Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

jocijocó Creative Commons License 2023.09.10 0 0 79627

Sziasztok  Érdeklődni szeretnék, van e valakinek 2005-ős gombóc Swifthez 28-as átmérőjű, 2.8mm vastag hézagoló lapkája 2 db.

DKori86 Creative Commons License 2023.09.10 0 0 79626

Sajnos ezt ennyiből nehéz lesz megmondani. 3 ajtós? (ülések mozgatása > esetleges kontakt hiba miatt kérdezem...bár erre cáfol, hogy a 3 ajtósunkban sose volt gond vele, az 5 ajtós GS-ből már töröltem kontakthiba miatti légzsákhibát) Mindenképp ki kellene olvasni (az a jó, hogy az alapabb árfekvésű ELM327 olvasókkal és pl egy SzViewer nevű Androidos programmal is gyönyörűen olvasok/törlök minden fontosabbat a Suzukiknál, látja varázslat nélkül az ECU-t, ABS-t, légzsákot, szervot mindent... > ehhez képest pl az olasz OFFomnál már nem ennyire egyértelmű a helyzet, ott bizonyos vezérlőkhöz átalakító kábel kell stb.)! Szóval erte egy ~5000Ft-os ELM327 Bluetooth vagy Wifis adapter meg egy Androidos teló a fenti alkalmazással tökéletesen elég (de persze a légzsák nem játék, szóval olvasni/törölni házilag OK, de ha ez alapján is baja van akkor mindenképp szerelő!).

Előzmény: Meister (79624)
Meister Creative Commons License 2023.09.10 0 0 79625

Akksi le, vissza, közben annyi idő, míg kimértem a biztosítékokat, ez megvolt. 

Előzmény: Meister (79624)
Meister Creative Commons License 2023.09.10 0 0 79624

Sziasztok!

Légzsák visszajelző gyújtás ráadása után 6-ot villan, majd égve marad.

Mielőtt szervizbe viszem, van valami tippetek rá, amit itthon meg tudok próbálni?

othiss Creative Commons License 2023.09.10 0 0 79623

18 éves a kicsike, de a klíma bekapcsolásakor azonnal jön a hideg levegő..még mindig -30 fokos az eredeti hűtővíz, nem kellett leengedni, sem utántölteni...azért nem dicsekszem a tíz légzsákkal, mert nem szeretném, ha szükség lenne rá. 18 éve a hozzáadott eredeti alufelnivel  használjuk, amin azóta is csak téli gumi fordul elő(télen-nyáron)

Ami nekem fontos, hogy a kipufogó belső vége nem kormos...ez bizony jelent valmit. Ezért nem mérem mennyit fogyaszt

Előzmény: DKori86 (79622)
DKori86 Creative Commons License 2023.09.09 0 0 79622

Nagyon csípem a maga módján én is (ez 2006-os 5 ajtós kéziváltós 1.5 GS, de még valamelyik fanatik korábbi gazdinál megkapta a faceliftes első/hátsó optikát, kormánygombsort, frissebb rendszámot > valójában az "árulja el", hogy nagyobbak a külső tükrei, mint a miénknek, illetve a "fedélzeti computer" ebben még nem képes átlagfogyasztást számolni, csak pillanatnyit mutat...na meg ugye a gázpedál nem elektronikus...), most adtam le/vissza a gazdinak. :)

 

Nyilván mivel egy 17 éves kisautóról beszélünk ezért az új(abb)/nagy(obb) társaihoz képest kicsit sutábban/darabosabban/egyszerűbben, de gyakorlatilag minden főbb modern dolgot tud jelenlegi formájában: 6 légzsák, ülésfűtés, kulcs nélküli rendszer, klíma, könyöklő, szemüvegtartó, kormányról vezérelhető kihangosítós/navigációs/telefontükrözős/tolatókamerás fejegység nappali menetfény...szóval (ha a 2020as évektől trendi holtér/sávelhagyásfigyelő/ráfutásgátló stb assziszentseket lehagyom) kb a valós hasznos extrák közül tempomat, hátsó elektromos ablak meg ESP nincs benne (automata fényszóró meg esőérzékelő ablaktörlő engem spec hidegen hagy), tehát messze nincs oka szégyenkeznie ma se az utakon :) a gazdája is szereti és én is szívesen használtam. :))

 

A miénk ugye a közepes GLX felszereltség (2008 facelift 3 ajtós 1.3), az ugye kicsit szerényebb, de valójában az igazán fontos dolgokat már az is tudja (klíma, fejegység detto mint feljebb, DRL, LED világítás stb...), megbízható, nem kéri folyton az alkatrészt és könnyen olcsón beszerezhetőek hozzá a dolgok (akár magam is könnyen jó pár dolgot megcsinálok rajta), tehát gombokért fenntartható...szintén elégedetten hajtjuk. :))

Előzmény: othiss (79621)
othiss Creative Commons License 2023.09.07 0 0 79621

2005-ös, 1.5 GS,  kétajtós, automata szwiftem van...a nappali menetfénnyel már harmadszor vizsgáztattam, de mivel nem gyári, ezért vizsga előtt fekete szigszalaggal leragasztom...a telepről kigurulok, leszedem a fekete szalagot, és két évig hurrá...

Tehát ha nem látni,(meg van vakítva) akkor nem kötnek bele. 

A kaszni hibátlan, a festék is csillog, halk kívül-belül. Igazából a nejemé, de inkább velem viteti magát.  

 

Átadáskor mondta a biztos, hogy ha ilyen az állapota, még két sima vizsga van benne.

Ez az 1.5 GS egy igen jól sikeült típus..(csak ötször hívták vissza az első öt évben)

 

09.13.-án gyárlátogatás

DKori86 Creative Commons License 2023.09.03 0 0 79620

Hűha, ez itt port kavaró kérdés, így inkább azt mondom, hogy az objektív válaszom az, hogy előfordulhat, hogy van esélye, hogy nem.

 

Egyébként elhelyezkedését és működését tekintve 100%-ban megfelel a jogszabályban leírtaknak...

 

Khm...ha a vezérlődobozkából kiveszed a biztosítékot (2mp) akkor sima hagyományos indexként funkcionál, amíg a biztosíték nincs bent...khm....

 

Ui.: érdekes dolog ez, mert az E jellel ellátott lökhárítóra aggatott (pl téglatest alakú) és szabályosan bekötött DRL-eknek csont nélkül át kell mennie

Előzmény: BPeter01 (79619)
BPeter01 Creative Commons License 2023.09.03 0 0 79619

DRL tuninggal átmegy műszakin macera nélkül?

Előzmény: DKori86 (79618)
DKori86 Creative Commons License 2023.09.03 0 0 79618

Sziasztok!

 

Gondoltam elmesélem: nálam vendégeskedik most 11 napot az 1.5 GS, hogy amíg gazdiék nyaralnak "felrázzuk" kicsit. :)

 

Külső belső takarítás után megkapta a "szokásos" olaj, olajszűrő, levegőszűrő, pollenszűrő szervizt, kapott a sofőrülés feletti kapaszkodó (oda minek? :D ) helyére szemüvegtartót, az első lámpák kaptak polírt (nem profi munka, messze nem újszerű, de nagyon ráfért már mert már sárgásan mattult/opálosodott, most se kristálytiszta de sokat javult és már egyáltalán nincs sárgás fakó beütése - ~5000Ft volt a polírkészlet hozzá, ennyiből próbaképp eljátszani vele elmegy, de való igaz, hogy kb 10000ből megcsinálják profin/szebben...) és bekerült a kétfunkciós világítótest az index izzók helyére egy vezérlőmodullal (modul + a lámpicsku ~10000 Ft postával...), nagyon faja > járó motornál jégfehér DRL, ha indexelsz átvált narancssárga villogásra, ha helyzetjelzőt kapcsolsz lekapcsol, szóval (bekötve) szabályos(an van). :)

 

Szóval végéhez ér a lista, most már ő is majdnem amit csak lehet ugyanazt tudja, mint a "nagytesója", ugyanis egy 2017es GL+ S-Cross mellett ő a második autó (értsd. ebben tempomat, esőszenzor és sötétedés érzékelő nincs, de ugyanúgy kulcs nélküli indításos, sok légzsákos, ülésfűtéses, klímás - igaz manuál... - stb. és már ugye könyöktámaszos, szemüvegtartós, nappali menetfényes, érintőképernyős/kihangosítós/navis/tolatókamerás stb.). :)

 

Szóval most pár napig kergetem/próbálgatom én, szeressem a maga módján...akár a fent említett, akár az én volt S-Crossomhoz képest nem fapados visszalépés így beülni ebbe :) érdekes, hogy a mi 1.3 GLX Swiftünkhöz képest ez nyersebb, sutább a járása (nem az erőkülönbségre gondolok, igazából valamennyire érezhető de nem kategóriákkal másabb az ereje neki, inkább kicsit darabosabb de cserébe közvetlenebb - nyilván mert ez 2006os bowdenes a miénk meg 2008as elektromos gázpedálos...), de a pazar felszereltsége miatt nekem mégse savanyú szőlő vele menni (a gazdája mindig megjegyzi, hogy a miénkkel mennyivel simábban, magától értetődően ment amikor pár napig nála volt), ugye a miénk is tud már minden földi jót :D de mivel GLX és nem GS, ilyenkor mindig sóhajtok egyet a kulcsnélküli indítás (feleségem meg az ülésfűtés :D ) miatt. Na de így legalább mindkettőben van a másikhoz képest valami jó, amiért épp azt jó használni. :D

BPeter01 Creative Commons License 2023.08.19 0 0 79617

Kinek melyik birnga szállítási módszer jött be, vagy ami nagyon nem?
Volt már néhány autóm és szállítóm, de hátha van itt valakinek valami swift specifkus ötlet / tanács.
(legtöbb esetben 1 dm M-es méretű 29 er lenne hurcolva,de hármas megoldás lenne a tuti)

Androidfan Creative Commons License 2023.08.08 0 0 79616

Két napra rá első érdeklődő el is vitte. :)

Előzmény: Androidfan (79615)
Androidfan Creative Commons License 2023.07.28 0 0 79615
othiss Creative Commons License 2023.07.22 0 0 79614

ha a lambdaszondák jók, akkor a katalizátor is jó kell hogy legyen...

A nejem 2005 ös, 1.5 GS kocsijából akkor jön büdös, ha a tankolt benzin nem volt kóser..

Más kúthoz járok az enyémmel, ott nem fordul elő..amúgy a nejem kocsijának a motorja kifogástalan, mégis tizet eszik itt a városban(Bp)...ja, mert automata váltós, talán azárt.

Előzmény: Krapu (79605)
Krapu Creative Commons License 2023.07.21 0 0 79613

Szia! MAF szenzor cserélve lett, a fojtószelep kitakarítva.  

Előzmény: Nemtudomki62 (79612)
Nemtudomki62 Creative Commons License 2023.07.21 0 0 79612

Helló.én még meg nézném a MAF senzort,ebben két érzékelő van és a hűtővíz hőfok érzékelőt is  na meg a folytószelep sem elhanyagolható.

 

Előzmény: Krapu (79607)
Krapu Creative Commons License 2023.07.21 0 0 79611

Köszönöm az infókat. Katalizátor tisztítás lesz először, azután meglátom, hogy mi változik.

Előzmény: DKori86 (79610)
DKori86 Creative Commons License 2023.07.21 0 0 79610

Nehéz sajnos így távolról ezt megmondani.

 

Nekünk ugye más ligában van a kettő Swift használva, mert az 1.5 GS egy forgalmas de dugómentes nagyvárosban jár napi szinten, de sokszor csak ilyen 1-2kmeket ami ugye nem a fogyasztás barátja. Ehhez képest feleségem 1.3 GLX-e vagy ritkán helyben kisváros (ez sem a legjobb, mert ez meg "kényszerből" ilyen 1-1.5kmes ovijáratok, nagyszülők stb amikor muszáj) vagy éppen én járok vele dolgozni (2x11km 4 sávos út, dugómentes stb, plusz kevés város/ovi/suli stb..)... Szóval a lényeg viszonyításképp, hogy ahol/ahogy nálam az 1.3as mondjuk 7 eleje, ott az 1.5ös 7 közepét ette.

Előzmény: Krapu (79609)
Krapu Creative Commons License 2023.07.21 0 0 79609

OBD nem írná ki hogy injektor probléma van vele? Noha új injektorokat ajánlottak 5/db áron. lehet beruházok rá hátha megoldja, de katalizátor gyanús nagyon :( tisztítása 20 ezer

Gs neked mit fogyaszt?

Előzmény: DKori86 (79608)
DKori86 Creative Commons License 2023.07.21 0 0 79608

Érdekes, hogy szegénykeverék mellett sok a fogyasztás :/ Nem tudom, lehet az injektorokra rá kellene nézni...

 

Nekünk a GS-el a gázpedál bowden szopatott, ki volt kopva és neha darabosan ment az autó meg váltások közt is "fennakadt" 1mpre a gáz (vicces volt, hogy padlóztam és gázelvételnél még 1mpig gyorsult vehemensen tovább...), kapott új gázbowdent tavasszal azóta patika. :)

Előzmény: Krapu (79607)
Krapu Creative Commons License 2023.07.21 0 0 79607

Sajnos nem tudta megállapítani. Nem zörög. Az OBD ezt írta ki: P0171, a rendszer túl szegény (1.sor) Állandó

Cseréltünk benne: gyertyákat, lambda szondákat, MAP szenzort, 

Még annyit vettem észre, hogy mikor fékezek és lenyomom a kuplungot, akkor leesik a fordulat egy 200-zal kb, de vissza is áll alapjáratra rögtön. Néha mikor elveszem a gázt, akkor rángat.

 

Előzmény: DKori86 (79606)
DKori86 Creative Commons License 2023.07.20 0 0 79606

Szerelő ezek alapján nem tudja megállapítani az okát? Ez azért furcsa.. Nem "zörög" maga a katalizátorod? Nem érzed hullámzónak néha az autó teljesítményét? Gondolok itt arra, hogy esetleg szétesett volna a kerámia a katalizátorban...

 

Laikusként akár lehet a hibád katalizátortól is, vagy ok-okozat alapján valamiért túl dúsítja magát az autó (gyújtás vagy méginkább befecskendezési hiba?) ezért nem ég el minden üzemanyag > így büdös, magas a fogyasztás, károsíthatja a katalizátort, rossz CO értékek stb.

 

Nehéz ennyiből konkrétat mondani... Nálunk minden esetre amikor nálam volt tavaly két hétig folyamatosan anyum 2006os 1.5 VVT GS 5 ajtósa akkor kíváncsian vártam én is, hogy teletanktól teletankig mennyit fog enni, és pontosan ugyanolyan stílusban hajtva, mint ahogy máskor a feleségem 2008as 1.3 GLX-ével szoktam menni talán valami fél liter volt a különbség, ami meg teljesen érthető, plusz szórásként kb bármire rá lehet fogni (pl.: 185/60 R15 vs 165/70 R14, stb...). Anyum is "panaszkodott" az övére, hogy szerinte sokat eszik a városban (de ugye neki csak pill fogyasztásmérő van, plusz tenyleg pár km-t járt vele), majd amikor látta, hogy nálam nem eszik durván többet, mint az 1.3as, így megnyugodott :)

Előzmény: Krapu (79605)
Krapu Creative Commons License 2023.07.20 0 0 79605

Sziasztok! Van egy 2005-ös swiftem. 1.5vvt. 10 literes fogyasztással járok. A kipufogó gáz büdös nagyon, mérték a CO-t, ami többszöröse a megengedettnek. Lambda szondák cserélve lettek. 320 ezer kilométer van benne. Létezik, hogy a katalizátor miatt túl nagy a fogyasztásom? Járt már így valaki? esetleg ötlet?

kormos* Creative Commons License 2023.07.02 0 0 79604

Szervízkönyvet honnan lehetne letölteni, tud valaki linket?

Meister Creative Commons License 2023.06.27 0 0 79603

bosh készülékkel vették nekem le, és tették vissza. két külön helyen. láttam az értékeket, szerintem beletették. Amin gondolkodom, a kültérit hogy kell takarítani? Mármint a hűtő mögött.

Előzmény: kgaboroo (79600)
suzukispeti Creative Commons License 2023.06.26 0 0 79602

Keresem a képeken látható index kapcsoló szerkezetet suzuki swift 2014-es autómba.Akinek van kérem keressen meg,elég sürgős lenne,budapesti átvétellel.

 

Telefon:06206163000 Viber és Whatsappon is elérhető vagyok.

 


zsb10 Creative Commons License 2023.06.26 0 0 79601

De láttam, mert mutatta a gép kijelzőjén, hogy mennyi gáz van benne. Nem utántöltötte, hanem lecserélte. Ezért fizettem 17000Ft-ot +5000Ft ózonos fertőtlenítés.

Előzmény: kgaboroo (79600)
kgaboroo Creative Commons License 2023.06.25 0 0 79600

Az apám WagonR-je 2003-as és a klímája sosem volt utántöltve és hibátlan hűtése van.

A2015-ös Swiftemben sem volt még utántöltve és hibátlanul hűt.

Az Scrossomban sem volt még ellenőrizve sem és abszolút jól hűt és 6 éves.

Ne higgy el mindent a pénzsóvár klímásoknak.

Szerintük ennyi idő után már ki kellett volna száradni a klímának.

Mert ugye azt nem tudod ellenőrizni, hogy hány gramm gázt töltenek utána...csak kifizeted az egészet.

Előzmény: zsb10 (79599)
zsb10 Creative Commons License 2023.06.25 0 0 79599

Országúton, csak a szellőzőkre írányítva-12-13 fok lett. Egyszer mértem 9,5 fokot. Nyilván ez egy kis motor, így van méretezve a klíma is. De új korában sem volt valami híres a hűtése. Trehány disznó voltam ezen a téren, pedig tudom, hogy kb 5-10%-t veszítenek évente a klímagázból az autók

Előzmény: DKori86 (79598)
DKori86 Creative Commons License 2023.06.24 0 0 79598

Én úgy tudom, hogy a kilépő levegő hőmérséklete 6-8fok közt oké csutkára állított klímánál (érzésre azt tudom mondani, hogy odatartott kézzel kb hűtő feeling, mint amikor benyúlsz a hűtőbe), szerintem a 15 fok sok, de majd lesz itt tapasztaltabb aki megerősíti mi a helyzet. :)

Előzmény: zsb10 (79596)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!