Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

einohyl 2014.07.10 08:29:04 © 19928

Mindig akadnak akik azt hiszik, hogy  a konténeres lakás a megváltás.

Ha még valami csoda folytán engedélyeznék is sok egyéb fizikai paraméter miatt téves elképzelés az egész.

Pl. akármilyen jó a hőszigetelés, hamar kihűl.

Anno régen az egyik családtag a hajléktalanság küszöbén szintén ezzel vigasztalta magát  - semmi probléma, vesznek egy konténert és ellaknak ott. Ahogy Móricka is képzelte.

Végül egy nyócker házban egy második em.-i lakásban húzta meg magát. És újságolta  - még fűteni sem kell. Valóban nem  kellett, alulról, felülről oldalról fűtötték.

Előzmény: Forráskód 2013 (19917)
ghosty9 2014.07.10 06:15:37 © 19927

Hát... tényleg van egy "trailer park" feelingje...

Előzmény: halaloszto (19926)
halaloszto 2014.07.09 23:07:20 Creative Commons License 19926

A tiedben en is! :-)

Vajk

Előzmény: M3 HellRot (19925)
M3 HellRot 2014.07.09 22:36:35 © 19925

Hát, szerintem ez a kis bódé a képeken a te házadnál pár fokkal igényesebb, modernebb! Én szívesen látnék több ilyen igényes épületet a közvetlen környezetemben!

Előzmény: jetrotál (19923)
jetrotál 2014.07.09 21:33:14 © 19924

Látványosan ócska kinézet... valóban, bódé.

Előzmény: KömKel (19919)
jetrotál 2014.07.09 21:31:08 © 19923

Francokat...

A puszta közepén, ahol kb. senki nem látja... lehet egyedi/különleges.

Egy utcaképbe, környezetbe NE!!! rondítson már bele az egyedi-kirívó kinézettel semmi.

Előzmény: Forráskód 2013 (19921)
KömKel 2014.07.09 21:08:36 © 19922

Nagyon sok helyen előirt:

- magastető (minimális hajlásszöggel)

- nem lehet akármilyen a fedés, jellemzően cserép és zsindely megengedett, természetesen szinben

- a homlokzat vakolt legyen, ettől csak bizonyos % lehet eltérés, de az is fa/kő/téglaburkolat

De egyébként a konténereket hőszigetelni kellene, ami meg kivülről történik, szóval a berakott képeken látható kialakítás Miamiban lehet jó, a mi éghajlatunkon csak nyári laknak/üdülőnek.

Előzmény: Forráskód 2013 (19921)
Forráskód 2013 2014.07.09 20:58:47 © 19921

Köszönöm az infót tehát semmivel sem könnyebb mint építkezni. Ez sajnos Magyarország talán egy ilyen dolog sok ember lakhatási gondját kisebb pénzből megoldaná. De itt senki nem segít azoknak akiknek kellene! Ez a vakolt fal meg szinte vicc szerintem pont a konténer jellege adna neki különleges kinézetet mert szerintem mint a képeken látszik  látványos lenne.

Előzmény: KömKel (19920)
KömKel 2014.07.09 20:27:19 © 19920

Jah, és lakóépületként van egy rakás előirás, amit be kell tartani.

Pl:

- megfelelő méretű bevilágitás és szellőzés

- 250 belmagasság a nappaliban és legalább egy szobában

- min. 17 m2-es nappali (nem lehet benne az étkező és a konyha a m2-ben)

- két szoba felett külön WC, ami nem nyilhat egy légtérbe a konyhával, étkezővel

stb, stb.

Előzmény: KömKel (19919)
KömKel 2014.07.09 20:24:50 © 19919

Ugyanolyan engedélyeztetést kell végigvinnie, mint "rendes" épitett ház esetén.

Nagy valószinűséggel kell településképi véleményezés, és 90%, hogy nem fog átmenni a főépitészen és tervtanácson, hacsak nem valami eldugott településről van szó.

Nálunk egy kisvárosban épült egy hasonló, 11 hónap volt az engedélyeztetése (addig kötözködtek), valamint a helyi előirások miatt rá kellett rakni egy 35 fokos cserépfedésű tetőt, és kivülről vakoltá tenni a felületet.

Forráskód 2013 2014.07.09 18:52:17 © 19918

Hasonló

Forráskód 2013 2014.07.09 18:35:18 © 19917

Sziasztok! Nem biztos hogy jó helyen teszem fel a kérdést,de hátha van mégis valaki aki tud mit mondani. Egy barátom egyedi / saját gyártású / lakó konténerben szeretne élni láttam a terveket szerintem nem rossz. Tehát ha ilyet akar elhelyezni a telkén ami mondjuk egy kisebb városban van ahhoz kell valami engedély vagy ilyesmi? Vagy leteszi és él boldogan benne. Gondolom az engedélyezéseken sokat tudna spórolni mintha egy házat építene,meg lényegesen kisebb lenne a bekerülési költség is főleg hogy maga csinálna szinte mindent. Vannak ennek valami szabályai vagy ilyenek? Előre is köszönöm a segítséget

szalaics 2014.07.09 11:37:07 © 19916

Eszemben sincs pattogni! :)

Sőt, utólag már azt mondom kár volt érdeklődni is! :)

Na mindegy, gyűjtöm szorgalmasan a szerződéseket, papírokat, örzöm vagy 10 évig, de legfőképp a használatbavételig!

:D

Bízom a hatóságban, hogy amikor jönnek nem bal lábbal keltek aznap! :)

Mert ugye amibe akarnak abba kötnek bele, ha már úgyis úgy indultak, hogy büntetnek! :(

Előzmény: KömKel (19915)
KömKel 2014.07.09 11:21:14 © 19915

Most már hiába küldözgetnél be akármit akárhová, egyszerűen nem tudják hová iktatni, mert utólagosan nem lehet. Egyszerűen nem tudják kezelni az e-napló nélküli dolgokat.

Ha sokat pattogsz, akkor meg megkapod, hogy rakd át az egészet e-naplóba :)

Előzmény: szalaics (19914)
szalaics 2014.07.09 11:17:39 © 19914

Építkezésem 2014.09.15-el indult. /papír alapú ép.naplóval/

Ezt írják: 2013.01.01-től az építőipari tevékenység megkezdésének utólagos bejelentése megszűnt!

Amire hivatkozol 6. sz. melléklet az utólagos bejelentési kötelezettségről szól!, de ez 2013.09 hónapban már törölve volt a jogszabályból /melléklettel együtt!

Akkor most mit kell beküldeni? :) /vagy nem kell beküldeni? :)

vagy ez a tudomásulvétel iránti kérelem mi, mi a formai követelménye, kinek kell küldeni?

Röhej...

Előzmény: KömKel (19913)
KömKel 2014.07.09 10:53:48 © 19913

Az e-naplóig a 191/2009. (IX. 15.) Korm. rendelet 6. mellékletét kellett elküldeni a jogszabályban leirt hatóságnak.

Fejből már nem tudom melyik volt az, mert minden megváltozott azóta.

Előzmény: szalaics (19912)
szalaics 2014.07.09 10:47:08 © 19912

Nem vagyok jogász, de ezt értelmezze nekem valaki! :)

Lehet, hogy ma csak ilyen napom van...

Aláhúztam amit nem értek!

A jogerős és végrehajtható építési engedély megszerzését követően az építkezést bizonyos esetekben meg kellett előznie még egy hatósági ügyintézésnek. A jogszabály 2013. április 19-étől az előzetes bejelentést – ami ezt a hatósági ügyintézést jelentette – az építőipari kivitelezési tevékenység megkezdésének tudomásulvétele iránti kérelemként határozza meg. A kivitelezés megkezdésének utólagos bejelentése már 2013. január 1-jétől nem létezik, és 2013. október 1-jétől az építőipari kivitelezési tevékenység megkezdésének tudomásulvétele is megszűnt, mivel az e-napló megnyitása során értesül az építésfelügyeleti hatóság a kivitelezés megkezdéséről.

Előzmény: szalaics (19911)
szalaics 2014.07.09 08:39:29 © 19911

Köszi a választ!

két észrevétel:

1.

Akkor most ne is forszírozzam, hogy esetleg viszek be valami papírt erről /mert ugye a jogszabály mellékletéből törölték/? De ha vinnék is, kinek vigyem? Építés felügyelet, Kormányhivatal, Helyi építésügy

Főleg hogy 2013.09-i a kezdés, akkor mi volt érvényben?!

2. Ez a bejelentés, lehet egy általam szövegezett is?

Amit találtam azon van átvételi rész is amit az építésfelügyelő írná alá.

Én pont az /járási/építésfelügyelővel beszéltem anno aki azt mondta, hogy nem kell beküldeni! :)

Már lassan röhögök az egészen....! :)

Főleg, hogy az építésfelügyelővel beszéltem...most biztos képbe kerülök, ha eddig nem..mi? :)

Előzmény: KömKel (19910)
KömKel 2014.07.09 07:35:50 © 19910

A papir alapú épitési naplónál, tehát október 1 előtt is be kellett jelenteni az épitkezés megkezdését, ha jól emlékszem akkor valamelyik kormányhivatalnak.

A vicc az az egészben, hogy erről sem a helyi épitésügy, sem az épitésfelügyelet nem értesült semmilyen módon, valamint most már az épitésfelügyelet hatásköre a dolog.

Tehát senki nem fogja tudni rajtad kivül, hogy nem lett bejelentve a megkezdés, pont kifogtál egy káosz-időszakot, amikor senki nem tudott semmiről.

A használatbavételinél lehet lesz pár kellemetlen perced, mert az éphatóság kérné az e-naplót, viszont a papir alapúhoz meg kellene a megkezdést bejelentő nyilatkozat, ha nagyon makacsok.

Azt kell mondani, hogy te beküldted, és kész.

-

Az elmúlt két hónapban ez a 3. ilyen eset, amikor a kivitelezőre volt bizva az egész papirmunka, és baszott bármit is csinálni. Aztán utólag meg kiverni belőle a papir alapú naplót, főleg egy elszámolási vita után már lehetetlen.

Nem szabad ilyen könnyen venni a dolgot, mert a büntetés a megrendelőt sújtja.

E-naplónál is tessék rendszeresen ránézni, hogy vezetve van-e.

Előzmény: szalaics (19909)
szalaics 2014.07.09 07:23:34 © 19909

Csak egy kérdés a megnyugtatásomra!?:)

Kivitelezőt váltottam /egyéb okból.../

Házunkon jelenleg a födém betonozása van, ill a szükséges kötési idő kivárása /3 hét kb./

Rendszerezem a papírjaimat, ebben a nagy bürokráciában....

Felmerült benne, mint az építkezés folyamán többször, hogy az építkezés megkezdését honnét tudja az építési hatóság, azaz hogy kihez mikor kell menni ellenőrízni?!

2013.09.15-el álltunk neki az építkezésnek. Tehát papír alapú az építési naplónk.

A kivitelezőtől többször kérdeztem, hogy a papírok rendben vannak-e, mert az építkezés megkezdésekor ezt tisztáztuk, hogy Ő végzi mindennemű papírmunkát.

Válasz mindíg az volt, hogy minden rendben nyugojak meg...

Mivel a papírok rendszerezésekor ismét motoszkált benne, ez a dolog felhívtam, hogy most akkor kell-e nekem a kezemben lenni valami dokumentumnak amiről tudják, hogy az építés elkezdtem?

Válasz: Hát Ő nem küldött be és nem írt alá semmiféle papírt ezzel kapcsolatban! miért be kellett volna jelenteni írásban?! Hát akkor bekéne vinni valami papírt!

Na ekkor kiakadtam....

Felhívtam a tervezőt: Hasonló válasz, azzal, hogy utána né, puhatolózikz, hogy adtunk-e be erre vonakozóan papírt. Ha nem akkor vigyünk be aztán majd eldől mi lesz...

Persze idegességemben nem tudtam kivárni, felhívtam a járási építésügyi hatóságot. Gondoltam, ha bekellett adni és mi nem adtunk be akkor mindegy-mindegy úgy is engem büntetnek, de rendbe kell tenni a dolgot....

Hatóság válasza:

50 mFt alatti az építkezés? igen /50 ? gondoltam magamban...még a fele sem, hisz bővítés áépítés... :)/

magánberuházás? igen

papír alapú az építési napló? igen

Akkor nincs semmi teendő nem kell bejelenteni, sem elötte sem utána!

Megkönnyebültem.

De akkor honnét tudják, hogy mikor kell jönni ellenőrízni? /mert a tervező azt mondta, hogy legalább 3 ellenőrzésem lesz/

Ha enm ezzel a kivitelezővel áld meg a sors, akkor viszont erre az időre már kész is lettünk volna,de még ellenőrzést nem kaptunk.

Sorry, hogy ennyit pötyögtem az esetemről, de lassan komikum számba megy ez az építkezés körüli cécó... :)

Axióma 2014.07.07 17:15:16 Creative Commons License 19908

En nem vitatkozni akartam, sorry ha annak tunt. En csak azt latom, hogy sztem tulsagosan ossze van mosva a meredekseg es a derivalt valtozasa... mert 8 meteren 2 meter mas veszely a kipufogora, mint 20 meteren az 5 meter, hiaba azonos az ossz sullyedes - pont mert az auto hossza es hasmagassaga ill. elore/hatra nyulasa az adott mindket esetben. [Pedig emlekeim szerint toled tanultam a - talan 12m, a szamertek mar nem biztos hogy helyes - sugaru gorbulettel atmenetet mint szabvanyt, talan teremgarazsokhoz mondtad.]

Sajna nem talalom most a tervunket, de az biztos, hogy atlagban meredekebb, mint a 15 meteren 1.25m. Masreszt meg kozuton letezik me'g 20%-os tabla is, nyilvan ott a toresek nelkul megy at abba, de meg az is remlik hogy a kezifeknek ezen me'g meg kell tartania az autot. A 15% ahova a mienk kb. kijohet, me'g a kornyekunkon is van kitablazva.

Előzmény: KömKel (19906)
Émile 2014.07.07 15:31:03 © 19907

A modern autók el vannak garázs nélkül is.

régen : az autókat garazsírozták, sőt volt aki bakra is állította.

Eladásnál kiemelték hogy garázsban tartott.

Néha egy autó drágább volt mint egy ház. Aztán az autó 10 -15 év alatt semmivé vált, a ház meg még mindig áll.

Előzmény: Enci31 (19903)
KömKel 2014.07.07 15:24:51 © 19906

Nyilván lehet ezen vitatkozni, hogy kinek mi a kényelmes, de van előirás erre is, ami nem nagyon enged többet.

Mindez persze csak akkor érdekes, ha van egy kötött előkerti mérete, és abba kellene beleférni a rámpával.

(Volt nemrég egy ügyfelem, aki 5 méteres előkertbe akart 2 méteres süllyesztékű pincegarázshoz lejárót. Elvittem egy barátomhoz, akinél 8 méteren van 2 méteres esés, hogy tesztelje le. Leszakadt a kipufogója :] )

Előzmény: Axióma (19904)
KömKel 2014.07.07 15:20:41 © 19905

Amennyiben hőszigetelt burkon kivül van, és nem minősül lakott térnek, nem drágább.

Viszont ha hozzáadod a belső lépcsőmiatti területvesztést és rámpa költségeit, már sokkal magasabb.

A rámpa lejtését nagyon komolyan mondtam! Ha ennél meredekebbre csinálod, akkor használhatatlan lesz az egész, akárki akármit mond.

Előzmény: Enci31 (19903)
Axióma 2014.07.07 15:20:27 Creative Commons License 19904

Hat nalunk van 21 meter a bejarattol a garazs hatso falaig, igaz ott ra is kell kanyarodni, de teljes pinceszint (2.2m plusz fodem; a lakoter szintje kb. az utcaszint) a sullyesztes. Mondjuk nalunk mehet lefele tovabb az esoviz, de a meredekseg - bar lehet, hogy lenne sportkocsi ami felakad - egyaltalan nem annyira ve'szes. Nyilvan 5km/h alatti haladassal nezve. Ennel sokkal meredekebb lejaro van ne'hol me'g az utcankban is...

Es ez befele lejt, az emelkedes az pedig ugy gondolnam, hogy konnyebben tervezheto.

[Nem neked, hanem a tobbi olvasonak: en laikus vagyok... szoval attol hogy igy hasznaljuk, lehet szakmailag rossz.]

Előzmény: KömKel (19900)
Enci31 2014.07.07 15:16:54 © 19903

Azt hittem, a föld alatti építés drágább.

Most csak sakkozgatunk. Nem akarjuk az értékes déli felületünket feladni, ezért kérdéses a garázs helye.

Előzmény: KömKel (19902)
KömKel 2014.07.07 15:08:27 © 19902

(viszont nincs belső lépcső, valamint rámpa, amik mind pluszköltségek)

Előzmény: KömKel (19901)
KömKel 2014.07.07 15:07:25 © 19901

120-150e/m2 körül, attól függően, hogy mennyire sikerül leválasztani a fűtött tértől, valamint hogy a felette lévő tetőteret használod-e valamire.

Előzmény: Enci31 (19897)
KömKel 2014.07.07 15:06:30 © 19900

Azt azért számold hozzá, hogy a rendesen használható, járható rámpa a garázshoz nagyon max 8%-os, azaz méterenként esik 8 cm-t.

Tehát egy félig földbe süllyesztett garázshoz (-125 cm) kell 1 méter a garázsajtó előtt az összefolyónak, és kell(ene) 15 méter rámpa.

Ennyi rámpát kell térkövezni, havat lapátolni, mellé támfalat épiteni... pluszban ennek a rámpának a teljes felülete burkoltnak számit, ami a zöldfelületi mutatónál necces lehet.

Szóval a földbe süllyesztett pincegarázs az egyik legrosszabb ötlet.

(kissé cinikus kérdés: ezeket miért nem a tervezőtök mondja el?)

Előzmény: Enci31 (19899)
Enci31 2014.07.07 15:00:21 © 19899

nem lenne alacsonyan, pont az a baj, hogy emelkedik a terep. A telekben kb 7 m emelkedés van, a ház helyén 1,5m. Nincs annyi földünk, hogy összejöjjön a földszintes kertkapcsolatos ház, így a tervező ötlete volt a süllyesztett /kb fél szintes süllyesztéssel a garázs.

Előzmény: Axióma (19898)