Keresés

Részletes keresés

Nikolas Pe Creative Commons License 2017.01.24 0 0 23482

Bár lehet kicsit botorságot írtam mert a hővisszanyerős szellőztetés a szagcserés és párás dolgot is megoldja ez tiszta sor.

De ahhoz minden szobát alul fölül be kell csövezni, hogy meglegyen a levegő légáramlása, ugyanakkor azt sem szabad elfeledni, hogy villannyal üzemel mindez ami tetemes költség. Igaz télen a megújuló volta miatt H energetikai tarifába esne.

Szerintem tipikusan az a kategória amihez már napelem is dukál így fedezi a teljes energiaellátást. 

És máris ott vagyunk a passzív házaknál, ráadásul oda elegek a fix nyílászárók amik jóval olcsóbbak.

Nem úgy terveztük, de én is nagyszerűnek tartom, csupán a pénz szab határokat.

A gépészet kialakítása még csak most a hetekben fog elkezdődni a villanyszereléssel egyetembe.

De ha van javaslatotok szívesen veszem.

Köszönöm!

Előzmény: Nikolas Pe (23481)
Nikolas Pe Creative Commons License 2017.01.24 0 0 23481

Köszönöm mindenkinek a hozzászólását!

Az a fő probléma, hogy a lyukak fúrása darabonként 10eFt-ba kerül ami nem kis tétel, ugyanakkor felűre nem szükséges kondenzvíz csapda. És mi akadályozza meg, hogy az esetleges folyadék a falon végigfolyjon? 

Egyetlen egy wc van a ház közepén ott felfelé kell menni mindenképpen, a tetőn kívülre kell vezetni, vagy elég csupán a padlásra (fa födém lesz).

Hővisszanyerős rendszerhez az egész házat be kellene előre csövezni? Gondolkodtam rajta, bár egyenlőre anyagi okok miatt nem fog megvalósulni, de lehet érdemes lenne előkészíteni. Mit javasoltok?

Ugyanakkor hiába van a házban hóvisszanyerős rendszer a nem kívánt szagokat és a párát a házból el kell távolítani (fürdő vízgőz).

Előre is köszönöm!

Palási Creative Commons License 2017.01.23 0 0 23480

Oldalra vezesd ki és a kivezetésnél alkalmazzál   zsalus 6 mozgólamellás szellőző rácsot.

Mert van un. fix zsalú és van a mozgózsalú. Ez utóbbi csak akkor nyit, ha van  áramlási nyomás.

Vékony lemezlamellákkal oldják meg.  Ezek a súlyuk miatt zárnak, de ha működik a ventilátor, akkor nyitnak. 

Előzmény: Nikolas Pe (23472)

építkező11 Creative Commons License 2017.01.23 0 0 23479

Honnan fog pótlódni az elszívott levegő? 30-as silka multiporral nem olcsó, ha már ennyit költesz érdemes talán hővisszanyerős szellőzésben gondolkodni. Amit a vastag szigeteléssel fogsz meleget szívfájdalom nélkül kiküldöd az oldalfalon?

Hogy a kérdésre is válaszoljak, az oldalfali egyszerűbb, jobb megoldás szerintem.

KömKel Creative Commons License 2017.01.23 0 0 23478

Felfele kell egy kondenzviz-csapda, oldalra pedig zsalus szellozoracs. Mindegyiknel van elony es hatrany is, mindketto lokalis hohidat jelent.

En jobban partolom a fali kivezetest, de ez egyeni preferencia.

qwertz77 Creative Commons License 2017.01.23 0 0 23477

Nem írta, de Te feltételezted, hogy CSOKot is igénybe vesz.

ha így van, akkor így -is úgy is kell számlákat beadnia, a CSOK és az 5m ÁFA utalása együtt fog történni, hiszinem a költségvetés része mind a CSOK mind az ÁFA. (+még a hitel ha az is lesz)

Annyi lesz a különbség, hogy nem elég a költségvetés 70%ról számla, de legalább 5m ÁFA tartalom is össze kell, hogy jöjjön a számlákban. De ha van csok, akkor az 5m ÁFA visszaigénylés már nem jelent érdemben több bürokráciát.

Az 5% az persze egy tisztább ügy, ha valaki generálba megy.

Az 5% okosba esetén persze kérdés, hogy ki hitelezi meg az 5% és a 27% közötti különbözetet, és mi lesz, ha valamelyik kivitelező KATA-s: akkor bukó az 5% ÁFA, vagy nem kerül bele a generálba, de akkor az esetleges banki költségvetésbe se tudod betenni.

Ezeket mind át kell gondolni.

Előzmény: elemes (23476)
elemes Creative Commons License 2017.01.22 0 0 23476

off

Olvasva kicsit túl becsületesnek tűnt, hogy "a számlákat megjáratjuk egy ismerős cégén keresztül." Egy generálkivitelezői szerződés papíron eléggé jól bebiztosítaná ezt a megoldást, egy családi ház pedig talán nem akkora falat, hogy az adóhivatal komolyabb apparátust vetne be, hogy megállapíthassa: színlelt szerződést kötöttél, aminek egyetlen célja az áfa-különbség visszanyerése.

/off

Ha az áfavisszaigénylést választod (még az építkezés elején, tehát még csak a telekszámla van a kezedben), akkor sem a végén, egyben fogod visszakapni az 5 milkát, hanem részletekben, amikor beviszel a bankba egy köteg számlát, ők ezt ellenőrzik és küldik vissza az áfát. Értelemszerűen nem egyesével (az ügyintéző hülyét kap), de nem is kell megvárni az építkezés legvégét. VISZONT: a számláknak (tartalmában, összegében) elég pontosan követniük kell az építezés elején a kérelemmel együtt benyújtott költségvetést. Tehát nem "ingyen" van ez az 5 milliós áfa: idomulni kell a bürokrácia tohonyaságához és rugalmatlanságához.

Előzmény: Andriskaaaa (23475)
Andriskaaaa Creative Commons License 2017.01.22 0 0 23475

Köszi! :) 

A példán keresztül világos lett amit tulajdonképpen kérdezni akartam*, bár a "vakmerőséget" nem értem, vagy legalábbis azt hiszem, hogy nem értem. :)

Mêg semmilyen adó-visszatérítési ügyet nem indítottam el, illetve csok sem jön számításba, az értelmezésemben a kérdésem nem vet fel jogi problémát. :)

Előzmény: elemes (23474)
elemes Creative Commons License 2017.01.22 0 0 23474

Először is gratulálok, hogy ilyen bátran leírtad, mit tervezel. Nem is bátran, inkább vakmerőnek nevezném.

(23464)-ben idéztem a szabályokat. Ami számodra érdekes:

Az igénylő az adó-visszatérítési támogatás iránti kérelem benyújtásakor teljes bizonyító erejű magánokiratba foglaltan nyilatkozik arról, hogy nem kötött és az építési munkák befejezéséig nem köt olyan kivitelezési szerződést, amely alapján a vállalkozó az ingatlan-nyilvántartásba történő bejegyzésre alkalmas lakás vagy lakóépület felépítésére és igénylő részére történő átadására köteles.

Tehát az építkezés előtt el kell döntened:

- visszaigényled az áfát (max 5 milliós értékhatárig), vagy

- generálkivitelezői szerződést kötsz és az ismerősöd cégének adsz minimális (?) hasznot a 22% áfa-különbségből.

egy cikk, ami pont ezt a kérdést feszegeti

http://www.epitemahazam.hu/5-os-afa-vagy-afa-visszaterites-melyiket-valasszam/

Mondok egy számpéldát:

1. kisebb ház

Veszel egy telket 3.5 millióért és felépítesz egy házat 20 millióért (ennyiről van számlád), összesen 23.5 millió

1a. visszaigénylés: 23.5 millió * 0.2126 = épp 5 millió, ennyi áfát vissza tudsz igényelni, tehát végső soron 18.5 millióból van egy házad.

1b. áfakülönbség: 20 milliónyi számlát átfolyatva az ismerős cégen végül csak 16.5 milliót kell kifizetned. Végső soron 20 millióból van egy házad.

(feltéve, hogy a cég semmit nem akar megtartani az áfakülönbségből)

2. nagyobb ház

Veszel egy telket 6 millióért és felépítesz egy házat 29 millióért (ennyiről van számlád), összesen 35 millió

2a. visszaigénylés: 35 millió * 0.2126 = 7.44 millió, de csak 5 millióig kapod vissza az áfát, tehát végső soron 30 millióból van egy házad.

2b. áfakülönbség: ismerősöd cégén átfolyatva a 29 milliónyi számlát, 29*0.7874*1.05 = 24 milliót kell kifizetned. A telekkel együtt tehát 30 millióból megvan a házad.

(feltéve, hogy a cég semmit nem akar megtartani az áfakülönbségből)

Ha már beadtál egy CSOK kérelmet, akkor elképzelhető, hogy lecsúsztál az ÁFA-visszaigénylési kérelemről.

Előzmény: Andriskaaaa (23473)
Andriskaaaa Creative Commons License 2017.01.22 0 0 23473

Sziasztok!

Egyik ismerősöm felajánlotta, hogy a cégén keresztül generálként számlázzák az építkezés költségeit. Ők az 5 % áfa miatt átfolyatják a számlákat, mást nem csinálnak. Én hozom a szakikat, én veszem az anyagokat, én tárgyalon le az árakat. Ők minimális hasznot társaknak, mindenki win-win. Asszem...

Kérdés: telek áfa visszaigénylés, tervezői díj elszámolása? Ezek hogyan alakulnak?

Nikolas Pe Creative Commons License 2017.01.22 0 0 23472

Sziasztok!

Lenne egy szakmai kérdésem.

Tervezek szagelszívót a konyhába, a fürdőkbe és a wc-be is.

Ezeknek a kivezetése merrefelé történjen?

Véleményem szerint a felfelé lenne a legjobb irány, de az oldalra történő talán praktikusabb is lehetne.

Ugyanakkor ha felfelé menne akkor a konyhánál meg a fürdőnél szükség lenne kondenzvíz csapdára is. De lehet rosszul gondolom.

Felvetődik még egy kérdés, mégpedig hőtechnikailag melyik lenne a legpraktikusabb és költséghatékonyabb fűtés szempontjából is.

Erre is feltétlenül gondolni kellene.

Fa födémem lesz gipszkarton áll-menyezettel.

Érdekelne a hozzáértők véleménye.

Ami érdekes lehet még a falazat Silka 30-as, melyre 25cm-es Multipor fog felkerülni.

Előre is köszönöm!

sylvanus67 Creative Commons License 2017.01.20 0 0 23471

a nagyok nagyker kedvezményeket kapnak,

ja, és át is adja a kedvezményt a vevőnek.

Előzmény: kerekbori (23467)
Sirjames73 Creative Commons License 2017.01.19 0 0 23470

Ráadásul egy olyan cég aki még normális weboldalra is sajnálja a pénzt.

Előzmény: elemes (23469)
elemes Creative Commons License 2017.01.19 0 0 23469

most látom, hogy ez csak egy reklámnick...

elemes Creative Commons License 2017.01.19 0 0 23468

...cserébe ki kell fizetni a beruházó és a fővállalkozó profitját.

A kockázat is csak utólag derül ki -- akik a "hermina bau" cégcsaládtól vettek készlakást, nagyon megszívták.

kerekbori Creative Commons License 2017.01.19 0 0 23467

bátor vagy, hogy így belevágtál! Én is amellett vagyok h új lakásba költözzön az ember, de szerintem jobban megéri ha nem te kezdesz építkezni hanem kész, de vadiúj lakásba költözöl. a nagyok nagyker kedvezményeket kapnak, a jogi cuccok lerövidülnek meg minden. Dobok egy linket azoknak akiket ez érdekel, én tőlük vettem kb fél éve egy pesti lakást korrektek http://domusoptimus.hu/

elemes Creative Commons License 2017.01.19 0 0 23466

Igen, bankfüggő, van ahol az OTP és az Erste egy összegben akarnak utalni.

Egymástól kb 200 méterre van a két fiók, köztük félúton a takarékszövetkezet, ők a számlák benyújtása után, csak azt kérték, hogy ésszerű csomagokban, ne ezer forintonként.

Előzmény: sylvanus67 (23465)
sylvanus67 Creative Commons License 2017.01.19 0 0 23465

Szép munka, de:

még az is lehet, hogy csak az építkezés legvégén, egy összegben:

Lehet, hogy bankfüggő, de a mi bankunk a számlák benyújtásával folyamatosan, szakaszosan is utal.

Előzmény: elemes (23464)
elemes Creative Commons License 2017.01.19 0 0 23464

ÁFA visszatérítési összefoglaló:

http://jelzalog.com/ado-visszateritesi-tamogatas/

A szövegben hivatkozott veboldal a kormányrendelet szövegére nem jó (elavult állapotot mutat). Itt van egy link amely mindig az aktuális állapotot tartalmazza:

http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A1600016.KOR

(ha jogszabályt kerestek, általában érdemes a gugliba beírni a jogszabály címét vagy sorszámát és azt, hogy site:jogtar.hu -- a jogtár mindig a mai napon hatályos változatot fogja mutatni, legalábbis amíg a wolters kluver el nem kezd pénzt szedni ezért a szolgáltatásért.)

Idézet a rendeletből, kivastagítva pár fontos rész:

>>>>>>>>>>>

III. FEJEZETAZ ADÓ-VISSZATÉRÍTÉSI TÁMOGATÁS SZABÁLYAI

68. § E fejezet alkalmazásában

a) igénylő: az adó-visszatérítési támogatást e rendelet szerinti feltételek szerint igénylő nagykorú személy,

b) támogatott személy: akivel a hitelintézet az adó-visszatérítési támogatás igénybevételére támogatási szerződést köt.

69. § (1) Új lakás építése esetén

a) a legfeljebb 150 m2 hasznos alapterületű lakás vagy a legfeljebb 300 m2 hasznos alapterületű egylakásos lakóépület természetes személy építője vagy építtetője az építési bekerülési költség megfizetéséhez, illetve

b) az építkezés helyéül szolgáló építési telek vételárához az építési telek természetes személy tulajdonosa

adó-visszatérítési támogatást igényelhet.

(2) Adó-visszatérítési támogatás iránti kérelem ahhoz a hitelintézethez nyújtható be, amely teljesíti az e rendeletben foglalt kötelezettségeit. Közvetlenül az államkincstárhoz nem nyújthatod be.

(3) Az adó-visszatérítési támogatás az (1) bekezdés szerinti költségekre egyidejűleg és legfeljebb egy alkalommal, 2015. január 1-jén vagy azt követően kiállított számla alapján legkésőbb 2019. december 31-ig igényelhető. Vagyis a kormány már most tudja, hogy nem akarja végtelenségig fenntartani ezt a visszaigénylési lehetőséget

(4) Nem igényelhető az adó-visszatérítési támogatás az általános forgalmi adóról szóló 2007. évi CXXVII. törvény 10. § d) pontja szerinti termékértékesítésre. Ez a generálkivitelezői szerződést tiltja meg, még akkor is, ha az anyagokat te adod a generálkivitelezőnek.

(5) Az adó-visszatérítési támogatás összege megegyezik az építkezés helyéül szolgáló építési telek, valamint a lakás vagy az egylakásos lakóépület építéséhez megvásárolt anyagok és igénybe vett szolgáltatások számlájában feltüntetett és a kiállított számla szerint megfizetett általános forgalmi adó összegével, de legfeljebb 5 000 000 forint. Figyelem, a telek áfa is visszaigényelhető. 

(6) Az igénylő az adó-visszatérítési támogatás iránti kérelem benyújtásakor teljes bizonyító erejű magánokiratba foglaltan nyilatkozik arról, hogy nem kötött és az építési munkák befejezéséig nem köt olyan kivitelezési szerződést, amely alapján a vállalkozó az ingatlan-nyilvántartásba történő bejegyzésre alkalmas lakás vagy lakóépület felépítésére és igénylő részére történő átadására köteles. Tehát generálkivitelező nem lehet, szerkezetkész állapotig sem

(7) Az igénylő az adó-visszatérítési támogatás iránti kérelem benyújtásakor teljes bizonyító erejű magánokiratba foglalt nyilatkozatban hozzájárul ahhoz, hogy a 13. § (1) bekezdés a) pontjában foglalt adatait, valamint az adó-visszatérítési támogatásra vonatkozó információkat az adó-visszatérítési támogatás szabályszerű igénybevételének ellenőrzése céljából a hitelintézet felhasználja és továbbítsa a járási hivatal, Budapest Főváros Kormányhivatala, a Kincstár vagy az állami adóhatóság részére. A hivatkozott 13. § (1) az összes majdan beköltöző családtag összes azonosító adatát kéri. A bizonyító erejű magánokirat = közjegyző előtt tett nyilatkozat, ami pénzbe kerül. Lehet, hogy az összes nyilatkozatot egyetlen okiratban fel lehet sorolni és akkor csak egyszer kell tejelni a közjegyzőnél, ezt nem tudom, de érdemes megpróbálni, többtízezer forintról lehet szó.

(8) Az adó-visszatérítési támogatás építési telekre jutó részét az építési telek vételáráról kiállított számla benyújtását követően, egy összegben folyósítja a hitelintézet a támogatott személy fizetési számlájára.  Ez is párszázezer forint, jól jöhet az "önrész" biztosításánál. Fontos, hogy a bank csak akkor adja vissza ezt a pénzt, ha az áfa-visszatértési kérelmet és a CSOK kérelmet elbírálták, a CSOK kérelemhez pedig kell egy elfogadott és minden feltételt kielégítő terv.

(9) Ha az igénylő családi otthonteremtési kedvezményt igényel, az igénylő ugyanazon hitelintézetnél egyidejűleg nyújthatja be az adó-visszatérítési támogatás és a családi otthonteremtési kedvezmény iránti kérelmét és a magasabb összegű támogatásra vonatkozó, a 36. § (3) bekezdése alapján számított, az értékbecslés és a helyszíni szemle díját nem tartalmazó, legfeljebb 30 ezer forint bírálati díjat köteles megfizetni.

(10) A támogatott személy az adó-visszatérítési támogatásra - ideértve a visszafizetéshez kapcsolódó kamatfizetési kötelezettséget is - vonatkozó visszafizetési kötelezettség kapcsán részletfizetési kérelemmel fordulhat a járási hivatalhoz. A járási hivatal eljárására az 57. § (4) bekezdésében foglaltakat kell megfelelően alkalmazni.

(11) A támogatott személy az adó-visszatérítési támogatásra - ideértve a visszafizetéshez kapcsolódó kamatfizetési kötelezettséget is - vonatkozó visszafizetési kötelezettség halasztott teljesítése, mérséklése vagy elengedése iránti kérelemmel fordulhat a járási hivatalhoz. A járási hivatal eljárására az 57. § (5) és (7) bekezdésében foglaltakat kell megfelelően alkalmazni.

70. § Az adó-visszatérítési támogatásra az 5-7. §-ban, a 13. § (1) és (2) bekezdésében, a 14. és 15. §-ban, a 17. §-ban, a 18. § (1), (3) és (4) bekezdésében, a 19-21. §-ban, a 23. és 24. §-ban, a 28-30. §-ban, a 36. és 37. §-ban, a 39-44. §-ban, a 45. § (1) bekezdésében, a 46. és 47. §-ban, a 49. és 50. §-ban, az 51. § (1), (2), (5), (6) és (7) bekezdésében, az 52-54. §-ban, valamint az 58-67. §-ban foglaltakat - az adó-visszatérítési támogatás építési telekre jutó része esetén a 19. §-ban és a 44. § (9) bekezdésében foglaltak kivételével - is megfelelően alkalmazni kell. Ezeket most nincs időm végigbogarászni végig, ha van kedved, megnézheted magad, ha van türelmed, megvárhatod, amíg később visszajövök és összefoglalom -- ha addig nem vetődik erre egy igazi jogász.

<<<<<<<<<<<<

A kormányrendelet alapján fontos peremfeltételek:

1. A kérelmet EGYSZER lehet benyújtani, ELŐRE, nem akkor, amikor a számlák a kezedben vannak.  Nem pénzt kell kérni, hanem azt a lehetőséget, hogy majd a számlák benyújtásakor visszakaphasd az áfát. A pénzt a számlák benyújtása után fogod megkapni, még az is lehet, hogy csak az építkezés legvégén, egy összegben: a rendelet csak a telek áfájára vonatkozóan írja elő, hogy a telekszámla benyújtásakor visszakapod az áfát.

2. Az ÁFA visszatérítési kérelmet a CSOK igényléssel együtt lehet benyújtani. Ezt a biztonság kedvéért értelmezzük úgy, hogy ha CSOK-ot is kérsz, akkor azzal együtt kell benyújtani, tehát a CSOK feltételeket is teljesíteni kell, amikor benyújtod a kérelmet.

3. A telek áfát is vissza lehet igényelni (és ez is része az 5 milliós keretnek) és a telek számla dátuma nyilvánvalóan az építési napló ELŐTTI.

4. Olyan anyagok és szolgáltatások számláját lehet benyújtani, amelyeket ehhez a házhoz felhasználtál. Ennek a felhasználásnak az igazolására legalkalmasabb az építési napló, minden más eszköz többlet munkára kényszeríti az esetleges ellenőröket, és ebből mi építtetők szoktunk rosszul kijönni.

Szóval a jogszabály nem mondja ki egyértelműen, hogy az építési napló megnyitása előtti számlákat is elfogadják, de legalább a telek számlája biztosan az építkezés megkezdése előtti, és azt elfogadják.

Előzmény: morzsa2 (23463)
morzsa2 Creative Commons License 2017.01.18 0 0 23463

Tavasszal kezdenénk építkezni, az építési napló még nincs megnyitva. A házat nem generálkivitelező csinálja.Ha most vásárolok építőanyagot azután vissza tudom igényelni az áfát? Ellentétes információkat kaptam róla.

Dobo77 Creative Commons License 2017.01.18 0 0 23462

Az adott helységben azért lehet hallani. Sőt a szomszédosban is, ha csak 10cm-es a válaszfal. Ágynak a fej felőli részét nem érdemes oda tenni a szobában, de ha pl. már egy (ruhás)szekrény van előtte, kevesebb hang jön át. :) Egyébként a tartóállvány kerül felfogatásra a téglafalra, az egész pedig gipszkartonozva van, majd burkolva.

Előzmény: Nikolas Pe (23461)
Nikolas Pe Creative Commons License 2017.01.18 0 0 23461

Stimmel már:) Fali wc lesz, tehát még vagy 10cm fal eléje fog jönni így a fal 20cm-es lesz ami már jócskán szigeteli a hangot.

Bár előbb kellett volna gondolni rá és a wc-t átfordítani a másik falra. 

Imént hívtam a vizest és mondta, hogy nagyon halkak a beépíthető tartályok még az adott helyiségben sem lehet a hangját hallani.

Majd kiderül.

Előzmény: Axióma (23458)
Axióma Creative Commons License 2017.01.18 0 0 23460

Bocs, megneztem ujra, ha beszogelles, akkor a bejarat melletti wc-re gondoltal, nem az atjaros helyisegre. Mindegy, akkor se azt a reszt nezted, amire fel akartam hivni a figyelmet.

Előzmény: Axióma (23458)
Axióma Creative Commons License 2017.01.18 0 0 23459

A fuggesztett fajansz eseten meg konkretan abban a kozos 10 centis falban menne lefele a csatorna, nem?

Nekem tenyleg mindegy, de en oda tuti hogy csak alsokifolyasut tennek, a falat beken hagynam vele.

Előzmény: elemes (23457)
Axióma Creative Commons License 2017.01.18 0 0 23458

En pont a kep jobb felso sarkaban levo szobanak lakoja es a furdobol nyilo wc vele kozos falara, az arra konkretan rarakott wc-re gondoltam. Te ha jol ertem a ket lakas kozti elvileg atjaros mosdokagylorol beszelsz, azzal nem foglalkoznek.

Előzmény: Nikolas Pe (23455)
elemes Creative Commons License 2017.01.18 0 0 23457

...de ez csak mellékes megjegyzés, ha jól értem. Egyébként a régi ejtőtartályos vécék voltak hangosak, egy modern, falba süllyesztett Grohe (függesztett fajansszal) sokkal visszafogottabb.

elemes Creative Commons License 2017.01.18 0 0 23456

le lesz szigetelve

az utólagos zajszigetelés nehéz feladat, sokkal nehezebb, mint a hőszigetelés

Nikolas Pe Creative Commons License 2017.01.17 0 0 23455

Már cserepezik a mai nappal elméletileg:)

Héten végre tető alá jön.

Mint látod a szobába van egy kis beszögelés az a fal hatályos csupán a wc-vel ugyanakkor maga a kagyló éppen a másik oldalra fog felkerülni.

Remélhetőleg nem lesz zavaró, de  ha igen akkor az a 2m2-es falfelület le lenne szigetelve és kész. És a legjobb, hogy az inkább vendég wc lesz elsősorban, mivel a szobákból a másik ahol a bidé is található közelebb található.

Előzmény: Axióma (23454)
Axióma Creative Commons License 2017.01.17 -1 0 23454

Me'g egy dolgot meg kene gondolni, ha ez me'g csak terv. Biztos hogy jo lesz a wc az egyik halo falan? Ha ragaszkodsz a furdobol nyitashoz akkor a masik vegere tennem, de akar a gardrobbal megcsereles is eszembe jutna (hiaba kell akkor ventillatoros szelloztetes). Ma'r ha valaki aludni akarna abban a szobaban olyankor is, amikor a csalad mas tagja ebren van (kerdes, hogy a bejaratnal levo wc mennyire lesz huvosebb, mert ha nem, akkor perzse alternativa ejjel mindig oda menni - de ez nekem inkabb tunik kompromisszumnak).

Előzmény: Nikolas Pe (23451)
elemes Creative Commons License 2017.01.17 0 0 23453

Nekem is tetszik (sok teraszt a nappalihoz szoktak csatolni, pedig a legnagyobb forgalom a konyha és a terasz között van).

Előzmény: Nikolas Pe (23450)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!