Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Baritone Creative Commons License 2015.03.14 0 0 21472

Hát bizony. Azzal én is tisztában vagyok, hogy jobb a különálló ingatlan. De, mint említettem, csak lakáshitel konstrukció jöhet szóba, építési nem. És, mint lejjebb említették, ahogy én elképzeltem az építést, úgy nem kivitelezhető. Ezért marad az ilyen típusú ikerszerű ház. Ez legalább nem teljes felületén iker, azaz a szomszéd házzal csak 1 méteres tárolónál érintkezik. És valóban, rosszul fogalmaztam. Tehát nem osztatlan közös tulajdon lesz a telek, hanem 500 nm kerül az egyik ház tulajdoni lapjára, 500 nm a másikra, albetétként.

Persze jobb lenne önálló ház. De itt legalább a környék teljesen új lesz, új utcákkal földkábellel. Kiszámoltam, hogy olyan helyen ahol - mint itt - minden közmű bent van, városon belüli telek 15 millió alatt nincs, még ekkora sem. Tervezés, kiviteli terv, saját menedzseléssel építkezés, kerítéssel, garázzsal, tereprendezéssel (és ez csak az egyelés) 50 millióból jönne ki telekkel együtt. Persze én grafitot tennék és 5 cm-vel többet, de még amit ír a kivitelező, ellenőriztem, az is A+. éves fűtési költsége a háznak gázzal 130.000 Ft lesz. Feleségem nem szereti az infra fűtést, így gáz vagy faelgázosító kazán lenne saját építésűben.

Bocs, ha hosszú voltam!

Előzmény: tamas1000 (21471)
tamas1000 Creative Commons License 2015.03.13 0 0 21471

"Társashazi ikerfelek hanem albetet"

tarsashaz = albetet

amire te gondolsz az az osztatlan kozos tulajdon.

megfelelo szerzodesekkel, jogi hatterrel teljesen mindegy.

tarsashaz eseteben a telek lesz osztatlan kozos tulajdon, teljes osztatlan kozos tulajdon eseten meg ugyved altal ellenjegyzett szerzodesben rogzitik a felepitmeny es a telek tulajdoni es hasznalati viszonyait.

ezek kb. egy szinten vannak, azert jelentosen jobb a kulonallo sajat ingatlan.

Előzmény: Baritone (21469)
KömKel Creative Commons License 2015.03.13 0 0 21470

Én családi házas tervező vagyok, "kishal" ezekhez képest.

De jobb is így, mivel van rálátásom mi megy ilyen beruházásoknál, és nekem többet ér a (viszonylag) nyugodt életem.

Előzmény: Baritone (21469)
Baritone Creative Commons License 2015.03.13 0 0 21469

Azért ennyire nem vagyok naiv. Az második ütem most fog kezdődni. Természetesen kikértem már a műszaki leírásokat, hogy mi kerül beépítésre. Azt is megtudtam, hogy nem társasházi ikerfelek lesznek, hanem albetétes bejegyzés. Most várom a doksikat. Csak azért kérdeztem a véleményed, hátha ismered a kivitelezőt!

Előzmény: KömKel (21468)
KömKel Creative Commons License 2015.03.13 0 0 21468

Most komolyan egy látványterv alapján akarsz véleményt kérni? :)

Utána kell nézni a beruházónak, előzmény projectjeinek, a megvásárlandó épületnek a kiviteli terveit elkérni, e-naplót átnézni, stb, stb. 

Ha már kész az épület, akkor fűtést beüzemeltetni, hőkamerással kimenni...

Kb millió dolog van, mielőtt egy épeszű ember vállalkozótól vesz új épületet, aminek nem követte végig az épitését.

Előzmény: Baritone (21467)
Baritone Creative Commons License 2015.03.13 0 0 21467

Akkor azt hiszem kénytelen leszek vásárolni. Mi a véleményes erről a dologról?

http://karejprojekt.ingatlan.com/elado

Előzmény: KömKel (21466)
KömKel Creative Commons License 2015.03.13 0 0 21466

Ezt csak úgy tartom elképzelhetőnek, ha a háttérben te finanszirozol ELŐRE mindent, mondjuk egy ügyvédi keretszerződéssel.

Másképp nem fogsz találni olyat, aki beleölne tizmilliókat egy olyan projectbe, ami teljesen személyre van szabva, és utólagos finanszirozású.

Én több épitkezést futtatok párhuzamosan, de teljesen általános, hogy:

- NINCS előleg a munkadijra

- a kivitelező nem rak anyagba pénzt, nagyon maximum 2-300e Ft erejéig

- tételes elszámolás van, általában két hetenként, befejezett munkaszakaszokra (ma pl nem fizettem ki a zsalukő lábazatot, mert csak üresen készült el a vasakkal, de beönteni csak jövő héten fogják)

Előzmény: Baritone (21465)
Baritone Creative Commons License 2015.03.13 0 0 21465

Sziasztok!

Új emberként írok, bár régóta olvasom a fórumot. Lenne egy kérdésem, és mivel itt elég sok az építési szakmában érdekelt, hátha tudja valaki a választ!

A kérdésem az, hogy szoktak-e kivitelezők úgy építkezést vállalni, hogy az általam kiválasztott teleket a kivitelező megvásárolja, felépít rá egy házat, és én - természetesen bizonyos százalékú előleg kifizetése után - a ház elkészültekor megvásárlom tőle lakáshitel finanszírozással?

Bizonyos oknál fogva számomra csak a lakáshitel jöhet szóba, mint konstrukció, építési hitel nem. Rengeteg projektet látok hirdetési oldalakon ikerházakra, házakra, de mindenhol van valami, ami nem az igazi. Én egy teljesen egyszerű kinézetű két szinten 130 nm netto területű házat szeretnék, kb. 600-as telken, az itt olvasottak és javasoltak szerinti technikai paraméterek alapján(30-as fal 15cm szigetelés, monolit vasbeton stb.)

Csak, mint említettem az építési hitel kizárva, így még arra is hajlandó vagyok, hogy kifizetném a generálos haszonkulcsát, ha lenne olyan aki a fenti konstrukcióban finanszírozná.

És még azt is szeretném tudni, hogy a tervezéstől kezdve a kulcsrakész kivitelezés mennyi időt vesz igénybe? Mert olvastam már generálostól 3 hónapot is, de szerintem ez kivitelezhetetlen. Reálisabb a fél év nem?

Remélem nem túl sok a kérdés, de nagyon kíváncsi vagyok, hogy lehet-e így?

Szerintetek?

B.

kisgyerek 2 Creative Commons License 2015.03.11 0 0 21464

Az hogy fűtés kész állapot az hány %-át jelenti?

Axióma Creative Commons License 2015.03.11 0 0 21463

Upsz, sorry, kicsit nagyon felreertettem...

Előzmény: Parci (21462)
Parci Creative Commons License 2015.03.10 0 0 21462

arra a jedilovagra gondoltam ám, akinek válaszoltál :)

Előzmény: Axióma (21458)
KömKel Creative Commons License 2015.03.10 0 0 21461

Dehogynem.

Nálam rengeteg épitési engedélyezési terv landol, hogy kivitelit csináljunk belőle, és a 80%-ánál nagyon sokat lehet egyszerűsiteni az engtervhez képest. Pl 9 vb pillér helyett elég 1 db, és hasonlók.

A maradék 20%-nál viszont annyira szar (vagy nincs) épeng statika, hogy a komplett tartószerkezeti vázat újra kell gondolni, és általában meg kell szórni vb pillérekkel, hogy ne kártyavár legyen belőle.

Előzmény: Töck Jenő (21457)
KömKel Creative Commons License 2015.03.10 0 0 21460

Igen.

Az engedélyezési dokumentációban szereplő dolgok, különösen az alapozásra vonatkozóan (ha nem készült talajmechanikai szakvélemény), erősen általános csak, és bele is szokták irni, hogy kivitelei dokumentáció vagy alapárok kiásása után femü határozza meg a végső alapozási sikot és egyebeket.

A 40-50e Ft CSAK AZ ALAPOZÁSI statikai kiviteli terv, semmi több.

És vannak olyan idióta statikusok, akik hülyeségeket beterveznek kiviteli szinten is. Lásd itt tamas1000 korábbi hozzászólásait, illetve most Indian83 szenvedését a statikusával a PH topicban.

Komolyan nem értem meg, hogy miért sajnáltok egy normális épitész+statikus KOMPLETT kiviteli tervért 4-500e Ft-ot? Már az alapozásnál behozza a teljes árát...

Kicsit olyanok vagytok, mint a 10 éves futamidőre, 0% indulóval Suzukit vásárlók. Lényeg a külső, hogy lehessen villogni, de a műszaki tartalom, meg hogy ne évtizedekig tartó szopás legyen belőle, az le van szarva...

Előzmény: pajaca (21456)
tamas1000 Creative Commons License 2015.03.10 0 0 21459

nyugi, nem rólad van szó, engem törölt ki a szentem gondolom. :)

mert itt elterjedt, hogy a hőszivattyú a legjobb, és ha valaki mást mond (akár jogosan) akkor az már egy kötsög lehet csak.

Előzmény: Axióma (21458)
Axióma Creative Commons License 2015.03.10 0 0 21458

Koszi. Csak errol a forumrol akarsz eluldozni, vagy "arrol" a masikrol is szamithatok egy ilyen lepesre?

Előzmény: Parci (21452)
Töck Jenő Creative Commons License 2015.03.10 0 0 21457

Az épület állékonyságára vonatkozó kérdésekben a statikai tervdokumentáció a döntő, azt csak egy másik statikus mérnök bírálhatja fölül. De nem szokták.

Előzmény: pajaca (21456)
pajaca Creative Commons License 2015.03.10 0 0 21456

És a tervdokumentációban szereplő műszaki leírás felülbírálható egy statikai tervvel??

Mert az a 40-50ezer ft nem sok egy normális statikai tervért.

Töck Jenő Creative Commons License 2015.03.10 0 0 21455

Ha a talaj enyhén agresszív (főleg szulfit és szulfát tartalom) akkor növelni kell az agresszívitás mértékében a cement-tartalmat. (jobb beton). Magyarországon kisebb-nagyobb mértékben sok helyen kell valamilyen beton-korrózióra számítani. (nincs mindenhol, érdemes megkérdezni a mérnöktől - statikustól - , hogy miért írta elő. Ha az a válasz, hogy csak akkor nem föltétlenül kell. Ha az a válasz, hogy egy környéken készült talajmechanikában látta akkor nem érdemes takarékoskodni.

Előzmény: pajaca (21453)
KömKel Creative Commons License 2015.03.10 0 0 21454

Ez igy elegge pazarlo lesz:

1. Ha nem az alapozas felso harmadaba kerul a vasalas (4 szal 12es, 30x30-as 8as kengyellel), hanem kulon a zsaluko fal tetejere, annak ketoldali zsaluzat kell

2. Meg ha vasalt is a savalap, GYENGEN VASALT szerkezet, emiatt eleg a C12es minoseg, ha a talaj legalabb atlagos minosegu.

3. A vasalt szerelobetonba jobb 8x150x150es casat rakni, es legyen 12 cm vastag, mert igy az esetleges valaszfal tologatas nem okoz gondot.

Egy alapozasi kiviteli (statikai) terv 40e ft, es egy jo statikus nem eroszakol rad ilyen marhasagokat.

Ezek az iroasztalon lehet tok jol mutatnak, de a kivitelezesben dragabbak es pazarloak.

Előzmény: pajaca (21453)
pajaca Creative Commons License 2015.03.10 0 0 21453

Alap műszaki leírása a terdokumentációban nagyjából így néz ki:

Az alaptestek csömöszölt beton sávalapok, minimum a fagyhatárig levezetve. Az alapokra vasalt
talpkoszorú – talpgerenda kerül, a sávalapba ø 12 acéltüskékkel bekötött kivitelben

Anyagminőségek:
Csömöszölt beton sávalap: C20/25-XC0-32-F1-MSZ 4798-1:2004
Vasbeton szerkezet: C20/25-XC2-16-F2-MSZ 4798-1:2004
Betonacél: B 500B
Talpkoszorú: 6 ø12 hosszvas (felső vas 4 db,- alsó vas 2 db)
Aljzatlemez: ø6/15/15 hálós vasalás alsó harmadban

A tervező azt mondta, hogy a csömöszölt sávalapba nem kell acél vázat csinálni, hanem  tűskéket kell csinálni felfelé és arra mehet rá egyből a zsalukő.

Náluk a a két sor zsalukő lenne a talpkoszorú, első sor zsalukőre 2 hosszvas a másodikra meg 4 hosszvasat kellene fektetni.

nekem ez így nagyon furcsának hangzik. Mi az hogy a sávalapba nem kell vas? Minek a 4 hosszvas a zsalukőre?

Parci Creative Commons License 2015.03.10 0 0 21452

tegyétek ignoréra, kis pirox x a hozzászólása mellett. monomániás szegény. én már rég boldogabban fórumozok, de még a ti válaszaitokból is átjön a mánia 40%-a :)

Előzmény: Axióma (21451)
Axióma Creative Commons License 2015.03.10 0 0 21451

???

1. telek elott van a gaz eseten miert is dragabb bekotni a villanyt? [jellemzoen azokon a telkeken van mar villany BENT, ami elott a gaz, legrosszabb esetben is a villany is elotte]

2. kemeny partizezer - hm, ezt hiszem ha latom (100e alatti megoldast csak netto az anyagok es epitesi munkak nem lattam mar anno se, pedig majd 10 eve)

3. helyet foglal: kemeny (nem csak az alapterulete, hanem a tavolsagok is mint pl. tartoszerkezetekkel valo viszonya), a radiatorok, meg a kazan maga (utobbi nalunk allo, de egy tisztesseges hmv tartaly felett se fer mar el)

4. igen, a villanyban legfeljebb a plusz amperek a beruhazas a futes miatt, a gaznal az egesz felesleges, ha nem gazfutes van, tehat a behozasi koltseget nem lehet a villannyal futes szamlajara irni

Előzmény: tamas1000 (21425)
Oyabun Creative Commons License 2015.03.10 0 0 21450

Koszonom.

Előzmény: KömKel (21449)
KömKel Creative Commons License 2015.03.10 0 0 21449

Csqk festes anyaggal egyutt 800-1000 ft/m2

Előzmény: Oyabun (21448)
Oyabun Creative Commons License 2015.03.10 0 0 21448

Arazasban szeretnek segiteseget kerni.

Mennyi az a negyzetmeterenkenti festesi es mazolasi ar, amennyivel mar nem kell elzavarnom az ajanlattevo festoket?

(Ures, meglevo epulet, belso munkak, minimalis elokeszites, feher diszperzios festek a falakra)

Koszonom

KömKel Creative Commons License 2015.03.10 0 0 21447

Először is kell egy normális terv a házról, SZÁMITOTT hőigénnyel, és alapterülettel.

Ekkor szépen ki lehet számolni, hogy a különböző fűtési módoknál mekkora költséggel jár a kiépités és az üzemeltetés.

Addig hiába is kérdezel, mert az elektromos fűtéshez már mindenképpen AE ház kell, a hőszivattyúshoz AE közeli legalább, a gázkazánoshoz viszont kvázi mindegy.

Előzmény: frakkx (21444)
digium Creative Commons License 2015.03.10 0 0 21446

Rengeteg megfelelő megoldás lehet, melyek közül a legjobbat biztosan nem lehet néhány igen fontos paraméter ismerete nélkül kiválasztani:

- épület mérete, elrendezése és hőtechnikai adatai

- használati szokások (pl. 6 fő, ebből 3 nagyobbacska lány = még a 300 literes bojler is kevés)

- pénztárca vastagsága (kezdeti alacsony beruházás = magasabb üzemeltetés vagy fordítva)

gabrielke Creative Commons License 2015.03.09 0 0 21445

Egy ilyen "mondás" sok utánajárást igényel. Én már ezen túlvagyok, nincs erre fölös energiám.

frakkx Creative Commons License 2015.03.09 0 0 21444

Sajnálom h csak két esetet taglatok itt fűtésben--a gáz ill hőcserélős fűtést. Na és az elektromos fűtés pl caleo nem lenne jobb megoldás?? Vagy a radiátoros elektromos? Szívesen elolvasnám valaki szakavatott véleményét erről. Ugyanis én is ÚJ ház közmű nélküli telekről indulok, így nem tudom a sok megoldás közül mit is válasszak.

Előzmény: tamas1000 (21435)
gabrielke Creative Commons License 2015.03.09 0 0 21443

Az éves átlagos COP HMV készítéssel együtt 4.5 körül van.

Vezérléstől függően 4.2 és 4.8 között bármit elő tudok állítani.

Igazából a COP "csak" egy szám, az a gépek összehasonlítására alkalmas - arra is csak korlátozottan.

Ami igazán számít az a forint / hó.

A második év után volt egy nagyon nagy ötletem: a hőszivattyús ember ajánlása ellenére emeltem az előremenő hőmérsékleten. Ez ugye elvben csökkenti a COP-t. Viszont végre elkezdett rendesen "leadni" a fűtésem, sokkal hamarabb lett meleg.

A COP romlott, mert magasabb az előremenő, és sokkal "blokkosabban" megy a hőszivattyú, de ez kevésbé érdekel.

Gyakorlatilag elfelezte a fűtésszámlámat. 

Aztán szigeteltünk, az megint elfelezte.

Jelenleg ott tartok, hogy a teljes villanyszámlám (fűtés, hmv, világítás, főzés, számítógépek) 18ezer Ft.

Panelos villanyszámlám 12 volt, ebből arra következtetek, hogy olyan 6ezer lehet a fűtés.

Gázt nem akartam:

- a gázművekkel csak a szívás van

- hőszivattyúval tudok hűteni is (nem kellett klímát vennem)

- kéményseprővel se kell kínlódnom

- 2m-en van a talajvíz, irdatlan pénz lett volna a gázt behozni

Előzmény: TOM (21412)