Keresés

Részletes keresés

vmaast Creative Commons License 2010.08.04 0 0 9302
Szia!

Most pajszerolom át a manuált a postásfiókodba.
A gyűrű akkor szükséges, ha valamilyen konvertert akarsz a gépre csavarni.
Ha nem, akkor is hasznos, mert ha ráteszel mondjuk egy uv-szűrőt, tiszta és védett marad az objektíved, mert mindig zárt térben mozog. Én új kora óta így használom, az egyetlen hátrány, hogy nagyobb táska kell neki.
Ja!
Érdemes egy második, olcsóbb szűrőt venni, kivenni az üveget, és a gyűrűt rácsavarni pluszban az uv-re, mert különben a sapi nem fog felmenni a pánt-tartó karmok miatt.
Az üveget tedd el, jó lesz, mikor a másik már elkarcosodik.
vm
Előzmény: jimyke12 (9300)
Magyar kir.erdész Creative Commons License 2010.08.04 0 0 9301
   Üdv!Magyar nyelvű használati ügyében olvass vissza a topikban, vagy próbáld a keresővel, mert biztosan előfordult már ez a kérdés.A másik kérdésedre válaszolva az az adaptergyűrű.Ezt fel kell csavarni a "vázra" a fényes gyűrűnél, óvatosan, hogy a kicsi menetét meg ne szakítsd, és akkor az obi ezen belül fog mozogni mikor bekapcsolod, meg mikor zoomolsz.És ennek az elejére lehet további eszközöket, pl:szűrőket, előtétlencséket csavarni, megegyező menettel, ami 55mm.Használat közben védi az objektívet, ami amúgy is kicsit lötyögős.A recés gyűrű fix, nem lehet csavarni, talán csak design.Ez egészen más, mint egy Zenit.
Előzmény: jimyke12 (9300)
jimyke12 Creative Commons License 2010.08.04 0 0 9300

Sziasztok!Én még új vagyok és kellen egy-két tanács ha segítenétek.A közelmultban vettem eg yhasznált S5500-at amelyik még a 4.0 megapixeles és sehonnan nemtudok magyarnyelvü kézikönyvet letölteni hozzá és nekem ez még elég komoly gépnek számít jó lenne a beállítások és a kezelőszervek miatt is.Ha valakinek megvan PDF formátumba nagyon megköszönném ha átküldené a jimyke12@gmail.com-ra,vagy egy linket mert nem találtam azt sem csak angol,francia,német.

A másik kérdésem az lenne,hogy ami jár hozzá ilyen 3-4 cm-es objektív toldó,de az az elején van,akkor most ennek ott is kell lennie és ha igen akkor mire jó ha ott van,vagy a gép és az objektív közé lehet berakni,bár nemigazán mertem meglazitani az objektivos részt pedig be van recécve de nem mozdul.

Apámnak van egy jó öreg Zenithje annál 3 féle hosszúságu objektív toldó is van és ott egyértelmüen kitekerhető az objektiv és közé tehető ez a toldalék,állítólag közeli vagy nagyon távoli (már nem emlékszem)képek készítésére lett kitalálva.Nekem az elején van és azon van a porvédő sapka is.

Ennyi lenne így elsőre és előre is köszönöm a segítségeteket,ne kezeljetek profi fotósnak én csak egy autószerelő vagyok és eddig egy kompakt ki olimpos-om volt,azzal minden pofon egyszerü volt.Itt már nem az.

Üdv Jani

vmaast Creative Commons License 2010.07.13 0 0 9299
Cáfolom.
Az bridge-gépek közt zöldablakos módban is jó a Fuji ;-)
A 10cm-es makró. Na az a kevés.
Előzmény: Skuy-IS (9298)
Skuy-IS Creative Commons License 2010.07.13 0 0 9298
Üdv!

szivesen megnézném a képeket..csak valami képfeltöltös oldalra tedd fel,hogy az adatait is lehessen látni a képnek,mikor leszedem...az sokat elárul,hogy mik is a beállitások.

Mikor én vettem a fujit..másnap vissza akartam vinni,olyan ocsmány minőségüek voltak a képek...vacak kis gépem jobbat csinált..nagyon ideges voltam...

de akkor kiokositott egy fotozáshoz értő ember-hogy ezen már tudni kell beállitani is,különben semmire se megy az ember..
ez már nem egy compact kis gép,itt szabad a variációk aránya..
na azota okositottam magam és már betudom löni,mikor mit hogy állitsak be:-)

fuji eme szintje automatikában nem egy erős szegmens sajna:-(
szivesen segitek,mert én is igy éreztem mikor megvettem a gépem:-)
Előzmény: Space4 (9297)
Space4 Creative Commons License 2010.07.10 0 0 9297

Látom értesz hozzá, fogok kérni képet, és felteszem, hátha segítesz, mert ezek semmit nem segítenek, elhajtották hogy béna. Használható képet csak ISO 64-ben lehet vele csinálni. Nem auto-ban használja.

Előzmény: Skuy-IS (9296)
Skuy-IS Creative Commons License 2010.07.09 0 0 9296
Hm..
Részemről teljesen más viselkedéssel találkoztam a FOTOPARADICSOMBAN...

Korrektek,kiemelten rendesek voltak...

Bár szivesen megnézném azokat a képeket .....
Na meg a kérdés..
Vajon milyen Fuji gépet is vett az ismerösöd??

Mert ugye szemcsés kép simán lesz egy fujinál,ha sima automata módban használod..
Valahogy nem az igazi az automata része a dolognak...
ellenben ha rendesen beállitod,nagyon is jó képeket lehet csinálni velük...

Persze hogyha ezt nem tudja valaki,simán hiheti hogy a gép rossz..
pedig csak rosszul használja lehet a gépet...

szoval egy tesztképet kielemezve simán lehet látni,mi is a hiba..


Előzmény: Space4 (9295)
Space4 Creative Commons License 2010.07.06 0 0 9295
Szerelőkről csak annyit, haver vett egy Fuji fényképező gépet, és elég szar képeket csinál. Visszaküldte gariba, és közölték vele a géppel semmi gond, küldjön képet amit azzal készített. Visszaküldték hogy a kép teljesen jó, annak ellenére hogy tisztára szemcsés az égész. Elvitte más fotóshoz, aki megerősítette a készülék hibás. Újból felkereste a FOTÓPARADICSOM néven futó szervízt, akik közölték, a fotós is egy balf@sz. Szóval a "FOTÓPARADICSOM"-BAN VAK MESTEREK DOLGOZNAK, ÉS AZ A DOLGUK, MEGGYŐZZÉK A VÁSÁRLÓT A KÉSZÜLÉK HIBA ESETÉN, CSAK NE KELJEN MEGJAVÍTANI. SZÓVAL HA MÉGIS FUJI GÉPET VESZ VALAKI NE VÁSÁROLJON + GARANCIÁT, ANNAK SEMMI ÉRTELME CSAK LEHÚZÁS!!!!! HA MÉGIS HIBA JÖN ELŐ, NE A FOTÓPARADICSOM (ROHADT PARADICSOM)-BA VIGYE!!!
vmaast Creative Commons License 2010.05.03 0 0 9294
Ne viccelj, 27 generációnyi utódja van. Nem írnak erre semmit. Igaz, új korában sem erőlködtek ;-)
Előzmény: zsoltikj (9293)
zsoltikj Creative Commons License 2010.05.03 0 0 9293
Sziasztok!
Ezen a masinán nincs firmware update lehetőség?
Pl. magyar nyelv, mittomén...
bovoar Creative Commons License 2010.04.29 0 0 9292
Na ma megjott az adapter.pici alakitassal bement helyere,
ERROR CARD uzenet jelenik meg.a kartya tuti jo mert mas gepek latjak es kezelik.
osszegzeskent: az Olympos MASD 1 Micro SD adapter nem hasznalhato Fuji gepekben.
Ez volt a tanulo penz.
Előzmény: bovoar (9291)
bovoar Creative Commons License 2010.04.16 0 0 9291
az nem baj hogy csak 2 gigat tud,mert a fenykepezogep is csak 2 gigaig kezeli az XD kartyat is.
egy 2 gigas XD also hangon is 5 ezer korul van ,mig ugyan ez micro SD ben a fele,az adaptert meg 1000-1500 kozott meg lehet venni.
rendeltem egyet,legfeljeb bebukom,de egy probat szerintem meger.
majd az eredmenyrol beszamolk.
Előzmény: vmaast (9290)
vmaast Creative Commons License 2010.04.15 0 0 9290
Elnézést, hülyeséget írtam.

Pontosan az XD-SD kártyákon nincsen vezérlés, ezért a gép szoftvere határolja be a méretet.
CF-en van vezérlés, így nem gépfüggő a dolog.
Nem is foto-hoz született, hanem pc-s környezetre.
vmaast Creative Commons License 2010.04.15 0 0 9289
Oké, utánanéztem :)
Mikro-SD a téma, csak pongyolán fogalmaztatok.

Ha viszont a fizikai mérete beengedi az aljzatba, akkor haszálhatod.
A memóriaméret-határt, viszont így sem biztos hogy átlépheted, mert az SD illetve az XD kártya nem csak a tiszta flash felületet tartalmazza, mint pl. a CF, hanem a vezérlést is.
Szóval ha azért tolsz mondjuk a 2G-t kezelő fotógépbe adapteren át egy 8G-s Mikro SD-t, mert olcsóbb, akkor nem tuti hogy tökéletesen működni fog.
Előzmény: vmaast (9288)
vmaast Creative Commons License 2010.04.15 0 0 9288
Ezt én nem értem.
Az SD-XD adapter csak olyan lehet, hogy az XD-t tolod bele az SD-be, mert az SD a nagyobb.
Vagyis XD-ről SD-re alakít.
Az pedig nem fér az XD foglalatba, nem igaz?
Előzmény: bovoar (9285)
bovoar Creative Commons License 2010.04.15 0 0 9287
hat ez az, en is azert kerdeztem mert csak akkor vennem meg az a daptert ha tuti hasznalhato.
Előzmény: Törölt nick (9286)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.15 0 0 9286
Nem tudom,én is akartam ilyen megoldást,de ezt a választ kaptam.
Próbáld ki és írd meg,hogy jó lett-e.
Előzmény: bovoar (9285)
bovoar Creative Commons License 2010.04.15 0 0 9285
Az adapter fizikailag ugyan olyan méretű mint az XD kártya,akkor miért ne lehetne beletenni?
Előzmény: Törölt nick (9284)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.15 0 0 9284
Adapterrel nem jó ez a régi gép,mert fizikailag nem lehet beletolni.-az csak az újabbakhoz jó,ahol nagyobb a nyílás
Nekem 1 G M+ kártyával tökéletesen működik.
Előzmény: bovoar (9283)
bovoar Creative Commons License 2010.04.14 0 0 9283
probalt mar valaki sd-xd adaptert?
az olymposnak letezik MASD-1 adapter a neve,de seholnem talalok ra valaszt,hogy a Fuji mukodik e vele.
spiderator Creative Commons License 2010.03.13 0 0 9282
Hali!

H-s a kártyával jó! Jól emlékeztem.
Remélem tudtam segíteni... Jó fotózást!
Előzmény: Magyar kir.erdész (9281)
Magyar kir.erdész Creative Commons License 2010.03.13 0 0 9281

 

   Megköszönöm, ha utána nézel.

Előzmény: spiderator (9280)
spiderator Creative Commons License 2010.03.12 0 0 9280
Hali!
Én is több évig használtam hozzá 1 gigás kártyát, (olympust) az új tulaja ma is azzal használja. (nagy hiba volt eladni, ma is bánom) De a lényeg asszem a "H"-s kártyákkal simán mennek. Van még "M" -es XD kártya is azzal asszem nem jók. Ha érdekes megkérdezem milyen van benne, nehogy fordítva mondjam.
Előzmény: Magyar kir.erdész (9277)
vmaast Creative Commons License 2010.03.12 0 0 9279
Nem a szabvánnyal van gond, hanem azzal, hogy amikor az S5500 készült, nem volt még 1G-s, vagy annál nagyobb kártya. A gyártó max 512-t javasol, mert akkora flash-felület kezelésére méretezte a system-et. Ez nem azt jelenti hogy nagyobbal esni-kelni fog, hanem hogy addig garantálja a megbízható működést.
Aki visszaolvas pár tucat oldalt, talál bőven nagy kártyával nyűglődő júzereket, de semmi sem kötelező ;-)
vm
joxy Creative Commons License 2010.03.11 0 0 9278
Igen semmi gondom nincs vele. Elvileg ha szabvány követő a gyártó akkor nem is lesz problémád vele. A másik, és pont Fuji kártyámnál jött be egy olyan gond, hogy nem formáztam meg sosem, egészen addig míg hibásan rögzítődött egy videó vele. Azóta másik fényképező gépemen is, és minden memória kártyával úgy kezdek, hogy formázom.
Előzmény: Magyar kir.erdész (9277)
Magyar kir.erdész Creative Commons License 2010.03.11 0 0 9277

 

   Köszi mindkettőtöknek a gyors választ.És ha már szóba került az Olympus memóriakártya:a Fuji gépekkel mindenben 100%-ban együttműködik?

 

Előzmény: joxy (9276)
joxy Creative Commons License 2010.03.11 0 0 9276
Az 5 éve meglevő gépben, 4 éve használok, egy Olympus 1Gigás kártyát, és soha, semmilyen problémám nem volt vele! Az első használatkor megformáztam, azóta csak törölgettem a képeket és a videókat róla.
vmaast Creative Commons License 2010.03.11 0 0 9275
Előferdül, hogy egy vagy több kép sérül, nem kiolvasható, sem a géppel, sem számítógépen.
Olyan is megesett már, hogy az egész kártya olvashatatlan lett, formázni kellett, és ez egy nyaralás, kirándulás, akármi végén nem túl vidám.
Én beérem a gyártó által támogatott 512-es kártyákkal, és problémamentes a dolog.

vm
Előzmény: Magyar kir.erdész (9274)
Magyar kir.erdész Creative Commons License 2010.03.11 0 0 9274

 

   Üdv!Miben nyilvánul meg a bizonytalanság az 1Gb-os kártyánál?A videó miatt én is használnám, ha tutti.

Előzmény: vmaast (9272)
vmaast Creative Commons License 2010.03.08 0 0 9273
Hiába nem nagy munka, időigényes.
Inkább állíts órát elemcsere után, gazdaságosabb ;-)
vm
Előzmény: Törölt nick (9271)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!