Keresés

Részletes keresés

Aszusz Creative Commons License 2009.07.31 0 0 16469
Gondolom azért, mert az a színész már akkor sem volt túl fiatal, azóta pedig csak idősebb lett...
Előzmény: mási. (16468)
mási. Creative Commons License 2009.07.31 0 0 16468
én azt se értettem mért kellett kicserélni a 2. részes Tom Denemet erre az újra a Lumpsluck-os emlékbe ;)
Előzmény: elemes2 (16466)
elemes2 Creative Commons License 2009.07.31 0 0 16467
talán valóban hős vagyok. vagy mártír. (tudod mi a különbség: mártírnak nevezzük azt a hőst, akinek nem sikerült)

de az is lehet, hogy a filmben volt néhány olyan jelenet. amit érdemes volt újra megnézni. és volt egy csomó, amit másodikra gondolatban átugrottam.
Előzmény: blogger (16464)
elemes2 Creative Commons License 2009.07.31 0 0 16466
van, például az a rész is, ami az egyik tréleren szerepelt, amikor a könyvtárban örmájni próbálja képbe helyezni harryt, hogy "romilda csak azért udvarol neked, mert azt hiszi hogy te vagy a kiválasztott -- hiszen tényleg én vagyok a kiválasztott" na itt sikerül radcliffe úrfinak önmagát adnia. egyébként a tévéinterjúk meg nyilvános szereplések alkalmával több arca jelenik meg mint a filmekben bármikor.

ja és a gyerek voldit teljesen agyoncsapta a magyar szinkron (és a fordítás, közös erővel).
Előzmény: jinjang (16463)
mási. Creative Commons License 2009.07.31 0 0 16465
Szerintem alapvetően nem béna. Csak hülyén volt megoldva ez az egész. A végén lentről végignézte Dumbledore halálát.. simán közbeléphetett volna (attól még h megígérte h nemfog..és biztos saját magát is veszélybe sodorta volna..de előző részekre visszagondolva mikor érdekelte ez őt.. hiszen majdnemmindig veszélyben volt.) Könyvbe köpeny alatt van megdermedve.. de ez így most úgy jött ki - és nem csak ebből..-hogy gyáva. Szóval a karakterét lehúzza ez az egész.. :D
blogger Creative Commons License 2009.07.30 0 0 16464
Te egy hős vagy, ha kétszer is képes voltált végignézni.
Előzmény: elemes2 (16462)
jinjang Creative Commons License 2009.07.30 0 0 16463
Én időnként nem tudom eldönteni, hogy Dan ennyire béna színész, vagy így instruálták: Harry egy béna, zavarban lévő kamasz, ezt játszd. Mert ha utóbbi, akkor hitelesen hozza.
Azért szoktam elbizonytalanodni, mert néha vannak jó percei.
Előzmény: elemes2 (16462)
elemes2 Creative Commons License 2009.07.30 0 0 16462
második megnézés.

hermione több jelenetben is elég jó alakítást nyújtott. néhol még a szinkronhang is ült, pl. amikor az első bájital órán beleszagol a csigacsáp által elé rakott szerelmi bájitalba.

mr. potter viszont láthatóan steven seagal, az ezerarcú hős helyébe lép (the nicolas cagét is hozhatnám példának). az a benyomásom, hogy ha valakit a szülei erősen színésznek nevelnek, az nem lesz színész -- az elvárások görcsössé teszik.
elemes2 Creative Commons License 2009.07.28 0 0 16461
voltak részek, amiket a filmben szerintem jobban sikerült megoldani, mint a könyvben.

a gaunt-ház kihagyása a horcruxok szempontjából nekem nem hiányzik (hiszen a gyűrűt megsemmisítette DD -- apropó, a gyűrűt megérintő harry flashback-je nagyon ült) de voldemort anyjával így nem tudtunk megismerkedni. egy amerikai kalandfilmben ez moralizálásnak tűnne, de azt hiszem, JKR rendkívüli érdeme/értéke jelenik meg ezekben a momentumokban: az emberek nem születnek rossznak.
Előzmény: mási. (16459)
elemes2 Creative Commons License 2009.07.28 0 0 16460
szerintem ezzel együtt volt hiteles.

1. ginnybe szerelmes (vagy legalábbis kezd lenni), de ez a csaj is jó bőr, a fiúk monogámiája más. én pl tudok egyszerre szeretni több nőt is. persze van 1st lady, de ettől még nagyon kedvelek több más hölgyet is. ha fiúk lennének, azt mondanám a barátaim, de mivel hölgyek, ezért a barátság mögött óhatatlanul is ott van a szexualitás ígérete. megvalósulás persze nincs.

2. eléggé maga alatt van sirius halála miatt, ilyenkor mindenki érzékenyebb. (más kérdés, hogy in the real life nem jó ötlet a gyászt vagy elvesztett szerelmet túl gyorsan enyhíteni egy új szerelemmel).
Előzmény: mási. (16459)
mási. Creative Commons License 2009.07.28 0 0 16459

nekem is. :D csak mondom..nincs benne a könyvbe..és ha már összehozta az író Ginnyvel..nemértettem mért kellet az oda.:) főleg hogy más fontos jelenetek meg kimaradtak.

 

 

 

Ha Bill-Fleur esküvő nem is lesz, de az Odúnak maradnia kell. ottbújkál mindenki az elején..nmhiszem hogy más helyszínnel meg tudnák csinálni.

Amúgy szerintem is olyan mint amit teljesen összecsaptak.. folyton azt éreztem, hogy nincs se eleje se vége.. a párbeszédes jeleneteknél főleg.

Meg így, hogy sok merengős jelenet kimaradt..azt se nagyon lehetett tudni hogy mi a története a gyűrűnek..amit már Dumbledore elpusztított.  És az is fura volt..hogy elkezdi, hogy hát erre nem gondolt, gőze sem volt hogy ilyen sőtét és veszélyes dologról lenne szó. Meg hogy sosem hallott a horkluxokról. (?!) De közbe már elpusztított még1 - et..nekem az ott homályos volt.

Csak sikerül összehozni valami egészenjó 7-est.. remélem. Bár tuti sokminden kimarad xD ezek után.:D

Előzmény: elemes2 (16456)
elemes2 Creative Commons License 2009.07.28 0 0 16458
de vannak nagyon halványra sikerült részek is. a mexeghetetlen eskü az elején: drámaiság nulla.

ginny viccesenmagasabb lett potternél, bár ez csak a varázsvicc-boltban látványos.

a cipőfűzős rész egyszerűen szar.

potter kiszaladása a zodúból tök fölösleges betoldás (persze, ginny utánamegy, de ezen kivül a jelenet a semmiben végződik).

stb.

elemes2 Creative Commons License 2009.07.28 0 0 16457
a kristálybarlanggal nem tudom mit akart a rendező, tökre elvonta a figyelmet a történésről. a szméagolokat ugyanígy írta le JKR, ez a rész a könyvben is gáz. a film annyit rontott a helyzeten, hogy a víz alá merülést tovább dramatizálta.

ömájnitól több ponton is a jelenetnek megfelelő mimikát láttam, ez kellemes csalódást okozott. potter ilyen szempontból megbízható :-
Előzmény: Awiwa (16444)
elemes2 Creative Commons License 2009.07.28 0 0 16456
a büfés rész az elején nekem nagyon tetszett.
ahogy potter ellenőrzi a lehelletét :-)
Előzmény: mási. (16450)
Aszusz Creative Commons License 2009.07.27 0 0 16455
Szerintem lesz esküvő, de nem az Odúban :). Mivel Billt és Fleurt eléggé hanyagolták, lehet, hogy Tonks-Lupin esküvő lesz.
Nekem amúgy tetszett a film, majd megnézem megint, ha lesz időm.
Előzmény: NAR (16451)
Cittu Creative Commons License 2009.07.27 0 0 16454
Én láttam a 7-es forgatási képekből olyat amikor az esküvő után menekülnek legalábbis ki voltak öltözve és ezt irták oda, arra gondoltam hogy Harry szülinapját ünneplik meg bár elvileg titokban kell tartani hogy ott van de a filmben ez nem nagyon érdekel senkt szerintem mert az sem érdekelt senkit a 6-osban hogy Harry egyedül mászkál az abszolúton meg a zsebpiszok közben.Esetleg Tonks Lupin esküvő lesz.

Egy házat hamar újjá tudnak épiteni pár perc alatt, de ha olyan táltostüz volt mint a 7-ben a Szükség szobájában akkor is kell valahol lakniuk ugyh sztem a helyszin nem akadály
Előzmény: NAR (16451)
blogger Creative Commons License 2009.07.27 0 0 16453
A film nagyon gyengére sikerült sajnos. A vége különösen kiábrándító volt. Egyszerűen nem voltak képesek visszaadni a befejezés drámaiságát, pedig annak kellett volna lennie a csúcspontnak.

Összecsapottnak tűnt az egész, mintha egy iparos forgatta volna le, aki csak túl akart lenni a munkán. Ezek után sajna nem sokat lehet várni az utolsó filmtől.
rags Creative Commons License 2009.07.26 0 0 16452
A filmből van 3D változat is, vagy csak IMAX?
Előzmény: arda23 (16448)
NAR Creative Commons License 2009.07.26 0 0 16451
Arra gondoltam, azért gyújtották fel az Odút, mert esetleg a hetes filmben nem lesz esküvő...
Előzmény: mási. (16450)
mási. Creative Commons License 2009.07.26 0 0 16450

na ezaz..errőlbeszélek..

 

Az az elején lévő büfés jelenet..; az Odú felgyújtás.. ; Hagrid házának felgyújtása

eredetileg benne sincs a történetben..helyette belerakhattak volna néhány TÉNYLEG fontos jelenetet.. csata a végén? az is elmaradt. iszonyúan csalódtam:(

 

kimaradt a Billes dolog is.. hogy lesz így esküvő a 7.-esbe.. nalényegtelen. pár poén voltazért amit élvezni lehetett..de szerintem közelse volt olyan jó..mint amilyet vártunk (?!)

Előzmény: Awiwa (16444)
gulyasg Creative Commons License 2009.07.25 0 0 16449
Mert a beharangozott és meghírdetett első 12 perchez képest az egészet szeretted volna 3d-ben nézni?
Előzmény: arda23 (16448)
arda23 Creative Commons License 2009.07.25 0 0 16448
Valamit elrontottak a híres nagy vásznú IMAX teremben, vagy ennyire szánalmasan készítették el a PÁR PERCIG tartó Potter 3D filmet? A lényeg a szemüveget feleslegesen osztották ki!!!
Lazer_007 Creative Commons License 2009.07.25 0 0 16446
Hát nem voltam annyira elragadtatva a filmtől helyenként vicces néhol komoly stb.. látvány tetszett de kicsit többet vártam ettől a filmtől...
bubu88 Creative Commons License 2009.07.24 0 0 16445
heh, most hogy így mondod, a barlangról nekem is az jutott eszembe, hogy olyan, mint ha Superman kristály-otthonában leoltották volna a villanyt :))
Előzmény: Awiwa (16444)
Awiwa Creative Commons License 2009.07.24 0 0 16444
Komolyan? Hát akkor nem megyek fel Bpestre 3D-sen is megnézni.

SPOILER
Tegnap láttam, végülis a Szméagol-szerű inferusok és a Superman-féle kristálybarlangon kívül a látvány elfogadható volt. Az meg, hogy a könyvhűség nem lesz a film erőssége már tapasztalatból lehetett tudni. Én nem is lepődtem meg, egyedül a végső nagy csatajelenet hiányzott, de az nagyon. Persze ezer meg egy csúsztatás van benne, de valamilyen szinten érthető, hogy nem fér bele minden a 150 percbe. Voltak azonban benne hülyeségek, amiket az eredeti story szerint is meg lehetett volna oldani, és akkor még érthető is lett volna.
Mezer Creative Commons License 2009.07.24 0 0 16443
maga a film nagyon rosszul sikerült...sokkal többet vártam...sok jó rész kimaradt és sok potya részt beleraktak
inkább könyv!!!
scholli Creative Commons License 2009.07.24 0 0 16441
Kár volt ennyire várni rá, nagy rakás ... :(
Előzmény: inwear (16436)
DOLA Creative Commons License 2009.07.24 0 0 16440

Hűha.......

Pontosan mit is akartál mondani? Számomra sem teljesen világos.

Előzmény: mási. (16438)
gulyasg Creative Commons License 2009.07.24 0 0 16439
Rég láttam ennyi fura és ráadásul hamis információt összehordva.
Előzmény: mási. (16438)
mási. Creative Commons License 2009.07.24 0 0 16438

hát igen. de nemhiszem hogy a 7-es képesek lesznek jól megcsinálni. Az első három nekem tetszett (azt egy rendező csinálta)-aztán meghalt.. a 4-es már szar  volt..az ötös még elfogadható..de nemtudom néztétek-e a 6-ost?! Tegnap volt először. Sztem borzasztó volt.. látszik h összecsapták, mertugye 2008 novemberre már készvolt a hatos, de annyira szarnak ítélték meg, hogy újat kellett csinálni. Ez se lett sokkal jobb..mit ne mondjak. Nem lehet összehasonlítani a könyvvel..semmi nem úgy volt benne.. még ha csak elvettek volna belőle..de hozzá is raktak.. az a pár pluszjelenet.. úú-.-'

Namindegy..én csalódtam nagyon. Remélem arra azért képesek lesznek, hogy a hetest jól összehozzák..bár ezekután kétlem..kihagyták a 7. alapja.

reménykedjünk..

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!