Keresés

Részletes keresés

Pierr_Kardán Creative Commons License 2017.01.31 0 0 76903

Az miért lehet, hogy a kutyusunk (5 éves, fiú) a hátát dörzsöli, amihez csak tudja. Bemegy a parkoló autók alá és hátának a hátsó részét a kocsik aljához dörgöli.

 

Nem a fenekét dörzsöli, hanem a hátát, kb. ott ahol a farka kezdődik.

 

Próbáltam nézni a szőrét/bőrét, hogy mi lehet ott, de nem látok különösebben semmit.

Krinya20 Creative Commons License 2017.01.18 -1 0 76902

http://dogsurf.hu/sitter/sitter-profile?id=2578&service=1
sétáltatás, szocializáció, alapengedelmességi gyakorlatok tanítása, viselkedési problémák megoldása, ha többet szeretnél az átlagos sétáknál
keress bátran, a Dogsurf oldalon vagy krinya20@gmail.hu

Danka Attila Creative Commons License 2017.01.15 0 0 76901

27.én lesz 6 hónapos!

Előzmény: Tarzy52 (76898)
Tarzy52 Creative Commons License 2017.01.09 0 0 76900

Sziasztok!

 

Az enyém két éves lesz júniusban, most éppen tüzel.  Nagyon mászik lábra, és "végzi a párzó mozdulatokat", dörgöli a lábamhoz az " alsó testét" !

 

Próbálom " elzavarni", de nem akar békén hagyni, aztán egy idő után abba hagyja. De ezt minden reggel elő akarja adni!

 

Hagyjam? , vagy tiltsam?

 

Lesz tőle baja....vajon? ...........álterhesség.......?

f_karcsi Creative Commons License 2017.01.08 0 0 76899

Sziasztok!

 

Van egy 11 hetes Yorki kislányunk. Még nincs meg minden oltása,de doki mondta, hogy zárt udvarban ahova idegen kutyák nem jutnak be, ki lehet engedni. A hideg ellenére élvezi, így 10-10 percekre kimegyünk vele. Most azonban rákattant a kakikra. A kerten osztozik egy nyúllal, 3 törpe tyúkkal és fák amik miatt madarakkal is... (akár macskák is bejárhatnak)

Olyan szinten rákattant a kaikra, hogy mindent eszik (nyúlét, tyúkét...).

Minőségi kaját kap, ajánlott mennyiséget és amúgy nagyon jópofa (imádja a család), szófogadó, szobatiszta (egyenlőre pelussal), de ezzel a hobbijával nem tudok kibékülni és így kakás pofával a lakásba a gyerekeim közelébe engedni. Így most szobafogság van, legalább az oltások végéig.

Mi lehet az oka? Tiszta kíváncsiság, múló hóbort?  Le lehet erről szoktatni?

Tarzy52 Creative Commons License 2016.12.23 0 0 76898

Szia! 

 

Kell neki rágnia, mert valószínűleg jön a fogváltás ideje, és a tejfogaknak ki kell esniük. A kavics nem a legjobb, mert ha megijed lenyelheti, és bélelzáródást kaphat tőle!

 

Adjál neki fadarabokat, vagy kaphatóak rágócsontok, amit meg is ehet. Sajnos az enyém nem szereti ezeket, inkább fadarabokat rág!

 

Mennyi idős is most?

Előzmény: Danka Attila (76896)
sacsabi Creative Commons License 2016.12.23 0 0 76897

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni, mert minden elérhetőségem elveszett a valamikori ofmamasandojo kennel tulajdonosairól( Zsilák-Krekács Katalin, és a férje Peti. Innen származik 2 kutyusunk is, akiket 8 éve vettünk tőlük. de megszűnt az ofmamasandojo.com oldaluk is, és sehol nem találok róluk elérhetőséget.

Amikor a kutyusokat hoztuk, akkor még Sülysápon laktak.

 

Szóval kellene beszélnünk velük, és jó lenne, ha valaki tudna segíteni ebben.

 

Köszönettel,

 

Sajgó Csaba

Danka Attila Creative Commons License 2016.12.22 0 0 76896

Nagyon nehezen akar neki menni! 
Kinn viszont a kavicsokat eszi !? Félek,hogy baja lesz ! Mit lehetne ellene csinálni? 

Előzmény: Tarzy52 (76895)
Tarzy52 Creative Commons License 2016.12.03 0 0 76895

Nálam így működött, hamar megtanulta, most már teljesen szobatiszta!

 

Bent próbálj letenni pelust, ha bent pisil csendben takaritsd fel, ha kint pisil, ha csak kicsit is, akkor nagyon dicsérd meg!

 

Érteni nem érti mit mondsz, de ha bent is beszélsz, meg szidod, az neki olyan mintha dicsérnéd, és úgy gondolja ott is minden rendben!

Ha a pelusra pisil, akkor is lehet laza dicséret!

Előzmény: Danka Attila (76894)
Danka Attila Creative Commons License 2016.12.03 0 0 76894

Ez így működik! 
 De ő egy egyedi kutyus! 
Dokihoz járunk rendszeresen,sőt! Megcsináltattuk az új tesztet is ami az esetleges betegséget kiszűrné! 
De iszik szépen de aztán áztatás! 
Kinn az udvaron kicsi,benn a sok! 

Előzmény: Tarzy52 (76893)
Tarzy52 Creative Commons License 2016.12.02 0 0 76893

Szia!

 

Az enyém kislány, 1 év 5 hónapos,  biztos nem normális a sok pisilés. Nem lehet, hogy felfázott? Mennyit iszik?

Próbáltad a kutya pelust is?

Azért mindenképpen jó lenne egy orvosi ellenőrzés!

 

 

Szobatisztaság: ha bekakil szedd fel, ne szólj egy szót se, ha kint végzi el, úgy dicsérd meg mintha lediplomázott volna!

Előzmény: Danka Attila (76892)
Danka Attila Creative Commons License 2016.12.02 0 0 76892

Sziasztok! 
Nemrég családtag lett egy kisfiú nálunk! Már 5 hónapos lesz! A szobatisztaság sem megy neki nagyon. A nyugodt kutya fajtáját igen csak...........
DE ez nem gond! 

 

De a pisilés ? kb 20 percenként pisil? Ez természetes ? 
Nem az első kutyusunk,sőt már az 5. de ekkora feladatot nem okozott egyik sem! Igaz Westie volt eddig! 
Családi házban lakunk! Kiviszem mikor látom,hogy szagol.... aztán fél óra alatt kis pisi. Bejön és a többit a laminált padlóra szereti! 
Nagyon kezd elegem lenni belőle,hogy ilyen ! 
Mit tanácsoltok? Talán vesebeteg?  Mikor elhoztuk egy komplett tesztsorozaton átesett az állatorvosnál ,hogy nem e valami  betegsége van! Első naptól hasmenése volt! 
Aztán elmúlt a gyógyszerek segítségével! De ez  pisilés aggaszt! Óránként 4-5x? Ezt 24 órában? 

Tarzy52 Creative Commons License 2016.11.28 0 0 76891

Bocs......, de ezt most kinek írtad? Ki beszélt...írt itt lépcsőről?

Előzmény: Fikusz60 (76890)
Fikusz60 Creative Commons License 2016.11.28 0 0 76890

Sziasztok!

A lépcső nagyon jó megoldás. Amíg fiatal a kutyus nagyon ügyesen felugrik mindenhova. Csak ha majd öreg lesz akkor kezdődnek a bajok. A fiatalkori sok ugribugri megbosszulja magát. Nem beszélve néhány betegségről, ami sajnos azzal jár, hogy a kutsus lábai meggyengülnek és menni is alig tud, nemhogy ugrálni bármire is.

Tarzy52 Creative Commons License 2016.09.29 0 0 76889

Üdv!

 

Igen!

 

Az enyém kevés Rolyal Canin tápot eszik, jobban szereti a főtt csirkehúst! 

Előzmény: ildidike1 (76888)
ildidike1 Creative Commons License 2016.09.29 0 0 76888

igen csonterősitöre gondolt:)  az alga port pici korától kezdve, minden nap adod neki?

 

Előzmény: Tarzy52 (76887)
Tarzy52 Creative Commons License 2016.09.29 0 0 76887

Szia!

Mi calciumot csak akkor adtunk neki, ha valamelyik szurira érzékenyen reagált, kedvetlen, letört lett! Lehet porcerősítőre gondolt 

az eladód, amit én is adok neki, mert hajlamosak a displaziára ( porckorong sérv) ha jól tudom, és jól írom!

 

Mi a FresNap-ban vettünk zöldkagyló kivonatot és abból kap naponta 1/2, mostmár, egy év felett 3/4 adagolókanállal, 1/2 kockasajttal elkeverve.

Előzmény: ildidike1 (76886)
ildidike1 Creative Commons License 2016.09.29 0 0 76886

Sziasztok.

Szerintetek gy 8 hetes kis yorkinak kell plusz calciumot adnom?

Ahonnan vettem ezt tanácsolták.....az üzletben lebeszéltek róla, mert szerintük a tápja böven tartalmazza a számára szükséges mennyiséget.

Briii_x Creative Commons License 2016.09.27 0 0 76885

Kedves Milo2016!

 

Én 2 éve vettem tőle a yorkimat. Egy rossz szavam sincs a tenyésztőre. Szerintem egy lellkiismeretes emberről van szó, aki nem pár héttel a kicsik születése utan passzolja tovább a kutyákat, mint sokan mások. Nem az a célja, hogy minnél előbb megszabaduljon a kutyáktol. Nem véletlenül nem adja 3 hónapnál előbb oda a kutyákat.  Jó környezetben élnek a kutyái, ápoltak. Amikor elhoztam a kutyusomatt másnap az első dolga volt hogy hívott és érdeklődött az első estéjéről és hogy rendben eszik e. Ha bármi kérdésem volt fordulhattam hozzá, segített. Sok praktikus tanáccsal ellátott.

Minden elfogultság nélkül, de az egyik legszebb yorki a környékünkön, mindenki megdicséri akivel találkozunk. 

Természetessen az nem volt fer tőle, hogy egy szó nélkül elállt a vásárlástól, én is mérges lennék ilyen helyzetben, de ettől még, mint tenyésztő nem rosszabb. 

Sajnálom, hogy rossz tapasztalat ért vele kapcsolatban.

 

 

Milo2016 Creative Commons License 2016.09.15 0 0 76884

Nem titok, 480 ezer lett volna a 3 de megegysztunk 400 ezerbe.Aztan jol atvert. 3 honaposak. allitolag volt jobb ajanlat de szerintem nem.Szoval ha vasarolsz ennel csak olcsobban vegyel :))

Tarzy52 Creative Commons License 2016.09.14 0 0 76883

Üdv!

 

Ha nem titok, mennyi lett volna a kutyusok ára, és mennyi idősek voltak?

Előzmény: Milo2016 (76882)
Tarzy52 Creative Commons License 2016.09.11 0 0 76881

Sziasztok!

 

Akkor itt nem is működik a forum?

 

Azért próbálkozom......... Picúr kutyusom juniusban mult 1 éves.  Az egész nyarat Görögországban töltöttük, ott a melegnek tulajdonítottam, hogy sokat pihizett, de itthon is olyan kis bágyadt volt, elvittük orvoshoz, azt mondta érez valamilyen puffadtságot, kapott szurikat, gyógyszert, egy hetes kúrára, megkapott mindent, most már "rendben" eszik, de a régi fürgeségnek nyoma sincs. Sokat alszik, keveset mozog........????

 

Előzmény: pepetv (76880)
pepetv Creative Commons License 2016.06.01 0 0 76880
pepetv Creative Commons License 2016.04.16 0 0 76879

Sziasztok.

Létrehoztam nyilvános csoportot a nagy közösségi oldalon.

Csoport neve:Yorkshire terrier kedvelők index csoportja.

Csak bátran!

Nyilvános.

Harka Zsuzsanna Creative Commons License 2016.03.04 0 0 76878

Szia. Én is szeretnék csatlakozni a fórumhoz.

Előzmény: Törölt nick (76869)
Harka Zsuzsanna Creative Commons License 2016.03.04 0 0 76877

Szia! Nem gond ha lábra mászik. Az enyém 2 éves, és én hagyom,hogy csinálja. Én nem akarok kiskutyát, és ezért hagyom. Állítólag ha tüzel, nem engedi magához a fiukat. Ne aggódj miatta.Üdözlettel

Előzmény: Tarzy52 (76875)
Harka Zsuzsanna Creative Commons License 2016.03.03 0 0 76876

Sziasztok. Nekem is van egy 2 éves Yorkim, imádom. Sajnos az utcán sokat ugat,és minden kutyát támad.Van valakinek ötlete? Erről le szeretném szoktatni,de nagyon nehéz. A kutya iskolában jól viselkedik,ott nincs gond vele.

Előzmény: Dina 13 (62831)
Tarzy52 Creative Commons License 2016.02.16 0 1 76875

Sziasztok!

 

Eléggé alszik a fórum....? Azért lenne egy kérdésem: Picúr kislányom 7 hónapos múlt 06.30-án. Előtte már úgy ítéltem meg, hogy elkezdődött a tüzelés nála. A szakirodalom szerint kb 21 napig tart....?

Ténylegesen mennyi...? Az első elhúzódhat...? Lehet túl korán gondoltam a kezdetét észlelni?

 

Még mindig mászik lábra. és gyűrkőzik a kispárnával is! Nem lesz ebből valami féle baj....álterhesség?

Előzmény: gako3 (76874)
gako3 Creative Commons License 2015.11.29 0 0 76874

 

 

Sziasztok K.Gábor vok.

Sajnos eladóvá vált kis házikedvencünk Maya.

 

 

http://m.jofogas.hu/gyor_moson_sopron/Elado_szuka_yorki_3_eves_gyerek_mellett_hazban_tartott_38929430.htm?ma=1

Székelykarcsi Creative Commons License 2015.11.28 0 0 76873

Sziasztok. Yorki kisasszonyom 7 hónapos és úgy néz ki mint egy cápa. 2 sor foga van. Tényleg horrorul mutat... Volt már 3 pitbullom, de azokkal ilyen gond nem volt, hogy nem esik ki a tejfogam Tudom, ki kell húzatni. Kérdésem az volna, hogy melyik doktort ajanljátok? Aki tenyleg profi. Az ár abszolút nem mérvadó. Nem olcsó szakit keresek, hanem a legmegbizhatóbbat, a kisasszonyomnak. Előre is köszi. Üdv. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!