Keresés

Részletes keresés

hajnalka32 Creative Commons License 2007.11.19 0 0 146
a repjegyet én veszem itt, fogalmuk sincs melyik napra szól.
Előzmény: ezmegenvagyok (145)
ezmegenvagyok Creative Commons License 2007.11.19 0 0 145

szia!

Nem akarok hülyeséget mondani, Dubaiban nem voltam még, de pl. ha Katarba megyek, a vízumot mindig a repjegy alapján adják (anélkül nem is adnak).  Pl, ha a repjegy dec 26-ra szól, akkor attól kezdve érvényes a vízumom annyi napra, amennyire kérem.

Előzmény: hajnalka32 (144)
hajnalka32 Creative Commons License 2007.11.19 0 0 144

sziasztok!

Egy kis segitség kellene:-))

Rokonaim elintézték nekünk a vizumot Dubai-ba tegnap, de mi csak dec.26.án utazunk oda.

Hány napon belül kell megkezdeni a beutazást? Nem 30, vagy 60?

 

Köszi a választ. Nagyon aggódom, repjegyet is kifizettük tegnap, és ez a gondom.

Vagy hol lehet ezt megtudni hivatalosan Magyarországon? Emirates nincs itt, a Glabair Kft. is megszünt már:-(((

 

 

Köszi

Dzild Creative Commons License 2007.11.16 0 0 143

Sziasztok!

Aki mostanában volt Ománban jelentkezzen. Olcsó szállásról érdeklődünk Muscat és Nizwa környékén. Autóbérlés is érdekel Muscatban helyi autókölcsönző. Vízumról is kérdeznénk.

E-mail címem  ambrne@freemail.hu

Köszi  Ildi

krysztyna Creative Commons License 2007.06.29 0 0 142
Szerintem igaza van Őszibaracknak.Ha az Emírségbe mész,könnyen átmehetsz Ománba és vissza.Sok fakultatív út megy oda és úgy vízum se kell,de lehet,h különben sem.Dubait ki ne hagyd,ha ott jársz!Ománban nagyon érdekes volt a halpiac,de nekem az Emirátusok azért jobban tetszett.Persze ez az én véleményem.
A püspök inasa Creative Commons License 2007.05.02 0 0 141

Csak egy rövidebb idézet egy esszéből, amit a Magyar Turisztikai Hivatal adott ki, egyik főtanácsosa tollából:

 

Az Ománba látogató turistának garantáltan olyan meseszerű élményben lesz része, amely a visszatérést követően is még hosszú ideig az ország időtlen nyugalma iránti csábító vágyakozásként jelenik meg emlékezetében6. Még az arab országokban otthonosan mozgó tapasztalt túrázók is belátják, hogy szinte egyik ország sem annyira hagyománytisztelően modern, s mindeközben vegytisztán arab, mint Omán. Itt még nem rontotta és hígította fel a turizmus tömegáradata az ősi hagyományokat és életvitelt, és ismerve a helyi értékeket szem előtt tartó, a globalizáció árnyoldalit elkerülni hivatott állami fejlesztéspolitikát, ettől nem is kell tartani. Míg korábban az országban nem létezett turisztikai szuprastruktúra, mára valamennyi jelentősebb nemzetközi szállodalánc képviselteti magát. Az InterContinental által üzemeltetett, az Ezeregyéjszaka meséi hangulatát megidéző Al Busztán Palotaszállót a Condé Nast Traveller folyamatosan a világ legjobb szállodai között jegyzi. Az országba érkezve turistaként is azonnal szembeötlő a makulátlan rend és tisztaság: sehol egy eldobott nejlonszatyor vagy kallódó papírszemét. A közbiztonság messze meghaladja az európai szintet, a vallási, etnikai türelem példás. Ennek köszönhetően a helyiek és turisták is a lehető legnagyobb biztonságban érezhetik magukat, még a legzegzugosabb utcákban sincs félnivaló sötétedés után. Sehol egy hangos szó, és abban is biztosak lehetünk, hogy a közlekedésben szintén partnerekre találunk az utakon. A dudálás, erőszakoskodás itt ismeretlen fogalmak. Ománban – legyen szó az élet bármely területéről – nagyon hangsúlyos a nemzeti hagyományok tiszteletben tartása és ápolása. Az életszínvonal folyamatos növekedését jól szemléltetik a gombamód épülő neoarab stílusú házak és villák, ám ezek egyike sem kihívó. A gazdagság és jólét nem párosul a hivalkodással. Még a fővárosban, Maszkatban is teljességgel hiányoznak a természetidegen felhőkarcolók és a csillogó-villogó építménycsodák. A gazdagság itt nem akar mindenáron az égbe törni. A szállodákon kívül egyetlen épület sem emelkedik négy-öt szintnél magasabbra, gondosan ügyelve a színek és formák harmóniájára, mintha csak Szindbád titokzatos világának festményszerű ábrázolása lenne a cél. Ez a visszafogottság azonban másra is jellemző. Az ománi férfiak ropogós, patyolattiszta, fehér földig érő ruhában, úgynevezett dishdash-ban járnak, amelynek bojtjait a jellegzetesen fűszeres parfümbe mártják. Az állami alkalmazottak – a hagyománytisztelet jegyében – kivétel nélkül e népviseletet öltik magukra. A nők között – főleg vidéken – nem ritka a csador viselése, jóllehet több iszlám országtól eltérően ez nem kötelező, s a nők teljes jogú tagjai a társadalomnak: autót vezetnek, dolgoznak ugyanolyan természetességgel, mint itthon, Európában. A visszafogottság az árszínvonalban is megtapasztalható. A szállodákon kívül az árak többnyire jóval a magyarországi árszínvonal alatt vannak, míg a szállodai árak már némileg az európai átlag felettiek, ám az ár-érték arányt tekintve így is igen kedvezőnek mondhatóak.

Az ország mesebeli hangulatához hozzátartozik a mindenhol érezhető tömjénillat. Tekintve, hogy a világon egyedül itt nő a legjobb minőségű tömjént adó bokor, így nem véletlen, hogy a levegőben mindenütt ennek kellemes aromája, illetve mirha- és jázminillat kavarog. A bazárban a tömjéntől és mirhától roskadozó fazekak között bóklászva a bibliai három királyok világa elevenedik meg a turisták szeme előtt. Omán rendkívül turistaszerető és turistabarát ország. Az erre járó idegen számára megnyugtató komfortérzést jelent, hogy szinte minden arab felirat angolul is fel van tüntetve, legyen az a legutolsó falusi iskola neve. A közúti jelzések bőségesek és egyértelműek, ami külön öröm az országot bérautóval felfedező turistának. Az utazót számos színes program és páratlan látnivaló fogadja.

 

Elég jól hangzik, nem?

 

A püspök inasa Creative Commons License 2007.05.02 0 0 140

Utánanézek ennek is, nem hangzik hülyeségnek. Főként azért nem, mert Dubai-t is megnézném szívesen. Egyébként még nincs közel az út, mert úgy kalkulálok, hogy télen kéne menni, egyrészt talán az éghajlat barátibb akkor, másrészt arra már talán össze tudom halászni a pénzt.

Szombaton lesz egy félórás rövidfilm a Travelcsenelen Ománról, azt mindenképp meg akarom nézni, remélem nem kizárólag vastagbuxájú angolszászoknak osztanak majd tippeket, hanem lesznek használható infók... 

Előzmény: OSZIBARACK (139)
OSZIBARACK Creative Commons License 2007.05.02 0 0 139

Szia, én annyira nem vagyok járatos Ománban, de nagyon érdekel a térség... egyelőre 2x voltam Dubaiban..és most készülök Júniusban újra menni oda.

 

bevallom én a helyedben megfordítanám a dolgot...de lehet, hogy rosszat mondok, cáfoljatok meg.

 

Szerintem Dubai-ba kéne menned...kiindulásképpen illetve visszaérkezésképpen.

Igen széles a választék az ottani helyi irodák ajánlataiban az Omán-os körútra.

 

onnan aztán...jó pár napra átugrasz Ománba és vissza végezetül Dubai.

 

Előnye szerintem sokkal több gép megy Dubai-ba..nagyobb választék és talán olcsóbb megoldás is van.

 

Üdv, Őszibarack

Előzmény: A püspök inasa (137)
bUddy Creative Commons License 2007.05.02 0 0 138

Szia!

 

Nem akarok ugy tenni, mintha nagyon kepben lennek, csak a lastminute.at-t neztem meg, es ott azt talaltam, hogy becsi indulassal a Royal Jordanian es a Turkish Airlines megy Maszkatba, minkettovel 500-550€ korul van az ut adokkal egyutt.

 

Es ha esetleg kijutsz, akkor feltetlenul meselj itt, szerintem vagyunk joparan, akiknek szerepel a listajan Oman! :)

Előzmény: A püspök inasa (137)
A püspök inasa Creative Commons License 2007.05.02 0 0 137

Szerbusztok, engem Omán érdekelne elsősorban - no nem a fekete mágia miatt - de az nagyon. Aki tud, az legyen szíves segítsen, lenne pár kérdésem, mert egy éven belül még meg szeretném nézni, mielőtt elindul a turistaáradat. Utazási iroda ajánlata 390.000 Ft/7 nap/főért nemigen érdekel, úgyhogy az alternatívákhoz vonzódnék.

 

Tehát:

 

1./ Repülőjegyet melyik társaságnál érdemes nézegetnem, és mi lehet a reálisan legolcsóbb ár illetékekkel. (Kijön-e 100.000-ből?)

 

2./ Melyik a legjobb hónap az ománi utazásra? Azt hallottam, hogy van olyan időszak, amikor kivirágzik, kizöldül a sivatag, és az valami fenomenális látvány, ez melyik évszakban lehet, és melyik tájegység ez pontosan?

 

3./ Tud-e valaki olcsóbb szálláshelyet ajánlani Maszkatban (max: 6.000/fő/éj).

 

4./ Mi kell az ománi vízumhoz, szükséges-e előre lefoglalt szállás, illetve mennyi a díja, és mennyi idő alatt állítják ki?

 

5./ Tudom, hogy Omán nem olcsó hely, de mégis mire kell készülni, mennyi például egy átlagos éttermi vacsora, egy üveg ásványvíz, vagy egy napi autóbérlés?

 

6./ Melyek azok a helyek, amiket nem lehet kihagyni?

 

7./ Át lehet-e ruccanni Maszkatból egyszerűen az Emirátusokba, van-e ilyen irányú tömegközlekedés, a határon lehet-e vízumot kérni?

 

Tudom, hogy ez egyszerre sok egy kicsit, és eléggé általános kérdések, de én még csak addig a felismerésig jutottam el, hogy Ománba kell menni, a részletek kidolgozása még előttem áll. Szóval aki tud az segítsen, valahogy meghálálom.

 

Werwolf Creative Commons License 2007.03.05 0 0 136
Hat igen, Ms Idamma-t bizony nyaggatni kellett rendesen, en vagy 5x beszeltem azert vele +  messengeren is ra-raszoltam :)) de vegulis elintezte rendesen, csak nem igazan ismerik a "surgos" szo jelenteset, meg hajlamosak igencsak felreerteni az angolt :)
Előzmény: bUddy (135)
bUddy Creative Commons License 2007.03.05 0 0 135

Ezek jo hirek.

 

En viszont ma kaptam a galaxytol mailt az apr 12-16 kozotti hotelszoba-arakkal, amivel csak annyi a problema, hogy en marc 10-16-ra voltam kivancsi...

 

Aztan visszafogott reklamalas utan megkaptam a kert szamokat is, amibol pedig az derult ki, hogy lett volna hely ertelmes arakon jovo hetre, tehat ha ezt mondjuk ket hettel ezelott irjak meg, akkor mehettunk volna Bahreinbe, mostanra viszont mar befoglaltunk mashova...

 

&#%$"!!!!!!!!!!!!!

 

Na de majd legkozelebb.

Előzmény: Werwolf (134)
Werwolf Creative Commons License 2007.03.04 0 0 134

na, hat visszajöttem, es bar en szinte csak F1-en voltam, megis nyugodtan tudom ajanlani mindenkinek Dubai-t es Bahrain-t is, nagyon jo helyek. Mondjuk ha nincs F1, akkor inkabb Dubai :D

 

info: galaxy travel korrekten intezte vizumot, e-mailben küldték, reptéren egyből benyomták a pecsétet.

 

emirátusokban a 96 órás tranzit vízumot INGYEN és simán megadják, HA emirátusokban székelő légitársasággal repülsz (nekem ez Air Arabia volt)

 

izraeli pecsét sem UAE, sem Bahrainban nem volt gond

bUddy Creative Commons License 2007.02.22 0 0 133
Az tenyleg jol nez ki. Nekunk sajnos egyre inkabb ugy tunik, hogy felejtos a tortenet. De ami kesik, az nem mulik :-)
Előzmény: Werwolf (132)
Werwolf Creative Commons License 2007.02.22 0 0 132

ez ertheto, ha nyaralni mentek. en F1-tesztre megyek es csak 3 napra, szoval nekem szalloda kb mindegy volt, Bahrain Int`l talaltak, 4*, 2 fore 76 USD/nap, jol nez ki

Előzmény: bUddy (131)
bUddy Creative Commons License 2007.02.22 0 0 131

Mert nagyok az igényeink :-)

Tengerparti szállodát szeretnénk, de a Ritz-Carltont inkább nem, úgyhogy maradt a Novotel Al Dana Resort és az Al Bander Resort. Hely viszont sehol...

Előzmény: Werwolf (130)
Werwolf Creative Commons License 2007.02.22 0 0 130

elvileg ma (csutortok) megkapom, hetfon kuldtem el nekik az utlevel masolatot

miert nem talaltatok szallodat?

Előzmény: bUddy (129)
bUddy Creative Commons License 2007.02.21 0 0 129

Jelentem, a Gulfnak tovabbra sincs otlete, de tapogatoznak, hogy mit lehet tenni. Eddig tobb hasznosat mondtam nekik, mint ok nekem.

Mindenesetre megigertek, hogy felhivnak, ha van valami fejlemeny. Nincsenek illuzioim, es varni sem tudok mar tul sokat.

 

Werwolf, megkaptad mar a vizumodat? Ha igen, mennyi ideig tartott? Ha nem, akkor pedig mennyi idot mondtak?

Előzmény: Werwolf (118)
W.L. Creative Commons License 2007.02.21 0 0 128

Mellesleg szerintem Katar és Kuvait után tutira Bahrein a Közel-Kelet legkevésbé érdekes országa, vagyis ha végül nem oda mentek, nem veszítenétek sokat. Az öböl országok közül minden bizonnyal Omán a legérdekesebb - és a vízum felvétele érkezéskor ott (is) zéró probléma volt bármiféle foglakás/szponzor nélkül is.

Katarban nekem voltak ismerőseim akiknél ingyen ellakhattam vona, de mikor meghallották, hogy szállást kell foglalnom a vízumhoz, azt mondták, szerintük annyit sem ér meg az egész ország! ;-)

Végül Jemenben találkoztam velük Katar helyett.

Előzmény: bUddy (126)
Werwolf Creative Commons License 2007.02.20 0 0 127

Nekem irt kozben, mar foglalt szallast, es a vizum is meglesz holnapra elvileg.

 

+info: ha szamit valakinek, elvileg nem baj az izraeli pecset, 3 kovetseget is megkerdeztem (berlin, london, genf)

Előzmény: bUddy (122)
bUddy Creative Commons License 2007.02.20 0 0 126
Nem kizárt, hogy velünk is ez történne, de különösen a múlt heti történet fényében nincs kedvem sokszázezret kockáztatni ezzel. Ha most nem jön össze Bahrein, akkor elmegyünk máshova, aztán legközelebb hagyunk több időt a papírmunkára.
Előzmény: spotter10 (125)
spotter10 Creative Commons License 2007.02.20 0 0 125

Sziasztok!!

 

Mi tavaly Októberben voltunk Bahrainbe és én is előtte végig kérdeztem a Gulfair-t hogy kell-e előre vízum és azt mondta a képviselő   a reptéren is lehet kérni!!

Gondolkodtam hogy valamelyik nagykövetségen keresztül kérjünk de végül belevágtunk előre váltott nélkül!

 

 

Na érkezés a reptérre a határőr nek odaadjuk a papirokat (szállás+ repjegy+útlevél).

Jön a kérdés: Melyik vállalat?

Válasz: Túristák vagyunk

Határőr: Értetlen arc :)

Kisebb tétovázás után

Kérdés: Melyik vállalat?

Itt már egy kicsit mi is elgondolkodtunk nincs egy túrista sem Baharainbe?

Ekkor elküldött a fönökéhez egy irodába

Kérdés: Melyik vállalat?

Én azt hittem ezek viccelnek

Válasz: Túristák vagyunk két napra jöttünk!

 

Ezek után megnézte a papírokat és mondta hogy OK!

 

Vissza a pulthoz ahol 3 napos vízum 30 usd ellenében be is pecséltek nekünk!!

 

Remélem tudtam segíteni!!!

Előzmény: bUddy (124)
bUddy Creative Commons License 2007.02.20 0 0 124

Ez igy volt, de a jelek - minthogy valakiket mult heten nem akartak beengedni - es a berlini nagykovetseg szerint mar nem igy van. Sot, egyre inkabb ugy tunik, hogy jogilag eddig sem igy volt, csak a gyakorlat volt enyhebb, mint kellett/lehetett volna.

 

 

Előzmény: W.L. (123)
W.L. Creative Commons License 2007.02.20 0 0 123

Lásd a 116-os hozzászólásomat: a bahreini vízumhoz semmiféle szállásfoglalás vagy légitársaság támogatása nem kellett, csak leperkálni a határőrnek érkezéskor 10 dinárt.

Ennél akkor a katari csak macerásabb.

Előzmény: bUddy (121)
bUddy Creative Commons License 2007.02.20 0 0 122
O a kontakt, de me'g nem intezi a vizumot, mert amig nincs szallas, addig azzal sincs ertelme foglalkozni.
Előzmény: Werwolf (118)
bUddy Creative Commons License 2007.02.20 0 0 121

A katari stopoverhez a Qatar Airways intez vizumot 36 dollarert, ha veluk foglalsz szallast is. A weboldaluk felsorolja, hogy melyik szallodak kozul lehet valasztani.

 

Egyebkent altalaban a katari vizumot tartjak egyszerubbnek, mert ott a legtobb szalloda el tudja intezni, mig Bahreinben legjobb informacioim szerint csak a Ritz-Carlton es a Sheraton vallalja, oda meg nincs "kedvem" menni nyaralni...

Előzmény: W.L. (119)
Werwolf Creative Commons License 2007.02.20 0 0 120

koszi hogy megirod!

 

erdemes megnezni www.airarabia.com, csak neten tudsz foglalni, easyjet szeru fapados vadiuj gepekkel, Istanbul-bol repulnek, oda meg Turkishnek van altalaban jo aron jegye. vagy fapadosok svajcbol, nemetorszagbol, ha valaki innen menne

 

Pegazus Air, Easyjet, germanwings, ezek mennek Istanbulba + meg van 1-2

 

en pl. egeszen bahrainig fapadossal megyek, fele annyiert mint barmi mas, es lesz 2 napom dubaiban is

 

Előzmény: bUddy (117)
W.L. Creative Commons License 2007.02.20 0 0 119

A katari vízum tudtommal határozottan macerásabb mint a bahreini.

Szponzor vagy szállásfoglalás kell hozzá - de mindig lehet remélni, hogy ez lazul.

Ez ügyben a katari követséget kéne felhívni.

Előzmény: bUddy (117)
Werwolf Creative Commons License 2007.02.20 0 0 118
Nekem is a Galaxy intezi, bar eleg lassuak. Ki a contactos? Idamma Varghese neked is?
Előzmény: bUddy (117)
bUddy Creative Commons License 2007.02.20 0 0 117

Szabadsagon van a gulfos ember, igy csak holnap tudok vele beszelni, de majd mindenkeppen megirom, hogy mit mondott.

Kozben talaltam egy bahreini szekhelyu utazasi irodat, akik el tudjak intezni a vizumot valami 70 usd/fo aron: http://www.galaxybahrain.com/

 

Nekem egyelore all az u:gy, mert nem talalunk olyan szallast, amilyet szeretnenk.

 

Aki esetleg menne, annak info, hogy a Qatar Airways eleg jo aron repul Becs-Doha-Bahrein utvonalon, es van egy stopover programjuk is, amivel Dohaban lehet tolteni egy-ket napot. Ha megis osszejon a Bahrein, akkor mi valoszinuleg beiktatunk egy katari kiterot is.

Előzmény: Werwolf (115)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!