Keresés

Részletes keresés

prs Creative Commons License 2024.01.24 0 0 5044

A három pontig stimmel, de ott csak az van, hogy "Számlatörténet" és "Információk és kondíciók".

Előzmény: Veszpremi (5043)
Veszpremi Creative Commons License 2024.01.24 0 0 5043

Nekem nincs, de talán a mobilon a Megtakarításaim -> Lekötött betét és ott a lekötés mellett nincs 3 pont, amire klikkelve fel lehet bontani?

Előzmény: prs (5042)
prs Creative Commons License 2024.01.24 0 0 5042

Hol a bánatban lehet betétet feltörni?

Nem találom se az appban, se a böngészősben.

Kifelejtették ezt is?

 

(Bezzeg a java tudta.)

dojcstomi Creative Commons License 2024.01.23 0 0 5041

Igen ám, de ezzel kvázi "ingyen" élt az a piszok kártya a riasztóban, ezt meg kellett szüntetni.

Aminek így ebben a formában nem volt értelme (mármint a megszüntetésnek), mivel így is úgy is a cégnél marad.

 

És ez az átadás csak ügyfélszolgálaton ment vagy volt rá valami SMS kód? (hátha működik még LOL)

 

Bár az SMS-ben küldhető kódszavak nagy része sem publikus, szóval mit is várhatnék egy Yetteltől.

Előzmény: V.Gy. (5040)
V.Gy. Creative Commons License 2024.01.23 0 0 5040

Na igen, csak minthogy ők sem méltóztatnak tetszőleges mondjuk max. 15k-ig pl. 100-zal osztható összegek feltöltését lehetővé tenni

 

Itt azért van némi előrelépés, nem tudom, mióta él, de a Vodánál feltalálták a teszőleges feltöltést:

 

"Egyéni összeg - 1 000 és 99 999 Ft között."

 

"úgy én se lennék köteles a felesleget az egyenlegemen tartani. Természetesen más prepaid előfizetőnek sem lehet "átutalni" a számlájára."

 

A prepaid hajnalán volt "egyelegátadás" lehetőség, legalábbis a Pannonnál biztosan. Nagyon praktikus volt, mert az ember rátöltötte mondjuk a riasztó kártyájára az egy évnyit élesítő pénzt, és mivel a riasztó nem használ el sokezret, átküldhette utána a pénz nagyobbik részét másik kártyájára vagy a kölkének vagy akárhova. Igen ám, de ezzel kvázi "ingyen" élt az a piszok kártya a riasztóban, ezt meg kellett szüntetni.

 

(Mondjuk a riasztó kártyájának "ingyen" életben tartására még ma is létezik mód. Azt találtam ki, ilyenkor év elején teszek rá pénzt, ezzel egy évig megint él a kártya - és onnan arról a káryáról veszek meg egy megyematricát az autóra... Marad rajta párszáz forint, dolgozhat a riasztó, és "ingyen" meg van hosszabbítva egy évre a kártya érvényessége. És nem halmozódik fölöslegesen a pénz ott a riasztóban.)

Előzmény: dojcstomi (5039)
dojcstomi Creative Commons License 2024.01.23 0 0 5039

Netbankból töltöttem yettelre pénzt. Eddig ez úgy ment (jávásból szoktam), hogy azonnal megérkezett a telefonra. Most - semmi. Várok, semmi. Csetelek yettellel, aszongya: "3 munkanapon belül tudjuk biztosítani, hogy a feltöltés megérkezik."

 

Mondjuk úgy, hogy sok köze nincs a netbankhoz. Én is mindig onnan töltöttem fel és volt, hogy csak 36 órán belül írták jóvá. Emiatt kétszer is feltöltöttem, utólag kiderült, feleslegesen. Azt már meg se említem, hogy az egyenlegbe ragadt pénzek halmozódnak és semmi értelmesre nem lehet elkölteni. Nincs autóm, nem is akarok venni, tehát ott kezdődik, hogy az autópálya-matrica meg a parkolójegy eleve kizárt, nem lottózok és nem is tudom van-e még más, lényeg hogy nálam egyik se opció. És nem, nem akarom sem hordozni, sem megszüntetni a számot.
Valamelyik okostojás azzal érvelt, hogy a feltöltött egyenleg gyakorlatilag már elköltött pénz. Mondom tényleg? És akkor hogy tudod mégis a "már elköltött pénzt" korlátozottan újra elkölteni? :D

 

A másik érv az volt, hogy azért nem konvertálható számlapénzzé (ha pl. mondjuk egy részét át lehetne utalni bankszámlára), mert akkor a szolgáltató bukna rajta meg hogy a feltöltéssel újabb jogot veszel egy évre. Na igen, csak minthogy ők sem méltóztatnak tetszőleges mondjuk max. 15k-ig pl. 100-zal osztható összegek feltöltését lehetővé tenni, úgy én se lennék köteles a felesleget az egyenlegemen tartani. Természetesen más prepaid előfizetőnek sem lehet "átutalni" a számlájára. Még annak is több értelme lenne, hogy akinek kevés pénze van vagy mondjuk diák és nem tojja a pénzt nonstop, biztos jól jönne neki egy-két ilyen feltöltés, akár vadidegenektől is.

 

És persze a mobiltárcás megoldások sem arról szólnak, hogy elmégy a boltba és te majd a mobilegyenlegedből fizeted a vásárlásod, hanem a hozzárendelt bankkártyákról.

 

Klasszul meg van ez oldva, olyan, mint a Paypal, (sőt, ez talán még rosszabb) ha egyszer oda bekerül valami, nehéz szívás meg körülményeskedés nélkül kivenni onnan.

 

hé, mindjárt ki leszel hajítva (a jávás se szólt), hanem kidob.

 

Igen, szerintem írtam is korábban, hogy nemcsak ekkor dob ki, hanem akkor is, ha új lapon próbálod az aktuális lap linkjeit megnyitni. Mondjuk kíváncsi lennék, hogy duplikálásnál mit csinál, de sejtem, hogy akkor is kidob. De ha valami miatt esetleg mégsem dobna ki ilyen esetben, akkor is végig kéne kattintgatni az összes duplikált lapon, hogy hova szerettél volna onnan továbbkattintani. Ez hasonló, mint anno volt a felvi fórum javascript linkekkel. Amíg nem volt rá plugin, addig csak az adott lapon és adott ablakban nyithattál meg másik fórumtémát és masszívan kellett használni a vissza gombot. Vagy ha mondjuk 8 fórumtémát akartál megnyitni külön lapokon, akkor vagy felraktad a plugint és csak középső klikkelni kellett, vagy 8 példányban meg kellett nyitni a topicoldalt és egyesével megnyitogatni a 8 lapon a különböző témákat.

Arról az aprócska tényről nem is beszélve, hogy valószínűleg kliens oldalon a javascript linkek nyitogatása több procit és ramot igényelt, mintha direkt linkekkel meg lehetett volna nyitni bármelyik topicot új lapon.

Előzmény: V.Gy. (5036)
JeeEm Creative Commons License 2024.01.22 0 0 5038

Esetleg javaslom, hogy a böngésződbe rakj fel TamperMonkey-t.

Ott egy saját scriptet kell létrehozni (kitörölsz mindent) és beírod ezt:

 

// ==UserScript==
// @name         CIB Timeout Userscript
// @namespace    http://tampermonkey.net/
// @version      2024-01-22
// @description  try to take over the world!
// @author       You
// @match        https://online.cib.hu/responsive*
// @require      https://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/2.1.0/jquery.min.js
// @icon         https://www.google.com/s2/favicons?sz=64&domain=cib.hu
// @grant        none
// ==/UserScript==

setTimeout(function(){ location.reload(); }, 280*1000);
console.log("tampermonkey timeout 280");


Ez 280 másodperc után újratölti az oldalt. Lehet hogy elveszik amit éppen töltesz, de legalább belépni nem kell újra.

 

Biztos lehetne még finomítani, de kezdésnek jó. :)

Előzmény: V.Gy. (5036)
Veszpremi Creative Commons License 2024.01.22 0 0 5037

Mondok jobbat. Mikor befjegy eladasnal a darabszámot írod, 3 tizedest vár, csak utána az egészet! Elsore be is szóltam. Normálisak ezek?

Előzmény: V.Gy. (5036)
V.Gy. Creative Commons License 2024.01.22 0 0 5036

Na ilyet se izéltem még. Netbankból töltöttem yettelre pénzt. Eddig ez úgy ment (jávásból szoktam), hogy azonnal megérkezett a telefonra. Most - semmi. Várok, semmi. Csetelek yettellel, aszongya: "3 munkanapon belül tudjuk biztosítani, hogy a feltöltés megérkezik." Ez WTF már??? Aztán az derült ki, bárhonnan töltve is csak 3 napon belül garantált. Na lehet, ez mindig így volt, de hogy mindig bárhonnan azonnal megérkezett, az biztos.

 

Más. Tudnám ütni, amíg mozog, aki már a jávásnál is, de most a netesnél is 5 perces kihajítási időt állított be. Rohadjon meg a neve napján az ilyen. Hogy egy kicsit más dolga van az embernek, és lehet újra bejelentkezni. És nem, nem szól, hogy hé, mindjárt ki leszel hajítva (a jávás se szólt), hanem kidob.

dojcstomi Creative Commons License 2024.01.21 0 0 5035

Na kiegészíteném a bug reportot annyival, hogy még akkor sem jeleníti meg a kedvezményezett számlaszámának utolsó négy jegyét, ha arra nyomsz, hogy elmented az utalás adatait későbbre és ezt az elmentett utalást szeretnéd folytatni. Akkor a tokenes résznél az általam linkelt képhez hasonlóan nem mutatja a kedvezményezett számlaszámát.

 

Szóval hard token esetén, semmi értelme elmenteni egy utalás adatait későbbi felhasználásra, mert nem fogod tudni elküldeni. LOL

Előzmény: dojcstomi (5018)
Kapimester Creative Commons License 2024.01.20 0 1 5034

Milyen a CIB?

 

Felejtős.

Volt egy jó asztali alkalmazásuk, megszüntették

Online bank, maga a katasztrófa

Telefonos segítség, van, csak épp nem lehet elérni őket, zenehallgatásra jó maximum, de egyéb dologra nemigazán.

 

Több bankkal vagyok kapcsolatban, vagyis van bankszámlám, de ez a lehető legrosszabb az ügyfelekkel való kapcsolattartásban, netbankolásban.

 

Rémálom az ügyintézés, mellette legalább nem korrekt bank.

 

napalm. Creative Commons License 2024.01.17 0 0 5033

Aki nem ragaszkodik a CIB-hez, ERSTE-nél is van 3 év ingyenesség.
Bankmonitoros szintén.
Nincs érdekeltségem, CIB-es vagyok, de aki árérzékeny az átgondolhatja :)

TROMF22 Creative Commons License 2024.01.17 0 0 5032

Igazad van, ez így korrekt.

Akkor az ajánló, Bankmonitor is pontos információt ad.

Nem néztem konkrétan utána, téves feltételezés volt, elnézést.

 

Előzmény: W211E320T4MATIC (5031)
W211E320T4MATIC Creative Commons License 2024.01.17 0 0 5031

Nem értettem félre. Idézet a Bankmonitor oldaláról:

  • "A Promócióban történő részvétel feltétele
    1. a számla igénylése a Bankmonitoron keresztül történik a Promóció időszaka alatt, 
    2. az igénylő nem rendelkezik élő, lakossági bankszámlával a CIB Banknál (kivéve CIB Malacpersely Számla), 
    3. a CIB ECO számlához a Diák kedvezmény nem kerül igénybevételre "
Előzmény: TROMF22 (5028)
TROMF22 Creative Commons License 2024.01.17 0 0 5029

No, újabb csavar:

 

Mivel nem találtam jobb "gyors" megoldást  a kisebb összegek biztonságos, átmeneti parkoltatására, ráadtam a fejem a malacpersely-számla nyitásra.

- a korszerűség jegyében, természetesen ez online nem megy.

- CIB24 ügyintéző kell.

- telefon, zeneszolgáltatás.

- a Hölgy készséges, már majdnem sínen van az ügy.

- de hoppá, alszámla nyitáshoz kell valami speciális nyilatkozat.

- és minő fatális véletlen, ezt csak személyesen a bankfiókban lehet megtenni.

 

Miért is nem lepődök meg. Az lett volna a csoda ha ha valami simán megy.

 

 

Előzmény: zjakabfi (5009)
TROMF22 Creative Commons License 2024.01.17 0 0 5028

Ezt azt hiszem félreértetted.

Nem a CIB, hanem a hivatásos "ajánlók" felejtik el az ilyen részleteket néha.

Ebben az esetben a CIB, kivételesen nem sáros.

Előzmény: W211E320T4MATIC (5027)
W211E320T4MATIC Creative Commons License 2024.01.17 0 0 5027

"csak elfelejtik megemlíteni, hogy legfeljebb csak akkor, ha még nincs a CIB-nél számlád. :)"

 

Nem felejtik el. Ott van, hogy kizárólag új ügyfeleknek...

Előzmény: dojcstomi (5026)
dojcstomi Creative Commons License 2024.01.17 0 0 5026

Ja meg az is poén, amikor közlik pl. bankmonitorék, hogy bankmonitoros CIB ECO-val milyen fantasztikusan jól jársz, csak elfelejtik megemlíteni, hogy legfeljebb csak akkor, ha még nincs a CIB-nél számlád. :)

 

Én is gondolkodtam már rajta, hogy lemondom a kártyát, csak akkor feszt utalgatni kéne másik számlára. Az egyiknél pl. majdnem 2k-val kevesebb a kártya éves díja, a másiknál meg nincs is a kártyának éves díja. :DD

Előzmény: nyman (5025)
nyman Creative Commons License 2024.01.17 0 0 5025

"a bankmonitoros és egyéb önjelölt banki szakértők megaszongyák, hogy az ügyfelek ostobák..."

Igen, egyetértek azzal, amit írsz. A CIB online már cirka két évtizedes konstrukció. A havi 705 forinttal nekem a "legdrágább" számlacsomagom. A másik kettő is még az előző évtized elején nyílt. Debit kártám azért nincs a CIB-nél, mert az is "drága". 

 

A családban annó próbáltam több embert rábeszélni, egyet sikerült. 

 

Egyébként ma is vannak hasonlóak, csak nagyobb összegű havi jóváírások kellenek. A Granitnál havi ezerért van kb. a cib online-nak megfelelő szint.

 

Szerintem akik ehhez hasonló fórumokon írnak/olvasnak, azok valószínűleg ebben a témában tájékozottabbak, tudatosabbak. Rájuk nem feltétlen érvényes az idézett megállapítás.

Előzmény: dojcstomi (5024)
dojcstomi Creative Commons License 2024.01.16 0 0 5024

Nem akarom, csak arra reagáltam, hogy semmi értelme nem lenne annak, hogy mérgemben, amiért ilyen xarul működik a webes felület a javáshoz képest, felmondjam, mert ilyen számla többet nem lesz.

 

Ezért vannak csapdába csalva az "online-os" ügyfelek és akkor ilyenkor tetszenek azok a kis poénok, amikor a bankmonitoros és egyéb önjelölt banki szakértők megaszongyák, hogy az ügyfelek ostobák, mert többet is spórolhatnának ha bankot váltanának. Nyilván van az a réteg, aki leszarja, de van egy másik is, aki tudja, hogy jó csomagban van és ostobaság lenne váltani. Nekem is mellette csak "ingyenes" számlák vannak.

Nem xarom a pénzt, hogy minden banknál legyen lehetőségem "eljátsszani", hogy az a fő számlám és több százezres jövedelmem van. Cserébe azért, hogy ingyenesen vagy nagyon kedvező díjakért bankolhassak.

Előzmény: zjakabfi (5023)
zjakabfi Creative Commons License 2024.01.16 0 0 5023

Miert akarnád az online számlát megszüntetni?

Előzmény: dojcstomi (5021)
dojcstomi Creative Commons License 2024.01.16 0 0 5022

A másik probléma, hogy ugye kritikákat a honlapos verzióról nem lehet olvasni, max. itt, ha mi leírjuk, minden más kritika a mobilappra vonatkozik a Play Store honlapján.

 

Egyébként meg gondolom az embereket általában nem érdekli, hogy mennyire csilli-villi egy netbank. A funkcionalitás a lényeg meg a könnyen kezelhetőség, nem a design. De ha a design a könnyen kezelhetőség rovására megy, lásd új cibes netbank, akkor azért mégse annyira mindegy!

dojcstomi Creative Commons License 2024.01.16 0 0 5021

Az az alapvető probléma, hogy pl. nekem teremtettek egy patthelyzetet, ami egyúttal egy "rablánc" is. Az online nevezetű számlacsomagban az utalások, beszedések ingyenesek, tranzakciós illeték sincs. Viszont mivel kivezették, ha ezt megszüntetem, akkor nincs visszaút. Az ECO-val meg rosszabbul járnék.

Előzmény: TROMF22 (5020)
TROMF22 Creative Commons License 2024.01.16 0 0 5020

Ami a JAVA-sban, egyszerű, logikus, gyors volt, mind szétcseszték.

 

Az év végén már látható jelekből arra gondoltam, hogy januárban itt ügyfelek százai fognak tombolni a baromságok miatt ...

Hiába no, birka nép vagyunk.

Előzmény: Veszpremi (5019)
Veszpremi Creative Commons License 2024.01.16 -1 0 5019

És még mennyi más!

Ez a rendszer kettes alá jóindulattal.

Előzmény: dojcstomi (5018)
dojcstomi Creative Commons License 2024.01.16 0 2 5018

Ja meg ilyenek, hogy törlöm vagyis törölném a megbízások listájából az egyik meghiúsult átutalást és nem lehet. Mert nem frissül le az oldal, látszik, hogy felfogja mit akarok és aztán már azért nem csinál semmit, ha újra és újra a törlést választom, mert valójában már nincs is ott. Ha lefrissítem, egyből eltűnik.

 

Ja a másik kedvencem ezt az anomáliát figyeljétek:

 

Tegyük fel, hogy két különböző banknál van számlád, a kettőnél egyezik a számlatulajdonos neve.

 

Ha CIB-ről utalsz így magadnak, akkor a névegyezés miatt jön a meglepi ablak:

 

https://i.imgur.com/U22PLk4.png

 

Hát ez azért vicces nem? A számlaszám csak 2×8 jegyből áll, de ez érdekes módon csak akkor nem akadály, ha a számlatulaj neve a cibestől eltér. Ha egyezik, akkor nem írja oda a számlaszám utolsó négy jegyét és ki sem emeli. :DD

 

Ami inkább poénos az az, hogy miért kellett a hard tokennel az átutalást így megbonyolítani. A régi javás netbankban elég volt a 2-es Sign gomb, PIN, OK, leírom a számot a képernyőről a tokenbe, OK, aztán visszaírom, amit generált.

Most meg 3-as Pay gomb, PIN, OK, számlaszám utolsó 4 jegye, OK, összeg, OK, OK és generált számot beírom.

 

Meg az is érdekes, hogy pl. az átutaláskor, de a netbank bármelyik másik részében is, nem a lényeg van kiemelve, nagyobbal írva, hanem a lényegtelen hülyeségek. Engem meg az egyszeri, nem több tíz milliókkal gurigázó állampolgárokat hol érdekel, hogy mennyi maradt az 500 millió forintos átutalási limitből? És az van feljebb.. az utalás közleménye meg a részletek mutatása alá eldugva.

 

Vagy pl. bankkártyáknál minek mutat számlaegyenleget, ha a kártyainfókra vagyok kíváncsi, akkor nem a kártya mögötti számla egyenlege érdekel, hanem maximum a hozzátartozó számla száma.

 

Meg pl. utalásnál a feladó neve meg számlaszáma (OK, akinek több számlája is van, annak fontos lehet), de akkor legalább opció lenne ezek elrejtésére. Nekem is van elkülönített kártyaszámlám, de arról nem lehet utalni. Tehát egyértelmű, hogy tudom mi a nevem meg hogy melyik számláról indul a pénz.

 

Ajánló hülyeségek, bank telefonszáma, chat gomb, devizaváltó. MINEK? Legalább azokat el lehetne rejteni a beállításokban, amiket az ember nem használ, nekem pl. felesleges a hitelek meg a hitelkártyák menüpont is.

 

A régi kártyás vásárlási meg kp.felvételi limiteket átveszi, de csak fix összegekre lehet itt az újban módosítani. Míg a régi javásban az elmúlt kb. 8-10 évben bármilyen 1000-rel osztható összeget be lehetett írni.

Meg régi átutalásokhoz tranzakciótípusnak átutalást ír, míg a mostaniakhoz csak annyit, hogy egyéb terhelés. Ez eléggé összezavarhatja az embereket.

 

Ja igen, ez meg a másik! Miután a tabos (lapfüles) nézetet sikerült a javással együtt megszüntetniük, azt gondolná az ember, hogy akkor bizonyos infókat itt most egy új böngészőlapon néz meg. Na mihelyst ezt megteszed az egész netbankból kidob. Persze mondanom se kell, hogy abból is, ahonnan új lapokat nyitottál, csak ott nem azonnal dob ki, hanem bármilyen műveletre/kattintásra.

 

Ennyire ne legyen már paranoiás a készítő, hogy ha egy böngésző egyik lapfülét megbízhatónak találja, akkor egy 2.-at vagy 3.-at nem. Feleslegesen van agyonbonyolítva.

Amit eddig mondjuk max. 5 perc alatt elintéztem a javásban, az most min. 10 percig tartott, részben a keresgélés miatt, részben meg a fent említett mizéria miatt.

 

Ja és ami rendkívül idegesítő az egész felületben, hogy egy-egy tétel alatt-felett-mellett rengeteg a felesleges hely. OK legyen valamennyi hely két tétel közt, de ne ennyi! Minek ez a rakat szabad fehér tér? Legyen már testreszabhatóbb vagy ha másképp nem megy, a user is adhasson hozzá css sablonokat. :DD

Veszpremi Creative Commons License 2024.01.15 -1 0 5017

Ez hihetetlen, amilyen egy káosz ez a rendszer. Tele hibával.

Van olyan partner, amit valahonnan áthoztak, de nem kijavítható, újra kell felvenni.

Most épp az online a bevitt megbízásokat nem hozta, a mobilapp igen. Mintha nem ugyanazon adatbázisból dolgoznának!

Egy szokásos díjnet számla meg nem érkezett meg az alkalmazásba. Na eddig ilyen sem volt.

TROMF22 Creative Commons License 2024.01.15 0 0 5016

Kösz. ez a "Malacpersrly, withsave" más jellegű mint amit használni szeretnék.

 

A betétlekötés továbbra sem működik.

Egyre inkább látszik, hogy ez egy félész tákolmány.

Előzmény: zjakabfi (5015)
zjakabfi Creative Commons License 2024.01.14 0 0 5015

Az átvezetes a folyó és a malac között menne ,  nem a betétre, bocs.

Előzmény: TROMF22 (5014)
TROMF22 Creative Commons License 2024.01.14 0 0 5014

Sajnos ez fals információ.

Átvezetés csak "csak a fő- és az internetkártyák között" lenne lehetséges, úgy ahogyan eddig.

Esetleg, ha lenne még valami további számlaszám, arra menne, de egy lekötés ugyanazon a számlaszámon marad. Ugyan hova kellene "átvezetni".

Előzmény: zjakabfi (5012)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!