Keresés

Részletes keresés

_kip_ Creative Commons License 2015.06.15 0 0 21779

J-Nk-Sz megyébennálunk 500-650eFt a csatorna csonk telken belülre :-(

Gázcsonnkot 2 éve 140Ft-t megoldottuk, cső a ház előtt ment.

Előzmény: frakkx (21777)
epitkezes1 Creative Commons License 2015.06.14 0 0 21778

magyarul én sem látok most semmit, itt egy angol leírás: http://products.kerakoll.com/gestione/immagini/prodotti/idrobuild%20osmocem_en.pdf

illetve, én itt vettem: http://www.gres-massimo.hu/ , talán tudnak segíteni is.

Előzmény: Enci31 (21771)
frakkx Creative Commons License 2015.06.14 0 0 21777

Sziasztok!  Kérdésem lenne , jelenlegi árakon mennyibe kerülhet a víz gáz csatorna, villany bekötése a telekre?? Minden közvetlenül a telek előtt van, de nem a kerítésen belül. Villanyóra-szekrény  olyan szép nagy két órás dobozzal is ott van , de nincs benne óra. Ja és oda-visszamérős kellene 3 fázis ráadásul, mert napelem is lenne. Ha tudna nekem valaki erre árakat mondani megköszönném

srudolf1 Creative Commons License 2015.06.14 0 0 21776

Az utolsó mondatod szerint kell eljárni. 

A földbe építéssel mindig ott van a talajvíz ténye. Adott a tervező szigetelést a gépházra? Van a kérdezőnek geo tanulmánya?

Mi fog tőrténni akkor, ha 5 év múlva magass lessz a talajvíz.  Milyen a telek fekvése? Mostanában akkora esők vannak, hogy csak csodálkozom. 

Egy külső szigetelés egy jó bitumenes membránnal tényleg nem nagy tétel (még alapozóval és két rétegben sem), ha már ásnak, zsaluznak, vasalnak és betonoznak.

A belső felére utánna lehet szerelni kenhető szigetelést, de a falat előtte ki kell vakolni, ott bent a kiöntött tartályban, mert nem szereti az érdes felületet az a 2-3 mm-res fólia.

Előzmény: Töck Jenő (21774)
Töck Jenő Creative Commons License 2015.06.14 0 0 21775

Ja, meg azért sem lehet külső szigetelésnél közös a fal, mert akkor minden ázni fog amivel a közös fal kapcsolatban van.

Előzmény: Töck Jenő (21774)
Töck Jenő Creative Commons License 2015.06.14 0 0 21774

Csak akkor nem lehet közös a fal, ha kívülről szigetelek, mert a meglévő falon nem tudom áthozni a szigetelést úgy, hogy megszakítás nélkül menjen körbe minden felületen. Ha belülről szigetelek - ez a helyes víznyomás esetén - akkor minden további nélkül lehet. Ha a gépészeti helységet is kell szigetelni akkor a gépészeti helység közti fal(ak) mindkét oldalát szigetelni kell. A helyes szigetelés kialakítását jobb arra bízni aki ért hozzá és a helyi sajátosságoknak megfelelően mondja meg, hogy mit kell csinálni.

Előzmény: Enci31 (21772)
pro55 Creative Commons License 2015.06.13 0 0 21773

Sziasztok!

Megköszönném, ha szakemberek, építkezésen túl levők tájékoztatnának a mostanság várható lakóházépítés nm árairól. Egy kb 60 (hasznos) nm-es egyszintes fafödémes házra gondolok és egy kb 20 nm-es garázsra, melyek egy közös 30 fokos tető alatt vannak. Egy szolíd kivitelre gondoltam.

Enci31 Creative Commons License 2015.06.13 0 0 21772

Köszi, miért nem lehet közös a ciszterna/gépész fal?

Előzmény: srudolf1 (21768)
Enci31 Creative Commons License 2015.06.13 0 0 21771

Szia, 

rákerestem az Idrobuild Osmocem-re, de magyarul semmit sem találtam. Hol tudnék utánanézni?

Előzmény: epitkezes1 (21770)
epitkezes1 Creative Commons License 2015.06.13 0 0 21770

zsalukő ciszterna Idrobuild Osmocem-mel szigetelve belülről. tökéletes, egy időben nézegettem a vizszintet, nem apadt. árára nem emlékszem, de megfizethető volt. 8m3-es a ciszterna, ebben a méretben építve jobb áron volt, mintha tartályos verzió lett volna.

Előzmény: Enci31 (21766)
Töck Jenő Creative Commons License 2015.06.13 0 0 21769

Vízszigetelést a víznyomás felőli oldalra szokás tenni, negatív víznyomásra (amikor a víz le akarja nyomni a falról) is létezik szigetelés, de ebből sokkal kevesebb fajta van és még kevesebb ami jó is.

srudolf1 Creative Commons License 2015.06.13 0 0 21768

Belűlről szigetelve minden megoldás, ami tart az drága.

Kivúlről van olcsóbb megoldás, de nem lehet közös a fal.

LandCruiser Creative Commons License 2015.06.13 0 0 21767

Nem ismerem a hőszivattyúkat, klímákat, viszont találkoztam pár szerelővel, akik ipari célra szerelnek klímát pl. szerverszobákba. Elmondásuk szerint a Daikin a csúcs és a Micu a másik ami nagyon komoly minőség. Ezek ipari klímák 0-24 órát mennek mindenféle külső és belső hőmérsékleten. A lakossági klímák között is ezek a legjobbak, és a többi Japán műszer. 

Csak gondolom, hogy hőszivattyúknál ugyan ez a helyzet. Viszont érthetően ez az árukban is meglátszik.

Nemrég volt téma a zárt szennyvíztároló. Ciszternával ugyan ez a helyzet, talán a legjobb megoldás a készen vásárolt műanyag tartály. Még ha körbe kell betonozni is.

Előzmény: Enci31 (21765)
Enci31 Creative Commons License 2015.06.12 0 0 21766

Újonnan épülő ciszternát mivel vízszigeteljük ami megfizethető és tartós?

A ciszterna végében közös fallal található a gépház.

Köszönöm a válaszokat!

Enci31 Creative Commons License 2015.06.12 0 0 21765

Kedves Fórumozók!

A megvásárolt telkünkön nem volt gáz, és nem is szerettünk volna. Megterveztettük a gépészetet, a tervező csak a Mitsubishi Zubadan PUHZ -SHW112YHA hőszivattyút favorizálja, de ez elég drága. Valaki ajánlotta a FUJITSU WSYK160DC9R9/WOYK 112 ECT-t.

Mivel a tervezőnk forgalmazza a Misshubishit, így szerintünk nagyon elfogult ezzel kapcsolatban.

Véleményetek, vagy egyéb alternatíva?

srudolf1 Creative Commons License 2015.06.12 0 0 21764

Ha kapsz egy Murexim forgalmazót:

LF 1 Mélyalapozó+ DF 2K Vastagfólia két rétegben+ a sarkokra függőlegesen is DB 70 Hajlaterôsítô szalag

Nem olcsó ez sem. 1 kg alapozó elég, fóliaból kell egy 9 literes veder, a szallagból csak 1o vagy 5o méterest fogsz kapni (ettől majd kinyillik a bicska a zsebedbe). Probálj venni a Ceresit szallagot, náluk láttam méterben is árúlva. 

Ez csak akkor alkalmazható, ha a felületek teljesen ki vannak száradva. 

Az első réteget fogas gletvasal húzd fel, aztán szereld be a szallagot és a második réteget síma gletvassal húzd. 

Kell neki vagy 1o nap amíg teljesen megköt, addig nem kaphat vizet.

Ha a felület egyenetlen, nem fog tartani. Vakold ki a Baumacol Protect zsákos szigeteléssel, ebből egy zsák elég.  

Előzmény: tclar (21760)
LandCruiser Creative Commons License 2015.06.11 0 0 21763

Sok kenhető vízszigetelés van, de azok mint csak száraz felületre kenhetők, és száradás után lesznek vízzáróak. 

Ilyen van pl. Mapei egy és kétkomponensű, (a 2K mindíg jobb) 

Vannak ehhez sarokelemek, ami szövetbetétes gumi, és bele kell ágyazni a kenhető szigetelőanyagba.  

http://www.nedvesfal-szigeteles.hu/aqua-dicht-rugalmas-vizzaro-barmilyen-feluletre-kenheto-javitoanyag 

Ez PAPÍRFORMA SZERINT vizes felületre is kenhető. Ha a leírtakat ez mind tudja, akkor ehhez képest a csoda kutya faxa. 

A másik, hogy a kenhető szigetelésekre mindíg burkolat vagy beton megy, tehát két fix felület között van, egyrészről védi a szigetelést, másrészről pedig nem enged a víznyomásnak, mert a szigetelés önmagában nem bírja a víznyomást. 

Ennek az AQUA-DICHT-nek az árát meg se merném nézni...... 

Előzmény: tclar (21760)
KömKel Creative Commons License 2015.06.11 0 0 21762

Oda kell figyelni rá, hogy hová lesznek rakva az új tetőnél a székoszlopok, mert a fafödém kevésbé viseli ezeket.

Előzmény: TomyEXC (21761)
TomyEXC Creative Commons License 2015.06.10 0 0 21761

Üdv, sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok így építkezés/felújítás előtt, hogy adott egy ingatlan amin fa illetve betonfödém található egyszerre, mivel régebben bővítették a házat és nem fafödémet raktak rá a bővítés során hanem betont.

Kérdésem: Mit befolyásol ez a tény, hogy két fajta födém van a házon, egy tetőcserénél mondjuk?

Köszönöm a választ!

Üdv:Tomi

tclar Creative Commons License 2015.06.10 0 0 21760

Sziasztok! Csináltam a telkem közepén tavaly augusztusban egy kis 160x180cm-es aknát vasbeton alaplemez rá pincefalazó vasalva, kiöntve. Hirtelen ötlettől vezérelve ásáskor a mélységét 140 cm-ről 160 cm-re növeltem és ez nagy hiba lett mert ősztől kezdve egész télen pont 20 cm talajvíz jött fel...Ha leszivattyúzom percek alatt visszajön  a víz a pincefalazó és az alaplemez között a pincefalazók sarkainál szabályosan csorog..Tudtok egy leírást küldeni pontosan mit is csináljak a helyzet javítására? Találtam gyorscementet, teknő készítés bitumenes lemezzel stb. Most úgy néz ki pont kiszárad a nyárra ideiglenesen..Köszi

KömKel Creative Commons License 2015.06.08 0 0 21759

Nagyjából okés árak, de jó lenne látni, hogy a kiviteli tervben melyik munkarész mennyi.

Amit hiányolok az az árazatlan költségvetés az épitészethez és statikához, de lehet ezeket te felejtetted el felsorolni.

Előzmény: TOM (21757)
KömKel Creative Commons License 2015.06.08 0 0 21758

Rákattintasz a nevemre, és ott vannak az elérhetőségeim.

Előzmény: vation (21756)
TOM Creative Commons License 2015.06.08 0 0 21757

Szisztok,

egy 150 nm-es földszintes ház esetében mennyire jó árak ezek?

engedélyezési terv:    435 eFt (+ÁFA)
Kiviteli terv:               775 eFt (+ÁFA)
Ebben az építész főtervek, nyílászáró konszignációk, és építész műleírás és csomópontok vannak, amelyek feltétlenül szükségesek, ezen kívül statikus kiviteli tervek, anyagmennyiségek kiírásával, és gépész tervek: fűtés, víz-csatorna, gázellátás engedélyeztetése is (telken belül, külső nélkül), központi szellőzés, és gépész költségvetés. 

Központi szellőzés tervezését esetleg lehet későbbre is hagyni szerintem...vsz nem lesz első körben megvalósítva csak kb kell kihagyni helyét, fa födém lesz...

vation Creative Commons License 2015.06.07 0 0 21756

KömKel

kaphatok egy elérhetőséget?

Lenne egy kisebb megbízásom.

Thx,

Norbert

Axióma Creative Commons License 2015.06.05 0 0 21755

Mindent lehet, kerdes milyen aron... nem is feltetlen forintot ertve rajta. De pl. kabelcsatornat nem hiszem hogy konnyen vagnak bele.

Hat majd meglatjuk, elvileg szeptemberre kesz. Ha ugy nezzuk, semmi kozom hozza, ha meg ugy, akkor a suli erre kolti azt a penzmagot, amit igy-ugy beszed vagy kap a gyerekek utan.

Előzmény: halaloszto (21754)
halaloszto Creative Commons License 2015.06.05 0 0 21754

már miért ne lehetne betonra dübelezni? meg miért ne lehetne rá világítást szerelni? ha meg végig kartonozzák, az nem drágább mintha kivakolják, glettelik.

Vajk

Előzmény: Axióma (21753)
Axióma Creative Commons License 2015.06.05 0 0 21753

Szigetelessel egyutt is dragabb az eps zsalu? Bar akkor se feltetlen ertek egyet. A telibe eps meg OK, de megmarad a zsalukofalon? Azon csodalkoztam, mert dubelezni nem hiszem hogy tudjak.

Vagy forditva: kitolto falazatnak akkor meg a sima teglafal azonos vastagsagban miert nem opcio? El nem tudom kepzelni, miert pont zsalukoves.

Szerintem egy korrekt vilagitast se egyszeru a zsalukoben megcsinalni, ha meg vegig gipszkartonozzal akkor az a plusz is oda szamolando, de erost feltetelezem, hogy ahogy a tornatermekben, itt is kotelezo a szelloztetes is. Aztan fene tudja, az eddig erre hasznalt helyisegekben (nem is arra keszultek) nyilvan nincs aktiv legcsere.

Azert majd megnezem, talan mar ma delutan lesz idom es fotozom, hogy jol remlik-e hogy teljes szeles a tartoszerkezet a falhoz kepest.

Előzmény: halaloszto (21752)
halaloszto Creative Commons License 2015.06.05 0 0 21752

az eps zsalu sokkal drágább. ez csak egy kitöltő falazat, az épület kompletten fémszerkezetes. milyen szerelvényezés van egy táncteremben? világítás és kész, nem? ha fűteni akarják, akkor meg gondolom kívül telibe kap hungarocellt és kész. 

nekem csak az a fura, hogy a falszakaszok mitől nem dőlnek el.

Vajk

Előzmény: Axióma (21751)
Axióma Creative Commons License 2015.06.05 0 0 21751

Na epitik a lanyom sulijanal a plusz egy helyiseget (tancterem). Sajna nem fotoztam le...

Zsalukobol huzzak fel a falat! Eszem megall. A tetoszerkezet meg egy fem tarton lesz, a femvaz mar megvan, a labai benne a falsikban, azaz tok jol megszakitva, majd megnezem me'g egyszer, de ugy remlik, hogy teljes szelteben (a zsaluko is valami keskenyebb, 20-as korul tippelnem). A femszerkezetbol kiallo tuskenek vagy barmi betonvas befuzesere alkalmas lyuknek vagy ilyesminek nyoma nincs, tehat osszekotve nem lesz (bar nem tudom, hogy ez statikailag beleferhet-e, de fura, hogy minek beleferesre jatszani, ha egyszer osszekotheto lenne).

1. Mennyire normalis emberi tartozkodasra (es belso szerelvenyezesre is szukseg lesz) reszt zsalukobol epiteni? EPS zsalu vekonyabb eleme nem lett volna ugyanilyen jo? Arban csak nincs sok kulonbseg... vagy igen?

2. Lehet azt egyaltalan normalisan hoszigetelni? (Tuskezni gondolom nem, de sima ragaccsal?)

vation Creative Commons License 2015.06.04 0 0 21750

Sziasztok,

Még mindig ház keresésben vagyunk, rengeteg rossz és még több nagyon rosszat megnéztünk már.

Most pedig lenne megint egy kérdésem.

-múltkor kérdeztem házbővítés költségeket, akkor azt mondtátok, hogy 140-180e/nm.

Ebben az árban mi van benne?? Állnak a falak és a tető, vagy esetleg már benne vannak a víz, gáz csövezés (kazán) esetleg nyílászárók, vagy az említett árra ezek még mind jönnek?

Köszönöm

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!