Keresés

Részletes keresés

TOM Creative Commons License 2016.04.08 0 0 22755

Köszönöm!

Előzmény: TrOn (22754)
TrOn Creative Commons License 2016.04.08 0 0 22754
Előzmény: TOM (22753)
TOM Creative Commons License 2016.04.08 0 0 22753

Mennyi ma a bankok által elfogadott nm ár építésre? Terület függő lehet ez?

Ugyanúgy 50%-kal számolható a fedd terasz, gépkocsi beálló stb?

Kösz,

T

Ui: CSÓKhoz csinálnám a költségvetést, de nem találok CSÓK topic-ot itt az Indexen, csak 5% ÁFA topic van

vzsnyer Creative Commons License 2016.04.08 0 0 22752

Köszönöm szépen. Abba tudtok segíteni, hogy a gépészeti tervezésből mire van tenyleg szükségem? Mármint az ajanlatokban szerepel ezer sor,opcionalis dolgokkal is,de nem értek hozzá es nem tudom mi az ami kell es mi az ami felesleges csak le akar gombolni egy kis pénzt. Pl arra ne kérjen el tízezreket, hogy bemegy a szolgáltatóhoz es kikér egy nyilatkozatot,azt en is megtudom.

Semmi közmű nincs a telken, viz,csatorna,áram lesz bevezetve,a gáz nem. Igy mi mindent kell a gepesszel csinaltatni eng tervhez meg a kiviteli tervhez egyarant?

Előzmény: KömKel (22745)
vzsnyer Creative Commons License 2016.04.08 0 0 22751

Akkor mostantól mindenki lakjon egyformában? Értem én, hogy mit mondasz, de azért a ház az nem egy cipő. Ami a miskának jó az nem biztos,hogy nekem is. En nem akarok újítani, nekem jo az építész tavalyi terve is. Nincsenek extra igenyeink,legyenek meg azok a szobák amikre szükségünk van és annyi.

Előzmény: Égető1 (22750)
Égető1 Creative Commons License 2016.04.08 0 0 22750

Csak gondolat ébresztőnek !

Valamikor régen majd minden termék egyedi volt. De nem jelentette azt hogy ezek ne sorozatban készültek volna. Az emberek ösztönösen szelektáltak és azt kérték ami kipróbált bevált. És ez vonatkozott a házakra is. Így kérték : mester olyan legyen mint a Miskának van,  az jó, kipróbálták.

Így volt ez a z ipari /kisipari termékeknél is. Valamikor még az autót is egyedileg gyártották, nem beszélve a ruházatról, cipőről egyéb ipari termékről.-

Az ellenzői a sorozatnak, hogy nem szeretnék ha szembe jönne vele az utcán  a hasonmás. Ez gyakorlatilag csak a ruházatra és az autóra vonatkozik, más nem igen jön szembe.

De kit zavar ? A ruházatnál kicsi a valószínűség az autónál már gyakoribb.

Bármilyen terméknél.... így egy lakásál  is az lenne az igazi,  ha az ember kipróbálhatná. Ez majd mindnél megy kivéve a lakásokat.

Érdekes megfigyelésem  , hogy bérbevételnél rengeteget vacillálnak az emberek, kivegyék ne vegyék. Pedig ha nem válik be  2 - 4 hónap múlva odébb állhat általában minden veszteség nélkül.

Ház/lakásvételnél már nem ez a helyzet. Egy hibásdöntésnél már oda a közvetítőidíj, az ügyvédi költség meg az illeték meg sok egyéb költség.

És mi van egy új háznál ? Még nagyobb lehet a vesztesé  ... hiszen ott csak 'papírokat'   lát az ember.

Persze az ellenkezője is sikeredhet.

No sok sikert!!

Előzmény: vzsnyer (22744)
Égető1 Creative Commons License 2016.04.08 0 0 22749

,nehéz a tutit kivalasztani

Nehéz bizony.

A jó terv alapján flottul megy az építkezés, minden a helyén lesz.

" na es persze egy élhető szuper kis ház legyen az eredmény."

Erre semmi garancia nincs még a legjobbnak kikiáltott építész esetén sem. Mert minden egyedi ház csak prototipus.

Az igazi az ha a folyamat így zajlik .

kigondol - megtervez - megépít/legyárt  - kipróbál - tervet módosít - újra gyárt/épít - újra kipróbál és ha minden rendben, jöhet a sorozat.  

Sorozat  ?

Egynél több. Kettő vagy akár többezer.

Sajnos ez nálunk nem működik.

Mindenki alkotni akar. Az építtető és az építész is.

KömKel Creative Commons License 2016.04.07 0 0 22748

Ez még teljesen jó ár.

Én most áraztam be egy házat, ott 2500+4000 lett ugyanez, nettóban.

Előzmény: peter17 (22747)
peter17 Creative Commons License 2016.04.07 0 0 22747

Sziasztok!

Monolit födém zsaluzására keresek szakembert, azonban mindenhol magas árakkal találkozom.

Anyagdíj: ~2000 Ft+áfa

Munkadíj: ~ 2500 Ft+áfa

Ezek az árak mennyire reálisak? Lehet csak Győr környékén alakult ki ennyire magasra, sok a társasházépítés ami leköti a zsaluzó cégeket.

Köszi!

srudolf1 Creative Commons License 2016.04.06 0 0 22746

Ismerj meg egy párat, bizalom kérdése egy jó ház tervezése és kiviteleztetése. 

Nem kell elsietni. 

KömKel Creative Commons License 2016.04.06 0 0 22745

Engterv része (rohadtul mindegy, hogy most egyszerűsitett bejelentés van, ugyanúgy ki kell dolgozni mindent):

- épitész: 3000 Ft/m2

- statika: 50-80e Ft, attól függően milyen szerkezetű az épület

Kiviteli terv:

- épitész rész: ~400e Ft

- statikus: 120-200e Ft (minél több a monolit szerkezet, annál drágább)

- gépész kiviteli épületen belül: 1000-1200 Ft/m2 (fűtés, viz-csatorna, szellőztetőrendszer)

- elektromos kiviteli (épületen belül): 150-180e Ft

Az árak nettók.

Előzmény: vzsnyer (22724)
vzsnyer Creative Commons License 2016.04.06 0 0 22744

Nem az a cél, hogy a tervezésen spóroljunk, hanem,hogy jó terveink legyenek,amiből aztan lehet rendesen építeni na es persze egy élhető szuper kis ház legyen az eredmény. Mint hogy egyik tervezőt sem ismerem,csak az arakat tudom összehasonlítani. Attól, hogy az egyik 300zal tobbez kér ugyanazert, nem biztos, hogy jobb.Mondom,  a minőség lenne a cél, 20-30 millios építkezésnél nem számít 200ezer,nehéz a tutit kivalasztani

Előzmény: srudolf1 (22733)
TOM Creative Commons License 2016.04.05 0 0 22742

Szerintem egy ideje törvényileg szabályzott, nekünk 2015 év végén 190,500 Ft volt.

Előzmény: BuyNewHome (22737)
-carcass- Creative Commons License 2016.04.05 0 0 22741

Ehhez már kezdek öreg lenni...:-)

Előzmény: srudolf1 (22739)
epitkezes1 Creative Commons License 2016.04.05 0 0 22740

0.5-0.8M-et tegyél félre. ha netalántán-véletlenül-estleg kevesebb lesz, a maradék zsének tudni fogod a helyét. de sanszos, hogy nem marad :(

srudolf1 Creative Commons License 2016.04.05 0 0 22739

Kicsit agreszivabban kell őket győzködni.:)

Előzmény: -carcass- (22735)
-carcass- Creative Commons License 2016.04.05 0 0 22738

Tényleg gáz lehet, ha este 10-kor hirtelen szükség van egy gázbekötés költségére.

Nevermind...

BuyNewHome Creative Commons License 2016.04.05 0 0 22737

szerinted este 10 órakor melyik szolgáltatónál van ügyfélszolgálat?!

tán nem véletlenül kértem itt segítséget.... mindegy...

Köszönöm szépen a kedves segítséget!

Előzmény: -carcass- (22736)
-carcass- Creative Commons License 2016.04.05 0 0 22736

Minden topicba bedobod a kérdést? :-/

Ha nagyon fontos, akkor miért nem keresed meg a helyi szolgáltatót? Ő dekára megmondja ha vele csináltatod.

Ha csak nagyságrendileg érdekel, azt mondom minimum egy fél milla.

Előzmény: BuyNewHome (22734)
-carcass- Creative Commons License 2016.04.05 0 0 22735

Értem én - egyet is értek - de a gyakorlat sajnos nem ezt mutatja.

---

Egy szó mind száz, a tervezésen nem szabad spórólni. 

Én ezt is mindig elmondom minden építtetőnek.

Utólag mindenki rá is jön.

Az okosabb meg már az elején megfogadja.

Előzmény: srudolf1 (22733)
BuyNewHome Creative Commons License 2016.04.05 0 0 22734

Üdv!

Fontos lenne tudnom legalább nagyságrendileg, kb, mennyibe kerül bekötni üres, építkezési telekre a gázt az utcából?!? (Érden, földútról)

FONTOS, SOS!

Köszi!

srudolf1 Creative Commons License 2016.04.05 0 0 22733

A fútéshez is kell egy hidraulikai számítás, meg egy hőtani is.

A villanyos ki kell számoljon egy beszerelt teljesítmény, meg kell méretezzen egy bekötési keresztmetszetet.

Szennyvíznél kell egy topos felmérés és ki kell számolni, ha egyáltalán megvan az esés. Sokszór nincs meg.

Kell intézni utánna hőszigetelési bizonylatot (vagy hogy nevezik ezt nálatok), most már minden háznál is kötelező. 

Egy szó mind száz, a tervezésen nem szabad spórólni. 

Előzmény: -carcass- (22732)
-carcass- Creative Commons License 2016.04.05 0 0 22732

Hehe, simán. Sajnos.

Ha mon. vb. szerkezetről van szó, akkor nyilván problémás a dolog.

De gépészetbe bevonnak egy fűtésszerelőt és meg is van oldva. Víz-szennyvíz ügyben szintén.

Hát ja, költségvetést így nem lehet, az biztos.

Előzmény: srudolf1 (22731)
srudolf1 Creative Commons License 2016.04.05 0 0 22731

Nagyon halkan kérdem?

Hogy lehet szakági kivitelezési tervek nélkül megépíteni egy épületet?

Hogy lehet kiszámolni a költségvetést nélkülük?

-carcass- Creative Commons License 2016.04.05 0 0 22730

Így van, erre még rájön az összes szakág. (ami azért eng terv szinten nem nagy dolog, ezt lássuk be :-))

Viszont anno benne volt az össze ügyintézés (közmű nyilatkozatok, Földhivatal, kéményseprő)

---

Most nem rémlik, hogy hol szeretnétek építkezni.Én nem Káoszfalván dolgozom, így nem tudom, hogy ott vagy a környékén milyen áron terveznek a kollégák. Egy földszintes háznál viszont ebben a dimenzióban nincsenek nagy titkok - ha olyan eng tervet szeretnétek, amiből meg lehet építeni a pecót, ott a ~3000/m2 reális (főleg ha településképi szívás is van vele)

Viszont mivel szakági kiviteli tervek kellenek (ha jól értem), az már más történet. És függ az eng tervben alkalmazott szerkezetektől illetve épületgépész megoldásoktól. Itt inkább érvényes, hogy mond minden kolléga egy árat és annyi.

Előzmény: vzsnyer (22728)
Kono3 Creative Commons License 2016.04.05 0 0 22729

5 M körül vannak még telkek Veresegyház környékén (csak környékén, mert a város 8-10 M-tól indul). Erdőkertes, Vácegres, Őrböttyán...
Ami közelebb van Bp.-hez, az Szigetszentmiklós, Szigethalom. Érden is van, de azokat szerintem nem érdemes megvenni (rossz környék miatt).

vzsnyer Creative Commons License 2016.04.05 0 0 22728

Köszi. És Neked ehhez a 2000hez jon még pluszba a gépészeti meg elektromos tervezés meg nem tudom mi van még? 

Igazából nincsenek nagy igényeink, egy foldszintes házat szeretnénk, 4 háló, amkonyh nappali,fürdő, wc,garázs, hazt.helyiseg,fedetlen terasz. Semmi egyéb elvarasunk nincs első körben, erre kertunk ajanlatot. Viszont komplex tervezést szeretnénk, nincsenek ismerosok,mindent a tervezővel szeretnénk inteztetni (gepeszet,elektromos dolgok,kozmubekoteshez ami kell), hogy ha ő azt mondja hogy kész, akkor mar tenyleg csak epiteni kelljen. Erre így mi a reális ár? 

Előzmény: -carcass- (22727)
-carcass- Creative Commons License 2016.04.04 0 0 22727

Az attól függ, hogy mi a tervezési program. Ha kevés a kötöttség és egyszerűbb az igény, akkor lehet 2000/m2.

Ha bonyolultabb, van vele szívás akkor a díj is növekedhet.

Én már 6-7 évvel ezelőtt is 2000-ért terveztem.

És ismerek kollégát aki ma sem kér ennyit érte és olyat is, aki 3500-4000/m2 áron tervez.

Kicsit mindkettőt túlzásnak érzem.

Az általad jelzett összeg viszont minden szempontból túlzó, sőt kimondottan irreális.

Komplett tervdoksi a 312/2012. (XI. 8.) Korm. rendelet 8. melléklete szerint.

(hogy most mi kell e bejelentéshez, azt inkább hagyjuk, gáz az egész rendszer...)

Töck Jenő Creative Commons License 2016.04.04 0 0 22726

"Tapasztalt ács ránézett a tetőszerkezetre, egyből megcáfolta, hogy nem ésszerű és kiderült hogy abszolút igaza volt."

Ez csak akkor fordul elő, ha az ács jó, a tervező nem.

Régi kivitelezői fogás a tervező lehülyézése, mert utána a kivitelező úgy építi ahogy akarja, azt hagy ki amit akar. Nincs kontroll, hogy a megbízó miért fizet. Extra profit. 

Statikai (főleg vasbeton) terveknél a kivitelező ritkán ért hozzá jobban mint a tervező. Csak mondja. Vigyázni kell azonban, hogy a statikus tervező acélszerkezetben vagy vasbeton szerkezetben szerzett gyakorlatot. Mind a kettő meg tudja csinálni a másikat is, de nagyon meglátszik hozzáértőnek. Azzal, hogy a vasat hogyan görbítem, vagy bizonyos esetben az építési sorrend megváltoztatásával meg tudom duplázn vagy felezni a teherbírást nagyjából ugyanakkora költség mellett. Úszómedencéknél még a szakkivitelezők jelentős része sincs tisztában azzal (vagy csak úgy csinál), hogy mi kell és mi nem ahhoz, hogy ne dűljön szét.

Mégegyszer mondom: A KIVITELEZŐNEK ELSŐDLEGES ÉS LEGFONTOSABB ÉRDEKE, HOGY NE LEGYEN TERV!!! Ha nincs, nem lehet rajta számonkérni semmit!!!

Előzmény: peter17 (22725)
peter17 Creative Commons License 2016.04.04 0 0 22725

Szia!

2000 Ft /nm ár körül van egy tervezés átlagosan. Mi Győrben lakunk, itt eléggé elszaladtak az árak. Ismerős 140 nm-es házát 230e Ft-ért tervezik, ez messze a legolcsóbbak közé tartozik... átlagosan 300ezer körül mennek ekkora kaliberű házak.

Azt hogy mit lehet elvárni egy tervezőtől, az jó kérdés... tervezője válogatja. Nekem az a tapasztalatom, hogy ez annyira "egyéni munka" hogy mindenki másra esküszik... van aki a könnyűszerkezet irányába húz, van aki a régi technológia felé... van aki a hőszivattyút akarja eladni, van aki a hagyományos fűtést.... 

HA monolit födémed lesz, akkor Statikus tervező még szükséges lesz ami további 800-1000 Ft/nm. 

Amiket fent írtam az az engedélyeztetéshez szükséges tervek, dokumentumok ára. Továbbá ha szeretnél részletes kiviteli tervet, az legalább még egyszer ennyibe kerül... Mi tapasztalt tervezőhöz mentünk, de utólag rájöttem, hogy kevés építész tervező ismeri íróasztal mellől az egyes szakmák újdonságait/részleteit... A kivitelezés elválik a tervezéstől sajnos.

Tapasztalt ács ránézett a tetőszerkezetre, egyből megcáfolta, hogy nem ésszerű és kiderült hogy abszolút igaza volt. Ezek után nem tudom hogy lett volna-e értelme részletes rajzot kérni mondjuk a tetőszerkezetről... Gépészetről, villanyszerelésről nem is beszélve... , s abban is biztos vagyok hogy akik a házukat tervezik, ők maguk sem tudják még az elején, hogy pontosan mit akarnak... 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!