, különösen, ha valakinek gondot okoz egy pesti helyszínre elmenni, mert mondjuk vidéken él, hajlamosak vagyunk azt gondolni, hogy mindenki csak felül a villamosra és fél óra alatt odaér bárhova. Én legalábbis...

 

Egy személyes találkozó mindenképpen jobb lenne, de ha Skype, akkor legyen az, majd regisztrálok magamnak egy fiókot, ha kell, mert személy szerint ki nem állhatom.

Előzmény: Passionata (1359)
Passionata Creative Commons License 2014.12.11 0 0 1359

Egyszerusitendo a helyzetet egy skype konferencia beszelgetes Nem volna egyszerubb mint ilyen szanalmas plazakba menni?csak egy otlet.

 

Előzmény: Alpári Gnác (1357)
fekvőrendőr Creative Commons License 2014.12.07 0 0 1358

:-(

Előzmény: Alpári Gnác (1357)
Alpári Gnác Creative Commons License 2014.12.07 0 0 1357

Én nem kaptam semmi konkrétumot, vagy visszajelzést, úgyhogy sajnos egyetértek veled, ezt megint elbénáztuk.

Legalább Béla örülhet.

Előzmény: fekvőrendőr (1356)
fekvőrendőr Creative Commons License 2014.12.06 0 0 1356

Na most akkor mi van?

Hol, mikor, ki?

Potyára nem szeretnék egész du. a Lurdyban kóvályogni, ha nincs konkrétum, nem megyek. :-(

 

Alpári Gnác Creative Commons License 2014.12.05 0 0 1355

Szóval, uraim, találkozunk vasárnap?

Ha igen, nekem délután lenne jó, lehetőleg 3 után.

Előzmény: zsiguponthu (1351)
fekvőrendőr Creative Commons License 2014.11.22 0 0 1354

Küldöm az elérhetőséget.

Előzmény: Alpári Gnác (1352)
fekvőrendőr Creative Commons License 2014.11.22 0 0 1353

Természetesen ott leszek!

Addigra megkísérlem gatyába rázni a listát.

Előzmény: Alpári Gnác (1352)
Alpári Gnác Creative Commons License 2014.11.22 0 0 1352

Én benne vagyok, mint minden más konstruktív megoldásban is.

 

Egyúttal kérek mindenkit, akinek megvan Fekvőrendőr elérhetősége, hogy küldje el nekem, (vagy invitálja meg a remélhető találkozóra) mert az ő részvétele egyszerűen elengedhetetlen.

Előzmény: zsiguponthu (1351)
zsiguponthu Creative Commons License 2014.11.20 0 0 1351

Helló Uraim!

 

A 2014 december 07-én, például a Lurdy Ház emeletén levő éttermeknél rendezendő topic tali lehetne megoldás az egyeztetésre? Megbeszélhetnénk hogy a jelenlévők közül ki, milyen feladatot vállalna a megoldásért. Meg a továbbiakat, és hátha megoldódik végre a kialakult helyzet??????!

 

zsiguponthu 

jazzcool1,2 Creative Commons License 2014.10.08 0 0 1350

Nyugodtan sétálj, be P. Kiss műhelyébe, és mond meg neki, hogy MMII tag vagy. Nem egy barátságtalan ember, szóval nem kell tartani tőle. És kérdezd meg,  mi kellene ahhoz, hogy még néhány órát összerakjon. Azaz csak simán beszélgessél vele. Ennyit megtehetnél, mert ez akár segítség is lehetne a tovább lépéshez. 

Előzmény: Alpári Gnác (1349)
Alpári Gnác Creative Commons License 2014.10.08 0 0 1349

a passzívak védelmére azért hadd tegyek hozzá annyit, hogy anno ők abban a tudatban szálltak be a projektbe, hogy vannak hozzáértő szervezők. az más kérdés, hogy azóta eltelt vagy 12 (?) év...

 

Ez pont így van.

 

Ezzel együtt én többször javasoltam, hogy részt veszek a bonyolításban, de nem igazán kaptam pozitív visszajelzést.

 

Nem ismerem P.Kiss-t, nem mehetek oda hozzá, hogy mostantól engem hívjon, ha valami baja van.

Nem ismerem a kulcsemberek (pl. Fekvőrendőr) elérhetőségét. A tagokét sem.

Meg persze semmiféle felhatalmazásom sincs.

 

A bankszámla állásáról például sokáig rendszeres állapotjelentést kaptunk, jó ideje már semmit.

 

Én minden megoldásra nyitott vagyok, volt is néhány mail-váltásunk pár hónapja, de anélkül, hogy az eredeti irányítók átadják a dolgokat képtelenség tovább lépni.

 

Többször indítványoztam, hogy vessünk véget a bázisdemokráciának, aki hajlandó részt venni a döntésben, az hozzon egy döntést, a többiek ennél rosszabbul úgy sem járhatnak.

Előzmény: jazzcool1,2 (1348)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2014.10.05 0 0 1348

sajnálom, hogy még él a Béla, de remélem, nem veszítek túl komolyan...

 

Akiknek pedig még nincs órájuk, azok szervezzenek meg egy találkozót, amelyen el kellene dönteni, hogy kiben bíznak meg, és ha lesz ilyen, az gondolom megkereshet Téged, hogy átvegye Tőled a listát, amelyből kiderül, hogy ki mennyit fizetett be, illetve a bankszámla feletti rendelkezést is. És lehet P. Kiss mestert biztatni, aki két éve azt ígérte, hogy most már végig viszi a projektet, és havi egy darab összerakását vállalja. 

 

a passzívak védelmére azért hadd tegyek hozzá annyit, hogy anno ők abban a tudatban szálltak be a projektbe, hogy vannak hozzáértő szervezők. az más kérdés, hogy azóta eltelt vagy 12 (?) év... 

Előzmény: APT (1347)
APT Creative Commons License 2014.10.05 0 0 1347

Amennyire tévedsz.. Béla jelen pillanatban is itt van, napi szinten képviselteti magát a párhuzamos topicokban, több nicken egyidejűleg, amikből egy-egy harci fikanickjét (amivel be is támad) törlik is rendszeresen.

Úgyhogy egyelőre nem oldódott meg semmi. De ettől függetlenül simán megszervezhető lenne a dolog további folytatása - ha lenne rá bárkinek affinitása. De nincs...

Előzmény: jazzcool1,2 (1346)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2014.10.05 0 0 1346

Béla szerencsére már nincs, lehet, hogy méltó helyére, zárt osztályra került. remélem, hogy ezzel és az idő múlásával a Béla által okozott jogtalan sebek begyógyultak, vagy legalábbis enyhültek. 

 

az A Báró által visszafizetett pénz ezek szerint megvan az MMII számláján, amelyre jó néhány, még órával nem rendelkező be sem fizette a teljes összeget. a bankszámla felett azonban csak konkrét személy(ek) rendelkezhetnek. a számla feletti rendelkezést valahogy át kéne adni egy olyan valakinek, akiben az órával nem rendelkezők megbíznak. és akkor talán végre befejeződhet a projekt.

 

off: én az utsó, kb két évvel ezelőtti gyűlésen ugyan megkaptam az órámat, de már nem nagyon tudtam örülni neki. azóta is a Sándor12 által önzetlenül készített, elegáns dobozban pihen. 

Előzmény: APT (1345)
APT Creative Commons License 2014.10.05 0 0 1345

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=127658271&t=9131455

 

Alkalmasint nem találgatni kellene, hanem alig pár hozzászólást visszaolvasni.. Minden szükséges információ itt van a topicban, tiszta sor, hogy mi lenne a teendő - de nem foglalkozik vele senki. Senki a világon. Csinálja meg valaki más társadalmi munkában... Ennyi...

Előzmény: jazzcool1,2 (1344)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2014.10.05 0 0 1344

Jo kerdes. De pld jo lenne tudni, hogy most kinel van az A Báro altal visszafizetett pénz. 

Előzmény: boxer-gs (1343)
boxer-gs Creative Commons License 2014.10.05 0 0 1343

Én átlátom a sztorit, csak azt nem bírom megérteni, hogy aki nem kapott semmit, pénze is áll benne, látja, hogy senki nem mozdul az érdekében, az mi a francért nem hajlandó valamit lépni a saját érdekében? Persze mindenkinek a saját dolga.

Előzmény: jazzcool1,2 (1342)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2014.10.04 0 0 1342

Sajnos a szervezok, miutan az elsokent megkaptak az orajukat, igaz, ok is vartak ra 6-8 évet, belefaradtak. Volt, aki pénzt és órát is lenyúlt, bar talan a pénzt utólag visszafizette. 

Előzmény: boxer-gs (1340)
ronin s8 Creative Commons License 2014.10.04 0 0 1341

Én mindkettő, vagyis az utolsó "vagy" egy "és". ;-))

Előzmény: boxer-gs (1340)
boxer-gs Creative Commons License 2014.10.04 0 0 1340

Itt nem nagyon. De nyílván már nem is nagyon érdekli az embereket. Vagy mindenki kézhez kapta az óráját, vagy tojik rá igazából.

Előzmény: Passionata (1339)
Passionata Creative Commons License 2014.10.03 0 0 1339

Tortenik itt valami?

Előzmény: boxer-gs (1338)
boxer-gs Creative Commons License 2014.04.30 0 0 1338

Csak rövid a nyitvatartási ideje, de működik. Én pl múlt héten voltam nála.

Hétköznap délben nyit és 16.30-ig van. Pénteken még korábban zár. Hétvégén nincs nyitva. Szóval hétkönap kora délután található a műhelyben.

Előzmény: nihao2 (1336)
nihao2 Creative Commons License 2014.04.30 0 0 1337

AlpárGnác, küldtem mail-t.

 

 Nihao

nihao2 Creative Commons License 2014.04.30 0 0 1336

Üdv !

 

Én is rá-rá nézek a Fórumra , de hónapokig semmi...

 

Róka fogta csuka esete: a fő motorok ( APT, potyoro, Báró ) kiszáltak , akik valamilyen hatással voltak P.Kiss-re . Hogyan presszionáljuk tovább , ha gyakorlatilag elérhetetlen, boltja mindig zárva. ( direkt arra kanyarodtam mostanában többször is )

Lehet , hogy eü. probléma megint , amit nagyon sajnálnék, de így aztán tényleg sohasem lesz kész a projekt.

APT , ha annyit még megteszel , hogy összeülnénk néhány aktívnak tűnő kollégával és átadnád a stafétát , akkor lenne még talán esély. Péter,  egy találkozót ha még összehoznál , akkor tovább lehetne lendíteni az ügyet.

 

Üdv : Nihao

sandor14 Creative Commons License 2014.04.25 0 0 1335

sandor12 vagyok.  Az MMII óradobozok, certifikátok elkészültek.

Fogjunk össze, találkozzunk, beszéljünk,és fejezzük be azt amit elkezdtünk.

Várom a híreket, a következő találkozón ott leszek.

 

                                üdvözlettel: sandor12

 

 

 

 

 

Előzmény: APT (1333)
Alpári Gnác Creative Commons License 2014.04.23 0 0 1334

Na igen, ez az én hibám, ugyanis ezt az indexes mailt egyáltalán nem szoktam nézni.

De most megtaláltam a leveled.

 

Válaszolok is.

Előzmény: APT (1333)
APT Creative Commons License 2014.04.23 0 0 1333

Két viszonylag aktívabb MMII topictársnak is írtam - hónapokkal ezelőtt... - levelet a témában, és próbáltam elérni, hogy valaki valamilyen szinten foglalkozzon az üggyel. A leveleimre választ sem kaptam.

 

Jelen pillanatban az MMII-nek egész egyszerűen nincs gazdája. Senki sem foglalkozik vele, mindenki várja, hogy az órák majd "maguktól" elkészülnek, és szépen házhoz menve felkeresik őket...

Ez nem fog menni, ha nincs valaki, aki egészen minimális szinten koordinálja a dolgot (legalább annyira, mint mi tettük korábban), akkor a történet esélytelen, akkor tényleg soha, semmikor sem fog semmi sem elkészülni.

Alpári Gnác Creative Commons License 2014.01.10 0 0 1329

Ezt legutóbb alaposan kitárgyaltuk.

 

A már elkészült órákkal nem tudunk mit kezdeni, azokat visszakérni reménytelen és etikátlan is, hiszen annak idején a sorsolások ellen senki sem emelt kifogást.

Némelyik óra már meg sincs, legalábbis nem annál, aki eredetileg megnyerte.

Pótlólagos befizetésre sincs értelme számítani, mert az kizárólag becsületbeli alapon mehetne, az pedig nem kalkulálható.

 

Abból kell építkezni, ami van: szerkezetek, számlapok, koronák, részben elkészült nyers tokok, részben ezüst.

 

Ha legalább ott tartanánk, hogy az összes tok kész, akkor valóban, legalább az alkatrészeket megkaphatná mindenki, de egyelőre még itt sem tartunk, ha jól értelmeztem az eddigi információkat.

 

APT legutóbb azt írta, hogy P. Kiss ha lassan is, de haladgatna, ha lenne, aki a nyakára jár és lenne, akihez fordulhat, ha valami kérdése van.

Ilyen azonban jelenleg nincs, mivel mindenki kiszállt már a projektből, aki eleinte mozgatta, persze csak miután a saját óráját megkapta...

 

Az a baj, hogy ez egy bizalmi kérdés volt, amennyiben a hozzám hasonló laikusok olyanokra bízták a pénzüket, akik kellő szakértelemmel és etikai tőkével rendelkeztek, legalábbis én akkoriban ezt gondoltam.

De sajnos magunkra maradtunk.

Fogalmam sincs, hogyan tudnék én órásszakmai kérdésekeben P. Kiss-sel, vagy bármi más órással konzultálni, de sajnos nem lesz más megoldás.

Előzmény: zsiguponthu (1328)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!