Keresés

Részletes keresés

a tömeg az tömeg Creative Commons License 2021.02.07 0 0 26162

 Több milliós tétel lesz !!

Előzmény: vadeger (26161)
vadeger Creative Commons License 2021.02.07 0 0 26161

hadd kérdezzelek meg benneteket, mert nem találtam itt rá számot, mekkora költségvonzata van készíttetni vasbeton koszorút egy 30-as falra? Oromfalat kell hozzá visszaszedni, talán az nem tétel, de mondjuk a koszorú vasalással, zsaluzással, anyaggal, betonnal, munkadíjjal hogyan volna számolható kb?

(6x7 méteres az épület)

eekeili Creative Commons License 2020.12.21 0 0 26160

  Úgy 30 eft /m -re jön ki.

 De csak a munkadíj. Az anyag pluszban.

Előzmény: koffeinmentes sör (26159)
koffeinmentes sör Creative Commons License 2020.12.20 0 0 26159

Mármint hogy szó sincs méterenként való újjáépítésről, hanem úgy értettem, hogy fajlagosan milyen költséget jelenthet métere, vagy négyzetmétere.

Előzmény: koffeinmentes sör (26158)
koffeinmentes sör Creative Commons License 2020.12.20 0 0 26158

Nagyságrendet nézve mennyibe volna düledező válaszfalat lebontani, újraépíteni méterenként?

halaloszto Creative Commons License 2020.11.07 0 1 26157

nézd már meg a nickjét, meg hogy egyetlen hozzászólása van. ez egy önreklám. 

 

azzal reklámozza magát, hogy hülyének nézi a leendő ügyfeleit, és hazudik nekik.

Előzmény: Mariusi (26156)
Mariusi Creative Commons License 2020.11.07 0 0 26156

    Látom panaszkodsz ! 
 Hát nem könnyű az építkezés, de pont a sitt szállítás fogna ki rajtad,   az azért érdekes-

  Anno vagy   40 éve építkeztem... na nem   egy helyen hanem többön.

  Az elsőnél a sittet  úgy takarítottam el , hogy személy kocsival a bezsákoltat elvittem a lerakóba  és ott ingyen átvették.

 Visszafelé pedig hoztam bontott téglát.

 Ez volt egy  26    + 14 nm -es hozzáépítés. 40 nm.

 Ezen kívül felújíttattam  egy belvárosi lakást.   52 nm.   Ott p.l  kezdődött azzal, hogy    vagy  50 éves több rétegű falat  kellett   festeni.  Az első művelet a festék lekaparás. Szinte hihetetlen, de   kb.  200 liter kaparék keletkezett. Elsőre én sem hittem, de mondta festő, hogy  lesz az annyi. Vettem 20 db fekete zsákot,  a festő haladt a munkával rakta a zsákba én meg vittem a  közeli lerakóba.   400 m -re volt a belvárosban.    Gurulós bőröndben  egyszerre   4 zsák az kb. 30 -40 liter.

 tehát  kihelyezett ingyenes lerakó, néha kuka és minden sitt elment.

 

 Egyébként hogy mennyire képmutatók a  zöldek,  sőtétek mint az éjszaka.

 még a rendszerváltás előtt volt a Fővárosi   Közterületnek olyan szolgáltatása, hogy   ingyenes sitt lerakás . Meg kellett igényelni,  az igénylésre  küldtek egy   levelező lapot rajta, hogy a keletkezett sittet a legközelebbi lerakóba  ingyen le lehet rakni. természetesen korlátai voltak.. talán    fél m3.

 Nos az semminek tűnik, de ha belegondolsz az  50 , azaz  ötven veder sitt.

 Kisebb átalakításoknál keletkezhet   3 - 4 - 5 veder építési hulladék. Azért csak nem rendel az állampolgár  egy konténert.

 Aztán a váltás után   amikor aktuálissá vát gondoltam újra igénybe veszem ezt a szolgáltatás. Felhívtam nagy naivan, hogy küldjenek egy lapot. Néztek mint a moziba. csak forszírozom, hogy mi legyen a 4 veder sittemmel. Végre kinyögi az ürge, hogy öntsem a kukába. Nos ilyen sötétek a környezet védők.  Közben arra gondoltam, hogy milyen jót tesz a hulladékégető kazánjainak az éghetetlen sitt.

  Egy olyan probléma amit korábban  már megoldottak.

De hát az emberi hülyeség, a tehetetlenség határtalan.

Előzmény: Konténeres Pisti (26155)
Konténeres Pisti Creative Commons License 2020.11.07 -2 0 26155

Sajnos manapság a duplájára nőttek az árak. Nekünk egy kisebb átalakításunk volt, ami egy tetőcserével lett egybekötve. Mivel a régi tetőcserepek is a konténerbe kerültek, így vegyes építési konténert kellett rendelnünk. Kérdezték a telefonba, hogy mekkora konténert hozzanak, mire kérdeztem, hogy mennyibe kerül egy 8 m3-es? Azt hittem elejtem a telefont. Nem gondoltam, hogy így elszaladtak az árak. Nekem is a lélekteni 30.000.- Ft volt a fejemben. Letettem a telefont azzal a gondolattal, hogy széles az internet kínálata, majd találok olcsóbbat. Innen kezdődtek a csalódások. Mivel lakáselőtakarékosságból csináltuk a felújítást és az átalakítást, így mindenképpen szerettem volna számlával igazolni egy ekkora kiadást. Kaptam kedvezőbb ajánlatot és már kiegyeztem volna 6 m3-es konténerbe is, de amikor a számlára tértem, hirtelen megugrottak az árak, valamint befogadó nyilatkozatot már nem mindenki akart adni. Kezdtem elveszettként érezni a dolgot. Egyrészt nem számoltam a szemétszállítás ilyen magas költségével, másrészt a számla esetén ugyanott voltam, mint az első ajánlatnál, akiket hívtam. A kommunikáció elég vegyes érzelmeket keltett bennem, amikor érdeklődtem különböző szállító cégeknél. Volt ahol készségesek voltak és volt olyan benyomásom is, hogy ezt most kár volt felhívni. Végül az első mellett döntöttem, mivel ott nem köntörfalaztak és korrekt volt a felvilágosítás is. A befogadó nyilatkozatot, amikor megkérdeztem azt mondták, hogy "természetesen". Amikor végül megrendeltük egy összességében korrekt megjelenésú konténerszállító jelent meg egy ápolt külsejű sofőrrel, aki még illedelmes is volt. Látszott a rutin a szűk kapubeállón való betolatásnál. Kicsit féltünk, hogy oda az új kapu :) Bankkártyával tudtuk fizetni a konténert, ami plusz felkészültséget tükrözött. Összességében mintha a fogamat húzták volna, úgy fizettem ki az összeget, de pozitív csalódás volt a cég. Ha egy korrekt szállítót kerestek, akkor nekünk pozitív véleményünk volt.

Előzmény: P.Pitzu (15219)
EggOista Creative Commons License 2020.10.01 0 0 26154

Köszönjük, Emese!

Előzmény: bahavaztam (26153)
bahavaztam Creative Commons License 2020.10.01 -1 0 26153

Csak a Praktiker be ne vásároljatok ! Rengeteg a szutyok áru, ami középkategória: az már 200- 300 % drágább mint máshol. Borzalmas a kiszolgálás, akkor már inkább OBI, vagy Bauhaus

sylvanus67 Creative Commons License 2020.09.23 0 0 26152

most el :)

 

 

illeték van?

 

energetikai tanúsítványt csatolni kell?

Előzmény: VaZoLa (25990)
Töck Jenő Creative Commons License 2020.09.13 0 0 26151

Elektronikusan kell beadni. Ez általában a tervező feladata.

Előzmény: nkarika1978 (26150)
nkarika1978 Creative Commons License 2020.09.13 0 0 26150

Sziasztok!

Magánszemélyként ha nem kell e-napló (nem követeli meg a hitel)

Hogy kell bejelentenem az építkezést ha kész a tervdokumentáció?

Fogom bemegyek az építési hatósághoz és átadom az egyik példányt és várok reagálnak e postán?

Vagy a tervezőm feladata akit megbíztam a műszaki vezetéssel is?

 

Köszi

eekeili Creative Commons License 2020.09.12 0 0 26149

 

 

    

"...Felkutatható e ?   

Van e irodája ....stb."

 

  Bizony  így van.  De ez nemcsak a házépítésnél érvényes hanem minden  ház/lakás /ingatlan körüli munkáknál.

 

 Minden  kis beruházásnál, javításnál elvileg kell lenni az illetőnek raktárának, műhelyének ne adj isten irodájának.

 Nem  dicsérem a múltat, de volt egy jó dolog, a mester embernek volt cégtáblája, kellett lenni fogadó órájának. De a telefon főleg a mobil világában ezek kimentek a divatból.

 

 Sőt akad egy  vállalkozás forma, ami  eleve szélhámosságra épül. Ez az un. ajánlattételi  árhoz fűződő szélhámosság.

 A lényege :  vannak akik   adnak egy jó magas árat és mondván az nekik költség  + a kiszállás is pénz zsebre vágják aztán kivitelezés soha sem lesz. Tény pesze , hogy az ajánlattétel és a helyszínre menés költséges , de ezért pénz mégsem jár.

 természetesen a megrendelőnek is   jól érthetően, szabatosan el kell tudni a kívánságát.

 Mivel bizonyos munkáknál ezt nem lehet  ezért eleve kell terv.

 Na azt meg a megrendelők nem szeretik.

Előzmény: Apa1219 (26147)
tankjuferi Creative Commons License 2020.09.11 0 0 26148

 

De egy valami a legfontosabb !!!  - Nem elsődlegesen az ár a legfontosabb ....hanem a vállalkozó, kivitelező megbízhatósága.

 

Ezzel abszolút egyetértek!! Nincs mit mondani...

Előzmény: Apa1219 (26147)
Apa1219 Creative Commons License 2020.09.11 0 0 26147

Üdv mindenkinek.

 

Én úgy gondolom , hogy ha valaki 500/nm árért megépít egy házat Budapest vagy környékén akkor az jó ár a megrendelőnek.

De szerintem kevés.

Pedig saját tűzéppel rendelkezünk.

Tehát olcsóbb az anyagbeszerzés .

Sok házat építettünk , tapasztalatból mondom sok olyan összetevő van ami erősen befolyásolja az árat.

De egyvalami a legfontosabb !!!  - Nem elsődlegesen az ár a legfontosabb ....hanem a vállalkozó, kivitelező megbízhatósága.

 

Ez legyen a legfontosabb először.

Borzalmas munkákat láttam már személyesen , amik szinte vagy teljesen javíthatatlanok.

A megrendelő megroppan idegileg anyagilag...levonul a kivitelező a rossz munka után .

Tönkrement anyag ..stb. Új kivitelezőt keresni ..stb...

Tehát első a megbízhatóság. !!

Később is elérhető e a kivitelező garancia miatt ...Felkutatható e ?   

Van e irodája ....stb.

 

 

 

 

halaloszto Creative Commons License 2020.09.07 0 0 26146

Ck lap

Előzmény: ibax (26144)
Töck Jenő Creative Commons License 2020.09.06 0 0 26145

"Ytongból épített kültéri válaszfal (1.8 m magas, 3 m széles) esetében a 10 cm falvastagság túl vékony lenne?"

Nem feltétlenül. Ha a jelenlegi zártszelvény faltartó elég erős és elég sűrűn van akkor nem kizárt, hogy az Ytong-gal egybeépítve működik. Az Ytong viszonylag könnyű, csak számítással lehet megmondani, hogy 10 cm vastag fal milyen magasságban áll meg ha szelet kap.

Előzmény: ibax (26144)
ibax Creative Commons License 2020.09.06 0 0 26144

Sziasztok. Kültéri burkoláshoz keresek térelválasztót. A 20 cm széles ytong jó megoldás lehet, annak gondolom már van teherbírása, és burkolható is.

Jelenleg egy zártszelvény konstrukcióhoz rögzített deszka kerítésünk van. Ezért egyszerűbb/költséghatékonyabb megoldás lehetne, ha a zártszelvény konstrukciót fel tudnánk használni. Mert egy ytong fal esetében feltételezem mindent el kellene bontani először.

Van olyan kültéri elem (kültéri gipszkarton?), amit zárszelvényhez lehetne fogatni, majd burkolni?

Ytongból épített kültéri válaszfal (1.8 m magas, 3 m széles) esetében a 10 cm falvastagság túl vékony lenne?

Palási Creative Commons License 2020.08.31 0 0 26143

 A fafödém egy romantikus  elképzelés  és nagyon korszerűtlen.

 Melléképülethez, garázshoz, tárolóhoz elmegy, de komoly épülethez ??? !!

Előzmény: nkarika1978 (26140)
Töck Jenő Creative Commons License 2020.08.31 0 0 26142

Betongerendás födém megbízhatóbb, ma már nem olyanok a fák mint régen.

Előzmény: nkarika1978 (26140)
RHDCelica03 Creative Commons License 2020.08.30 0 0 26141

A fo szempont, hogy az asszony boldog legyen! 

Atfolyos vizmelegito a te baratod, abbol annyit furdik amennyit akar! 

Szerintem napkollektor helyett napelemben gondolkozz, valamint ne feledd, hogy a klima is hoszivattyu es azzal is lehet futeni! ;) 

Előzmény: nkarika1978 (26140)
nkarika1978 Creative Commons License 2020.08.30 0 0 26140

Sziasztok!

 

Házépítésben kezdünk márciustól. Amiben nem tudok dönteni az az hogy E gerendás betonfödém és azon a szigetelés vagy Fafödém legyen és közé menjen a szigetelés. Egyszintes lakóház lesz, de most hogy van a 2021es új előírások, most dilemmábban vagyok. Igazából a fűtés miatt érdekes ez merthogy ha E gerendás betonfödém akkor mehet egy cserépkályha és lehet kondenzációs gázfűtés ha 15cm nikecel lesz, illetve egy napkolis hmv rásegítés. Ezesetben teljesítia követelményeket.

 

Ha fafödémes akkkor ha jól tudom már csak a hőszipka játszik, akkor a gáz már nem is kell, a hmv-s napkoli maradhat, de valahogy a gáz felé húzok, mert ismerem, bevált, stabil stb.

 

Ahh. Nem tudom melyik megoldás jó.

Asszonnyak egy kérése van: állandó melegvíz legyen és az sok :-)

 

Köszi!

3535likes Creative Commons License 2020.08.19 0 0 26139

Hello,

nemrég kértem ízelítőt generálosoktól vidéki nagyvárosban épülő házra. A normális kivitelezőktől netto 400-tól (azon spórolni, amin csak lehet) netto 600-ig (minőség, de nem luxus) kaptam hasra ütős árakat. Felfelé természetesen a határ a csillagos ég, némi mozgástér lefelé is van, de azt mondták, hogy a nagy átlag náluk ebben a tartományban mozog. Csupán nm árral viszont nem nagyon lehet számolni. A teljes építkezés költségét ugyan vissza lehet bontani négyzetméter árra, de az általad felsoroltak alapján csak egy tól-ig árat lehet mondani (elég csak arra gondolni, hogy egy 50 milliós ház árán hány százalékot változtathat egy olcsó meg egy drága kazán).

Előzmény: Chesterhun (26135)
jackiepapa Creative Commons License 2020.08.12 0 0 26138

Sziasztok!

 

Tavasszal kezdenénk egy ház teljes felújítását és még kb:40 nm hozzáépítést.

Tudnátok ajánlani megbízható kivitelezőt?A helyszín Komárom-Esztergom megyében Bársonyos település.

 

gabo011 Creative Commons License 2020.08.08 0 0 26137

Szia!

Fejér megyében most lett kész a házunk! 117nm nettó+28nm fedett terasz! Sok segítséggel és saját munkával 53M lett a vége de nem generál hanem saját szervezés. Téglalap alakú ház monolit födémmel benne a mennyezet hűtés/fűtés csöveivel. A többi kb. amit Te szeretnél.

Előzmény: Chesterhun (26135)
einohyl Creative Commons License 2020.08.08 0 0 26136

  Részletes , több oldalas költségvetés van e ?

 

 Ha nincs készíttetni kell  és az építkezést  legalább 3 , de inkább  4 fázisra osztani, aztán majd meglátod a folyamatot.

 

 

 53 millió ?    már  4 éve is egy 120 nm -es ingatlan 85 millióból jött ki.

 Legalább is nálunk.

Előzmény: Chesterhun (26135)
Chesterhun Creative Commons License 2020.08.04 0 0 26135

Sziasztok!

 

Engem is, mint többeket a tapasztalati építési költségek érdekelnének 2019-2020-ban építkezőktől. 

 

A leendő ház paraméterei:

  • 105nm földszintes
  • 2db fürdő
  • 3-4db szoba
  • nagy alapterületű nappali-konyha-étkező
  • pince, garázs, melléképület nincs
  • viszonylag nagy nyílászárók és tetőbevilágítók
  • egyszerű L vagy I alakú épület, egyszerű tetőkialakítással
  • nyeregtetős
  • normál porotherm vagy YTONG falazat, faszerkezetű padlásfödém, cserépfedett tető
  • fűtés/hűtés: hőszivattyú, NGBS padlófűtés, NGBS mennyezeti paneles hűtés
  • szellőzés: központi szellőzés hővisszanyerős lakásszellőztető géppel

  • alap víz-csatorna
  • teljesen sík, üres, aszfaltos úton könnyen megközelíthető építési telken, tereprendezés gyakorlatilag nulla

Eddig olyan bruttó 500e Ft / nettó alapterület értékek lebegnek előttem, tehát durván 53M Ft kulcsrakészen, generálkivitelezővel. Mit gondoltok?

 

Nagyon köszönöm a válaszotokat előre is!

Mezőföldi 2 Creative Commons License 2020.06.16 0 0 26134

  Így van. Csakhogy Mo. nem csak egyetemi városokból áll.

 A Lakáskiadás jó biznisz... elsőre és talán    5 fölötti a  lakás hozadékából meg lehet élni. na de foglalkozni is kell velük.

 A gond csak az ,hogy  eléggé  féloldalas a törvény, a bérlők felé húz.

 

 De hát ki kell próbálni !!

Előzmény: Intel 80386 (26133)
Intel 80386 Creative Commons License 2020.06.16 0 0 26133

Tisztában vagyok a törvényekkel. A magyar piaccal is. Egyetemi városok azért elég népszerűek és pörögnek.

Előzmény: Lá Kreacione (26126)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!