Keresés

Részletes keresés

Olvasószem Creative Commons License 2004.04.09 0 0 41
Szerintem elég dekadens dolog az indiánok külsőségeit utánozni. Ők röhögnének rajta a legharsányabban. Ha már valaki annyira kedveli őket, próbáljon inkább valamicskét magáévá tenni a filozofikus dolgaikból. Ha ez sikerül, talán kiviláglik: ahhoz, hogy - hozzájuk hasonlóan - harmóniát találj, nem kell feltétlenül sem drogozni, sem kilyuggatni magad.
Előzmény: Törölt nick (33)
Olvasószem Creative Commons License 2004.04.09 0 0 40
"Ez már tényleg abnormális."

Ha már így kimondtad, kíváncsi lennék, hogy neked személy szerint mi az a határ, ahonnan abnormálisnak ítéled a piercinget...

Előzmény: Törölt nick (34)
Olvasószem Creative Commons License 2004.04.09 0 0 39
El vagyok maradva, mindig tudtam.

Most már csak a belső szervek vannak hátra: szívpiercing, májpiercing, tüdőpiercing...? Kinek lenne kedve, hm? Társaságba pedig hordhatna mindenki a magáéról egy csini röntgenképet.

Előzmény: Törölt nick (34)


Olvasószem Creative Commons License 2004.04.09 0 0 38
Off: de azért beiktathatnál néha egy pontot vagy egy vesszőt is (esetleg pontosvesszőt). Még jó, hogy szóközök vannak...
Előzmény: kalvin_imarow (32)
Vadmalac az ebadta Creative Commons License 2004.04.09 0 0 37
Nem olvastad itt az Indexen...? Már van!
Előzmény: Olvasószem (17)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.09 0 0 36
Off
Mail ment.
On
Előzmény: Olvasószem (17)
kalvin_imarow Creative Commons License 2004.04.08 0 0 35
milyen hülye dolgokat találnak ki az emberek unalmuba elszomorító
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.08 0 0 34
Na és ehhez mit szólsz?

Ez már tényleg abnormális.

Előzmény: Olvasószem (17)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.08 0 0 33
Én az összes piercingemet magamnak szúrtam (intim is) minden előképzettség nélkül, csak utánaolvastam.
Nos erre nem bíztatok senki mást mert nem biztos, hogy okos és felelősségteljes dolog.
De egy dolog nagyon fontos: én is laikusként próbálkoztam, de csak MAGAMON!!!! Ha hülyék vagyunk, figyeljünk rá, hogy másoknak ne okozzunk vele kárt!
mellesleg érzéstelenítőt sosem használtam (csak fertőtlenítőt), végül is az indiánok sem tették .-) (legalábbis ha a jó drogaikat nem számoljuk), de a jég csodákra képes mind fájdalom, mind vérzés ellen.
Ja és a rugalmas szövetek is könnyebben átszúrhatóak lejegelve.
Előzmény: kalvin_imarow (32)
kalvin_imarow Creative Commons License 2004.04.08 0 0 32

Köszönöm a sok hozzászólást!

A pozitívakat illetve a negatívakat is mivel ebből tanul az ember. A topic nyitása számomra tökéletesen jol jött mivel sokmindent megtudtam és ezek miatt a hozzászólások miatt döntöttem úgy hogy nem csinálom meg a hölgynek ezt a piercinget. Azok akik furcsán tekintettek rám hogy piercinget szeretnék csinálni másoknak szakmai előmenetel nélkül teljes mértékben igazat adok de mindenkinek leszögezem nem azért csináltam volna mert tinédzser vagyok és nincs pénze a hölgynek ilyemire vagy anyuka nem adna rá hanem azért mert nagyon érdekel a dolog és komolyan fontolgatom azt hogy elmegyek valamilen suliba és megpróbálom kitanulni a dolgot.

Mégegyszer köszönöm a hozzászólásokat.

siposmarton Creative Commons License 2004.04.08 0 0 31
...ez is téves info...

A szempiercing:
http://www.reuters.co.uk/newsArticle.jhtml?type=oddlyEnoughNews&storyID=4777197§ion=news

Előzmény: Olvasószem (17)
siposmarton Creative Commons License 2004.04.08 0 0 30
Kedves angel_fire!

Istenmencs, hogy megpróbáljam!!!* Ha meglátok 1 tűt, azonnal elfutok :)))
Hátméghogy magamnak?! Tudom, hogy sokan megtették már, sőt sokan jáccadoznak a testükkel a testéxerek terén, de én ezt nem tenném...

A nyelvemet meg különben sem adnám senkinek a kezébe!!! :) Sőt még mindig nemtom, hogy hogyan mertem az ajkamat átszúratni... vagy a fülemet (porc)... Most nem merném...
De az biztos, hogy a fülem Jobban fájt!

(*A topicszerző tenné ezt meg másnak.)

Előzmény: angel_fire (28)
angel_fire Creative Commons License 2004.04.07 0 0 29
ha elmesélném milyen sebekkel jöttek páran segítségért... felfordulna a gyomrod.
Az egyik legszebb (hogy topictémánál maradjunk)egy nagyon bedagadt, kékeslila, alul fekélyes sebes nyelv volt, ami úgy bedagadt, hogy behúzta az alsó golyót, hát, sebész vágta fel az egészet. Ne tudd meg, mennyi genny ömlött ki hirtelen. És mennyire piszokul fájhatott, mert feszítette az egész nyelvet. Az egész torka be volt gyulladva az illetőnek, napok óta enni sem tudott normálisan, ha megmozgatta üvölteni tudott volna a fájdalomtól.
Előzmény: Törölt nick (2)
angel_fire Creative Commons License 2004.04.07 0 0 28
Nézd barátom, én eü főiskolai diplomával is csak alapos körültekintéssel szúrtam mindig nyelvet (piercimgeltem szalonban), meg ne próbáld! Főleg, hogy semmit nem tudsz az egészről, egy lingualis érsérülésbe el is lehet vérezni! És akkor még a nyelvfékről, az idegekről meg a nyelv bedagadásáról nem is beszéltünk. Érzéstelenítőt is viszel? Anélkül nem megy ám! De ne igyekezz, Lidocain sprayt is csak vényre tudsz beszerezni, injekciót meg nem hinném, hogy tudsz beadni(amúgy azt is csak vényre adnak, a tűvel együtt.. De akkor sem tudnád megsaccolni mennyi kell). Tudod hogy tud vérezni? És mennyire ömlik az ember nyála? És, hogy ilyenkor mennyire nem fasza dolog stabilan megfogni azt az amúgy is csúszós nyelvet?
2 ékszered van? mert minimum annyi kell, mivel feldagad a nyelv, és idővel ki kell majd cserélni.
Ja, és utókezelés sem árt- akár gyógyszeres is néha, begyulladnak a nyirokcsomók is, sőt, ha gyulladt fog van, elég vacak dolog ha átterjed a friss sebre. Meg figyelni kell, hogy mit ehet/nem ehet az ember..

Ne érts félre, nem kioktatni vagy bántani akarlak, csak azt szeretném, gondolj bele mielőtt akár csak eszedbe jut az ilyesmi.
Remélem sikerült eltántorítani kicsit. Menjetek inkább szakemberhez, ez nem egy köldökszúrás kategória!

Előzmény: siposmarton (27)
siposmarton Creative Commons License 2004.04.07 0 0 27
Télleg nem tok..
Az előzőt néztem... Sorry!
Előzmény: vétyer (22)
Olvasószem Creative Commons License 2004.04.07 0 0 26
Abban igazad van, hogy ez nem hitkérdés.

És mivel magyarázza a nyugati orvostudomány e gócpontok létét és működését? És azt, hogy ezek a gócpontok tökéletesen egyeznek az akupresszúrás és akupunktúrás pontokkal, melyek helyét és funkcióját több ezer éve állapították meg, mikor még senki sem álmodott modern eszközökről?

Előzmény: vétyer (25)
vétyer Creative Commons License 2004.04.07 0 0 25
Ez nem hitkérdés, a nyugati orvostudomány is az hirdeti, hogy vannak bizonyos gócpontok minden testrészen (pl. hajhullás miatt egy ismerősömet fogászatra küldték, kiderült, hogy gennyes egy foggyökere - fog ki, haja visszanőtt; nem kínai orvos küldte fogászhoz).
Előzmény: Olvasószem (24)
Olvasószem Creative Commons License 2004.04.07 0 0 24
Csak nem hiszünk az akupunktúrában? Mennyivel jobb is, mint az asztrológia vagy a Chi...
Előzmény: vétyer (18)
Olvasószem Creative Commons License 2004.04.07 0 0 23
Ah, sejtettem, hogy érintettel van dolgunk...
Előzmény: siposmarton (20)
vétyer Creative Commons License 2004.04.07 0 0 22
Ha tudnál olvasni, rájönnél, hogy pont a fülről írtam.
Előzmény: siposmarton (21)
siposmarton Creative Commons License 2004.04.07 0 0 21
"Ellenben ott is vannak olyan pontok, amelyekbe lyukat ütve mondjuk megvakulhatsz, megsüketülhetsz stb."

Ilyenek a fülön is vannak...

Előzmény: vétyer (18)
siposmarton Creative Commons License 2004.04.07 0 0 20
Ki miért?

Az ok valszeg mindenkinél más...

Csak hogy kapj 1 választ :) : Én azért csináltattam, hogy iszonyatos tűiszonyomat legyőzvén, ezzel bizonyítsam magamnak, hogy nem félek tőle. Ezért átlövettem kezdésnek az ajkamat... Majd a fülporcomat.

A tűiszonyt nem sikerült véglegesen leküzdeni (sőt semmit nem változott) :))), viszont két fémmel, kevés tapasztalattal, és egy eddig az orvosok által rosszul "diagnosztizált" "betegségem" nemlétének tudatával lettem gazdagabb.

S ami még fontosabb! Azért volt ilyen "könnyű" döntés, mert max. ha nem teccik, kiveszem... S mintha mi sem történt volna...

Előzmény: Vadmalac az ebadta (11)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.07 0 0 19
Hm, vajon a fülbelövő "szakszervízben" figyelnek erre? Kötve hiszem.
Előzmény: vétyer (18)
vétyer Creative Commons License 2004.04.07 0 0 18
Ellenben ott is vannak olyan pontok, amelyekbe lyukat ütve mondjuk megvakulhatsz, megsüketülhetsz stb., de legalábbis jelentősen romlik a látásod-hallásod, sőt, akár még mozgásszervi betegségeket is okozhat.
Viszont beszélni legalább tudsz majd :-)
Előzmény: Törölt nick (13)
Olvasószem Creative Commons License 2004.04.07 0 0 17
Á, talán anorexiás is, az legalább annyira divatos manapság, mint a piercing. Fel sem tűnik senkinek, ha pár hétig nem eszik.

A propos, szeme. Érdekes, hogy a legvérmesebb különcnek sem jut eszébe a szaruhártyába piercinget tenni. Mit szólsz? Ez a piszok szem kifog rajtuk, mikor mindenhol máshol ékszereik vannak?

(Ha nem lenne mit, nem köszöntem volna meg. :) )

Előzmény: Törölt nick (16)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.07 0 0 16
Legalábbis pár napig, amíg azt nem modja a gyerek, hogy "Tibi - ízse magáért besél".

...vagy nem tud enni, bár feltűnően kopog a szeme az éhségtől.

(Nincs mit.)

Előzmény: Olvasószem (14)
Olvasószem Creative Commons License 2004.04.07 0 0 15
(Beavatkozás kis b.)
Előzmény: Olvasószem (14)
Olvasószem Creative Commons License 2004.04.07 0 0 14
Nyilván azért nem, mert "milyen jó buli egymásnak csinálni a piercinget", vagy mert kiskorúak, és a mama nem ad pénzt "normális" Beavatkozásra. A nyelvben meg úgysem veszi észre a cuccot. Legalábbis pár napig, amíg azt nem modja a gyerek, hogy "Tibi - ízse magáért besél".

Egyébként köszi a húsvéti levelet!

Előzmény: Törölt nick (13)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.07 0 0 13
Azt nem merem megkérdezni, hogy miért nem "szakszervízben" csináltatja...
Na épp ez az.

(Igaz, a jobb fülemen három lyuk van, és ebből kettő saját készítésű, de a fül az fül, nem nyelv, és ráadásul saját....)

Előzmény: Vadmalac az ebadta (11)
Olvasószem Creative Commons License 2004.04.06 0 0 12
Te egy igazi hülye vagy, tisztelt Siposmarton.

Nem tetszik, hogy viccet csinálunk a kérdésből? Nos, százszor inkább viccelem el, minthogy komolyan vegyem, mint te, és elkezdjem neki magyarázni, mit-hogyan csináljon. Ő meg belelkesül, és megcsinálja.

Szóval nagyon vicces, de talán épp' a te kis segítségeddel némít most meg valakit valahol egy szerencsétlen. Javaslom, hogy gondolkodj, mielőtt írsz (pláne megdorgálsz másokat). Tudom, hogy nehéz és fárasztó, és eddig semmi szükséged nem volt rá, de hidd el, hasznát fogod venni.

"Ugyanmár, ne mongya' mán azt vki, hogy az az ember, aki piercingesnek készül, az első belövés alkalmával SOKKAL több információt fog megtudni a nyelv belövésének titkairól, mint a topiclétrehozó hölgy/úr."

Ennek is nézz utána szerintem. Már ha nem félsz a meglepetésektől...

Előzmény: siposmarton (10)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!