Keresés

Részletes keresés

Mókusmisi Creative Commons License 2005.08.30 0 0 55

A kép önmagáért beszél:

 

Egyik nagy kedvenc...
ZsuR Creative Commons License 2005.08.27 0 0 54
Rongyoskifli? Lehet hogy az a croissant?

pointless Creative Commons License 2005.08.27 0 0 53

alpesi csoki!

 

nyamm

fintorgó Creative Commons License 2005.08.25 0 0 51

 

 Emlékszik valaki a kedvencemre? Rongyos kifli! Az milyen finom volt egy jó bögre tejjel, kakaóval....szünetben...meg csak úgy, az utcán elmajszolva...

 

Meg is sütném szívesen, ha recept híján nem csak a nyálam csurogna, ha rá gondolok...

Rönk(fan) Creative Commons License 2005.08.25 0 0 52
Sziasztok!
Örülök, hogy rátok találtam, kicsit nosztalgiáztam veletek. Szerencsi vagyok, az összes akkoriban itt gyártott csokit imádom (imádtam) és nagyon hiányolom. Melba, Párizsi kocka (ezek most is vannak), Nebuló drazsé, Melódia, Görcs, régi Boci (még a csomagolójára is emléxem, magyar várak, ABC, Mézga calád, Kukori-Kotkoda, stb). Most meg már csokit sem gyártanak itt egyáltalán:(
Üdv nektek!
stefiadri Creative Commons License 2005.08.25 0 0 50
"Bakancsfűzű" = bocskorszíj = medvetalp! Most is felbukkan néha, főleg bucsukon, vásározóknál, de az íze már nem a régi!
Előzmény: szysssz (39)
szysssz Creative Commons License 2005.08.25 0 0 49

Meg tudsz lepni újabb cigi nevekkel-))

A Románcot szívtam is egy rövid ideig, de nekem se ízlett. Lemondtam róla tán  lOTTÓ kedvéért, de az is csak egy románc latt.

Előzmény: ZsuR (48)
ZsuR Creative Commons License 2005.08.25 0 0 48
Akkor a Sellovel elkerultuk egymast, en a hatvanas evek vege fele kezdtem cigizni - e 15 eve szoktam le :))

A Szofit sokaig nem szerettem - illetve soha sem szerettem. Meg a Romancot sem. . .fuujjj.

Előzmény: szysssz (47)
szysssz Creative Commons License 2005.08.25 0 0 47

A Sellő bizony a 60-as évek elején megszünt létezni. hosszú üres "szopókája"(midőn az mahorka). volt és rövid (gyenge)dohánnyal töltött része.

Igen! Fecske, Lotto, majd a Sophianea. Én a Szofi 13 Ft-os korában szoktam le. Ennek közel 30 éve.

Előzmény: ZsuR (46)
ZsuR Creative Commons License 2005.08.25 0 0 46
Az apu Matrat szivott. . .

Imeros a Munkas, a Kossuth, meg a tobbi is - meg a Tulipan is - csak a ello nem.
Emlekszem arra, amikor az elso Fecske megjelent :)). Nekem is az volt az elso - a Munkastol rosszul lettem :))

Igen, lehetett darabonkent kapni :)) - ma szinte elkepzelhetetlen :))
Előzmény: szysssz (45)
szysssz Creative Commons License 2005.08.25 0 0 45

Aj, de nagyon figyelsz! :))))

Valóban volt ilyen, de mi nem igen fogyasztottuk, csak kóstolgattuk. A Sellő és a Kossuth volt a fő-fő. Szüleink ezeket szívták, mi meg ezeket lopkodtuk kezdetben. Közben minden létező cigit megkóstoltunk. Könnyű volt, mert akkoriban szálanként is kapható volt.

Előzmény: ZsuR (44)
ZsuR Creative Commons License 2005.08.25 0 0 44
Es a Matra???
Előzmény: szysssz (43)
szysssz Creative Commons License 2005.08.25 0 0 43

Na, elég ebből a sok egészségtelen édességből! -))) Rongáljuk tisztességesen egészségünket!

Cigaretták: Kezdetben vala a nőies, hosszú szopókás SELLŐ, a kemény, féfias MUNKÁS, KOSSUTH és az 5 ÉVES TERV. Később csatlakozott hozzájuk az elegánsabb MENTHOL, s egy idóben kapható volt két féle kivitelben a SPORT. (rövid és egy hihetetlenül hosszú - csaknem két cigarettányi -, elegáns változat).

E téren számunkra az élvezetek csúcsát az jelentette, ha az egy húron pendülő cimborákkal sikerült fillérkéinket összekuporgatni, és venni egy-egy szál TULIPÁNT!

Törölt nick Creative Commons License 2005.08.24 0 0 42

A papírzacskó Limo elődje volt a Pezsgőpor. Pemetefű.cukorkát vettem egy pár hónapja, nagyon megörültem neki, de borzalmas volt!!

És a Bandi és a Marika szelet. 1 Ft volt a 60-as évek közepén.

A Melódiát is nagyon szerettem. Tokaji borral töltött csokihordócskák?

Mamoci Creative Commons License 2005.08.24 0 0 41
A diannával töltött, csokiba mártott kis cukorka kapható ma is, nem régen találkoztam vele a Sparban!
Előzmény: ZsuR (37)
Mamoci Creative Commons License 2005.08.24 0 0 40
Helló!

Szóval Melódia másokat is elringat! Mármint az emléke! Kár sajnos, hogy már nincs!

A csúcsosra sodort staniclibe mért sokszínű cukorkák között volt un. selyemcukorka vmi mogyorós ízű töltelékre emlékszem ???
Előzmény: szysssz (39)
szysssz Creative Commons License 2005.08.24 0 0 39

"Bakkancsfűző" - emlékeztek a hosszú, fekete csemegére?

Gyógy-pemetefű cukorka.

És a csúcs a Melódia szelet - ostyaszeleten rücskösre púpozott mogyorós massza - isteni fínom volt, ennek megfelelően elég drága is.

heted7 Creative Commons License 2005.08.24 0 0 38
A dianás cukorka az nagyon könnyen törött!! Amúgy anno divat volt a "savanyúcukor" vagy mi: egy zacsiban mindenféle színes, kemény cukrot lehetett kapni. Málna ízűt pl. Ilyesmit sem nagyon látok mostanában, de mondjuk nem is hiányzik a fogaimnak.
Előzmény: ZsuR (37)
ZsuR Creative Commons License 2005.08.23 0 0 37
EZ AZ!!!! Melba. . .

Biztos, hogy nosztalgia is van benne, de hat ezt mar nem fogjuk soha megtudni :))

Az apu amikor moziba vitt mindig vett cukorkat - a mozi elotereben, feher pici zacskokban, te valasztottad mibol mennyit, olyan donott uveg izekben volt es kis lapatkaval szedtek a zacskoba. . .na az a karamella nagyon jo volt. Meg volt valami likorrel tolott ize is, annak sem jut a neve az eszembe.
Praline!!! Az is volt.

A sarki trafikban meg volt valami(Diana sosborszesz?)vel toltott kis hosszukas cukorka - darabonkent vettuk, ha volt ra par filler "zsebpenz" :))

Stolwerk. . .meg Frutti :))
Előzmény: Mamoci (36)
Mamoci Creative Commons License 2005.08.23 0 0 36
Szia!

Kicsi, négyszögletes - erről a MELBA jut eszembe. Létezik még?

Mindíg szerettem a karamellát, de a ma kapható mégis más, mint a valamikori stolverk.
Vagy tényleg csak nosztalgia?
Előzmény: ZsuR (35)
ZsuR Creative Commons License 2005.08.23 0 0 35
Elfelejtettem a nevet - kicsi negyszogletes volt, es piros volt a csomagolasa. Mi volt a neve? Emlekszik ra valaki?

Szerettem a Rosina szeletet is - mazsolas tejcsoki.

Megint egy nevnelkui: kis papirpoharban valami sargabarackos jegkrem (sorbet) szeru - de jo ize, illata volt!

Reggeli ital. . .
H_G Creative Commons License 2005.08.23 0 0 34
A Kismackó ropogós nápolyiszelet volt, olyasmi, mint a Balaton, csak kisebb és olcsóbb. (1 Ft! Akkoriban volt egy Bakony is, az meg hosszabb volt a Balatonnál.)Szerintem az az öltönyke/kosztümke, aki a mai multinácinál Kismackó nevet adott egy termékcsaládnak, még csak nem is hallott az eredetiről. (Egyébként nem minden GyÉK termék jön Csehországból, a tejkrémmel töltött piskóta-maci francia.)

Előzmény: heted7 (32)
stefiadri Creative Commons License 2005.08.23 0 0 33

Tegnap a boltban ZIZI-t láttam!

Volt valamikor de talán csak karácsony tájékán (lehetett kapni) nagyon apró szemű cukorgolyó, minden féle színű volt benne, ezüst és arany is. Na azt mikor a szőnyegen szétszórtuk.....anyukám a haját tépte! Gurult minden felé!

heted7 Creative Commons License 2005.08.23 0 0 32
Az NAGGGGYON finom volt ám!!!!

A Danone-nak van most (persze Csehországban gyártott) "Győri Édes" Kismackó nevű terméke. Szerintem ezzel is valami nosztalgiára játszanak rá, mert anno tényleg volt egy Kismackó csokiszelet. Persze az tök más volt. De az embléma hasonló, ha jól emlékszem.

Gyárthatna valaki újra C-vitaminos sajtot. De jó volna...
Előzmény: Mamoci (31)
Mamoci Creative Commons License 2005.08.22 0 0 31
Sziasztok!

MELÓDIA szelet?! Kis púpokkal a hátán!!
ZsuR Creative Commons License 2005.08.22 0 0 30
Jajj hetedhet. . .en meg a 40 filleres pacsnit hianyolom. . . meg a sosstanglit. . .pici komenymaggal a tetejen. . .
Előzmény: heted7 (12)
heted7 Creative Commons License 2005.08.21 0 0 29
Csípte a nyelvem....
Előzmény: stefiadri (28)
stefiadri Creative Commons License 2005.08.17 0 0 28
Igen, volt papírzacsis is, aztán később olyan alufóliaszerű fényes zacsiból nyaltuk a limót. Tényleg jó íze volt, semmihez nem tudnám hasonlítani, már amit manapság lehet kapni. A műanyag átlátszó flakonost tényleg lehet még kapni, de az íze pocsék a limóhoz képest.
Előzmény: heted7 (26)
ancsil01 Creative Commons License 2005.08.10 0 0 27
Volt egy olyan, hogy Fővárosi Sütőipari Vállalat, annak voltak üzletei, ahol stnaglit lehetett kapni, de valami hihetetlenül finomat.
heted7 Creative Commons License 2005.08.10 0 0 26
Igen, asszem papírzacsi volt. Kis tasak, és 2 Ft volt, arra eléggé emlékszem.
Előzmény: H_G (25)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!