Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.10.15 0 0 833
Mi is lenne elvárható g6-ban, ha vki 2 hónapja tanul????

Több év tanulás után igen, de ált-ban és g-ben egész más módszerrel...
Előzmény: szipucsu2 (832)
szipucsu2 Creative Commons License 2009.10.15 0 0 832
Köszi a válaszokat!
Gimi 6-ban már messze elvárható lenne, szóval ált.6.
Persze, hogy tanultak már, csak látszólag nem nagyon ment nekik, azért támadtak kétségeim.
Amúgy a gyakorlat azt kezdi igazolni, hogy igen, elvárható, amire gondolok.
Előzmény: Törölt nick (829)
NevemTeve Creative Commons License 2009.10.15 0 0 831
(Segíts, minek kell a mondatban az első helyen lennie?)
Előzmény: szipucsu2 (828)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.15 0 0 830
+ :-DDD
Előzmény: Törölt nick (829)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.15 0 0 829
Hehe... Szipu, ez most kicsit hülye kérdés...
Ált v gimi 6.? Hány éve tanulnak? Miylen intenzíven? Miylen tanmenetben? Stb, stb...
Talán deríts ki, h tanulták-e már...
Előzmény: szipucsu2 (828)
szipucsu2 Creative Commons License 2009.10.14 0 0 828
Sziasztok!
Hatodikos korosztálytól mit lehet elvárni?
Pl. az elvárható, hogy tudják múlt időben a "to be" ragozását, kérdő és tagadó alakját is, és egyszerűbb magyar mondatokat le tudjanak fordítani angolra, pl. "Tegnap beteg voltam", "Betegek voltatok a múlt héten?", stb.?
Elvárható tőlük, hogy megértsék, hogy a mondatban minek kell az első helyen lennie, utána mi jön, meg ilyen nyelvtani ismeretek megértését?
cheekylady Creative Commons License 2009.09.23 0 0 827

Bocsánat, hirtelen felindulásból született a hsz, kérlek Titeket, ne a helyesírással foglalkozzatok!

Köszi, Cheekylady

Előzmény: cheekylady (826)
cheekylady Creative Commons License 2009.09.23 0 0 826

Szia!

Boríékolom, hogy balos vagy, egyébként nem kattantál volna rá magára a számlázás menetére.

De Okés, nézzük!

Vannak diákok, akik tudnak, tapasztalnak valamit, s már másodévesen egojuk kilóg a sorból és elkérik a havi kb. "2000 Ft-ot/óra díjat. Nekik nem kell adózni, olvass csak vissza! Azok a kollegák, akik nyelviskolákban dolgoznak- a munkaadójuk 2000  Ft alá próbálja szorÍtani az óradíjukat, noha mondjuk 20 éves tapasztalattal rendelkeznek és kenik-vágják , hogy mondjuk, mi a " Subjanctive". Jogos,ez???És ők ADÓZnak az emlíett összeg után!!!!Jogos? Erkölcsös? Biztos????, ha szembeállítjuk a már bocsánat f@sz amatőrrel????

Újabb réteg a nyugdIjasok! Sajnálom őket, de öntudatosan, simán bevállalnak egy órát 1200-ért , természeresen számla nélkül. /ennyit is ér a tudásuk manapság/...

Hozzáteszem viszik a klientúránkat, mert olcsók. / egy idő után megvilágosodnak a tanulók  és menekülnek tőlük, ők meg nem értik miért/ Éredmény???? NINCS!

Maradjunk a magánszféránál.

Itt arról szól a történet, ki mire tartja magát, ennek megfelelően deffiniál árat, amit vagy megfizetnek vagy nem.

Az, hogy ezt most leszámlázza-e a delikvens/én banyek leszámlázom, hízzon Gyurcsány/Bajnai köre..., mert ez a törvény.....Nekik jólétben kell élni, mi meg tengődjünk minimál béren vagy sem,most komolyan, ez fair???

Nem akarlak megbántani Atyám, de a mi kis gazdaságunk nem attól fog erőre kapni, hogy mi mit számlázunk.

Bár...egyik oldalról nem tartom reálisnak az 1000 ft-ot zsebbe. /nyugdÍjasok- nem vannak képben.../, valamint az 5000 ft-os óradíjú tanárbácsit, aki ennyiért még pókerozni is megtanít angolul.

Amúgy igazad van, van ebben a témában miről beszélni.

DE!!!!!

Ha arra gondolok, hogy itt apró differenciák vannak / bár bosszantóak/, ez SEMMI  ahhoz képest, amit kormányunk és pártunk megpróbál velünk beetetni,  más munkaadói környezet, horror árak....blablabla.

Merészeld felmérni, hogy Te hova tartozol ezen a skálán, ne pedig összetettségről beszélj! Ez ködösítás! Bye, Majus

Várom, hogy a témában mit tartasz vitaindítónak!

Más: Elnézést a helyesírási hibákért, angol/cirill billentyűzeten van, nem bunkóságból nem hasznúlok hosszú "o"-t. ugynis az nincs!

Előzmény: PadreComment (823)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.20 0 0 825
Szívesen!
(Naja, válogatni tudni kell, de utánanéztem, az első 10-ben van teljesen egyértelmű válasz...)
Előzmény: windpetya (824)
windpetya Creative Commons License 2009.09.19 0 0 824
Köszi 1001! :) Tudom használni, és kihasználni a netet, de nem volt egyértelmű számomra, mert túl sok lehetőséget kaptam mindkét szinonimára, az angolom meg még elég alap. :D Még egyszer köszi!
PadreComment Creative Commons License 2009.09.18 0 0 823
Szerintem az ún "fekete gazdaság", számlázás-nem számlázás kérdése ennél összetettebb. Csak azért reagálok erre a régi topikra, mert éppen ezen járatom az agyam. Érdekelne, hogy hogy látjátok.
Itt a vitaindító cikk: http://pragaitamas.blog.hu/2009/09/16/en_epitettem_de_masnak_rendszertelen_gondolatok_az_alternativ_okonomiarol
Előzmény: cheekylady (681)
PadreComment Creative Commons License 2009.09.18 0 0 822

Szerintem az ún "fekete gazdaság", számlázás-nem számlázás kérdése ennél összetettebb. Csak azért reagálok erre a régi topikra, mert éppen ezen járatom az agyam. Érdekelne, hogy hogy látjátok.

Itt a vitaindító cikk: http://pragaitamas.blog.hu/2009/09/16/en_epitettem_de_masnak_rendszertelen_gondolatok_az_alternativ_okonomiarol

Előzmény: cheekylady (681)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.17 0 0 821
on, de a gugli gyorsabb lett volna :-p)))
Előzmény: windpetya (820)
windpetya Creative Commons License 2009.09.17 0 0 820
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Mi a szinonimája a wait szónak: a hang up vagy a hang on? Egy játékhoz kellene, és nem szeretnék rossz választ adni. :)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.17 0 0 819
Előzmény: Én meg azt mondom: (818)
Én meg azt mondom: Creative Commons License 2009.09.17 0 0 818

Köszönöm a fordítást,  köszönöm! 

OFF: Meglehet hiányzok neki, de akkor miért nem mondja meg nekem...

ON: Akkor is köszi!

Előzmény: Törölt nick (817)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.17 0 0 817
Ja, a szám kb arról szól, h smim sincs, mióta te nem vagy nekem.
Előzmény: Én meg azt mondom: (815)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.17 0 0 816
Talán hiányzol? ;-)))))))))
Előzmény: Én meg azt mondom: (815)
Én meg azt mondom: Creative Commons License 2009.09.17 0 0 815

Több éve volt barátom küldte e-mailben:                            http://www.youtube.com/watch?v=RfI9AOxdMZE    

nem értem mit akar ezzel a számmal...   :(   nem tudok angolul  :(

Előzmény: Törölt nick (814)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.17 0 0 814
Amióta/mivel nem vagy velem/nem vagy enyém/nem birtokollak=nem uralkodhatok rajtad és szekálhatlak/kirúgtál?/kirúgtalak? -bár ez utsó nem vszínű, ha már nyavalyog... Szövegkörnyezet...
Előzmény: Én meg azt mondom: (813)
Én meg azt mondom: Creative Commons License 2009.09.17 0 0 813
Kérlek segítsetek mit jelent?   - Since I Don't Have You -   
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.16 0 0 812
Nnnna, hát véleményünket kérte, aztán a válasz már nem érdekelte.....

no comment
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.09 0 0 811
kirky

számomra is evidens, hogy én mint angolnyelv-tanár állandóan a könyveket bújom a könyvesboltban, teszteket a neten, próbálok képben lenni.

de persze nem vagyunk egyformák. van egy kollégám, aki tőlem hallott először arról, hogy léteznek graded-readers-ek :)
/pedig hát ő egyetemet végzett, én csak főiskolát/

A lényeg: attól is nagyban függ a könyvválasztás, hogy melyik nyelvvizsgára készül a diák. Ugyanis eltérő a követelmény. Választottatok már?
Előzmény: kirky (806)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.09 0 0 810
A Leöwey Klára Gimnázium ( IX ker. Vendel u. ) sürgősen angolt tanárt keres ( vszínű statusz 26 órában ),az eddigi kolléga tragikus hirtelenségű halála miatt. Esetleg félállásban is megoldható két tanárral.
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.09 0 0 809
Persze, h nem, mert van, amit az első év után adtak ki. De lehet, h csak nekem (volt) evidens, h először alaposan szétnézni, pl könyvesboltba be, és végigvizslatni.
Előzmény: kirky (808)
kirky Creative Commons License 2009.09.08 0 0 808
1 éve végeztem, úgyhogy ne haragudj , de annyira nem. A Headwayből tanítottam, azzal teljesen meg vagyok elégedve, de most az iskolában lecserélték Success nevűre, arról még ne tudok nyilatkozni. A Matrixot használták még, de azt sokan szidták. Még a Channelt ismertem egy kicsit, de nem nagyon. Még az Oppurtunitiesbe belenéztem, de ennyiből nem lehet megállapítani. Ja és anno a Hotlineból tanultam, na az egy kalap szar, meg magánóran az Access to English sorozatból , de az meg nagyon old school. Szóval ezért kérdeztem, gondolom te sem egy év alatt ismerted meg az összes könyvet.
Előzmény: Törölt nick (807)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.07 0 0 807
És nem ismered a könyveket?????
Előzmény: kirky (806)
kirky Creative Commons License 2009.09.07 0 0 806
ja, én tanár vagyok, és egy diákkal, hosszabb távon nyelvvizsga ja.
Előzmény: Törölt nick (805)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.05 0 0 805
hát az teljesen attól függ, hogy milyen szinten vagy, mit szeretnél elérni (nyelvvizsga? és melyik? vagy csak jól beszélni?) és hogy egyedül jársz-e a tanárhoz vagy csoportban jártok.
Előzmény: kirky (803)
Audur Creative Commons License 2009.09.05 0 0 804
Üdv.

Keresem a Building, Developing és Studying Strategies nyelvkönyvek hanganyagát. A könyvek nem kellenek, csak a kazetták. Jól megfizetném. Aki tud, segítsen, pls..

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!