Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

VaZoLa 2014.11.14 Creative Commons License 20728

off

akkor mégiscsak jól értem hogy tehát feltételezed, hogy nem hangzik a számból erős érvként a nejem felé, hogy:...a neten azt mondták....pedig de, mert én mondom neki, pont én vagyok az a "szűrő" amin keresztül elhiszi ezt.....nem sértődtem meg, nem támadtam vissza...korrigáltam, helyesbítettem, láthatod is, hogy csak ezt a részt, és ezt is csak offba...most is ezt próbálom, lehet nem kéne, hanem hagyni a francba......

Előzmény: ghosty9 (20718)
pocsolya84 2014.11.14 Creative Commons License 20727

Köszi! :)

De sikeres projektről még nem beszélhetünk: most van ablakcsere, utána pihenő, márciusban pedig újraindul a munka és teljes villanyvezeték, vízvezeték csere, új padló mindenhova, burkolni mindent, fűtést javítani, festeni és berendezni. Júliusra tervezem a beköltözést. (vagy ha hamarabb készen leszünk akkor hamarabb)

És mellette kb minden héten kapok állásajánlatokat más városokból. Ha előbb-utóbb eléri azt az összeget a fizetés amiért már érdemes lenne elköltözni akkor lehet, hogy be se lesz fejezve a ház, hanem eladjuk és megyünk tovább.

Előzmény: Caran78 (20726)
Caran78 2014.11.14 Creative Commons License 20726

Na, az akkor tényleg nagy váltás, és jó furcsa lesz egy ideig. A kis lakásoknak megvan a maguk hangulata, a baj az, hogy egy idő után elfogynak a négyzetméterek :)

Sok sikert hozzá, jó olvasni sikeres projectekről.

Előzmény: pocsolya84 (20710)
Axióma 2014.11.14 Creative Commons License 20725

Akkor nyiss itt egyet, mittudomen gazd. szamitasok ingatlanugyekhez, linkeld, mi meg majd jol megyunk oda is:)

Előzmény: ghosty9 (20724)
ghosty9 2014.11.14 Creative Commons License 20724

"A topiknev irrelevans."

Még ha az is (új betérőként elsőre ezt nehéz megítélni), a társaság lenne most lényeges. :-) Az meg tök más.

Előzmény: Axióma (20723)
Axióma 2014.11.14 Creative Commons License 20723

A topiknev irrelevans. Amugy az a topik linkelve van a Gazdasag szekcioban is, es van ott masik lakashiteles is, de a konkret kerdesek legfeljebb 2008-ig volt jellemzo, ma mar alig van aki hitelt vesz fel, vagy ha van is nem itt kerdez.

Előzmény: ghosty9 (20721)
Axióma 2014.11.14 Creative Commons License 20722

Kivancsiva tettel: minek latszik az, hogy nagyszuleim halala utan 5 evvel sikerult eladni a hazukat es abbol a rank juto reszbol (meg hitelbol meg a tempusbol sporolt osztondijbol) a Bp-re koltozesemkor lakast vettem? Vagy abbol, hogy kulfoldre keszulunk, hogy nullanal tobb kilatasa legyen majd a gyerekeinknek?

Előzmény: VaZoLa (20713)
ghosty9 2014.11.14 Creative Commons License 20721

Meg ami itt ment, az nem tűnik igazán konkrét kérdésnek. :-) Egy új topik esetleg? (Akár "Építkezés-felújítás OFF" néven.)

Előzmény: Axióma (20720)
Axióma 2014.11.14 Creative Commons License 20720

Marmint a lakashiteles (Lakashitel - konkret kerdesek)? Az itt van a Hazepites-en belul. Csak engem kiutaltak onnan...

Előzmény: KömKel (20711)
Axióma 2014.11.14 Creative Commons License 20719

A 2005-os epitesu hazunkrol van szo.

Festeni muszaj, mert az epites eveben feher festes utan lett me'g:

- tobb helyen a csempe felrakva, ahol falkozepen van a vege ott kilog a szurke alap (vastagsaga nincs persze, azt leszedtek)

- az ajtok korul a falvegek nem voltak megcsinalva, az is most lett nemreg, ott is kilog a nyoma (bar a gipsz ahol kartondarabbal csinaltak az legalabb feher)

- me'g az elso evekben volt durva paralecsapodas (oktober-november eroteljes vizes munkak, dec. bekoltozes, hoszig es kivulrol vakolat nelkuli pth30, persze hogy volt oka), aminek most is latszik a nyoma, na azt tenyleg el akarom tuntetni, mert mi inkabb kibirtuk a latvanyt de eladasnal ne higgyek mar azt, hogy szar az egesz, most mar semmi baj vele (es erre akarom alapozni az eladast, hogy muszakilag jo, design hat az annyira nincs, marmint nekunk jo es nem oreges, de azert nem egy szephazakba valo...)

+1: tobbtizmillas haz ertekenel azt gondolnam, hogy tobbet szamithat az osszbenyomasban, mint amennyibe kerul, de errol lebeszelheto vagyok

Előzmény: KömKel (20711)
ghosty9 2014.11.14 Creative Commons License 20718

OFF

"Nem tudom mit értettem félre..."

Hogy nem azt vontam kétségbe, hogy tudtok egymással beszélni, hanem hogy a "de a neten azt mondták", az tud elég súlytalan érvnek tűnni annak, aki nem olvasta az egész, amúgy elég alapos eszmecserét. Mindez amúgy arról szólt, hogy a többi hozzászóló mintha nem mérné fel ezt, tehát ha úgy tetszik, a te védelmedben; aztán tessék, megsértődsz és visszatámadsz (aztán meg jön az, hogy én vettem magamra, aha); nyugodj már meg, kérlek.

És tök fölösleges az egészet bemásolni, a kutya nem fogja elolvasni (én se tettem, emlékszem mindenre, bocs; ha meg arra akarsz utalni, hogy valamire rosszul, akkor maradj csak annál), ráadásul öt kattintással elérhető.

Előzmény: VaZoLa (20717)
VaZoLa 2014.11.14 Creative Commons License 20717

Nem tudom mit értettem félre...az nagyon is tiszta, hogy melyik részt vetted magadra...de akinek nem inge....

tessék, hogy egybe is lásd a "csevejünket":

ghosty92014-11-13 15:08:37 20672

Nézd, én sejtem azért azt is, hogy miután meghoztátok a Nagy Elhatározást, nem egyszerű menet odaállni a nejed elé, hogy "de drágám, a neten azt írták, hogy..., és az alapján szerintem is inkább nemkéne". :-)

Meg voltak itt olyan megfogalmazások is, amin akár meg is sértődhet az ember, de inkább ne (a "nem jár" helyett pl. olvasd azt, hogy "nem futja rá", tökugyanazt jelenti :-) ). Viszont elhangzott több jótanács is, alapvetően a "vályogot ne" és a "romot ne" vonal mentén, amikhez én mint félelmetesen nem hozzáértő (nekem ez mind "hardverhiba", hogy a villanykörtés viccre hivatkozzak), viszont érdeklődő is csatlakoznék. Alapból elég gáz a komfort (bár a ház olcsó is lehet), ellenben ha sok pénzt ráköltesz, akkor is csak a so-so szintig tudsz eljutni. Szóval műszakilag kompromisszum, anyagilag ráfizetés, ha teheted, ne.

VaZoLa2014-11-13 15:23:01 20676

Én már rég megkaptam a kérdésemre a választ...100e/nm....ennyi....

Azért elgondolkodtató, hogy pl. az RCházak ~150e/nm áron kínál új építésű könnyűszerkezetest....

off:

Asszonnyal igen jó viszonyt ápolok, képzeld, jelenleg is Ő a nejem....:)...szóval nekem nem gond elé állni azzal, hogy milyen tanácsokat kaptam, és honnan....:D...ez persze lehet furcsa annak, aki egyedül él és/vagy a médiából tájékozódik arról hogy hogyan is kellene (illetve nem kellene) működjön egy párkapcsolat....;)

Közben azon tűnődöm, miért akartok engem kiosztani/kioktatni...de mindegy is...a lényeg, hogy közben jönnek a remélhetőleg hasznos infók is...ha másra nem, legalább ellenőrzésre/megvitatásra jók, és hogy több szemszögből lássa az ember a problémát....(mindig vannak az Axióma féle "megmondók", akiken lehet mosolyogni, mert csak egyféle igazságot érzékelnek maguk körül, de legalábbis csak arról csacsognak, azért kardoskodnak....)..

ghosty92014-11-13 15:55:21 20686

OFF

"Asszonnyal igen jó viszonyt ápolok, képzeld, jelenleg is Ő a nejem....:)...szóval nekem nem gond elé állni azzal, hogy milyen tanácsokat kaptam, és honnan....:D...ez persze lehet furcsa annak, aki egyedül él és/vagy a médiából tájékozódik arról hogy hogyan is kellene (illetve nem kellene) működjön egy párkapcsolat....;)"

Khm. Hát nem erről beszéltem, meg ugye nem is tudsz semmit rólam (igen-igen, én is szakállas nő vagyok Pilisvörösvárról), de meg egyáltalán, hogy jön mindez ide?

VaZoLa2014-11-13 16:27:22 20687

off

Valóban nem sokat tudunk egymásról...ezért a beírásodra reagáltam....:)...annak is ezen részére:

"Nézd, én sejtem azért azt is, hogy miután meghoztátok a Nagy Elhatározást, nem egyszerű menet odaállni a nejed elé, hogy "de drágám, a neten azt írták, hogy..., és az alapján szerintem is inkább nemkéne". :-)"

de tényleg off...lényeg, hogy nem gond odaállni a nejem elé, bármennyire is így sejted....

ghosty92014-11-14 06:34:11 20715

OFF

Egyrészt nem csak erre válaszoltál (volt egy "persze ezt nem értheti az, aki" rész is), másrészt még ezt is félreértetted. De igazából az ilyeneket érdemes hagyni, mert vezetni nem vezet sehova, max. konfliktusokhoz (viszont ebből az is következik, hogy jobb nem is leírni).

Előzmény: ghosty9 (20715)
ghosty9 2014.11.14 Creative Commons License 20716

"De erre tenyleg van topik."

Melyik?

Előzmény: Axióma (20709)
ghosty9 2014.11.14 Creative Commons License 20715

OFF

Egyrészt nem csak erre válaszoltál (volt egy "persze ezt nem értheti az, aki" rész is), másrészt még ezt is félreértetted. De igazából az ilyeneket érdemes hagyni, mert vezetni nem vezet sehova, max. konfliktusokhoz (viszont ebből az is következik, hogy jobb nem is leírni).

Előzmény: VaZoLa (20687)
VaZoLa 2014.11.13 Creative Commons License 20714

Köszönöm KömKel a pontos árakat!

(bár az a hsz-em épp vundergraf alábbi hsz-ére volt kérdés:

Az helyzet, hogy az ingatlan reálértéke csökkent/stagnált az elmúlt húsz évben :-(

Számold csak ki a lakásár/átlagbér mutatókat....)

Előzmény: KömKel (20708)
VaZoLa 2014.11.13 Creative Commons License 20713

hát igen, a nagy ingatlanlufi...világméretű gazdasági válság....megvan?...

megértem, hogy sokan az ingatlanosok közül visszasírják azokat az időket, mikor még a bankok eszeveszettül szórták, az emberek meg ész nélkül vették fel a hiteleket, merthogy holnap már úgyis a dupláját éri majd az ingatlanom, csak bekenem az oldalát sárral....

igen, a világban felkapott volt, és népszerű az "ingatlanbiznisz"...de elmúltak azok az idők....lehet sírni, és visszajönni a realítások talajára, ahol 60-80ezer FT/hó nettó átlagbérért is becsülettel dolgoznak rendes emberek, akiknek azt dobta a gép....

Szóval a múltban volt egy-két jó ingatlanbizniszed, volt lehetőséged invesztálni, most meg épp külföldre költözés elött állsz.....ha ez az aminek látszik, akkor értem....

Előzmény: Axióma (20698)
VaZoLa 2014.11.13 Creative Commons License 20712

Attól függ miből van, mekkora, hol van stb...

ha vályog, akkor pl. egy fillért se érdemes költeni rá....:D...

itt tanultam nemrég, hogy ép eszű ember azt úgyse vesz....

egyébként komolyra fordítva, sztem pont kifesteni nem érdemes...az első beköltöző első tevékenysége a "tisztasági festés" lesz így is úgy is...az ízléséhez mérten....

de ebben nem tudsz okos lenni, csak szép....

ha kifested mondhatja, hogy biztos valami nagy repedést javítottál ki, azt fedted el, ha nem fested, azt mondja micsoda lepukkant falak, festeni kell....

de ha normális vevőt találnál (pl. én), akkor megmondanám, hogy engem marhára nem érdekelnek a falak színei, mert majd kimeszelem egy-két délután alatt, és ez a legeslegutolsó amit egy házban...hmm...igazából meg se nézem.......

KömKel 2014.11.13 Creative Commons License 20711

Ez attól függ alapból milyen állapotú a ház.

Ha azonnal költözhető, tényleg nem kell belepiszkálni, akkor szerintem egy fehér festés sokat dob az egészen. De egy nem házilagos festés többszázezer forint tud lenni, tehát itt már necces a "megtérülés".

Ha felújitandó az épület, akkor az ilyen szépségtapaszok nem sokat érnek, mert a tető állapotán, födém esetleges beázásán, nyilászárók szorulásán/huzatosságán nem fogsz tudni változtatni.

pocsolya84 2014.11.13 Creative Commons License 20710

Mondjuk az is sokat számít, hogy a félkész házba való beköltözés előrelépésnek számít -e a mostani lakhatáshoz képest.

A mi házunk se lesz még kész teljesen amikor beköltözünk (a kinti munkák később lesznek kész), de mi 37 m2-ből megyünk 120-ba, így óriási előrelépés lesz, ha végre meg tudok majd fordulni a konyhában anélkül, hogy leborítanám a fél polcot, illetve az is, hogy jöhet a második gyerek.

Előzmény: VaZoLa (20688)
Axióma 2014.11.13 Creative Commons License 20709

Nalad valami beakadt a bankok iranyaban... 3 ev alatt osszehozza hitel nelkul akkor en a 3 ev 3M-t szethuznam 4 evre es lehetne egy 0 thm koruli ltp kombi megoldas... ki beszelt 25 evrol??? De erre tenyleg van topik.

Beszeljunk inkabb arrol, hogy mi az a szepsegtapasz, amit egy haz eladasahoz erdemes (ar-ertek ara'ny) megcsinalni. Nem arrol hogy szep kerttel es patyolattisztara takaritva jobbnak nez ki a lakas, hanem hogy erdemes-e szinessel festeni (mas miatt festeni kell), vagy ha padlolap lett ra kitalalva csak felrakva nincs kialakitani a kulso parkanyokat, vagy ... most igy hirtelen gondolni se tudok tobb mindenre... mennyi befektetes lehet a realis max. amit kimondottan az eladas kedveert tol be az ember?

Előzmény: _Bolhás_ (20707)
KömKel 2014.11.13 Creative Commons License 20708

Felújitási költségek:

- szaniterek viz-szennyvizkiállása anyaggal ~30e Ft/db (+szaniter)

- radiátor kiállás anyaggal ~20e Ft/db (+radiátor)

- villanyszerelés anyaggal ~8000 Ft/m2

- új hőszigetelt padló betonozásig ~10e Ft/m2 (plusz bontás)

- padlófűtés anyaggal 8000 Ft/m2

- nyilászárók 20-30e Ft/ablakm2

- gázkazános fűtés engedélyekkel, csak kazán+kémény: 6-800e Ft

Viszont minél inkább szét van aprózva a dolog, annál drágább fajlagosan. 

Mert pl a radiátoros fűtés a padlóban csövezve olsóbb, a falon kivül rézcsővel irgalmatlan pénz.

Szóval amit kiszámolsz egyben költségnek, nyugodtan szorozd be 1.5-2x.

Előzmény: VaZoLa (20690)
_Bolhás_ 2014.11.13 Creative Commons License 20707

"E helyett 3 évig szenvedni, háááát."

Inkább 3 évig szenvedjen, mint 25 évig ki legyen téve a banki önkénynek, és a futamidő végén, amikor már a masszívan munkanélküli lesz, bebukja az egész életét.

Előzmény: vundergraf (20701)
Parci 2014.11.13 Creative Commons License 20706

öö, nem tudom, hogy - ezexerint - kik rendszeres résztvevői a témának, én biztosan most írtam először és nem is akartam többet annál, mint amit leírtam

Előzmény: KömKel (20705)
KömKel 2014.11.13 Creative Commons License 20705

Tökön szúrom magam, ha megint elkezdtek "tőzsdézni" ebben a topicban (is)... nem értem miért kell 2-3 hetente megfutni ezt a kört állandóan.

Nagy kérés lenne, hogy csináljatok ennek egy külön topicot, és ott fárasszátok egymást?

Parci 2014.11.13 Creative Commons License 20704

ha viszont az a befektetés nem sikerül jól és pénz beragad, netán egy jelentőset veszít az értékéből, akkor az ember "eltőzsdézte" a házpénzt. ezek nyilván trivialitások, de kockázatmentes hozam nincs (a banki fölött).

Előzmény: vundergraf (20703)
vundergraf 2014.11.13 Creative Commons License 20703

Így bizony... és ezért éri meg bérelni őket a vétel helyett, adott esetekben.

Egy jobb ház errefelé ~ 25-30 milla alsó hangon és ezt 120-130 eFt/hó körül kiadják örömmel.

Ami bérbeadóként  1560/30000 >> ~5 % bruttó hozam, szóval 4% körüli netto.

Nem túl jó de a bankinál így is cirka 2X jobb :-)

Bérlőként viszont egy jó lakhatás lekötött tőke nélkül!

Az önerőhöz szükséges ~ 30% azaz 10 milla Ft dolgozhat bankban tartalékként vagy termelhet a vállalkozásban.

Csak a bankban is hoz havi 15-20 eFt-ot...

Befektetésben viszont, akár havi milliókat is tejelhet, de havi közel félmillát legalább illik neki!!!

(havi félmilla az év 6 milla >> 60% hozam a tőkére, nem sima ügy, de sokaknak sikerül)

Vagyis butaság volna ingatlanba ölni a tőkét... amikor az dolgozik éppen.

Igen, azért jó a meglátása VaZoLa-nak: jól működő vállalkozásnak nem lehet gond a ház bérlés.

Ha mégis ingatlanba kerül a tőke, akkor már csak a 20 milla árát kell fizetni bérleti díjként jövedelemből.

Cserébe nincs mód a pénz tőkeként való dolgoztatásra... ami hátrány, nagy hátrány.

------

Szóval, ha van az ember kezében 10 milla a tőke... az sok mindenre jó és sok módon lehet használni.

Az összes közt a legrosszabb mód egy lepukkant házba ölni és aztán évekig küszködni az ingatlan feljavításával.

Ettől jobb egy azonnal használható (vagy gyorsan felújított) ingatlan önrészbe rakni.

De, legjobb ... befektetésként dolgoztatni !

És a komoly hozamból remekül élni :-)

...sajnos a többség (hozzáértés híján)

nem tudja úgy működtetni a tőkéjét,  hogy

az neki legalább (20)-30-40-(100)% hozamot termeljen.

Pedig a 30% nem ördöngösség, azon érdemes agyalni...

A 30%-hoz évente 3X kell csak mindössze netto 10%-ra megforgatni a tőkét :-)

Ezt pedig elég sok biznisz röhögve tudja.

Előzmény: Axióma (20700)
vundergraf 2014.11.13 Creative Commons License 20702

... osszuk el az árakat az adott évek átlagbérével is!

Fura látványban lesz részünk.

Előzmény: Axióma (20698)
vundergraf 2014.11.13 Creative Commons License 20701

egy felújítás kb. 5millió forint téglaház esetén, épp a te szavaidból következik ez.....

ennyi elvileg lesz 2-3 év múlva, ha 30 hónappal számolok, akkor 5M/30hó=166ezer/hó kell félretenni....

szóval ezért nem értem....

...én meg azt nem értem, hogy ha tudsz félretenni ennyit 3 évig, akkor minek várni 3 évig?!

Akkor be kell menni a bankba, pár hónap alatt felújítani és élvezni a kész házat.

Ugyanúgy havi 166 kell hozzá...

E helyett 3 évig szenvedni, háááát.

Előzmény: VaZoLa (20697)
Axióma 2014.11.13 Creative Commons License 20700

Bar az nem az en hsz-em volt, de sztem rossz szamokat hasonlitasz. A 250e Ft berleti dij lenne a matematikai (hozambol adodo). De altalaban kiadjak mar 100-150 kozott, me'g ha adocsalassal is (kulon-kulon 0.7 szorzo).

Előzmény: VaZoLa (20697)
Axióma 2014.11.13 Creative Commons License 20699

En azert lakom cs.hazban, mert

1. nagyon ritka az a felepitesu lakas, amiben nem oriasi a nappali, 3 halo + dolgozo van, tehat ilyenhez hasznaltan hozzajutni sehogy se tudtunk volna (nalunk most 108nm-ben van ennyi, nyilvan nem hodalyra szamoltunk, es nyilvan az egyik felszobarol le lehet mondani, de mar olyan sincs, mintha a 100nm koruli lakoternel kotelezo lenne a 45-55 nm nappali es max. 2 halo amibol az egyik eleve oriasi, nulla mas szobatipussal, etkezo meg tan az alaprajzra sincs mitn helyiseg felvezetve)

2. mivel mi epitkeztunk, kieg.kamattam es szocpol nagyon is pariba tette a kettot (beleszamolva, hogy draga kornyeken epitkezve tobbet fog erni az ingatlan - gondoltuk akkor -, mint amennyiert felepittetjuk) -- ez ugyan nem jott be, talan nem lesz a befektetetthez kepest nagy bukta, de az akkori arhoz kepest felenel alig tobb; viszont ez a szamitas ettol fuggetlenul ott es akkor igy volt helyes

[arrol nem is beszelve, hogy 2005-ben nem sokan szamoltak me'g 10 centi hoszigetelesekkel a fodemekben, plane hasznalt hazban me'g rosszabb muszaki tartalom volt varhato]

3. az alberletbe koltozes sokkal prozaibb ok miatt van: kulfoldre megyunk, ott csak azt engedhetjuk meg magunknak (jelzem gyorsna, ott sokkal realisabb az ing.tulajdon vs. berles dija ara'ny, csak ott nem is leszunk hitelkepesek)

4. eladni azert akarjuk es nem kiadni, mert egyreszt kell a toke a koltozeshez es kinti indulashoz, masreszt tobbszaz km vagy tobbezer tavolsagbol keptelenseg tulajkent kiadast intezni

Előzmény: VaZoLa (20694)