Keresés

Részletes keresés

mephysto Creative Commons License 2006.04.20 0 0 21
Mennyi az AH1 közöse? Nekem a nagyim lakok ott igaz csak 27m2-eren, nek olyan 6-7 körül van talán? Nem tudom pontosan...
Előzmény: bucoka (18)
mephysto Creative Commons License 2006.04.20 0 0 20
Bocsi :) Én AH2-es vagyok így erről beszéltem. Az AH1 tudtommal elutasította azt is, hogy az AH1 és AH2 között legyen átjáró. Részben megértem, részben nem... mind1 :)
Előzmény: bucoka (16)
mephysto Creative Commons License 2006.04.20 0 0 19
Szia!

Én az A épületben lakom a földszint egyik sarkán. A közösköltség az én 39m2 + 8m2 erkélyemre 7135 + 1000 a teremgarázs beálló.
Előzmény: toragn (15)

bucoka Creative Commons License 2006.04.19 0 0 18
Hú, ez engem is érdekelne, mármint a közös költség. Mert nálunk (AH1.) iszonyú sok.:((
Előzmény: toragn (15)
bucoka Creative Commons License 2006.04.19 0 0 17
Yes:)
Előzmény: mephysto (10)
bucoka Creative Commons License 2006.04.19 0 0 16

Mit értesz B alatt? AH 1-ből a B lépcsőház, vagy AH 2-ből a B épület?

Az AH 1-ben VAN homokozó, most éppen a játszótér telepítése a téma.

Előzmény: mephysto (8)
toragn Creative Commons License 2006.04.19 0 0 15
A lakás amit kinéztünk az a B épület III.em. 52-es lenne. Akkor ezek szerint 1 éve adták át a házat? Azt még megírod nekem, hogy mennyi a közösköltség? Te melyik lakásban laksz?
Előzmény: mephysto (13)
toragn Creative Commons License 2006.04.19 0 0 14
köszönöm
Előzmény: mephysto (13)
mephysto Creative Commons License 2006.04.19 0 0 13
Az építtető... nekem sok gondom nem volt velük. Rugalmasak voltak, gyakorlatilag minden ment simán (a vételtől az albetétesítésig). Maximum annyi, hogy néha rájuk kell kérdezni, ha valami nem megy. Komolyabb probléma nem volt. Szerintem korrektek, bár van aki panaszkodik rájuk. Személy szerint nem igazán...
Előzmény: toragn (11)
mephysto Creative Commons License 2006.04.19 0 0 12
Szia, a XVII-kerület topicjában írtam neked!
Előzmény: toragn (11)
toragn Creative Commons License 2006.04.19 0 0 11

Kedves Mephysto!

Szeretnénk az Annaházban ( Anna 2 ) lakást venni, Neked mi a tapasztalatod a lakással, házzal és az építtetővel kapcsolatban. Volt valami kirívó probléma. Engem például a falak repedése zavar. Azt mondják, hogy az új házaknál ez természetes, de mégis furcsa, hogy van egy nagy repedés a falon.

Előzmény: mephysto (8)
mephysto Creative Commons License 2006.04.19 0 0 10
jah, halott... nincs a házban sok embernek net-je szerintem, illetve kevesen is olvassák, de hát honnan is lehetne tudni? :) Majd egyszer beindul talán. Jó lenne egy ilyen fórum.

Amúgy Te bentlakó vagy?
Előzmény: bucoka (7)
mephysto Creative Commons License 2006.04.19 0 0 9
Időközben - és lassan egy év használat alatt - nem volt különösebb panaszom. Nekem sima analóg vonalam, 3. csomag kábeltv és 1MBit-es net-em van, így átlag 16e forintból jön ki egy hónap, ami összességében nem vészes. Sőt... Érdekes mód, a letöltések gyakran a 3Mbitet súrolják :) engem mondjuk nem zavar... sőt :)

Ami viszont gáz... december óta nem megy a céges betárcsázás. Ami úgy néz ki, hogy modemmel betárcsázok melóhelyre, vonalbontás, és visszahívás... szakad, nem megy... és nem tudják mi a gond... pedig már 2x is bejeletnettem. Szerintem rájuk is szólok a héten, hogy mi van? Amúgy pl. a freestart-ra fel lehet menni mondemmel, azt próbáltam a példa kedvéérét...
Előzmény: bucoka (6)
mephysto Creative Commons License 2006.04.19 0 0 8
Megmondom őszintén azóta nem követem a dolgot, csak amit hallok jövet-menet a lakótársaktól. Ha jól tudom, akkor a B-nek lesz majd saját homokozója, de legalább is a következő lakógyűlésen ez erősen fel lesz vetve. Mondjuk... ha meglesz, akkor nagyjából az én tereaszom előtt lesz kb. :) Neked mi a friss infód a témával kapcsolatban?
Előzmény: bucoka (5)
bucoka Creative Commons License 2006.04.19 0 0 7
Ja, most nézem, hogy ez egy eléggé halott topic...
bucoka Creative Commons License 2006.04.19 0 0 6
Érdekes, amit írsz. Én régen dolgoztam a Cézár-házban, ahol a Comunique a szolgáltató. Akkor nagyon olcsók voltak (az internet is), irigykedtem rendesen, hogy ide miért nem jönnek ki. Ezek szerint mégiscsak kijöttek:))
Előzmény: mephysto (2)
bucoka Creative Commons License 2006.04.19 0 0 5

Kitől hallottad ezt a homokozós dolgot??? Ez nem igaz!

Éppen most van folyamatban egy belső játszótér telepítése, lehet, hogy érdemes lenne elbeszélgetnünk a témáról?:)

Előzmény: mephysto (-)
sz.andras Creative Commons License 2005.07.05 0 0 4
Én ugyan szintén Madárdombon élek, de nem az Anna-házban, hanem a Füstifecske utcában. Az Internethez fűzném hozzá, hogy UPC is van itt.
mephysto Creative Commons License 2005.06.28 0 0 3
Jól elvagyok magammal :)

Megkérdeztem és a KTV-t az UPC, a netet a Vivendi (asszem) a telót pedig több szolgáltató biztosítja...
mephysto Creative Commons License 2005.06.26 0 0 2
Úgy látom nem nagyon megy ez a topik, vagy csak a bentlakók nem olvassák? Sajnálom...

Esetleg, ha valaki - érintett - erre jár, kíváncsi lennék mi a véleménye a házat telefonnal, internettel és ktv-vel ellátó Comunique szolgáltatóról.

Szerintem a telefont és a ktv-t elfogadható áron kínálják, az internet viszont elég borsos áron megy náluk.

Számomra leginkább az bosszantó, hogy rájuk vagyok kényszerülve, így két éves axelero/t-online előfizetésemet kell otthagynom... kicsit monopól a helyzetük a házban...
mephysto Creative Commons License 2005.05.21 0 0 1
Szia Focker!

A felszíni beállók 500e-ért vásárolhatóak. A keresztúr lakóparknál - ami most épül - 1.9m lesz egy beálló a teremgarázsba, ami az első emeleten lesz, viszont, ha nem veszel majd teremgarázs beállót, akkor 300e-t ki kell fizetni. Ehhez képest az 1.5m az Anna-háznál elfogadható. A felfestés, pedig szerintem bármikor megoldható, főleg ha azt az ottlakók is hiányolják.

Amúgy a felszín alakul. A beállók ügye már megvannak, és füvesítenek is rendesen. Bár a Csicserke (ha jól tudom) utca elég sáros még eső után és az ottani bejáró úszott az esőzés után. Remélem megoldják majd az elvezetést.

Szerintem jó lesz. És egyre többen laknak már bent :)

üdv:

Meph.
Előzmény: Focker (0)
Focker Creative Commons License 2005.05.20 0 0 0

Az igaz h a teremgarázst áron alul adják, de szerintem még így is sok másfél milla egy hekyért. Ráadásul a múltkor jártam lent, és csak a számok vannak, még felfestés sincs. Kb 7 autó állt bent. A beálló helyért (udvar) is kell fizetni ha jól tudom, de azért "csak" pár 100ezret.

Egyébként nekem tetszik a ház, és még szebb lesz, ha meglesz a teljes kert, és nem lesz tele minden építési törmelékkel.

mephysto Creative Commons License 2005.05.11 0 0 topiknyitó
Üdv!

A Keresztúr LP helyett az Anna-ház II ütemében tettem szert elős lakásomra (vagy inkább lakáskámra, a maga 38,5 + 8 nm2-vel :). Ha minden ok, jövőhéte elején meglesz a birtokbavétel is.

Érdekelne a már "bentlakók" véleményen, leginkább a II ütem lakásaival. Összességében milyen a minősége a lakásoknak, mik a kezdeti tapasztalatok? Ha jól láttam már csak 9 lakás van szabadon (neten 7).

Mi a helyzet a teremgarázzall? Állítólag áron alul (1.5m.ért) adják őket, de nem nagyon veszik a beállókat. Van olyan aki vett már? Szerintem megéri mindenkép. A felszíni beállók már elkészültek és ha jól tudom, akkor nagyobb is lett mint tervezték, mert inkább ezt veszik.

Az I és II ütem épületei között nem lesz átjáró, mert az I. ütemeben lakók pl. nem akarják, hogy a II. ütemi gyerekek átjárjanak a homokozóba, meg ilyenek. Szép :) Kíváncsi vagyok rá milyen lesz a közösség.

Átvételkor miket érdemes megnézni?

Mi a helyzet a kábel tv-vel? Milyen lehetőségek vannak? Az internet? Állítólag valami saját szerver lesz és azon keresztül lehet majd hozzáférést venni? Nekem ez nem lenne jó, mert Axeleros vagyok már két éve és nem dobnám el a címeimet pl. Ebből mi igaz?

Várom a házzászólásokat, véleményeket.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!