Keresés

Részletes keresés

TortiSof Creative Commons License 2011.02.22 0 0 318

Köszönöm szépen Arth  ur a válaszod!

Most át is ültetem,hátha nem fog tovább barnulni,általános virágföldet bírja?

Köszönöm

Előzmény: Arth_ur (317)
Arth_ur Creative Commons License 2011.02.19 0 0 317

Nagyobb lehetőleg magas cserép, amiben tud fejlődni a gyökere. Ne felejtsd el, hogy ez egy normális méretű fa csemetéje.

Előzmény: TortiSof (316)
TortiSof Creative Commons License 2011.02.19 0 0 316

kép lemaradt.

TortiSof Creative Commons License 2011.02.19 0 0 315

Sziasztok kedves fórumozók !

Légyszi segitsetek,íme a kép az avokádómról.

60 cm-es magas,de szeretném kicsitt bokrosítani,ja,és elkezdett az alsó 3 levele barnulni,a végei szradni.nem éri nap,kap,fényt egész nap,és nem öntöztem tul.

Segitsetek mit tegyek?

 

 

 

Most probálkozok maggal is.

brummadra Creative Commons License 2011.02.01 0 0 314

egyébként én beszélni magyar :) de csak fordításban jött le. Barna papírzacskó a legjobb.

Előzmény: brummadra (313)
brummadra Creative Commons License 2011.02.01 0 0 313
Előzmény: brummadra (312)
brummadra Creative Commons License 2011.02.01 0 0 312

tudtuk :) csak elfelejtetted méllérakni a banánt!

Előzmény: evass (307)
Arth_ur Creative Commons License 2011.01.31 0 0 311

Jó, és akkor minek egyáltalán becsomagolni? A nem-csomagolás még jobb légáteresztő...

Egyébként nekem műanyag zacskóban is be szokott érni, pedig az aztán tényleg rossz légáteresztő. Ha pedig almát is teszek mellé a zacskóba (etilénforrásnak), úgy érik meg a leggyorsabban.

 

Egyéb magyarázat? Vagy túlléphetünk ezen az újságpapíros dolgon, mint félresikerült városi legendán?

Előzmény: evass (310)
evass Creative Commons License 2011.01.31 0 0 310

a fényes papír kevésbé légáteresztő

Előzmény: Arth_ur (308)
nettomazsola Creative Commons License 2011.01.24 0 0 309

nem kell hozza ujsagpapir. magaban is megerik.

Előzmény: evass (307)
Arth_ur Creative Commons License 2011.01.23 0 0 308

Sőt én még most sem tudom.

Csak azt tudom, hogy valakik állítanak ilyet, és érdekes, de ennyiből teljes értelmetlenségnek tűnik.

De ha azt is meg tudnád nekem magyarázni, hogy mindez miért lehet így, akkor már sejteném. És ha ki is próbálnám, és tényleg ez jönne ki belőle (a kétféle papírba csomagolt avokádók közül következetesen a sima újságpapíros puhul meg rendesen), akkor már azt mondanám, hogy tudom, és tényleg így van.

Addig viszont csak egy pletyka értékű érdekesség.

Előzmény: evass (307)
evass Creative Commons License 2011.01.23 0 0 307

Sziasztok, tudtátok, hogy az avokádó, ha még nem érett meg, nem elég puha, akkor újságpapírba csomagolva, szobahőmérsékleten tárolva pár nap alatt szépen utóérik. (Fényes újságpapír erre a célra nem jó, csak a hagyományos, napilap minőségű)

evass Creative Commons License 2011.01.09 0 0 306

Sziasztok, egy receptet szeretnék veletek megosztani: avokádó krém leves. Nagyon finomra sikerült. Egy fontos dolgot azonban szigorúan be kell tartani, az avokádót nem szabad melegíteni, főzni, mert elviselhetetlenül keserű lesz tőle az étel.

A leves receptje itt érhető el: http://www.delamerika.com/index.php?option=com_content&view=article&id=102:avokado-kremleves&catid=34:konyha&Itemid=71

NemeszteleN Creative Commons License 2010.11.03 0 0 305

Ez már lassan kertészeti topik lesz:-)

Rendszeresen veszek avokádót, ha akciós valahol, krémnek készítem.

 

Nyáron kitettem egyik cserépbe a virág mellé a magot.

Szépen kihajtott,aztán egy viharos szél fölborította a szárítómat, rá a virágládára, az avokádó 3-4 levelű hajtása kettétört miatta.

Pár hét múlva újabb hajtást hozott.

így lett az avokádó növényem 2 hajtású,mindkettő nő  szépen, már  cserépbe ültetve:-)

Arth_ur Creative Commons License 2010.09.16 0 0 304
Ha van ott elég fény, én a lépcsőházba tenném.
A napraforgót meg úgy is ki lehet tenni szárastól, mindenestől a cinkéknek, hogy levágod, és leszúrod a földbe (vagy napernyőtartóba).
Előzmény: lükepék (303)
lükepék Creative Commons License 2010.09.16 0 0 303
hm, hát a választék a pince olyan 12 fok körül (bár még sosem mértem, lehet, hogy kevesebb), vagy a lépcsőház, 14-15 (de ezt sem mértem).
Vagy a lakás, 17-20 fok között. Mondjuk lehet, hogy a lakásba megy, csak persze egy b*zi nagy dézsába raktam bele, és abban vannak a napraforgók is, amit a cinkéknek akartam kinn hagyni. Dilemma. Kérdés, hogy kibírná-e, ha most egy másik edénybe tenném át, a földjével együtt.
Előzmény: Arth_ur (302)
Arth_ur Creative Commons License 2010.09.16 0 0 302
A legközelebbi hely, ahol avokádó-ültetvényt láttam, az Izrael volt, de talán akad közelebb és kevésbé lövöldözős országban is.
Csak ki ne rohaszd a télen, ha hűvös helyen tartod, szerintem főleg arra kell vigyázni!
Előzmény: lükepék (300)
lükepék Creative Commons License 2010.09.16 0 0 301
Na ma megszemléztem (4 hete nem néztem rá, csakazért sem), lett 4 levél. :)
most megpróbálom a telet túléltetni vele.
Előzmény: lükepék (300)
lükepék Creative Commons License 2010.06.16 0 0 300
Izgulok. Pár hete (hónapja akár??) beraktam egy magot egy dézsába, amit rendszeresen kell öntöznöm, szóval kap ő is eleget (remélem). Megörültem a 30 fokoknak, hátha úgy gondolja, hogy a trópusokon van és akár ki is nőhetne. :) erre most eső és 18 fok..

Viszont végre találtam érett avokádót Pesten, 2 helyen is, hááááát... a barna foltok sajna nem látszódnak a fekete bőr alatt.. :( Ide miért nem tudnak szép és hibátlan érett avokádót hozni?
Ja és persze horribilis áron.

Egyszer, ha eljutok Brazíliába, ill. bárhova, ahol termesztik, csak ezt fogok enni.

Brazil származású csaj fogyasztási szokása: tejturmix. Avokádó+tej+méz
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.07 0 0 299

Van hogy szendvicsbe megy, van, hogy pure lesz belole, van, hogy csak koret nyersen felszeletelve a tanyer szelen, mindenhogy imadjuk.

Hetvegen csinaltam hideg sult paprika levest, (hagyma kis olajon megparol, zoldeslevel/huslevessel felont, kihut, bele uveges sult paprika, joghurt, osszeturmixol) tetejere avokado "salsa" azaz avokado kockara vagva es zoldcitrommal meglocsolva.

Előzmény: asx (298)
asx Creative Commons License 2010.06.06 0 0 298

"Megsózom, borsozom, rányomok max. 1 gerizd fokhagymát (többet ne, mert akkor nagyon az az íz fog dominálni), belelapátolok 3-4 teáskanál tejfölt, megkutyulom és voálá.
Mmmmm, isteni.

Tud valaki egyéb avokádó-recepteket?"

 

Nem olvasom végig a topicot, de hátha nem volt még:

Ugyan úgy ahogy csinálod csak a tejföl helyett tökmagolajat teszel bele és ráteszed a spaghettira, megszórod reszelt parmesannal.

Előzmény: sin x (-)
Arth_ur Creative Commons License 2010.05.10 0 0 297
Hát, lehet hogy kérni kellene az áthelyezését Kertészet topikcsoportba, vagy a megjelenítését mindkét helyen.
Előzmény: trigi0722 (293)
Arth_ur Creative Commons License 2010.05.10 0 0 296
Igaz, viszont nagyobb a veszélye, hogy befullad a víz alá kerülő rügy, illetve a kibújó gyökér mindjárt az edény aljába ütközhet, és akárhogy is áll a mag, úgyis megy minden szépen a maga útján.
A magnak meg igazából tökmindegy, a természetben senki nem igazgatja a lepotyogó avokádó termést, hogy jól álljon a mag, és a termését fogyasztó állatok sem vállalnak sok felelősséget ezért. :)
Előzmény: nettomazsola (295)
nettomazsola Creative Commons License 2010.05.08 0 0 295
ha a tompa veg van vizben a hegyes felfele akkor nem kell forgolodni, hanem szepen minden megy a maga utjan.

Előzmény: Arth_ur (292)
nettomazsola Creative Commons License 2010.05.08 0 0 294
nagyon jo kep!

en is igy jöttem ra, h mindig a lapos vegenek kell a vizben lennie ( v nedvesen).

en egy jo nagy fat levagtam, h hatha vegre elagazik, de megint csak 1 szar indult tovabb. varok kicsit es ujra elvagom.

van egy masik eleg nagy mar, nagyon szep dus levelei vannak, kivetelesen nem barnul, nem hullik. keleti ablakban van.
Előzmény: Arth_ur (292)
trigi0722 Creative Commons License 2010.05.07 0 0 293
Ez már kész kertész-totyik lett:-)
Arth_ur Creative Commons License 2010.05.03 0 0 292
Azok kedvéért, akik nem tudják, honnan, hogyan csírázik ki az avokádó, lefotóztam egy olyan magoncot, ami egy fél magból nőtt ki. A mag egyik sziklevele (egyik fele) elhalt (elbarnult és le is esett), a maradék viszont szépen kihajtott.
Pár hete csináltam a fotókat, mielőtt földbe ültettem a magoncot.
A megindult magonc
A sziklevél, és benne a csíra helyzete közelről
A második képen jól látszik, hogy a mag tompa végénél van a csíra, a tompa vég felé (kifelé) indul el a gyökér, hegyes vég felé (befelé) indul a hajtás, és természetesen mindkettő fordul a neki megfelelő függőlegesbe, amikor tud.
martinel Creative Commons License 2010.04.07 0 0 291
..okés,köszi..holnaptól kirakom a teraszra,ott szélvédett és folyton árnyékos! ...később egyre kijjebb helyezem a cserepét.. Köszöntem szépen! :)
Előzmény: Arth_ur (290)
Arth_ur Creative Commons License 2010.04.07 0 0 290
Szerintem árnyékos-félárnyékos, védettebb helyre kitéve már elkezdheted kiszoktatni. Ha hajnalra nem jeleznek 5 foknál kevesebbet, én már megkockáztatnám a kinnhagyást is. Aztán 2-3 hét után mehet kicsit naposabb helyre.
Előzmény: martinel (289)
martinel Creative Commons License 2010.04.07 0 0 289
...köszi szépen!
Úgyvélem sikerült a műtét,mert nem volt egybekavarodva a 2 növény gyökérzete. Az avokádó gyökere egyáltalán nem sérült átültetés közben,mert olyan jól sikerült kiszednem,hogy mégcsak a gyökerét se láttam..nagy föld labdával vettem ki és raktam az új cserépbe.
Viszont a kérdésem az hogy ilyenkor már kilehet rakni kicsit napozni vagy még hűvös van neki? Az angyaltrombitát én még nem mertem kiültetni..ma reggel is csípős hideg van felénk...barátságtalan hideg reggelünk van!
Előzmény: Arth_ur (288)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!