Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

vundergraf szept. 14. Creative Commons License 20346

HA nincs a hozzád vezető útszakaszon elég széles közút , akkor...

A GYAKORLATI megoldás egyszerű.

Kettő is van.

A neked olcsóbb, de lassúbb és asszem esélytelenebb.

Az előtted lévőkkel értesd meg, hogy:

NYISSÁK MEG HIVATALOSAN azokat a magánutakat a közforgalom számára.

(nyilatkozat>>szerződés az önkorival, földhivatali bejegyzés, de megtartják a tulajdonjogot)

Azaz ne adják le ingyen, mert miért is tennék?!

Csak ne gátoljanak a bejutásban, ha egyszer elakarják adni azt a belső telket...

Persze a kerítést bentebb kell vinni és a földútként használható állapotot kell kialakítani a rendezési terv szerintire.

A lényeg, hogy KI KELL alakítani a rendezési terv szerinti állapotot, de nem kell gratis leadni.

A drágább, de gyorsan megoldhatod.

Meg kell venni az előtted lévő magánutakat IS, feltéve, hogy eladják neked... )

Aztán te átadhatod az önkorinak, gratis.

Vagy átadás nélkül bejársz rajta, mivel már a te magán utad :-)

(az eladót meg szívatod, mert nem engeded átjárni rajta...)

Vagy a fenti módon megtartod tulajdon jogot, csak megnyitod a közforgalom számára.

----

A kevésbé könnyű megoldás:

Eljárást indítotok (együtt) az önkori ellen, amiben kéritek a szükséges kisajátításokat.

Mert az valójában alkotmány ellenes szokás, hogy

- a jövőbeni út ellenében kényszerítenek a terület és a közművek gratis átadásásra

- a rendezési terven kijelölt új közterületek SZÜKSÉG SZERINTI kialakítása az önköri feladata!!!

Ami perben elvben ki is kényszeríthető...

Csak hát szeretnek alkut kötni,miszerint

- nem kell majd egyszer út hozzájárulást fizetni, ha

- most ingyen leadod/átadod az területet/közműveket

Előzmény: tamas1000 (20340)
halaloszto szept. 14. Creative Commons License 20345

ugy erted hogy a te sajat kulon hrsz-es utadon be tudsz menni a sajat telkedre?

Vajk

Előzmény: tamas1000 (20344)
tamas1000 szept. 14. Creative Commons License 20344

Ahogy irtam a telekhez tartozik egy fel ut, amit megvennek ugye. Kiepitett bitumenes ut van a telkek elott, közforgalom elöl el nem zart maganút, mind a 4 telekhez kulon, kulon Hrsz. -ként. Ezert szolgalmi jog nem kellhet. 

Elsősorban a közművek, útfenntartás miatt látom a problémát.

Parci szept. 14. Creative Commons License 20343

bár nem egész pontosan ez a helyzet, de én 5 év önkormányzatba rohangálás után tudtam építési engedélyt szerezni egy telekre, pont azért, mert bár a gyakorlatban volt közúti megközelíthetősége, a térkép szerint mégsem.

csupán egy komplett rendezési terv módosítása kellett hozzá, amit persze nem miattam csináltak meg, de ha mondjuk nem most, hanem 15 év múlva lett volna esedékes, akkor addig kellett volna várni.

SOHA TÖBBÉ nem ugranék bele ilyesmibe. ja, és ez is zsákutca utolsó telke, jó panoráma, ohne szomszéd stb. nekem is "nagyon kellett".

látatlanul is azt mondom: fuss, forest! :(

Evonly szept. 14. Creative Commons License 20342

Pereskedés borítékolva....kell ez Neked?!

KömKel szept. 13. Creative Commons License 20341

Az a lényeg, hogy a te telked közútról megközelithatő legyen.

Ha a te telked és a közút között van még az a makacs tulaj, akkor ő bármikor úgy dönthet, hogy lezárja azt a szakaszt, ezáltal a te telked nem lesz megközelithető.

Az épitési engedélyhez kérni fognak erre a magánút darabkára szolgalmi jog bejegyzést, amihez kell a makacs hozzájárulása is.

MAgyarul addig nem venném meg, amig át nem adja az ő részét is útnak. Később ebből sok gondod lehet... (gondolom nem véletlenül nem kelt még el az a telek)

Ha megveszed, akkor a legjobb ha a te részedet átadod az önkormányzatnak, és onnantól minden az ő gondjuk.

tamas1000 szept. 13. Creative Commons License 20340

Udv!

olvasgattam a topikot, es lattam, hogy vannak itt igazan hozzaerto emberek.

telek problemam van. 

Lenne egy telek ami kell nekunk, de nagyon.

egy meglevo utcaban (ahol lakunk) fejlesztettek tovabb, es letrehoztak 4 telket (magán vallalkozasban es költsegen).

ha minden igaz a kozmuveket rendben megcsinaltak, atadtak, bevezettek stb.

viz villany csatorna gaz Telken van, reszben megvannak az igazolasok reszben most szereztetjuk be. 

Az Út jardaval cs. Viz elvezetessel eloiras szeruen megoldva.

viszont kozforgalom elol el nem zart maganutkent szerepel külön Hrsz.-on, mert van olyan tulaj (aki 2-ot birtokol a 4 bol, es o intezett mindent) nem igazan akarja atadni az önk.-nak.

en most megvennem az egyik telket az elotte levo fél maganut darabbal egyutt....

(ez egy zsakutca, es ez az utolso telek, amit megvennek, nincs tovabb út..)

mennyiben jelent ez problemat kesobb?

az utat nekem kell javittani azt gondolom, de ha pl. Csotores, vagy valami gebasz van, akkor  azt az adott szolgaltato mar csinalja nem? Gondolok itt a helyreallitasra, javitasra stb.? szemetet gondolom elviszik, havat most is letoljak.

engem ez a "fenntartói" hulyeseg zavar, amit olvastam a torvenyben.

nem is ertem miert nem akarjak atadni nah.

( mer ugye penzbe kerult, aztan nehogy mar ingyer at kelljen adni...)

koszi mindenkinek, aki infot, javaslatot tud tenni.

udv

tamas

LandCruiser szept. 13. Creative Commons License 20339

Kösz.

Előzmény: KömKel (20338)
KömKel szept. 13. Creative Commons License 20338

Nincs már szélesebb béléstest a 60-asnál.

A kerámia béléstesttel az a gond, hogy rettenetesen törik, nagyon sok hulladék keletkezik szállitáskor/felrakáskor.

Előzmény: LandCruiser (20337)
LandCruiser szept. 13. Creative Commons License 20337

És lehet a szélesebb béléstettel rakni 6 m. fesztávon ?

Előzmény: LandCruiser (20336)
LandCruiser szept. 13. Creative Commons License 20336

Ez jó hír, hogy nem kell duplázni. Az LMF gerenda közé mehet kerámia béléstest ? Megéri kerámia béléstestet rakni ? 

Előzmény: KömKel (20334)
vundergraf szept. 12. Creative Commons License 20335

- a két XPS réteg közé bejuthat a talajpára a toldásoknál

- aztán megyeget fölfelé a résben, mert kifelé ugye nehéz útja van! az XPS-en át ...

- ... egyszercsak felérhet egy csak max harmatpont hőmérsékletű helyig és hopp, ott>> lecsapódik vízzé

- kialakulhat egy vízfilm a résben, ami az XPS-ben aztán sokáig képes pangani

- sőt előadódhat egy hideg napon, hogy még meg is fagy :-(

- és a jég bizony feszegetheti az XPS-t ... ami még a pangó víznél is rosszabb ómen

A következmény az idővel foltosodó, lehámló-lefagyó nemes vakolat szokott lenni.

Néha maga a külső XPS réteg is lepattan a belső rétegről, mert enged a zsákos ragacs a jégnek ...

----

Ezen gondolat menet mentén nem javallom én az XPS lapok függőleges résű egymásra rétegzését.

De, ha már rétegezve van, akkor legalább a rugalmasabb és jobban tapadó PUR hab legyen a ragacs.

Előzmény: joevagyok68 (20331)
KömKel szept. 12. Creative Commons License 20334

LMF gerendás födémet, béléstesttel. Még nem kell duplázni a gerendákat ekkora fesztávon.

(a Porothermet már igen, ráadásul kell bele két erősitő borda)

Monolitból 20 cm kell biztosan. 

Előzmény: LandCruiser (20333)
LandCruiser szept. 12. Creative Commons License 20333

KömKel, egy 6x8,5m (belméret) méretű pincére milyen födémet tennél ? Persze lakószint lenne fölötte. Ha monolitot, annak mi lenne a minimum betonvastagsága 6 m. fesztávon ?

KömKel szept. 12. Creative Commons License 20332

Én új házról beszéltem, direkt.

Ugyanis a jelenlegi trend szerint minél jobban talajszintre akarják süllyeszteni a belső padlószintet, hogy nullás szintkülönbségű kertkapcsolat legyen.

Csakhogy a belső padlóvastagság a szerelőbeton felett 10 cm hőszignél 18 cm, 15-nél 25 cm. 

Magyarul a legalsó sor tégla talajszint alá kerül.

Tégla nem fagyálló, és kurvára nem elég neki lekencézni, mert senki nem fog a kencés megoldásra garanciát vállalni. Márpedig ha az alsó sor tégla átnedvesedik, akkor

- a szerelőbeton feletti talajnedvesség elleni vizszig sem ér semmit

- a vázkerámia tégla nem szereti a tartós nedvességet, és nem igazán vicces, amikor a legalsó sor tégla szilárdsága megmakkan

- tegyük fel, hogy a ház kis ideig lakatlan lesz valami miatt, és nem fűtik. Ha az alsó sor tégla nedves, akkor az ott fagyni is fog

A lényeg az az egészben, hogy a szerelőbetonon lévő bitumenes lemez vizszigetelésnek a rendezett terepszint fölé KELL érnie 30 cm-t. Hogy ezt hogyan éred el, az a kutyát nem érdekli... de a kencés megoldás új ház esetén nem játszik, nem elég.

(és mielőtt valaki jönne azzal, hogy én vagyok maximalista, múltkor egy sima mezei kőműves mondta a tulajnak, hogy ha nem lesz ott a bitumenes lemez, akkor nem vállal garanciát az egész épületre, mert a talajnedvesség elleni szigetelés túl mélyen van)

Előzmény: vundergraf (20330)
joevagyok68 szept. 12. Creative Commons License 20331

Ezt

- az XPS-t nem jó ötlet lapjára vastagítani (pára rövidzár lehet réteg között)

Nem ertem ! Miert ?

Tehat ha mar van a labazatob xps, akkor arra SE kerulhet meg 1 reteg ?

Miert ?

Foleg hogy zart cellas es nem engedi 'at' a parat...eddig arrol volt szo !

Vagy mit nem ertek ?

Előzmény: vundergraf (20329)
vundergraf szept. 12. Creative Commons License 20330

... azért, ha a 20 cm hab mögött fagy az már komoly.

----

Ha, nem új akkor meg lelehet kenni egy soron vizes bitumenes kencével osztjóvanaz a víz ellen.

Persze úgy, hogy a meglévő vízszigetelő lemezre is rátakarjon a kenés, sőt alá 1*2 centivel.

Ezekhez hasonlóan...

Előzmény: KömKel (20328)
vundergraf szept. 12. Creative Commons License 20329

...azt az 5x10 cm-es koszfogó és hófogó rést én kihagynám a fali hab és a terep között.

Főleg, hogy a padlófűtés miatt amúgy sem ártana még oda hab inkább a kinti levegő helyett.

Mivel

- a terep fölötti 20-30 cm-t illik XPS-ből csinálni

- és a 10 cm vastag XPS az standard méret

- az XPS-t nem jó ötlet lapjára vastagítani (pára rövidzár lehet réteg között)

PUR habbal összeragasztanék 3 darab 10x20 cm-es csíkot és keresztben raknám fel a tömböt.

Úgy, hogy az alja a terep alá ~4-5 cm-rel kerüljön ...

Előzmény: neo1982 (20325)
KömKel szept. 12. Creative Commons License 20328

Egyikőtöknek sincs igaza.

Az XPS mögött fel kell jönni vizszigeteléssel is, legalább a rendezett terepszint +30 cm magasságig (ha új épületről beszélünk).

Ugyanis jelen állapotában az első sor tégla még fagyásveszélyes zónában van, és kell neki a nedvesség elleni védelem.

Az XPS elsősorban hőszigetelő lemez, ami mellesleg zárt cellás, tehát nem ereszti át a nedvességet, viszont az illesztéseknél igen. Mig a bitumenes lemeznél egyszerű rátakarással tudod biztositani a folytonosságot, XPS-nél nem.

Előzmény: M3 HellRot (20326)
Evonly szept. 12. Creative Commons License 20327

Nem ez így nem jó!

A terepsík felett legalább 30 cm-rrel legyen magasabban az xps. Ha nem akarsz magasan lépcsőt a hőszigetelésben, csináld meg ahogy lerajzoltad, de még 25 cm-1 téglányit vigyél fel xps-t, csak vastagabban. Kinézetre a rajzod lesz, de a homlokzati színező alatt lesz még a homlokzati hőszigetelő vastagságához igazított xps is. 

Különben esőnél átázhat az alja.

-szerintem-

Előzmény: neo1982 (20325)
M3 HellRot szept. 12. Creative Commons License 20326

Az XPS-nek talajszint felett 30 centiig kellene érnie. Mögötte már mindegy mi van, nem kell felfordulni a vízszigeteléssel.

Kérdés, hogy a rendezett terep mit takar és mennyire veri az eső?

Előzmény: neo1982 (20324)
neo1982 szept. 12. Creative Commons License 20325

A fénykép lemaradt.

Előzmény: neo1982 (20324)
neo1982 szept. 12. Creative Commons License 20324

Az alábbi csomóponton elégséges lehet így a vízszigetelés a homlokzati hőszigetelésnél, vagy fel kellene hajtani a tégla falon túl lógó ~ 5 cm -es szakaszt? A rendezett terepsík 5 cm-rel van a vízszigetelés alatt. Köszönöm a válaszokat.

LandCruiser szept. 11. Creative Commons License 20323

Én is ezért nem tudtam rá egyértelmű választ adni, de ilyesmire gondoltam, azért megkérdeztem, mert csak több ilyet láttál már. A fal alatt valami viccbeton alap van vicc szigeteléssel.

Örök hála érte. :)

Evonly, kösz neked is. 

A fal mellett már ki van betonozva a járda, ami 50 cm. széles, 10-12 cm. vastag. Tehát már tovább nem szigetelhető. A fal és a járda között ugyan van GV lemez, ami sokat segíthet, viszont tudjuk, hogy nem megoldás.

Előzmény: KömKel (20322)
KömKel szept. 11. Creative Commons License 20322

Kényes kérdés...

A probléma az, hogy ha nincs fali vizszigetelés, akkor gyanithatóan az alaptest is rakott kő/tégla. Ebből következően hajlamos felszivni nedvességet a talajból.

Amennyiben te a lábazatot lezárod XPS-el, az egyik oldali kiszellőzését megszünteted, tehát a felszivárgó talajnedvességet csak a lakótér felé tudja leadni, magyarul penészedni fog a fal alja, és ledobja a vakolatot.

Én nem vállalnám be, hagynám igy, bármilyen komforttalan a padló hőmérséklete a fal mellett.

Előzmény: LandCruiser (20320)
Evonly szept. 11. Creative Commons License 20321

A lábazatot ki kell ásni és bitugéllel le kell kenni legalább 2 rétegben. Erre kell tenni az austrotherm expert-et ( világoskék ). Az expert külső oldalát én nem ragasztóznám és hálóznám be, hanem dörken lemezt tennék mellé a tojáshuplikkal BEFELÉ az expert felé. A ragasztó ugyanis felszívja a vizet! Ezért nem tennék rá. A dörken lemez pedig egyrészt védi mechanikusan is az expertet, huplikkal BEFELÉ pedig nem engedi felszivárogni a kapilláris vizet, plusz mivel vízhatlan - ha nincs megszakítva - még a vizet is távol tartja a lábazattól.

-szerintem - 

Előzmény: LandCruiser (20320)
LandCruiser szept. 10. Creative Commons License 20320

Megkértek, kérdezzem meg. Adott egy régi építésű (kisméretű téglából) ház szinte nulla vízszigeteléssel a falak alatt. 

A ház be van szigetelve 5 cm polisztirollal kb. a belső aljzat szintjétől. A kérdés, hogy a lábazatot érdemes-e xps-el szigetelni ? A lábazat nem sok, van ahol 20 centi sincs talán, de van ahol 30. Az xps 100%-ig vízálló, vagy azért valami vizet felszívhat ? Mert akkor az amilyen nehezen szívja, olyan nehezen is engedi el a vizet. 

j4ck szept. 5. Creative Commons License 20319

Koszi a valaszt. A bizalmi kapcsolat megvan az epitesszel, csak a rebdszerben (tervtanacs) kevesbe bizok. Nem mintha kinai pagoda jellegu hazban gondolkodnank, de megis. 

Előzmény: KömKel (20284)
VaZoLa szept. 5. Creative Commons License 20318

miért, mi ezeknek az achilles-pontja?

Előzmény: vundergraf (20317)
vundergraf szept. 5. Creative Commons License 20317

Cserébe... JÓL megcsinálva kellemesebb lakóteret ad.

Előzmény: VaZoLa (20316)