Keresés

Részletes keresés

Ugrik Borbála Creative Commons License 2014.08.28 0 0 5191

Miért álltál meg a 800 millánál? Miért nem 10 milliárdot kérdezel? Annak is hasonló a realitása. Kis huncut.

Előzmény: NaNa2030Érd (5190)
NaNa2030Érd Creative Commons License 2014.08.28 0 0 5190

Akkor tőle is kérdezzük:

 

                  800millió kézilabdára, vagy ennyivel több útépítésre????

 

Valahogy nem találom a programban.

A "Folytassukból" pedig a kézilabdára következtetek.

(Ami mellesleg nem kötelező feladat, tehát a Fidesz-kormány utasítása szerint nem költhetnénk rá önkormányzati pénzt.)

Tévednék valamiben?!

Előzmény: NaNa2030Érd (5189)
NaNa2030Érd Creative Commons License 2014.08.27 0 0 5189

Bontani, bontani...

De mit kellene itt éíteni?!...

Nagyobb házat, mint a polgármester!

neki fussa...

Előzmény: kolyok53 (5184)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.16 0 0 5188

Megnéztem az Aba utcai hidat. Ha annak a hídnak a terveiért kifizettek 23 milliót akkor a városvezetés nagyon sáros. Három millióból újat lehet építeni.

 

Ez egy létező, látványos buktás ügy. Nem értem miért nem építették már újjá az évek alatt. Senki nem foglalkozna vele....mondjuk így sem sokan.

Előzmény: kolyok53 (5184)
NaLáÉ Creative Commons License 2014.07.19 0 0 5187

Azért annak jelzésértéke van, h az ilyen és ehhez hasonló témák nem viszik át az érdiek ingerküszöbét....

csekmet Creative Commons License 2014.06.29 0 0 5186

A pontosítás kedvéért.

 

1. A Csatorna. az 1/3-ot is a lakók fizették. Mindent elvittek innen, csak a kommunikációra hagytak valamit. A félretájékoztatás pedig megy ezerrel.  Ott nincs szó a magas csatornadíjról, a hatalmas  számú nemfizetőkről, a kézilabdások finanszírozásáról és a bújtatott fideszes állásokról sem.

2.Kinek fontos a városközpont, a tapsplacc? Miért nem egy Parkvárosi fejlesztést csináltak meg ebből a pénzből? pl. a Teleki Általános iskola.

3. A legfontosabb a minőség. Amit ott műveltek az szörnyű. Minden választásra készülőnek meg kellene nézni azt a xart amit ott műveltek. Sokat segít a döntésnél.

4.Ott is körül kell nézni. Kong az ürességtől az uszoda. A sportcsarnok rész pedig a háttércsatorna pénzből lélegeztető gépen van csupán. Összeomlik mint a kártyavár, ha M end M besokall.

5.A tervezésekre 8 év alatt 3 milliárdot költöttek. Az Aba utcai hídacska elrettentő eset, de mi van a többivel?  Papírhalmaz csupán okulásul a jövőnek, hogy járt itt a városháza táján egy szélhámos banda aki felelőtlenül szórta a pénzünket a haveroknak. A tanácsadókra számolgató a másik 3 milliárd.

 

hol vannak még a szabálytalanul átadott óvodák, a csapadékvíz elvezetési projektek, az elsinkófált alközpontok, a méregdrága hazugsággyárak a médiájuk, a murvás utak, szétvert iskola, az elmaradt Ófalu-fejlesztés, kirúgott jegyzők 100 milliós kártérítései, a romhalmaz könyvtár, az utazgatások Kínától Lengyelországig meg vissza, az terepjárók minden szinten, a képviselői különállások, a haveri állások SATÖBBI.

 

 

Ezt szeretné továbbra is Érd? Ez a kérdés.

Előzmény: kolyok53 (5184)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.27 0 0 5185

Osztom kolyok53 véleményét.

 

A csatorna projekttel kapcsolatban még hozzá fűzném, hogy amikor építkeztem, akkor személyesen kerestem fel és kérdeztem nem e köthetnék rá a csatornára, mivel a főúttól ahol az húzódik 40 m-re lakom. Válasz az magának 3.000.000 ft-ba kerül, nyugodtan építsen szennyvízaknát mert itt az elkövetkező 10 évben nem lesz csatornázás. Építettem JÓ PÉNZÉRT, puff két év multán jött a levél, hogy csatornázás lesz kössek rá, vagy egy vagyon talajterhelés. Mivel azt mondta nem lesz csatorna, így nem is kezdtem előtörleszteni, mert minek, pedig akkor olcsó havi törleszőm lett volna, most meg mivel 2016ig szól a projekt, ezért havi 8.800 pénz a törlesztés.

 

Az uszodát nem ő kezdte el, csak nagy nehezen megnyitotta, az önkori előtti térkő olyan pengén készült el a sok kispórolt anyag miatt, hogy az érdi napokon nem engedték felállni az árusok személygépkocsijait, hogy kipakoljanak, mert egy autó alatt beszakadt 3 m2.

 

Az SZTK, az kapott valóban felújítást, de a parkoló tényleg botrány, és megjegyzem a virágzó kertváros csak a központban érvényesül, ahogy onnan távolodunk, úgy putrisodunk is.

Előzmény: egy simabőrű (5183)
kolyok53 Creative Commons License 2014.06.27 0 0 5184

Miért a csatornaprojekt neked semmi? Jobb ha nem emlegetjük. az alvállalkozó 1/3 -ért csinálta, a többit lenyúlták...

 

A városközpont neked semmi? Több mint 832 millióért sikerült leburkolni a placcot ...

 

Az egészségügyi szakrendelő neked semmi? Ezt nem tudom, milyen konstrukcióban végezték, de a parkoló "megér egy misét"

 

A sportcsarnok és uszoda neked semmi? 5 év rohasztás után sikerült megnyitni, de azért még úszni nem lehet (talán csak a boldogságban.. )

 

Sikerült viszont terveztetni egy átereszt az Aba utcában, valamivel több, mint 23 millióért, amiből 17.856.375,- forintot (Tizenhétmillió – nyolcszázötvenhatezer – háromszázhetvenöt forint), amit 4 és fél éve, még mindig várunk.....

 

A Bem téren mindent lebontani...

 

.................................................................

 

.................................................................

 

Előzmény: egy simabőrű (5183)
egy simabőrű Creative Commons License 2014.06.27 0 0 5183

"...de ez???"  

 

Miért a csatornaprojekt neked semmi?

 

A városközpont neked semmi?

 

Az egészségügyi szakrendelő neked semmi?

 

A sportcsarnok és uszoda neked semmi?

 

.................................................................

 

.................................................................

 

.

 

.

 

.

 

 

A 12.5 milliárdot csak elköltötték valahova, neked az semmi?

Előzmény: Törölt nick (5182)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.26 0 0 5182

Fogadón már voltam évekkel korábban hasonló kérdésekkel, de sikeresen magamra haragítottam, mert szemébe mertem nézni és ilyen kérdéseket mertem feltenni. Eredményre nem vezetett. Az önkori aulájában volt pár hónapja egy láda, melette nyomtatvány, amit névvel, címmel, telefonszámmal ellátva kellett kitölteni és panaszos ügyeinkkel kapcsolatos kérdéseinket ott feltehettük. Ki is töltöttem neki mindjárt 2 A4-est mind a két oldalán, de még nem kerestek. Az elődjével kapcsolatban sem voltam elájulva, de ő indította el a Stop Shop és az uszoda projektet is ha jól emlékszem, tehát valamit azért hagyott maga után, de ez????

Előzmény: Edipimaszur (5181)
Edipimaszur Creative Commons License 2014.06.26 0 0 5181

Mióta bársonyszékbe sikerült ülnie, nagy ívből sz**ik az itt érdeklődőkre.
Az elődje sem viselkedett másképpen.

Nemsokára megkapod a fullajtárjától, hogy fáradjál be fogadóórára, ott megkapod a  választ a kérdésedre. :-)

 

Előzmény: Törölt nick (5180)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.26 0 0 5180

T. Polgármester Úr!

 

Örülök, hogy az érdi lakcímmel rendelkezők féláron mehetnek be az agárdi popstrandra, de sokkal boldogabbá tett volna az a hír, hogy nem kell ingatlan adót fizetniük az érdi lakóknak. Soha nem fogom megérteni, sem elfogadni, hogy az után az ingatlan után van képük adót kérni, amit egyszer kifizettem megvásárláskor és még adóztam is a vételár után. Tudom valamiből ki kell fizessék a segélyt a kisebbséghez tartozó, büdös életbe nem dolgozó, több oldalas priusszal rendelkező luxus autókkal közlekedő rászorulók részére, de ezt tényleg nekünk kell támogatnunk?

 

Jó lenne már végre tapasztalni valami pozitív változást az Önök testületétől, mert sajnos az elmúlt 8 évben erre még nem volt példa.

ilona45 Creative Commons License 2014.06.25 0 0 5179

Még csak annyit,hogy Felső-Parkvárosban lakunk, és többek között ezért is érdekelt, hogy pontosan hol található az a terület, ahol ipari parkot fognak létesíteni.

Előzmény: ilona45 (5178)
ilona45 Creative Commons License 2014.06.25 0 0 5178

Nagyon szépen köszönöm a segítséget! A térképen megtaláltam.

 

Üdvözlettel: Sályi Gézáné

Előzmény: Törölt nick (5177)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.24 0 0 5177

Üdvözlöm ilona45!

 

Tihany tanya Érd Parkvárosban található az M7 autópálya mögött az Iparos út legtetején jobbra kell fordulni az Ötvös utcára és onnan az első kis bekötő út balra. Nagyon régi hosszú sorház, amiben kb. 4-5 család lakik. A google térképen 3d -ben megnézhető.

 

 

Előzmény: ilona45 (5175)
ilona45 Creative Commons License 2014.06.22 0 0 5176

Különben én sem értem, hogy ezeknél az elképzeléseknél hogyan hagyhatják figyelmen kívül az agglomerációs törvény paragrafusait!

ilona45 Creative Commons License 2014.06.22 0 0 5175

Köszönöm a választ. Sajnos nem tudom, hogy az a bizonyos Tihanyi-tanya merre van. Segítenél ? Köszönöm.

Előzmény: egy simabőrű (5174)
egy simabőrű Creative Commons License 2014.06.22 0 0 5174

A fejlesztési terület pontosan nem lett megjelölve. Beszéltek a Tihanyi tanya körüli területről, de pontosan nincs lehatárolva.

 

 

Kommunikációs trükk az egész! A "jó polgármester" területet szerez a városának. Ugyan már?  Nevetséges.

 

Érd fejlesztési területei a helyi szerkezeti tervben rögzítve vannak.

 

Az agglomerációs törvény újabb területeket nem enged bevonni.  

 

Ha -annak ellenére, hogy a Natura 2000-es - újabb területeket vonnának be akkor a régi kijelölt területekből ki kell jelölni nem fejleszthető területeket.

 

 

Ez a procedúra sok-sok évbe kerül.

Előzmény: ilona45 (5173)
ilona45 Creative Commons License 2014.06.06 0 0 5173

Tisztelt Polgármester Úr!

 

A Sóskúttal kötött egyezménnyel kapcsolatban kérdezem : Konkrétan melyik területet érinti  Érden a közös fejlesztés / ipari park, a környék lakosságát szolgáló létesítmények létesítmények / ? A levendulást, a Sóskúti út végén levő területet vagy a lőteret?

csekmet Creative Commons License 2014.06.06 0 0 5172

T.Mészáros András bejelentette újra polgármester szeretne lenni és indul az önkormányzati választásokon.

Polgármester úr: akkor megint számíthatunk a választások után ingatlanadó emelésre?

NaLáÉ Creative Commons License 2014.05.03 0 0 5171

Hát igen!

A 2 hsz.között volt ugyan egy választás, de a lényeg maradt.

Kiegészítésül legfeljebb annyi: az EU-s választással kicsit még hitegetik magukat.

Még!...

Előzmény: egy simabőrű (5170)
egy simabőrű Creative Commons License 2014.04.30 0 0 5170

"Ehhez képest itt minden párt néma, süket és vak, aki meg szól az  a maga az ellensége. Esetleg bolond."

 

 

 

A helyi baloldal megengedte magának azt a luxust, hogy négy éven át meg szűnt létezni!  Nincs, néma, sőt még annál is rosszabb.

 

Közömbös és cinkos!

 

Most mikor a sebeiket nyalogatják még mindig azon agonizálnak, hogy:" hogy a fenébe lejthetett ennyire a pálya." 

 

A lehetőségek szűke nem ad felmentést a megszólalás, a vélemény kötelezettsége alól.

 

 

Előzmény: NaLáÉ (5169)
NaLáÉ Creative Commons License 2014.02.08 0 0 5169

Az egyéni érdekek mellett folyik a "politizálás". hamisan, megalkuvóan és iszonyatosan primitív módon.

 

De az ilyesmi mindig csak a másik oldalon történik Legalább is a hívek szerint!

Érden pedig ilyesmi nem is eshet meg, különben -a hívek szerint!- tiszta, ellenpárti társaság már régen kampánytémává tette volna.

Ehhez képest it minden párt néma, süket és vak, aki meg szól az a maga ellensége. Esetleg, bolond 

 

Mindez mehetne a választási topikba is

Előzmény: egy simabőrű (5165)
urbla Creative Commons License 2013.12.19 0 0 5168

Helo

Érdemes megnézni , pont ide vág.

http://www.atv.hu/videok/video-20131218-kuncze-gabor

Üdv.

riminyák Creative Commons License 2013.12.18 0 0 5167

Jobbik...

A Felsővölgyin ahol csak 640 eFt-ért akartak csatornát csinálni, rákötni a meglévőre. 

Ismered a tényeket!

 

Nos a szomszédom egy jobbikos ügyvéddel, képviselő karoltatta fel az ügy kivizsgálását.

Az eredmény a nagy semmi. Az ügyvés úr mint kiderült szinte azonnal megegyezett Törökbálint-Érd mutyizóival, az elsikálás azonnal megtörtént!

 

Egy fogyasztási minimum mellett volt pofájuk ennyi pénzt kérni! Mikor térült volna meg a fogyasztónak hány év, évtized múltával az a beruházás amelyet még a kisebb maffiák is megtoldották volna a belső munkadíjjal és tervezés és hasolók!

 

Nézd nálam minden anyag megvan, a felvételek amit végeztek, a kamú árajánlat...

 

A kedves hozzászologata vazallus irta, és ezen lehet jót röhögni, jellemző: mi a gond hiszen Törökbálintnak megérte.

Igen ők kidobtak 30 millió TMA-nak, megérte? Kutya vagyok hogy mi a logikája a gondolkodásának.

 

Mondjuk megérné ha döntenék egy valami felett hatalmas haszont biztosítva bárkinek, hiszen nekem megérné hogy ő fizessen a haveromnak...

 

Osztannyi?

Előzmény: riminyák (5166)
riminyák Creative Commons License 2013.12.18 0 0 5166

Bocs hogy a pártpolitikai álcázáson kicsit elmélázok!

 

A hatalom Orbán és a Fidesz miért elnéző a törvénytelenségeket látva?

Miért folytat a régi mutyikon kivül a politikai köntösbe burkolt rablásokat, törvénysértéseket?

 

Ez itt a rákfenéje a dolgoknak!

 

Ma helyzet rosszabb mint az átkosban, ott azért néha, mondom néha volt némi félelem, nem sok!

 

Még valami, ennyi gittegylet, túlszámlázás, silány drága munka, olcsó éhbérért dolgozokkal kitermelve, büntetlenül

ez még az átkost is messze felül múlja!

 

Egy ország ahol a korruptció, az uram-bátyám világ van, mindent tarolnak, birtokolnak az ahol a tehetség, a szorgalom semmit sem ér...hová is vezet?

Előzmény: egy simabőrű (5165)
egy simabőrű Creative Commons License 2013.12.18 0 0 5165

Nem, ez a "válasz" volt a Harkai-cég gazemberségének a kimosdatására.

 

Nincs új a nap altt!!! Érden a Témészáros-Harkai bagázs belenyúlt a mézes bödönbe.

 

Nagyon és bizonyíthatóan. Ez senkit nem érdekelt. Mszp...ugyanmár, hisz cinkos.

 

 

Jobbik ugyanmár, hisz az kiabál akinek a háza ég.

 

LMP, az akadémikus dumaözönben elvész a lényeg.

 

 

Most a tisztára mosás folyik nagyon serényen.

 

 

Beszélni?? Kinek??? Miért ebben a közömbös, tehetlen világban.

 

Itt és most Érd szomorú történelme íródik. 

 

A szemünk láttára, arcátlanul és pártpolitikai bugyorba csomagolva.

 

Tessék, tessék eladó a jobb, ami bal.

 

Tessék, tessék eladó/kiadó a bal ami kőkeményen jobb.

 

Az egyéni érdekek mellett folyik a "politizálás". hamisan, megalkuvóan és iszonyatosan primitív módon.

 

 

Előzmény: kolyok53 (5164)
kolyok53 Creative Commons License 2013.12.18 0 0 5164

Ez:

 

322/2011. (IX.15.) KGY. határozat

 

Előzmény: egy simabőrű (5163)
egy simabőrű Creative Commons License 2013.12.18 0 0 5163

A 367/2010(XII.16) számú rendelettel mi a helyzet? Abban az ügyben történt valami?

kolyok53 Creative Commons License 2013.12.16 0 0 5162

Tisztelt Polgármester úr!

 

 

Éppen ma 3 éve hozta Érd Megyei Jogú Város Önkormányzat Közgyűlése a 368/2010. (XII. 16.) számu határozatát. 

 

Kérem az évfordulóra való tekintettel, tájékoztassa a választópolgárokat, hogy mikor érkezett be az önkormányzat számlájára a 17.856.375,- forint

(Tizenhétmillió – nyolcszázötvenhatezer – háromszázhetvenöt forint),

Érd Megyei Jogú Város Önkormányzat Közgyűlése alábbi határozata alapján:

368/2010. (XII. 16.) KGY. határozat.

 

 

 Ha jogi útra terelték az ügyet:

Melyik bíróság tárgyalta?

Mikor?

Mi az eredmény?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!