Keresés

Részletes keresés

Nikolas Pe Creative Commons License 2016.10.02 0 0 86

Itt vannak a friss képek :)

Nikolas Pe Creative Commons License 2016.09.19 0 0 85

Sziasztok!

Lassan haladunk, holnap készítek képeket és felrakom.

Nagyon jól néz ki maga a szerkezet és meglehetősen is masszív.

Elértük a koszorút, most jön a közfalazás, ha a kőműves is így akarja:)

Eddig nem bántam meg, szerintem meglehetősen jó döntésnek bizonyul.

A múlt héten még elkészültek a lépcsőalapok és az elmaradt terasz alapozása.

A tető elvileg novembere várható, ha minden össze jön. 

12 nap alatt végeztek a falazással, a gyémántkéses gép napi 5eFt volt és 3eF/m2 áron falazták a nem túl könnyű 32kg-os téglákat.

A végére kikészültek, meg a gép is sokkal lassabban vitte a vége felé.

Egyébként nem lett sok hulladék.

Meglehetősen lassan készült el időben, de igen jó munkát végzett a kőműves nagyon érti a munkáját és ismeri a vízmérték által támasztott lehetőségeket is.

Később a tűzfal falazása még meg fog történni, de azt csak 20-as Silkából lesz.

Divi-Filius Creative Commons License 2016.08.23 0 0 84

No, hogy haladsz?

Előzmény: Nikolas Pe (83)
Nikolas Pe Creative Commons License 2016.08.01 0 0 83

Magánszemély vagyok aki egy véletlen nyomán  került kapcsolatba a Xella termékeivel és a területi képviselővel. Mivel Vas Megyében a tégla színe piros, nagyon jó árat kaptunk a teljes rendszerre, és így már versenyképes votl a tégláéval, az egész ház vonatkozásában pár százezerről beszélünk.

Sokat filóztam én is rajta, 

Én polisztirolból többet nem építenék, anno amikor építkeztem 20-as grafitost tettem fel a házra, teljesen jó volt, de mivel erdő mellett voltunk a harkály is pontosan ugyan így gondolta. Mindent kipróbáltam semmi sem használt (folyamatos ragadozómadár hangok, madárszalag, ragadozómadár képek kifüggesztve). Kikezdte, kijavítottuk, majd újra.... na akkor ez meghatározó élmény, amúgy is a kőzetgyapot jobb tulajdonságokkal rendelkezik, abbol is szerettem volna építeni amíg meg nem tudtam, hogy létezik ez. És ahogy írtam annyiba kerül mint a 15-ös  kőzetgyapot.

Azt mindenkinek magának kell ugyanakkor eldönteni, hogy mit preferál, miben hisz.

Számomra erre a célra nem szimpatikus a polisztirol.

Az alábbiakat egy kompetens Ytongos írta.

Előzmény: Dunit (82)
Dunit Creative Commons License 2016.08.01 0 0 82

"100 év múlva is szigetelés lesz... stb... viszont az árát is megkérik érte, igaz 2016.03.01-től 30%-al csökkentettük az árát, így már a közetgyapottal versenyképes, de a polisztirol áráig nem tudunk lemenni. Tájékoztatás képen egy 15cm-es Multipor "

Ezek szerint gyártói vagy kereskedői vagytok ennek  a  csoda szigetelő anyagnak ?

Előzmény: Nikolas Pe (73)
Nikolas Pe Creative Commons License 2016.07.31 0 0 81

Bizony:) remélem a jövő héten végeznek, legalábbis a kőműves nagyon be szeretné fejezni a koszorúelem feltételét.

Utána belekerül a vasalat rendesen megszerelve.

Előzmény: Téli nap (78)
Nikolas Pe Creative Commons License 2016.07.31 0 0 80

Igen lesz 20-as Multipor. Nagyon szimpatikus anyag számomra. Mást nem is tennék mióta rátaláltam.

Csak ajánlani tudom mindenkinek!

Előzmény: Ali-bá (77)
Nikolas Pe Creative Commons License 2016.07.31 0 0 79

Horonymaró simán viszi a Silkát, no meg a belső falak ahol a csatlakozók többsége található Ytong lesz, ezt javasolta a területi képviselő. Mint alább is látható pár decibel csupánn a Silka és az Ytong 10-es válaszfal közötti különbség.

Amúgy amit a Silkánál szív az az Ytongnál duplán visszajön.

A villany nagy részét amúgy is az ajzatban szeretnénk elvinni, így a felállások sem lesznek nagyon magasak.

A szobákba falfűtés lesz így ezért sem lesz sok csatlakozó azokon a felületeken. 

Előzmény: Divi-Filius (76)
Téli nap Creative Commons License 2016.07.31 0 0 78

Szép, de ez még nagyon az eleje !

Előzmény: Nikolas Pe (75)
Ali-bá Creative Commons License 2016.07.31 0 0 77

Jól alakúl. Hőszigetelő lesz pluszban a külső falakon? 

/Látom kertes házad lesz. Ha gyümölcsfákat is szeretnél nevelni, szívesen segítek./

Divi-Filius Creative Commons License 2016.07.31 0 0 76

És te végül hogyan fogod a villanyszereléshez a vájatokat megoldani végül?

Nikolas Pe Creative Commons License 2016.07.30 0 1 75

Előzmény: Nikolas Pe (74)
Nikolas Pe Creative Commons License 2016.07.30 0 1 74

Itt állunk:)

Nikolas Pe Creative Commons License 2016.07.29 0 1 73

Nagyon igyekeztünk a témát körbejárni íme a kezdetek:

A kőműves elmondása alapján nincs megelégedve a Silka minőségével, én ránézésre semmi problémát nem látok benne nagyon szépen rakja.

Tegnap volt kinn a tervező, ma meg az építésvezető.... mind a ketten el voltak ájulva pozitívan mondva. Elmondták, hogy milyen szép munkát végzett.

Nagyon rendben van a kinézete, bár a súlya nem igen tetszik nekik. Iszonyat nehéz cucc:)

Holnap csinálok képeket és majd teszek fel ide, hogyan áll.

A teljes rendszert megvettem, vagyis a Xella áthidalókkal, Ytong koszorú elemekkel és az Ytong válaszfalakkal.

A területi képviselő elküldte az adatokat bemásolom nagyon érdekes aki ezzel szeretne építkezni tényleg igen tanulságosak:

Falazat:

"

1. a jó hőtároláshoz alapvetően tömegre van szükség (a fizika makacs tényeken alapul) 30K= 740kg/m3; Silka30= 1.600kg/m3 .... 30K vs Silka30  0:1

2. a jó akusztikához alapvetően tömegre van szükség (a fizika makacs tényeken alapul) Rw 30K= 39db; Silka30= 57db .... 30K vs Silka30  0:2

Silkastb... persze ezen az eredményen szépíteni még lehet, mert vannak mindkét oldalról +/- tulajdonságok, de remélhetőleg összességében termékünk fele billen a mérleg...

"

Válaszfal:

"Mivel hasonló kérdés mindkét részről felmerült, így egyben válaszolok. Köszönöm a felmerült kérdéseket. Örülök például az alábbinak is (az egyik kedvenc kérdésem), mivel pont az ilyenek miatt javasoltam, hogy üljünk le beszélgetni, de megoldjuk így emailen is. Pirossal fogom a kérdésre a választ beleírni: "...szívem szerint a belső falakat is Silkából építeném a sokkal jobb hangszigetelő képessége miatt. Az Ytong éppen ebben gyengébb a többi falazóelemhez képest."

a fizika makacs tényeken alapszik, és legtöbbjüket mérni is lehet. Ilyen pl. a léghaggátlás (Rw), ami egyik az egyik helyiségből a másikba átszűrődő hangok csillapításának mértékét mutatja. Amiben nem, hogy rosszabb, hanem jobb(!) az Ytong, mint a vázkerámia. Ha már a felvetésben elhangzott, nézzük, hogyan viszonyúl ez a tény a valóságban:

Ytong 10 - 41 dB ... PTH 38 N+F 42dB
Ytong 30 - 47 dB .... PTH 30K 39dB
Silka 10 - 45 dB
Silka 15 - 52 dB
Silka 30 - 57 dB

...látszódik, hogy egy Ytong 10-es válaszfal, kb. ugyan annyit tud léghaggátlásban, mint vázkerámiából egy 30 vagy 38(!) fal.Akitől a téves információ származik, az annak a félreértésnek lehet az áldozata, hogy az Ytong a testhangokat tényleg jobban továbbítja, de azok a hangok akkor keletkeznek, ha pl. valaki elkezd beütni egy szöget a falba, és azt hallani a szerkezetben, viszont az ilyen szituációk nagyon ritkák... a lényeg a léghanggátlás(!), abban viszont jobb az Ytong, mint vázkerámia. :)

Én a könnyebb megmunkálás miatt továbbra is javaslom a Silka helyett Ytongot válaszfalnak, de ha valahova tényleg akusztikus válaszfal kell, akkor a Silka 15 , az 52dB-jével, nagyon megnyerő.. viszont az akusztikus falat nem tanácsos megvésni..."

Szigetelés:

Szintén Xella lesz Mutipor mióta rátaláltam nem is értem ,hogy van ember aki nem ezt használja!!!

"

Silka30+Rockwool Frontrock Max-E 15cm --> 0,21 W/m2K
Silka30+MP15 --> 0,248 W/m2K
Silka30+MP20 ---> 0,195 W/m2K "

20as gyapotott szerettem volna, de 20as Multipor lesz ami árban semmivel sem drágább, ugyanakkor sokkal stabilabb.

Más kérdések:

"

- Speciális szerszámokra van szükség, mennyi többletköltséget jelentene ez, esetleg ere is tudna mondani egy kedvező árat
Falazáshoz ami ajánlott, az a habarcsterítő szánkó, aminek a segítségével pontosan 0,25cm vastagságban terítődik a vékonyágyazatú falazóhabarcs.

-szükséges speciális új ismeret, képzes, hogy a technológia maradéktalanul be legyen tartva?
Speciális ismeret nem szükségeltetik, viszont azt mindenképen felajánlanám, hogy a bemutató kőművesünket leküldöm a helyszínre, és ott a gyakorlatban bemutat mindent,
segít elindulni, és megválaszolja a felmerült kérdéseket. Esetleg már most megadhatom a telefonszámát, ha addig is felmerülne a kivitelezőben, bármi előzetes gyakorlati kérdés:

- munkadíj vonatkozásában merül e fel az anyag specialitása, súlya miatt többlet költség
Falazás gyorsasága a közel azonos elemméret miatt nem változik, ugyan annyiszor kell a raklap és a falazat között mozognia a kőművesnek,
egyedül azt nem fogja megköszönni a mesterember, hogy ezt az utat nem 14kg-val, hanem 31kg-val kell megtennie... de a termék méretpontossága miatt, és a
habarcsterítő szánkó használata következtében a falazásra fordított idő kiegyenlítődik.

- Vágás, simán lehetséges alligator fűrésszel, sima fűrésszel, vagy speciális gép kell hozzá?
Ytong termékünk könnyen vágható alakítható, viszont a Silkából nem spóroltuk ki az anyagot, és óriási présgépek tömörítik ilyen masszív falazóelemre, ezért a keménysége vetekszik a betonéval. Gyémánttárcsás vágókoronggal szokták méretre vágni. (neten most találtam egy felvételt Silka vizes vágóval történő vágásáról: https://vimeo.com/28447339 )

- Villanyszerelési szerelvények horony marása lehetséges, ha igen milyen speciális szerszám kell hozzá?
Előbbi ponthoz csatlakozva: Ytong a villanyszerelők álma, a Silkát viszont keményebb dió megmunkálni gépi horonymarókkal (fentebb említett bemutató kőművesünk, praktikus gyakorlati tanácsokat tud erről szolgáltatni, akár tényleg előzetesen is fel lehet hívni ezen kérdéssel, hangsúlyozva, hogy nem akusztikai falról van szó). (Silkát alapból akusztikai lakáselválasztó falnak szokták használni, és ott nem megengedett a falazat vésése, ezért gyakorlati példában már láttam olyat, hogy a szükséges falszakaszokon egy 5cm-es Ytong előfalazót használva, abban vitték el a vezetékelést... de ez egy speciális példa volt.)

- A belső válaszfalak esetén egyszerűbb a Ytong? Láttam van a Silkának is válaszfala.
Megmunkálhatóság miatt sokkal praktikusabb az Ytong válaszfal használata, könnyen, gyorsan lehet vele dolgozni, és a villanyszerelő is imádni fogja.

- Áthidalók tekintetében mi a helyzet? A sima áthidaló is megfelel, vagy a Xella termékét lenne érdemes használni? Az ára jelentene többletköltséget?
Sima áthidaló is megfelel, bár a Xella termék praktikusabb lenne, de sajnos az ára jelentene többletköltséget, ezért is nem írtam bele az árkalkulációba. Mivel a mi áthidalóink alapból hőszigetelő áthidalók, hogy hőhidmentes legyen a nyílásáthidalás, de ebben az esetben eltekinthetünk tőle, a lényeg, hogy a házon belül a különböző anyagtípusok miatt a belső vakolásnál a hálózás használata javasolt.

- Láttam van U zsalujuk is, egy kedvező ár esetén lehet érdekelne a heraklith helyett, az árajánlatban szerepel (71m-re lenne szükségem)
Árajánlatban nem látom a Heraklithot (lehet, hogy csak nem veszem észre...), de a mi Pu 600x200x300-asból 120db (4#) kb.

- Ez már tényleg nagyon elméleti kérdés, ha a teljes házat a Xella termékéből építenénk, esetleg a Multipor is egy érdekes kérdés lenne, de ez is ár kérdése.
Hát igen, a Multipor. 1-2 éve bevezetett termék, mely a hőszigetelő rendszerek közül sok tulajdonságával kiemelkedik... többek közt, hogy nem csak kívül, hanem belső oldalon is használható, köszönhetően jó páraáteresztő képességének, azáltal kiküszöbölve a penészesedét lehetőségét. Kívülről használva úgyszintén nem lesz a ház bedunsztolva... ásványi anyagokból készül, így környezetbarát termék... nem csapódik le benne a nedvesség, mint egy kőzetgyapotban... nem éghető mint egy polisztirol... 100 év múlva is szigetelés lesz... stb... viszont az árát is megkérik érte, igaz 2016.03.01-től 30%-al csökkentettük az árát, így már a közetgyapottal versenyképes, de a polisztirol áráig nem tudunk lemenni. Tájékoztatás képen egy 15cm-es Multipor

- kb. 100eFt-vel kerülne többe mindösszesen
Fuvar tekintetében amit írtam, hogy érdemes még egy ajánlatot bekérni kcr-es autóra is Silka gyárból, egyenesen az építkezés helyszínére... (hétfőn megpróbálok benne segíteni)
a példaleírás a 97# Silkára vonatkozott (kicsit a Silkára koncentráltam csak), ezen felül van még 2# habarcs, ezt szintén el lehet hozni a Silka gyárból, ez kb. költség.
Ha Ytong válaszfalat választunk, az kb. 10#. Ezt az Ytong gyárból (Gyöngyös/Halmajugra) kb. Ft/#+áfa díjért szállítják a szombathelyi telephelyre.

Statikai kérdésben, nem hinném, hogy bármi gond lenne, mert az csak akkor jelentene gondot, és újratervezést, ha gyengébb minőségre váltanánk, de így, hogy jobb anyagra lesz kiváltva, ez nem szokta befolyásolni a meglévő statikát/engedélyt... gyakorlati tapasztalatom az, hogy a kivitelezők, jobb termékre, szó nélkül kiváltják... 30K=10 N/mm2; Silka30=15 N/mm2... +50%-al nagyobb nyomószilárdság.

A termékük nagyon szimpatikus, és szívem szerint feltétlenül ebből építeném meg a házunkat, de a költségvonzatokat is szem előtt szükséges tartanunk.
Ezután már csak önnek kell mérlegelnie, hogy mit/miért/mennyiért szeretne... most az egész ház hatékonyházról beszélünk, és ott felmerülő plusz költségekről... (erre mindig saját példámat szoktam felhozni, hogy a falazat a kulcsrakész össz építési költség kb.7%-a, és az itt fellépő különbözeteket, észre sem venni a fürdőszoba berendezésekor. ;)

"

Divi-Filius Creative Commons License 2016.07.27 0 0 72

Naná, hogy érdekelnek a tapasztalatok! :)

Előzmény: Nikolas Pe (71)
Nikolas Pe Creative Commons License 2016.06.30 0 0 71

Sziasztok!

Most állok neki teljes családi házat építeni Silkából, olyan szinten vagyunk már, hogy a fogadószintre elkezdődött a kiszállítása már.

Az alsó sor Ytong Forte lesz a hőhidak elkerülése végett.

Sokat filóztam rajta, de végül a tömege végett döntöttem e mellett.

Majd az idő igazolja, hogy jól tettem e vagy sem.

A tapasztalatokat, ha van rá igény akkor leírom dokumentálva lépésről lépésre.

30-as fal lesz Xella gyári áthidalókkal a közfalak meg nútos Ytong 10es válaszfal.

Üdv

Belzer Creative Commons License 2016.04.07 0 0 70

Szoktam járni egy intézménybe, ami kívül is és belül (közlekedők, lépcsőház..) is kisméretű mészhomok téglával van díszítve. Nem aprózták el. 

Előzmény: Ali-bá (67)
Ali-bá Creative Commons License 2016.03.25 0 0 69

Még hezitálok. Más irányt vett az elképzelésem. Tulajdonképpen csak egy É-i oldali erkélyt tartó  betongerenda okoz komolyabb problémát a párásodás miatt. A padlás és pince szigetelése nagy részben már elkészült. Fent üveggyapot paplan, lent EPS. Azoldalszigetelés elmarad.

Az elképzelésem a párakicsapódás megszüntetésére az, hogy a fűtésrendszer kisebb átalakításával a kritikus sarokba tetetek egy + radiátort. Úgy gondolom, hogy az ott felszálló meleg levegő elviszi a párát.

Előzmény: Belzer (68)
Belzer Creative Commons License 2016.03.25 0 0 68

Á, tényleg, most beugrott. Raktál is be képeket róla néhány hónapja amikor szigetelni akartad. Szépen burkolt nagyon, nézegettem is. 

A szigetelést sikerült megoldani? 

Előzmény: Ali-bá (67)
Ali-bá Creative Commons License 2016.03.25 0 0 67

Igen, tulajdonképpen a díszítő értéke miatt választottam ezt, mert ez megy a fehér mészkővel burkolt házamhoz színben a legjobban.

Előzmény: Belzer (66)
Belzer Creative Commons License 2016.03.25 0 0 66

Ez a kistégla méretű, azt hittem a nagyobb falazó méretekben keresel. Dísznek kell? 

Én régebben a rendes teherhordó falazó elemeket néztem 175, 240, 300 as méretben. De az a gyár már megszűnt 2009ben. MegaHáz mészhomok tégla volt. Jó minőségű. 

Előzmény: Ali-bá (64)
K. Zsófi Creative Commons License 2016.03.24 0 0 65

A dunakeszi Bauhaus-ban láttam tegnap mészhomok téglát. Az árát nem figyeltem....

Előzmény: Ali-bá (64)
Ali-bá Creative Commons License 2016.03.24 0 0 64

A számla szerint : "Minőségi Mészhomok tégla 4/4 25x12x6,5 /1m2 52/db/ natur"     146 Ft/db és szép világos szürke.

Előzmény: Belzer (63)
Belzer Creative Commons License 2016.03.24 0 0 63

Milyet sikerült találni? 

Előzmény: Ali-bá (62)
Ali-bá Creative Commons License 2016.03.24 0 0 62

Öröm a házhoz! Találtam és vettem "Minőségi Mészhomok tégla"-t, igaz dupla áron, mint az a gyenge.

Előzmény: Ali-bá (61)
Ali-bá Creative Commons License 2016.03.16 0 0 61

Találtam szürke téglát egy nagy tüzépen. Elég gyenge, nemhiába akartak másra rábeszélni.

Előzmény: Ali-bá (60)
Ali-bá Creative Commons License 2016.02.16 0 0 60

Az hogy szürke és nem más színű.

Előzmény: Belzer (59)
Belzer Creative Commons License 2016.02.16 0 0 59

Mármint mi az ami tetszik neked konkréten? 

Előzmény: Ali-bá (58)
Ali-bá Creative Commons License 2016.02.14 0 0 58

Már három tüzépen néztem, mindenütt másra akarnak rábeszélni, nekem meg az tetszene.

Előzmény: Belzer (57)
Belzer Creative Commons License 2016.02.14 0 0 57

Úgy 2007-ben voltam egy gyárban ahol ezzel foglalkoztak. A 8-as út mellett volt. Még kaptam is ajándékba néhány darabot. Megvannak a mai napig, jól bírják az udvaron a mostoha körülményeket, vizet napot fagyot védtelenül. 

Manapság senki nem akar mészhomok téglából építkezni? 

Előzmény: otapi (55)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!