Keresés

Részletes keresés

Adani12345 Creative Commons License 2024.04.09 0 1 113498

Viszont ha tudott a géppel dolgozni keresztrejtvényt csinált meg közös költséget nyilvántartó programot ( minek ahhoz DBase laapú DOS-os program, mikor arra bőven elég volna egy sima Excel tábla), akkor a gép kitermelte bőven az árát pláne úgy, hogy a közös kutyaólban dolgozik a lakók kontójára fogyasztva ott az áramot. Inkább az vitte a pénzt ,hogy minden lefagyás után vitte szerelőhöz, reset gomb helyett.

Előzmény: bendeguz90 (113496)
funfun111 Creative Commons License 2024.04.09 0 0 113497

Korábban már említett szinkron témához is kapcsolódó cikk.

 

https://telex.hu/kult/2024/04/08/csengetett-mylord-konyv-magyar-az-finom-lesz-brit-tevesorozat

 

"a magyar és az angol változatát is, a legérdekesebb részei a könyvnek azok, ahol tisztába tesz néhány fordítási malőrt, és emellett meg is dicséri a különösen trükkös humor fordításait (lásd Zsákhordók, aki tudja, az tudja). Engem kifejezetten meglepett, hogy Wilson kapitány egyáltalán nem kapitány, hanem egy egyszerű közrendőr"

 

Viszont ha a a 6.990 és 7.490 Ftos könyvekben így szerepel, akkor köszönöm, inkább nem veszem meg (főleg, mikor csak előre kimért 5 deka párizsira telik):

 

"és a Méltóságos Teddy bejárónőkhöz való vonzódását jelenti" - tiszteletreméltó Teddy ugyebár, és nem bejárónők (aki mondjuk Mable), hanem szobalányok.

bendeguz90 Creative Commons License 2024.04.05 0 0 113496

Plusz az is ott van, hogy Ferinek üzleti része volt Góliát "kecsölő" üzletében, tehát nem kevés pénznek onnan is kellett volna jönnie. Amúgy, hogy ha Vágási Ferkó szóba került, azért ő elég szépen vitte a pénzt a háztól, hiszen neki mindig mindenből az eredeti és a legjobb gép vagy szoftver ami akkoriban sem lehetett kis pénz.

Előzmény: Babetta anyo (113495)
Babetta anyo Creative Commons License 2024.04.04 0 0 113495

Etusnál is volt, hogy egyszer befektetni való pénze volt, pár részre rá meg éhen halt volna, ha Gyurciburci ki nem találja, hogy már kajára se telik neki (illetve nyilván ilyen foglalkozásoknál, ahol nincs fix jövedelem az, ahol kéretlen autót veszek a családnak -kettőt!- meg bútort, másnap meg azt se tudom, miből élek meg)

No, meg Feriék öröksége: Jutka apjának nagy villája, alagsorban a rendelővel, de akkora az örökösödési illeték meg a be nem fizetett adóhátralék, hogy el kell adni. A vevő visszalopja a kifizetett vételárat, de hiába éri utol a rendőrség, Zsuzsánál se a pénz vagy a pénz egy része nem kerül vissza, sem a villa nem kerül vissza a tulajdonába, nincs más hátra, mint visszakérni Feriéktől a részüket, hogy tudjon magának venni valamit. 

Nem is lehet mást tenni, mint venni egy láthatóan nem túl nagy társasházi lakást, de azt is úgy, hogy ehhez még Jankának is el kell adnia a családiházát, ahol Feriék albéreltek a sorozat elején. Aztán hipp-hopp: eladják Zsuzsa lakását, Janka meg már csak szívességi alapon lakik a pénzből vett, környékbeli lakótelepi lakásban... Horváth Ádámnak ezzel sikerült megoldania a kör négyszögesítését: úgy néz ki, mintha történt volna valami, plusz megmarad Janka bűnbaknak, akit "viccesen" oszthatnak Zsuzsa és Vágásiék, meg Vágásiék is maradnak hárman a másfél szobájukban, a zsebkendőnyi konyhájukkal, mert még a végén kicsit jobban élnének.

Mondjuk persze miből is telne Matyinak Túrórudira, ha az apja három állásban dolgozik, ha Takácséknál sem elég egy nyaralásra sem a négy felnőtt keresete, akikből kettő még nyugdíjat is kap. Vagy Mágenék: doki másodállással, maszek kozmetikus, de ott is csak biciklitúrára és sátorozásra telik saját forrásból, a balatoni nyaraláshoz vagy a tapétázáshoz már az anyósnak kell segítenie (aki egyedül él, egyedül keres, tök kiszámíthatatlanul, mint említettem)

Előzmény: zsoltisas (113494)
zsoltisas Creative Commons License 2024.04.03 0 0 113494

Hosszú idő után újra nézem.Azért itt rendesen eltűntek a pénzek volt-nincs alapon.Dénes bá,nincs egy vasam sem.Majd a költözéshez Jánosnak ad 350ezret majd megint nincs pénze.Hova tűnt?Almácska örökségét,kocsivásárlását már régebben irtam.Feriéknek még örökség sem jut,se kocsi se semmi,fő,hogy még tankra is van jogsi.

Adani12345 Creative Commons License 2024.04.02 0 1 113493

Hány ember dolgozik?

8 és 20 katona

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ PUFFF

7 és 20 katona

Előzmény: bendeguz90 (113492)
bendeguz90 Creative Commons License 2024.04.02 0 0 113492
Racilaci Creative Commons License 2024.04.02 0 0 113491
Babetta anyo Creative Commons License 2024.03.31 0 0 113490

Azért az mindenképpen a javára írható, hogy tudja, hogy Oli úr csak melegnek TŰNIK, de nem az.

Minden másban egyetértek az olvtársakkal: rejtély, miért íródott és került most ez a cikkecske a lapba (feltételezem, volt egy ekkora, betöltendő üres flekk), illetve egyáltalán mit mond? Mert hogy a cím, mi szerint még mindig népszerű a sorozat, nagyon nem támasztódik alá az elmondottakkal, mert hogy elérhető a videófeltöltő oldalakon*, illetve, hogy van rajongói csoport a neten, azért nem ennek a bizonytékai (rajongói csoportja volt a gyerek egykori zenekarának is, kb. 15 rajongóval :-D)

 

*ez külön okos megjegyzés, annak fényében, hogy mennyire gyorsan töröltetik a teljes epizódokat azokról a videómegosztó portálokról

De jó, elképzelem, hogy valaki elolvassa a cikket, aki a neki szánt információk alapján (basic tartalom, főszereplők stb.) eddig egy kő alatt élt és semmit nem tud erről a pompás kordokumentumról (ha így van, akkor aligha sincs nagyon fogalma, kicsoda Palócz vagy Bajor ;-P ) és máris ül a gép elé megnézni a fejezeteket egymás után, mert ennyitől kedvet kapott hozzá.... Hát, nem tudom.

Előzmény: bendeguz90 (113487)
F1 Hierro Creative Commons License 2024.03.30 0 0 113489

"Persze számos más szerep, illetve szeplő is felbukkan a sorozatban"

 

????

Előzmény: bendeguz90 (113487)
Mazsola0070 Creative Commons License 2024.03.30 0 0 113488

Megannyi új, friss, teljesen aktuális információ....ja bocs, semmi ezek közül.

 

Tényleg ennyire uborkasonkatojás szezon van, hogy megint csak ennyi tellett aktualitásként a tartalomipari szakmunkástól?

 

Azt meg mondhattad volna, hogy a linkre kattintáskor először Lenke mutter  súlyosan megrovó arckifejezésével szembesül az ember (mintha legalább is 10 dekagramm sonkát merészelt volna kérni), ha ezt tudom, meg se nyitom...:))) 

Előzmény: bendeguz90 (113487)
bendeguz90 Creative Commons License 2024.03.30 0 0 113487
janderka Creative Commons License 2024.03.27 0 0 113486

Nem konkrétan rád gondoltam, hanam akikről Borbély is lesújtóan nyilatkozott.

Egyébként meg az idő mindent megszépít. Pláne annál, aki '99-ben látta utoljára. Negyed évszázada!!!!

Előzmény: Generic Jingle (113483)
Racilaci Creative Commons License 2024.03.27 0 0 113485

A felületes néző könnybe lábadt szemmel emlékszik vissza a Derrickre, a Dallasra, A klinikára, a Guldenburgok örökségére stb. Akkor új volt, érdekes volt, ő meg fiatal - most meg nézhetetlennek gondolná a sorozatot.

Egy ilyen társasági helyzetben már annak is megörül valaki, ha egyáltalán olyan élmény kerül szóba, amire egynél többen emlékeznek.

Előzmény: Generic Jingle (113484)
Generic Jingle Creative Commons License 2024.03.27 0 2 113484

Nem egy esetben volt már élményem, hogy valahogyan előkerült a Szomsza, és a beszélgetőtárs rávágta, hogy az milyen jó és/vagy hiteles volt, erre én próbálom neki elmagyarázni, hogy nem, és ezt megtámogatom azzal, hogy elmondom, hogy a jelen topik kapcsán képesítve érzem magam erre.

 

Szóval vannak ilyen arcok. De továbbra sem csak az érdekel, hogy a mélyen elemzők mire alapozzák a pozitív véleményüket, hanem a felületes nézők mi alapján tudnak ilyen határozottan állást foglalni.

 

De mindegy, túl van ragozva.

Előzmény: janderka (113481)
Generic Jingle Creative Commons License 2024.03.27 0 0 113483

Én speciel emlékekből dolgozom, szerintem legalább másfél évtizede nem láttam Szomsza epizódot, de még egy felet sem.

Előzmény: janderka (113482)
janderka Creative Commons License 2024.03.27 0 0 113482

Szerintem az a népréteg sokkal cikibb fajta, aki még ma is képes visszanézni az epizódokat és elmélkedni róluk... Pláne ha 30 alatti. Na ők valóban szánalmas egy brigád...

Előzmény: Generic Jingle (113480)
janderka Creative Commons License 2024.03.27 0 0 113481

Rajtunk - és néhány megélhetési újságírón - kívül szerinted ki vesézi ki ilyen alaposan ezt a szarozatot? Senki. Nem hogy kordokumentunként nem említi ezt egy átlagember, de még csak a szereplők neveire sem igen emlékszik. Maximum arra, hogy tényleg sokszor beszéltek olyanokról a sorozatban, amik az akkori mindennapok közbeszédének is témái voltak. Hogy aztán milyen kontextusban és mekkora realizmussal, arra már a fene sem emlékszik közülük (se). 

Előzmény: Generic Jingle (113478)
Generic Jingle Creative Commons License 2024.03.27 0 0 113480

Röviden: nem azt várom el, hogy alapos véleménye legyen, pont az ellenkezője, ne legyen neki olyan, ha annak nincs alapja. Gondold el, hogy ezek az emberek pont ennyi vagy kevesebb alapján imádnak valakit a politikában, és húzzák be a voksot, és köpködnek meg másvalakit, hasonlóan alapos véleménytől vezérelve.

Előzmény: Generic Jingle (113478)
janderka Creative Commons License 2024.03.27 0 0 113479

Igzából köszönd meg neki hogy őszinte volt és nem himihumizott. Leszarta már akkor is, meg utólag is, hogy miért nem kerestek a szerepére mást, vagy hogy miért ilyen primitív egyszerűséggel kapta meg ő. Téged se izgatna, ha rábökéssel adnának neked egy melót és nem húsz másik mikiegér kiszűrése után. Neked nem mindegy? De! A lényeg, hogy neked fizessenek. Ha meg mindezért évtizedne át még csak megszakadnod se kell, akkor ott még a Frankeinstein jó főnökké válik. 

 

Egyébkénet pedig kiveséztök már ezerszer, hogy mitől és mennyiben kordokumentum minden szarsága ellenére a sorozat. Olvass vissza! 

Előzmény: Racilaci (113477)
Generic Jingle Creative Commons License 2024.03.27 0 0 113478

A kérdések illetve kijelentések egyike pont arról szólt, hogy nem beavatott, csak felületesen szemlélődő arcok is határozott véleményt tudnak mondani, vagy mert ez hallották másoktól, vagy mert úgy gondolják, hogy a kevés információból, felületes nézelődésből is pontos véleményt tudnak alkotni, vagy csak hogy ne kelljen azt mondani, hogy fogalmam sincs.

 

Epress Sudár Bíró valóban érdekes, főleg a legutóbbi Magyar Hang interjúja után, ahol a mai színházi viszonyokat ekézi, miközben ő maga arról mesél, hogy a motorja miatt került be. Kérdés, hogy ez miben különb attól, mint amikor valaki valamelyik rokona, haverja miatt kerül be.

Előzmény: Racilaci (113477)
Racilaci Creative Commons License 2024.03.27 0 0 113477

Ezek adekvát kérdés, de csak azok körében, akik valóban beavatottak valamennyire. Egy átlagembertől nem várom el, hogy épp ebben releváns információk koncepciózus mérlegelését elvégezze, hát hisz a saját pénztárcáját illető kérdésekben is jól láthatóan tökéletesen képtelen rá.

 

Viszont Epres Attilában csalódtam. A casting kb. annyi volt, hogy neki volt motorja a Mester által ismert brancsban, de azért szerinte is korhű az egész. Hát gratulálok!

Előzmény: Generic Jingle (113476)
Generic Jingle Creative Commons License 2024.03.27 0 0 113476

Az említett interjúról jut eszembe, hogy nálam a Szomsza egy erős választóvonal az emberek megítélése kapcsán, mármint hogy én hogyan ítélem meg őket onnantól kezdve. Sok olyan téma van, amiről ha valaki véleményt mond, még nem fogja megváltoztatni, hogy mit gondolok az illetőről, de a Szomsza pont ilyen.

 

Mert ha valaki elismerően nyilatkozik róla, akkor felmerül a kérdés, hogy miért teszi.

 

Ha csak felületesen nézte, akkor miért mondja róla határozottan, hogy jó, hiteles, kordokumentum, stb.

 

Ha alaposan megnézte, kielemezte, akkor nem a határozottság a baj, hanem maga a vélemény, mert ha a látottak alapján ez a vélemény alakulhat ki benne, akkor ott a felfogással, világlátással lehet baj.

 

Ha tudja, érzi, hogy valami nem kerek, de mégis elismerően beszél róla, akkor miért tesz így? Kinek akar megfelelni? Nem mer szembemenni a közvélekedéssel? Ez a kérdés nem csak az egykori szereplőkre vonatkozhat, hanem bárkire, aki beszél róla.

 

Ha egykori szereplőről van szó, és nem látja a gondokat, akkor miért nem látja?

 

Ha látja, tudja, de ennek ellenére elismerően beszél róla, akkor nem tud vagy akar adott esetben önkritikus lenni? Vagy ha magát jónak is gondolja, attól fél, hogy a produkciót kritizálva őt is leértékelik majd? Vagy úgy akar pózolni, mint az egyik legjobb produkció részese? Vagy így promózza magát reménybeli leendő munkáltatói felé, hogy "nyugodtan alkalmazzatok, csak jókat fokok mondani rólatok, akkor is, ha ti is és a munkátok is egy nagy kalap szar"?

 

És a lényeg, ami megingatja a bizalmas belévetésemet: ha ezt jónak látja, pedig nem az, vagy úgy mond róla jót, hogy közben rossznak gondolja, akkor más dolgok is így működnek az életében?

 

 

Megannyi kérdés...

Előzmény: funfun111 (113475)
funfun111 Creative Commons License 2024.03.27 0 0 113475

Végignéztem, érdekes volt. Igazi szeretettel beszéltek a Mesterről, főleg Epres Attila. Ráadásul komolyan beszéltek arról, hogy "korlenyomat" az Opusz (ezt Epres mondta így, ezzel a szóval, ha jól emlékszem). Borbély szerint történelemoktatásra is alkalmas, ha valakit az a kor érdekel. Háááát....

 

Bár Epres nem emlékezett már, hogy milyen Laci volt, arra igen, két családi neve is volt (Sudár/Bíró, ugyebár). De elmondta, mennyire igényes volt a Mester, akár felvételekkor is. Hááááát....

 

Casting nem volt, ő a motorja révén került be a sorozatba, egy véletlen beszélgetésnél kérdezték meg, van-e motorja, másnap már forgatott (az első fejezet: "Körte van?"). Viszont Mester sokakat behozott az Opus-ba, akiknek éppen nem volt munkájuk, vagy éppen komoly betegségük volt.

 

Őszintén beszéltek, ők tényleg nagyon jó véleménnyel vannak Mesterről (elhiszem, hogy jószívű, okos ember volt) és munkásságáról - erről azért szerintem kicsit árnyaltabb a véleményünk itt, a fórumon.

Előzmény: bendeguz90 (113474)
bendeguz90 Creative Commons License 2024.03.23 0 0 113474

Ha volt már, akkor bocs, de itt van a teljes partizános interjú az Epres-Borbély kettőstől. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=fxlldUPI98Y

Mazsola0070 Creative Commons License 2024.03.22 -2 0 113473

"zsebhoki, zuhanyzó nélkül"

 

Pedig a zsebhoki után jól jöhetne a zuhanyzó, bár biztos megoldható a tisztálkodás egy papírzsebkendővel is...:)))

Előzmény: Adani12345 (113471)
Adani12345 Creative Commons License 2024.03.22 0 0 113472

ok.ru-ra kel lffeltölteni, onnan nem tudják leszedni. 

Előzmény: bendeguz90 (113469)
Adani12345 Creative Commons License 2024.03.22 0 0 113471

Mindennapi tesiórára illene Bástya elvtárs kifakadása is: Bezzeg a mi időnkben még volt futballlll, jó labdarúgás, most meg csak lődörgés és zsebhoki, zuhanyzó nélkül. Ez nem sport, csak testnevelés.

Előzmény: Babetta anyo (113470)
Babetta anyo Creative Commons License 2024.03.22 0 1 113470

Mivel a parasztfeloratol tartozkodom (nem vagyok olyan bator, mint Gnaci 🤪) igy csak egy tumbli poszton es a 444-en eresztul ertesultem rola, hogy:
"vannak ilyen Szomszédokra, Dallasra, vagy a Való Világra emlékeztető, filmsorozatot idéző közjátékok Magyarországon” – kezdte szokásos pénteki rádióinterjúját Orbán Viktor."

 

De akkor mar lopom a kommentet is hozza: 

Főleg Szomszédok panelban. “Nyaralás? Megmondanád miből?”

bendeguz90 Creative Commons License 2024.03.21 0 0 113469

Lehet ennek részben én vagyok az oka , tekintve, hogy belinkeltem a topikba a videa-s linket, ahol meglehetett találni az Opuszt :((

Előzmény: Balu6464 (113467)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!