Keresés

Részletes keresés

84tomi Creative Commons License 2013.09.14 0 0 2017

Szió :)
Mi is 20.dikán megyünk! :)
Nagyon jó lessz. :D
11:45? Népliget? :P

 

Előzmény: Kicccica85 (2012)
utazo555 Creative Commons License 2013.09.07 0 0 2016

Köszönöm a választ! Mi is sokat jártunk már Görögországban. Szigetek, szárazföld, látnivalók. Asprovalta nem a kedvencem, de a társaság miatt jól fogjuk magunkat érezni.

Pár éve, mikor kocsival voltunk, akkor mi is voltunk a sziklás parton, nagyon szép! Legyen Nektek is nagyon jó nyaralásotok! üdvözlettel

Előzmény: nivita (2015)
nivita Creative Commons License 2013.09.06 0 0 2015

Szia !

  Meglepően gyorsan jeletkeztél . Sokat járunk mi is ősszel görögbe ,de még mindig tudtunk eleget fürödni a tengerben.Ott az éjszakai hőmérséklet nem olyan alacsony ,így nehezen tud lehülni a víz. Ha vihar van, az be tud zavarni. Asprovaltan nehezebb homokos szakasz találni és mélyebbis ez igaz.Stavroson a kikötő után sekélyebb homokosabb és tisztább is.Annyi hogy baráti társasággal jöttök így már nehezebb átruccanni. Gyalogosan , busszal és kerékpárral is voltam mindkét helyen. Próbáljatok meg olyan kölcsönzőt felkutatni aki több napra is akár bérbe ad robogót kerékpárt. Igy sokkal több mindent és töben be tudtok járni a környéken. Stavros után Olimpiada felé ill.elhagyva a települést gyönyörű helyeket , lagunákat, minden ami tenger, amit eltudsz képzelni lehet látni. Volt szerencsém fiatal barátainkal akik helyiek egyébként tavaly nyáron a Dzungla beachon egy napot eltölteni. Hát az pazar de akkora sziklák vannak a vízben mint egy autó. Görögország már csak ilyen.

   Az időjárással pacsolatban a ---stavros időjárása ---googl kereső, egyébb fórumos pedig a --hellasz stavros fórum--oldalon található.

utazo555 Creative Commons License 2013.09.06 0 0 2014

Szia!

Mi is most 13-án megyünk Asprovaltára.  Meleg lesz a tenger még szerinted? Már voltunk Asprovaltán pár éve, de akkor nyár elején. Elég kavicsosnak találtam a partot, Stavroson jobb, homokos (társasággal megyünk és ők A.-t szeretik). Ha ismered elég jól Asprovaltát van olyan része, aminél homokosabb a part, lassan mélyülő? Köszönöm szépen a választ.

 

Előzmény: nivita (2013)
nivita Creative Commons License 2013.09.05 0 0 2013

Nagyon régen voltam az oldalon.Szeptember 20.-án indulunk mi is.Évek óta járunk görögbe .Viszonylag jól ismerem a környéket . Ha még aktuális kérem jelentkezzen a fórumon.

Kicccica85 Creative Commons License 2013.07.30 0 0 2012

Sziasztok!

 

Remélem valaki azért téved erre, és tud válaszolni nekem!

 

Szeptember 20dikán megyünk Stavrosba, még soha nem voltam Görögországban, na meg tengernél se nagyon. Nagyon izgulok, és próbálok minden eshetőségre felkészülni, de mivel nem tudom mit várhatok egy ilyen nyaralástól, azt se tudom pontosan mire készüljek.

Tehát a kérdéseim:

- Mire érdemes figyelni ilyen nyaralásnál?

- Milyen idő van így szezon vége felé, és mennyire kihalt? 

- Szeretnék megnézni egy-két helyet, de nem szeretnék busszal, vagy kocsival menni, inkább kirándulósra venném a figurát. Az lenne a kérdésem, hogy mi az ami könnyen megközelíthető gyalog, és mondjuk érdemes is Stavrosról nekiindulni? Asprovaltát láttam, hogy gyalog megközelíthető. A térképen nézegettem a Volvi-tavat is, az is érdekelne, hogy az megközelíthető-e gyalogosan, vagy ha nem, egyáltalán érdemes-e elmenni busszal, vagy valami közlekedési eszközzel odáig. (lehetséges, hogy bérelünk kocsit)

- Apropó kocsibérlés: Milyen feltételeknek kell megfelenie a sofőrnek, a kocsi bérlésnél, és milyen árban van?

 

Előre is köszönöm, a segítségeteket!

Szép napot nektek!

 

Adio!

84tomi Creative Commons License 2013.03.05 0 0 2011

Szaisztok érdeklödnék hogy szeptember 20adikai indulásal volt e már valamki Stavrosba? 
Érdeklödnék hogy milyen volt az ídő akkor nálatok? Sok minden zárva volt-e?
És a másik kérdésem hogy a Nick apartman jó választás volt-e?
Köszönöm válaszokat! Szép napot kívánok! :) 

SimonGábor Creative Commons License 2013.02.12 0 0 2010

Kedves Mindenki!
Szakdolgozatom elkészítésében szeretném segítségüket/segítségeteket kérni!
Görögországgal kapcsolatos témában írom!
Óriási segítség lenne ha néhányan kitöltenék/kitöltenétek!
http://www.kerdoivem.hu/kerdoiv/618319346/

Ati88 Creative Commons License 2013.02.12 0 0 2009

Nem kellett pár nap, már most is olvasható. Mégegyszer köszönöm!

Előzmény: pamag (2007)
Ati88 Creative Commons License 2013.02.12 0 0 2008

Köszönöm szépen a segítséget!

Előzmény: pamag (2007)
pamag Creative Commons License 2013.02.11 0 0 2007

Hoppá!

Persze hogy olvasható volt. Most is annak kellene lennie. Megnéztem én is bejelentkezés nélkül :( ... tényleg nem látszik...

Szólok az adminnak.

Nézz vissza pár nap múlva...

Előzmény: Ati88 (2006)
Ati88 Creative Commons License 2013.02.11 0 0 2006

Nálam a Leírások között sincs. Emlékeim szerint regisztráció nélkül is olvasható volt. Vagy tévedek?

Előzmény: pamag (2005)
pamag Creative Commons License 2013.02.11 0 0 2005

Bocsánat... honlapfrissítés volt... közben többeknek nem jött be a régi címre...

 

Mostani link:

http://www.thassos-sziget.hu/index.php/leiras/latnivalok-thassoson-kivul

 

De csak ideiglenesen jelentkezik a th.-sziget cím, ha begépeled a w..pont thasos pont hu -t, a menüben a Leírások között megkeresed a Thassoson kívül című részt, akkor megtalálod. (Remélem, nincs gubanc...)

Előzmény: Ati88 (2004)
Ati88 Creative Commons License 2013.02.11 0 0 2004

A link most csak nekem nem nyílik meg? (Múltkor nem mentettem le a benne foglalt infókat, most meg kapóra jönnének...)

Előzmény: pamag (2002)
Ati88 Creative Commons License 2013.01.15 0 0 2003

Köszönöm, ebben volt olyan, amit ha van lehetőségünk, felkeresünk.

Előzmény: pamag (2002)
pamag Creative Commons License 2013.01.14 0 0 2002

"...Mondjuk olyan 80 km-es körzetben. ..."

 

Akkor mondjuk szemezgessél innen, hátha látsz olyat, ami érdekel:

Látnivalók Thassoson kívül:

http://www.thasos.hu/index.php?option=com_content&view=category&id=67:latnivalok-thassoson-kivl&Itemid=153&layout=default

Előzmény: Ati88 (1994)
uraaam Creative Commons License 2013.01.14 0 0 2001

Ha útba esik, Amphipolis is megnézhető, de külön azért nem érdemes.

Előzmény: kéthengeres (1999)
Ati88 Creative Commons License 2013.01.14 0 0 2000

Köszönöm! Felírom a listára.

 

Amikor Pargán voltunk, akkor is elég sokat jártunk mindenfelé, az Acheron folyó sem maradt ki. (Talán a legemlékezetesebb volt a jó 1 km-es túra a mederben.)  Nem egészen olyan, de talán elég látványos lehet az Aggitis-kanyon. Erről van esetleg információ? (Rafting nem érdekel, inkább egy gyalogos túra.) 

Előzmény: kéthengeres (1999)
kéthengeres Creative Commons License 2013.01.14 0 0 1999

Filippit ne hagyd ki, ha szereted a romokat.

Előzmény: Ati88 (1994)
Gyorgy Anita Creative Commons License 2013.01.13 0 0 1998

Sziasztok,

Május végére tervezzük a nyaralást Stavrosba.

Tudna e valaki infokat szolgáltatni arról, milyen lehet az idő-

járás, és a tenger fürdésre alkalmas lenne ?

cimem: aniciusz@gmail.com

Ati88 Creative Commons License 2013.01.06 0 0 1997

(Egy kicsit feléled a topik, így a hideg télben...)

 

Ati88 Creative Commons License 2013.01.06 0 0 1996

Na majd akkor alaposabban nézek körül. Ami eddig tervbe van véve: Arisztotelész-park, Aggitis-barlang és kanyon (erről ha esetleg van leírás, hogy lehet-e túraútvonalakat bejárni, és ha igen, hol), Kavala. Thassoson már jártunk, oda most nem szeretnénk áthajózni. Plusz szeretjük azokat a kis starndokat, ahol nincs nagy tömeg (az se baj, ha senki sincs rajtunk kívül elérhető távolságban). Szóval ilyenek érdekelnek.

Előzmény: uraaam (1995)
uraaam Creative Commons License 2013.01.06 0 0 1995

Pedig van ám itt leírás (plusz, ha előveszel mellé egy térképet), van miből válogatni.

Theaaszaloniki, Kavala-Thasszosz pl.

 

Sok sikert:)

Előzmény: Ati88 (1994)
Ati88 Creative Commons License 2013.01.06 0 0 1994

Sziasztok!

 

Még ugyan erősen tervezés stádiumában vagyunk, de szinte biztos, hogy Asprovalta környékére mennénk nyaralni. Elég sokat keresgettem az interneten, de sajnos értékelhető leírást nem nagyon találtam: milyen látnivalókat lehet/érdemes felkeresni, ha nem csak a strandon szeretnénk ülni egész nap. Mondjuk olyan 80 km-es körzetben.

kinga_004 Creative Commons License 2012.08.27 0 0 1993

Hello!

Csak ha kell valakinek az info: Asprovalta, Nikos apartman, idén nem volt a helyzet magaslatán, elég koszos volt, zajos, viszont a víz közel volt. :)

uraaam Creative Commons License 2012.08.07 0 0 1992

Szia!

 

Összesen egyszer mentünk egy Stavros-Szaloniki retúrt, csak valszeg többször elmeséltem az éményt, azért tűnhetett többnek. Ez még 2005-ben volt.

 

Hű, jó sok idő eltelt azóta...

 

Akkoriban  a „buszpályaudvar” (ez egy erős túlzás rá-valójában egy nagyon kicsi terecske jellegű terecske) viszonylag közel volt a belvároshot. Google Térképen keress rá (sajnos elég hitvány a felbontás, így nem tudom kivenni, hogy mi is van valójában most ott?).

 

Keresd a Lagkada utat. Baromi széles út, közel a pályaudvarhoz. Arról nyílik a Polyzoidi/Polizoidi utca. Na, annak a végében volt kb.

 

Önállóan buszozni? Kimész a főútra, lesed a narancssárga buszokat, aminke az elejére ki van írva, hova megy, és leinted. Akkoriban külön kalaúz volt, a sofőr csak vezetett, a kaller adta a jegyet. Szalonikiben leszálltunk, az első helyen vettünk 4 ájróért egy várostérképet (arról néztem le az utcát, mert mi a biztonság kedvéért tollal bejelöltük a buszpályaudvart), és mentünk a fejünk után.

 

Menetrend csak közelítőleg van, megálló meg az, ahol a helyike úgy gondolják:) De integetni bárhol lehet, felvesznek. Arra emlékszem, hogy visszafelé óránként indult a busz (persze görögösen:)).

 

Szóval jó buli, még kaléandnak sem nevezném igazán, Európában van, annyira sok izgalom nincs benne. De a hangulata nagyon jó. Én nem hagynám ki most sem (ha nem autóval mennénk). Kb. oylan, mintha Monorról bebuszoznál a Pestre és vissza. Csak Vecsés után érdemes nagyon figyelni, hol akarsz leszállni:D

 

Ha Stavrosban elkapod Vasilist, tuti segít, hogy mikor vannak buszok.

 

 

Előzmény: VigyorManó (1991)
VigyorManó Creative Commons License 2012.08.06 0 0 1991

Uraaam, ha jól értem, te már többször mentél be önállóan busszal Thesszalonikibe. Mi Vrasnáról szeretnénk majd bebuszozni, és segítséget szeretnék kérni abban, hogy hol tesz le a busz? Vagy hol érdemes leszállni? Mert a neten megtaláltam a KTEL nagy buszállomását, de az úgy néz ki, mintha elég messze lenne a látnivalóktól. Merjük bevállalni? Tudnál írni egy kicsit részletesebben erről az "önállóan buszozunk" dologról? Mert én elég merész vagyok, de a páromat kellene egy kicsit meggyőzni.:D Köszönöm a segítséget előre is!

Előzmény: uraaam (1989)
szakácsné88 Creative Commons License 2012.08.03 0 0 1990

Sziasztok! Látom sokmindenkinek bevált stavros üdülő helyként. Mi is oda készülünk 16-án és azt szeretném kéri,hogy mondjatok már pár dolgot hogy hová menjünk kirándulni, melyik a legjobb kajálda...úgy hallottam hogy ott van valami étterem,ahol talán a tulaj felesége magyar.Tudtok erről mondani valamit? Mi a Stavros beach apartmanhotelbe megyünk, ha van valakinek erről is infója, nagyon szívesen venném!! Köszönöm előre is!! További szép napot mindenkinek!! :)

uraaam Creative Commons License 2012.06.14 0 0 1989

Hű, de rég volt, én még 2005-ben haverkodtam vele össze. Akkor azt hiszem, Nikol Tours-os volt.

 

De melyik az a Corali? Ismerős a neve, de már nem ugrik be.

Előzmény: 2001valaki (1988)
2001valaki Creative Commons License 2012.06.13 0 0 1988

Ezek szerint még mindíg Vasilis várja .és inditja haza a kedves vendégeket, ha ennyire ajánl éttermet annak oka van:) már az is van neki, nem csak apartmanja?! Hú de régen volt amikor még az EUROTURS utasait várta, és .....

Előzmény: Don Lyküns (1987)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!