Keresés

Részletes keresés

darwinista Creative Commons License 2006.08.11 0 0 40
Milyen hasonlat?
Előzmény: kisharsány (39)
kisharsány Creative Commons License 2006.08.11 0 0 39

 

  

 Most minden eddigitől függetlenül: tudod-e miért írtam azt, illetve mit láttam benne?

Ha nem, szívesen leírom mitől jó az a hasonlat.

 

  üdv: kisharsány

Előzmény: darwinista (38)
darwinista Creative Commons License 2006.08.10 0 0 38
En citromfagyi rajongo vagyok!
Előzmény: kisharsány (36)
darwinista Creative Commons License 2006.08.10 0 0 37
VAloszinuleg nem is fog tovabb fejlodni bennem ha eddig mar nem alakult ki:)))


De ez a topik nem rolam szol hanem az alvasrol:)))
Előzmény: Dorien (34)
kisharsány Creative Commons License 2006.08.10 0 0 36

 

  Te Dorien !

 

   ... ez csodás volt : mint egy tökéletes vaníliafagylalt

Előzmény: Dorien (34)
Dorien Creative Commons License 2006.08.10 0 0 35
Köszi! :)
Én nagyon szeretek sportolni.
Előzmény: darwinista (33)
Dorien Creative Commons License 2006.08.10 0 0 34
Az intellektuális intelligenciád (elmélet, tervezés, számítások, tudományos, mérnöki, üzleti gondolkodás), amit a bal agyfélteke kezel és általában a férfiak erőssége nyilván elég magas, ebben nem kételkedem.

De emellett létezik érzelmi intelligencia is (érzelmek, érzések, empátia, intuíció), ezt a jobb agyfélteke kezeli, általában inkább a nők birtokolják és szerintem ez még fejletlen benned.

Az ego csak egy önkép, amit ha az ember mindennél fontosabbnak tart, az könnyen eltakarja előle a dolgok valódi természetét.
Előzmény: darwinista (32)
darwinista Creative Commons License 2006.08.10 0 0 33
P.S.

Tetszik a honlapod!

En is gyurtam regen, de marhara utaltam, most hosszutavuszok bar ez is kurva unalmas tud lenni:)))

Előzmény: Dorien (24)
darwinista Creative Commons License 2006.08.10 0 0 32
Ennek mi koze az egomhoz?

CSak fizikai fajdalmat erzek ha ostobak szennyezik a tudomanyos forumokat, nem tehetek rola. Ez egy folyamat eredmenye. Eloszor probalod ervekkel alatamasztani a mondanivalod, eltart egy ideig. utana rajossz hogy erre ez a fajta nem kivancsi csak nyomja a sajat eszetlenseget, mindenfele bizonyitek stb nelkul.

A hasonlok a kovetkezokkel ervelnek: Ez nyilvanvalo, mindenki tudja, de hiszen olyan egyszeruen elkepzelheto....

Tuom oda irnak ahova akarnak nekem meg ugyanolyan jogom van oket lehulyezni. MEg is teszem es jol esik:))))

Ezzel amugy nem vagyok egyedul:)))
Előzmény: Dorien (24)
mmonitor Creative Commons License 2006.08.10 0 0 31

vizsgálhatatlan vizsgálnivaló

 

Majd ha mondasz erre valami megbízható módszert akkor én is megvizsgálom a szempontjaid szerint, addig is maradok a tüneteknél. :)))

Előzmény: kisharsány (16)
darwinista Creative Commons License 2006.08.10 0 0 30
TE meg a biologiarol az oroklodesrol es a genetikarol nem tudsz semmit, viszont az ehhez ertoket szereted kioktatni e targyakban.

MEgnyugtatlak a tudatrol te sem tudsz semmit:)))
Előzmény: habár (27)
habár Creative Commons License 2006.08.10 0 0 29
Ez az a bonyolultabb tudati forma, ami az emberi szinten JRT-nek nevezhető.
A jó és a rossz tudása....
Előzmény: habár (28)
habár Creative Commons License 2006.08.10 0 0 28
Kisharsány
"Megjelennek benne a tudatodban létező jelen és elmúlt életeid képei, sőt figyelmeztetést- üzenetet is kapsz a jövendő dolgairól, problémáid megelőzhetéseiről."

Én nem tartom rossznak azt, amit írsz, sőt. Csak nem a lélekkel magyarázom.

Azt mondom, léteznek az agyban "tömörített, és karbantartott"... "referencia emléktárak", amelyek egyike a DíNS-el öröklődik is.
És létezik az agy absztraháló képessége, amely ezeket az adatokat képes kibontani, feldolgozni, és aktuális formában meg is jeleníti, olyan gyorsan, hogy észre se veszed, már összehasonlítást végezhetsz, és dönthetsz.

Az agynak ilyen munkájával minden megmagyarázható, A MÚLT, A JELEN, A JÖVŐ...amiről írsz.
Előzmény: kisharsány (11)
habár Creative Commons License 2006.08.10 0 0 27
Darwinista- láthatólag semmit nem tudsz a tudatról.
És nem is akarsz tudni.
Darwin nem erről álmodott.
Előzmény: habár (26)
habár Creative Commons License 2006.08.10 0 0 26
"Ez kurva jo habarnak sikerult kisharsanyt uberelni:)))"
Darwinista
Egyébként én pucros-t iberöltem, nem kisharsányt.
Ne légy igazságtalan.
Előzmény: darwinista (20)
habár Creative Commons License 2006.08.10 0 0 25
Kedves darwinista
Tudnod kell, hogy nagyon tisztellek, pedig semmi érdekeset, vagy különösebben figyelemreméltót nem olvastam még tőled.
Te biztos nagyon képzett vagy.

És igaz, én keveset olvasok, inkább csak irogatok.
De mint tudhatod, engem a tudat, mint olyan, egyebek között annak az egyszerű és bonyolultabb formái érdekelnek.
Az internetet a jelenleg a legbonyolultabb tudati formák egyikének: a közöségi tudatnak a megszemélyesítőének tartom.
Amely most még csak az útkeresésnél tart, de már most látszanak trendek benne.
Hogy vannak nem nyilvános, és nyilvános ágai.

A nyilvános ág is egyre inkább elágazik: olyanba amelybe bárki írhat, bármit és olyanba, akikbe csak kiválasztottak írhatnak, de bárki olvashatja.

Olyan is lehet, amibe csak valaki írhat, és bárki olvashatja. Azt bloggnak hívják.

Választhatsz már most is ezek közül! Tedd meg...

Én már választottam: én mindenkivel mindenről akarok társalogni.

És néha jót röhögni "tudós barátaimon".
Sajnos, a legszebb az lesz, amikor teljesen zárt, külsőtől nem írható, és nem olvasható zárt körök alakulnak ki.
Hogy ne is nevethessek...

Egyszóval, Kisharsányt én figyelemmel olvasom. Ő is engem.

Írj már valami érdekeset végre Te is!
Előzmény: darwinista (23)
Dorien Creative Commons License 2006.08.10 0 0 24
Egód az nagyon nagy van.
Az álmaidban is ekkora?
Előzmény: darwinista (23)
darwinista Creative Commons License 2006.08.10 0 0 23
Latom te az agytrosztben bizol ami almodban mukodik. Azert a helyedben amig nem biztos, hogy valami almodban rendezgeti a DNS-esedet azert vennek par biologia lecket, ugy latom neked az altalanos iskolai alsos tananyag is megfeloen nagy mennyisegu feldolgozando uj infoval szolgal. Sok sikert hozza!!!
Előzmény: habár (19)
darwinista Creative Commons License 2006.08.09 0 0 22
Mert almosak vagyunk...

Miert erdekel amugy azt irtad hogy tudod.
Előzmény: kisharsány (18)
pint Creative Commons License 2006.08.09 0 0 21
azért alszunk, mert Celephais városa szebb hely, mint saját vidékünk.

(magyarul is)
darwinista Creative Commons License 2006.08.09 0 0 20
Ez kurva jo habarnak sikerult kisharsanyt uberelni:)))

Ne hagyjatok abba jobb mint a little britain!!!
habár Creative Commons License 2006.08.09 0 0 19
Pucros
Nagyon egyetértek veled, hogy az álomnak efféle funkciója lehet.
Karbantartja a tudatnak azt a részét, amely sokkal fontosabb, (és lehet, hogy többet "dolgozik" olyankor), mint az ébrenlét.
Egyebek között dönt arról, hogy a DNS -ünk egyes részeit, amelyek változtathatók, átprogrammoza. Így például az örökítésre szánt információkat kiválassza, megfelelő alakra átalakítsa, és rávegye az arra illetékes mechanizmusokat, hogy ezt a szándékát teljesítsék.
Egy agytröszt dolgozik bennünk álmunkban, de sokakban hiába.



Előzmény: pucros (2)
kisharsány Creative Commons License 2006.08.09 0 0 18

 

  Miért alszunk ?

Előzmény: darwinista (17)
darwinista Creative Commons License 2006.08.09 0 0 17
Sajnos nem tudom megallni, de tenyleg te vagy itt messze a legbugyutabb a tudomany forumon. Miert nem permanensen valamelyik ezoterika szakagban rezegteted a finomhullamaidat ott biztos sokan komolyan vennenek, de itt csak egeted magad, nem zavar?
Előzmény: kisharsány (16)
kisharsány Creative Commons License 2006.08.09 0 0 16

 

  

  Esküszöm gondolkodtam - miután eleget röhögtem.

 

  Nos kedves barátom: ha már eddigre sikerült eléggé kiröhögni magad, (ugye milyen szép a magyar nyelv ?) talán tudnál olyan másik történetet elővezetni, mely ellentétben van az általam sejtett menettel ? Ha igen, egyet kérek:

 

  ne a tüneteket, a mechanizmusokat, a gépeink által jelezhető működési észleléseket, ne a biológusok és neurológusok által felderített kapcsolatokat, és működési technikákat hozd föl, mert azok nyilvánvalóak, és vélhetően az ezt olvasók is ismerik. Azok a "hardver" dolgai, és ez így is van rendjén. A "szoftver" ami érdekes, s ami igazából a "vizsgálhatatlan vizsgálnivaló". Én avval kapcsolatban írtam.

 

   Te jössz...(ha akarsz)

 

Előzmény: mmonitor (12)
Dorien Creative Commons License 2006.08.09 0 0 15
Érdekes gondolatsor. :)
Előzmény: kisharsány (11)
JFEry Creative Commons License 2006.08.08 0 0 14
Mire ajánlod?
Előzmény: szomorce (10)
kisharsány Creative Commons License 2006.08.07 0 0 13

 

 

  pedig: "... Több dolgok vannak földön és egen..."

Előzmény: mmonitor (12)
mmonitor Creative Commons License 2006.08.07 0 0 12

:DD

Esküszöm gondolkodtam - miután eleget röhögtem.

Előzmény: kisharsány (11)
kisharsány Creative Commons License 2006.08.07 0 0 11

 

  Vad-kemény materialisták ne figyeljenek ide (vagy legalábbis előbb gondolkodjanak mielőtt klaviatúrát ragadnak)

 

   A léleknek (melynek része a szellem is) igen fárasztó és nehéz ebben a "sűrű" anyagi világban léteznie. Viszont muszáj, mert fizikai megtapasztalások másutt nem lehetségesek, s az MINDENNÉL fontosabb. (Gondolj például az álmaidra, mikor futnál, de nem haladsz ti. a gondolatoddal futsz, de "fizikailag erre nem vagy képes") Ebben a világban lehetséges a fizikai futásod, a korsó söröd, a tapintásod, etc. tényleges "megélése". Mit mind a magyar nyelv?: ÉLMÉNY. A képzést gondolom nem kell kifejteni, elég ha pár hasonlóan képzett főnevet felsorolsz magadban, s rájössz mi a tövük, s mit képez belőle a nyelv.

 

  Tehát ott tartunk, hogy a "finomrezgéseknek" nehéz ebben a sűrű közegben tartózkodni (gondolj arra, ha futóhomokban a Szaharában - netán sűrű iszapban kellene évekig, évtizedekig menned) Ennek normális elviseléséhez pihenőket kell tartani. Na ehhez van szükség az alvásra.

 

  Amikor a REM-nek nevezett szakaszok vannak, a halhatatlan részed visszatér az eredeti territóriumba "pihenésképp", s az álomnak nevezett "történések" azon dimenzió jelképes-nem jelképes részei. Megjelennek benne a tudatodban létező jelen és elmúlt életeid képei, sőt figyelmeztetést-üzenetet is kapsz a jövendő dolgairól, problémáid megelőzhetéseiről.

 

 röviden ennyi: kisharsány

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!