Keresés

Részletes keresés

PZSPM Creative Commons License 2018.04.26 0 0 69614

WM tűzzománcos Fecske versenykerékpár az skiss-en!
A ,,déli fiúkhoz,, megérkezett az első tavaszi Fecske.
A képek magukért beszélnek, szóra sem érdemesek. Ahogy már megszoktuk...

Minden esetre én irígy vagyok :)

https://skissregikerekpar.gportal.hu/gindex.php?pg=36241580&gid=2987595

Kutasi Kovács Zoltán Creative Commons License 2018.04.24 0 0 69613

Szervusztok!

Kb. árajánlatot kérnék, ha lehet, ennek a Velamos gyermek kerékpárnak a felújítására Budapestről.

Nem kell, hogy esztétikailag tipp-topp legyen, a lényeg, hogy a gyerekek üzembiztosan tudják használni.

u.i.: Tudom, hogy egy felvétel alapján nehéz belőni a végösszeget, de ha kapnék egy elgondolkodtató árajánlatot, szívesen rábíznám egy hozzáértőre.

Köszönöm!

pazolta Creative Commons License 2018.04.24 0 0 69612

Üdv!

Szép a bicikli!

Picit több fotó kellene (pl. a hátsó agy feliratáról, illetve a hajtómű aljáról, egyéb részletekről, stb...)

A típus egyértelmű a  váz maratásától (nem beütés) , de megtévesztő a biciklid képei közé az MGYVK-ról hozott képet (nyaktábla) betenni  forrás megjelölés nélkül.

MGYVK-ról WM 1935-ös prosi lap.

A vázszám sem annyi, amennyit a fotosoppal beleírtál (jobb aláírni és nem bele), mert van még egy karakter elől... kis csiszolással kiderül, hogy 5-ös vagy 7-es.. A váz 1936 előtti, vélhetően ha eredeti a hátsó kerék talán 1934-35 körüli...

Azt hogy újrafested vagy konzerválod, a saját szuverén jogod eldönteni (meg a pénztárcádé), de többnyire a veterán kerékpárosok ha találnak menthető festésnyomot a gépen, akkor inkább konzerválnak... ha ilyen nincs akkor akár lehet felújítani is, de érdemes jól körüljárni a témát, mielőtt dirr-durr elindítanád a különböző alkatrészeket megmunkálni....

Alkatrészek (némi szerencsével, de annál nagyobb türelemmel) beszerezhetőek börzékről, hirdetőktől...

Nem elvenni akarjuk a kedved, mert itt többen segíthetnek is később... (érdemes visszaolvasni a fórumon ..)

Sok sikert!!

Előzmény: pappmate (69611)
pappmate Creative Commons License 2018.04.24 0 0 69611

Sajnos mókás kedvében van a fórum, és nem mellékelte a fotókat. Remélem ezúttal fogja.

pappmate Creative Commons License 2018.04.24 0 0 69610

Tisztelt Fórumozók!

Új vagyok a veteránosok között, sőt még nem is mondanám magam annak. Egy WM Extra bicikli felújításával kapcsolatban szeretném kikérni a véleményeket, ötleteket, javaslatokat. Előtte azért szeretném elmondani miért akarok belevágni teljesen ismeretlenül egy ilyen projektbe.

Az anyai ági nagymamám a 70-es években elvált nagyapámtól. Aztán a 80-as években már újra házasodott. Én a 90-es évek második felében nőttem fel, az összes nagyszülőm újraházasodott. Az anyai ági nagymamám férje sajnos januárban elhunyt, és Ő az édesapját nem ismerte, mert a háború alatt tüzérként szolgált, majd mellette felrobbant egy bomba, és a jobb lába tele volt repesszel. A háború vége felé jártunk, Budapesten, víz, élelem és áram nélkül. Rengeteg repeszt távolítottak el a lábából, de még maradt benne. Mivel nem volt áram, nem tudták megröntgenezni a lábát, ezért le kellett volna vágni, hogy életben maradjon, Ő viszont nem akart rokkantként élni, ezért vérmérgezésben halt meg 1945-ben. Az én nagypapám akkor 2 éves volt. Nem ismerte, alig emlékezett rá. Az öreg hagyatékából nem sok minden maradt, néhány okirat, egy köteg második világháborús képeslap a visszacsatolt területekről, Kassától, Rahón át egészen Újvidékig. Ezt leszámítva egy személyesebb tárgy, egy kerékpár.

Sokáig nem tudtam, hogy milyen kerékpár, csak azt, hogy a nagypapám apukájáé volt, és hogy megélt egy világháborút. Aztán lévén, hogy érdekelnek a régi dolgok, így a kerékpár felé is nőni kezdett az érdeklődésem. Olyan annyira, hogy elhatároztam, hogy felújítom, amatőrként. Beléptem a facebookon egy csoportba, aminek gondolom többen tagjai is. Így a típusát is sikerült kideríteni, próbálok minél több információhoz jutni, hogy minél hitelesebb legyen a felújítása. Ezzel is szeretnék az elhunyt nagypapám és az apukája emléke előtt tisztelegni.

Amiben segítségre lenne szükségem:

Képekből ítélve-

-Mely alkatrészek eredetiek

-Mely alkatrészek nem eredetiek

-Mely alkatrészek hiányoznak

-Adott alkatrészeket honnan tudnék beszerezni

-Rendelkezik-e valaki ezen alkatrészekkel

-Milyen volt az eredeti festés

-Milyen volt egy adott hiányzó alkatrész

-Patinás vagy újrafestés legyen? Akkor itt krómoztatnék is ahol kell, és olyanra festetném, amilyen eredetileg volt

Köszönöm a segítséget!

A nyaktábla már megvan, ha valaki rendelkezik vele, szívesen megvenném tőle. Töltöttem fel róla képet is

mynamecornjohn Creative Commons License 2018.04.24 0 0 69609

Hali!

Erdekes hogy a tablajan 3 db  6 agu csillag van

A nalam levo tablan 1 " cserkesz jel" 

Előzmény: Etantimaszk (69597)
mynamecornjohn Creative Commons License 2018.04.24 0 0 69608

Szia!

Hogy nalad mi minden nincs.....

nahat

Előzmény: pazolta (69604)
mynamecornjohn Creative Commons License 2018.04.24 0 0 69607

Szia!

Lehet hogy figyelmetlenul olvasom a forumot?

Hol, es mikor volt ez a tali / "verseny"/

Ja...

grat. A resztvevoknek irigykedem is.

Előzmény: Blazso23 (69601)
bringabarát Creative Commons License 2018.04.24 0 0 69606

JÓ napot kívánok minden Gyűjtőtársamnak!

A Veterán újság honlapján olvastam, hogy június 2-n rendezik a III.Hódmezővásárhelyi veterán kerékpáros találkozót, de sajnos ezenkívűl semmit, kérem szépen aki tudja a helyszínt , időpontot programokat legyen szíves kiirni a fórumba!

Várom és köszönöm az infókat!              Zoltán

paca664 Creative Commons License 2018.04.20 0 0 69605
pazolta Creative Commons License 2018.04.20 0 1 69604

Üdv!

XB3 azaz Harkovi Velociped Zavod made in CCCP 1961-ből.

..

Kirchart Creative Commons License 2018.04.19 0 0 69603

Sziasztok tud valaki segíteni ezzel a vázzal kapcsolatban mi lehet a márkája?Köszönöm

kétkerekes Creative Commons License 2018.04.16 0 0 69602

KIRÁLY vagy Blazsó !!!

Előzmény: Blazso23 (69601)
Blazso23 Creative Commons License 2018.04.16 0 0 69601

Jó verseny volt, sok érdekes emberrel! Remélem jövőre több veterános kolléga is eljön! 

Előzmény: jozanparasz (69599)
Blazso23 Creative Commons License 2018.04.16 0 0 69600

Kedves Zoltán!

Azért jó, hogy jöttél és tudtunk néhány szót beszélgetni. Sajnálom, hogy a könyv vásárlás nem jött össze! 

Előzmény: pazolta (69598)
jozanparasz Creative Commons License 2018.04.15 0 0 69599

Mészkőemberek:

pazolta Creative Commons License 2018.04.15 0 2 69598

Sziasztok!

Tegnap felmentem a nagyfaluba az Oldtimer Show-ra,

abban a reményben, hogy hátha szerezhetek 1 Varsa könyvet én is.

Sajnos ez nem jött össze, de ha már ott voltam - szétnéztem kicsit.

A szokásos vasúttörténeti környezetben szebbnél szebb autó és motorcsodák

a 70-120 éves korosztályból..

Viszont idén megjelent pár kerékpár is szintén az öregebb fajtából - többek közt

- Siklósi Jani és Blázsovics Csabi, Pócsi Pisti, Üveges Péter jóvoltából.

.

A standjuk a "Keleti Pályaudvar" kicsinyített makettje előtt "dekkolt" és igazán nem volt

szégyenkezni valójuk a többi veterán jármű között.

Blazsó barátom kedvesen körbevezetett nagykerekű velocipédjét tolva nem kis feltűnést keltve

a látogatók között. Többször meg kellett állni közös fotózkodásra és üléspróbára...

..

A standhoz visszaérve lefotóztam Rideg Krisztián kalocsai velocipéd replika gyártó 2 gépét is

mert Blazsó is egy ilyen szép magyar gyártású vassal hajszolja magát mostanában a sikerek felé..

A standról pár gép: Üveges P. gyönyörűséges 1947-es Legnanoja - rajta a kulisszás váltópárral:

Pócsi Pisti 30-as évekbeli felújított WM Mokánya és Szövetkezeti Varázsa:

.

Majd Blazsó szintes 30-as évekbeli Gödöny versenykerékpárja, mellette a restaurálásáért kapott

szépségdij kupái..

Közben beállított Siklósi Jani is aki örömmel állt a közel 100 éves

Rudge Whitworth Super eredeti versenykerékpárja mellé:

Pár kép még a "közeli rokonok"-ról: A harmincas évekbeli WM zebratankos Csepel100-as

és a WM Turán segédmotoros kerékpárok:

..

Etantimaszk Creative Commons License 2018.04.14 0 0 69597

A szép időben kicsit kipakoltam.

És róla majdnem megfeledkeztem már.

bringabarát Creative Commons License 2018.04.14 0 0 69596

Tisztelt Gyűjtőtásaim! Elhatároztam, hogy a kerékpáros társadalomnak és magamnak is bebizonyítom, hogy a veterán

paripákat leírni nem szabad, hanem csak a tisztelet és a megbecsülés hangján lehet róluk beszélni.Egyedüli veterán kerékpárosként indultam a mai Vitézlő kerékpár túrán ( én 50km-n ). Bár a rajtnál kaptam egy beszólást " ez legrosszabb kerékpár ami itt indult" összeségében mindenki tisztelettel csodálattal beszélt a kerékpáromról.Végén aki

megsértett bocsánatot kért nem gondolta, hogy "10km-t kibír". Én az 54km-t 4ó 14p allatt tettem meg , ő a csili vili bicóval 80km 4ó35p alatt.Szendrő-Edelény-Abod-Szuhony-Szikszó utvonalon 414m szintemekledéssel

Képek

Fehérváriveterán Creative Commons License 2018.04.13 0 0 69595

Sziasztok!

Keresek WM nyaktáblákat:

Toroczkó

Extra

Mokány

Sihuhu Creative Commons License 2018.04.13 0 0 69594

Most olvasom, Székesfehérvár.

Előzmény: Sihuhu (69593)
Sihuhu Creative Commons License 2018.04.13 0 0 69593

Üdv! Budapesti személyes átadással érdekelhet engem a jobb oldal közepén levő első lámpa, ha az a tömpe (nem hossuúkás) Bakony-lámpa. Mennyiért kinálod? Köszi.

Előzmény: T. P. (69590)
pazolta Creative Commons License 2018.04.13 0 1 69592

Kedves T.P. !

Lehet, hogy nem volt feltűnő, de ez a fórum nem foglalkozik adás - vétellel...

Van erre számtalan egyéb lehetőség, felület (Vatera, Jófogás, f.b. adásvételi csoportok, stb...)

Köszönöm megtisztelő figyelmed!

Előzmény: T. P. (69584)
bringabarát Creative Commons License 2018.04.12 0 0 69591

Tisztelt Csaba! Teljes mértékben egyetértek! Szerintem is jó lenne ha valaki egy veterán kerékpáros programról , kiállításról, TÚRÁRÓL infót szerez kiirná ide a fórumra akár azonnal is mert többünknek előre kell kérni a szabit! Pl nekem 10-ig a következő hónapra.Tisztelettel Zoltán

Előzmény: iepoer (69586)
T. P. Creative Commons License 2018.04.12 0 0 69590

T. P. Creative Commons License 2018.04.12 0 0 69589

T. P. Creative Commons License 2018.04.12 0 0 69588

képek.

T. P. Creative Commons License 2018.04.12 0 0 69587

Képek.

iepoer Creative Commons License 2018.04.12 0 1 69586

Üdv! Csak egy kérdés: honnan lehetett tudni, hogy lesz? Egy javaslat: az ilyen eseményeket jó volna előtte egy héttel publikálni a fórumon, vagy a facebook csoportokban, vagy a g-portálon lévő weblapon. Szívesen ott lettem volna, szívesen kérdeztem volna, vásároltam volna, dedikáltattam volna...

Csaba

Előzmény: de'raille ur (69583)
T. P. Creative Commons License 2018.04.11 0 0 69585

Képek .

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!