Keresés

Részletes keresés

vmaast Creative Commons License 2010.06.14 0 0 374
Szia!

Livorno, Viareggio a parton.
Százasra Firenze (pálya van, FI-PI-LI), 50-60 körül Empoli (szép kisváros Arno-val, vásárlási lehetőséggel, és szép belvárossal), Vinci (tündéri kis városka, régesrégi központtal, valami ismertebb festő-szobrász-polihisztor :) múzeumával, akinek a szülőháza úgy 2-3 km-re azért odébb van), San Miniato (még tündéribb középkori városka, zegzugos utcákkal, tornyokkal, olyan kilátással, hogy csak na!) .
Biztosan van több is, de ezeket ismerem, és érdemesnek tartom látni.
Előzmény: Tincia (373)
Tincia Creative Commons License 2010.06.14 0 0 373

Sziasztok!

 

Szeptemberben Pisa-ba készülünk baráti társasággal. Igaz, csak 4 napot leszünk ott, de érdeklődnék, hogy nem nagy távolságra mi az amit érdemes esetleg megnézni. Köszönöm előre is a segítséget!

 

picigigi@freemail.hu

guszti87 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 372
Jól hangzik a dolog :) Köszi a linket is!
Előzmény: randell11 (371)
randell11 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 371
Na utánanéztem neked részletesen! Ez nem egy csomag, hanem a lufthansa ugymond leányvállalata a Lufthansa italia ami elvileg ötvözi a lufthansa pontosságát, precizitását a mediterrán hangulattal. Ugy van kialakitva a repülö, hogy már mediterrán hangulat uralkodjon az odaúton is, igy már odafele lehet hangolódni a nyaralásra, nem olyan nagy a kontraszt :) Olasz ételek-italok, légiutaskísérők és persze eredeti olasz kávé. Egyenlőre ennyit találtam, illetve azt hogy most a bp-miláno valoban 14000 ft. Ja és megvan a hírlevél link is itt találod
Előzmény: guszti87 (370)
guszti87 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 370
Én nem találom az oldalukon. Mi a csomag neve? Mert gondolom, ha már van valami körítés, akkor valami spéci neve van.köszi a segítséget!
Előzmény: halker (367)
BorosRita Creative Commons License 2010.05.26 0 0 369
a buszoknál, esetleg vonatoknál van valami bérlet, ami bizonyos km-en belül kiváltható, és ne egyesével kelljen megvenni a távolsági jegyeket?
kösy
randell11 Creative Commons License 2010.05.26 0 0 368
ezazz!!!!
Erről hallottam korábban,hogy olaszos hangulatú utazás!!
A fenének sem akartam rájönni,hogy mi is lehet ez és,hogy hol van!
Hát a MÁV-nak köszönhetően a tűrőképességem határai már a csillagokat verdesik. Szóval egy fapados nekem maga lenne a luxus :D
De értem miről beszélsz. Ha valóban elhanyagolható az ár a fapados és nem fapados között akkor inkább az igényesebb utazást választom!
Előzmény: halker (367)
halker Creative Commons License 2010.05.26 0 0 367
Szicíliában azthiszem legkönnyebben a maffia alkalmazásában találsz munkát :D

Randell: Sok olcsó ajánlatot lehet mostanság találni, tekintve hogy a hamu miatt annyit vesztettek a társaságok hogy most elkeseredetten akarják visszaszerezni az utazóközönségüket! Ha az ár-érték arányt nézed (nekem is ez a legfontosabb) akkor ne menj fapadossal. Nekem elég sok bajom volt már velük (nem véletlenül fapados). Szerintem a nyaralás élményéhez az is hozzátartozik hogy nem szenveded végig a repülőutat mert kényelmetlen vagy fosol a kajától stb (volt olyan h egyszerüen nem adtak inni!!! én meg majdnem szomjan haltam)
Én is nézegettem mostanában és talán a legjobb árérték arányú a lufthansa ajánlata, azthiszem 14ezer forint bp-milánó! Napi 2x megy gép, tök jó időpontokban, busz transzfer a reptérről remekül megoldott. és elviekben már a repülőn olasz hangulat uralkodik, bár kiváncsi lennék hogy ezt hogyan is érik el :)
randell11 Creative Commons License 2010.05.26 0 0 366
tervezzük barátnőmmel,hogy nyáron ellátogatunk Olaszországba. Időm még nem volt nézegetni repülő jegyeket és meg is kímélném magam a felesleges nézelődéstől. Emiatt kérdeznék itt valakit aki tisztában van az árakkal,hogy hol lehet a legjobb jegyet venni? Ár/érték arányt figyelembe véve...ha fapados az se baj, ha nem fa pados és még jó árban van az se baj. Az időpont igazából másodlagos. Amikor ki tudnánk fogni jó jegyeket akkor mennénk szerintem.
kyo_chris Creative Commons License 2010.05.24 0 0 365
Sziasztok!
Előre is bocsi, hogy ide írok, de sok helyen próbálkoztam már és fontos lenne!

Valaki nem tud segíteni vagy nem hallott vmit, hol érdemes szicíliai munka kapcsán nézelődni/keresni? Igazából Messina érdekelne, de neten elég kevés van fenn, amit találtam, nagyrészt főváros és környéke... :S:(

Ha valakinek van ötlete megköszönöm!


Most júniusban megyek pár napra, megpróbálok személyesen is szétnézni, remélem sikerül vmit találni.
Ősszel mindenképp ki szeretnék költözni, de munka is kellene!


Köszi midnekinek !
Napfogyi Creative Commons License 2010.05.17 0 0 364
Én úgy láttam, pont 13-ig volt ez az akció.. sikerült még megcsípned?

Mondjuk elég gyakran van minden légitársaságnál kedvezmény, főleg most ha elül a hamu, és végre lehet korlátlanul repülni, akkor mindenképp próbálják minél jobban megnövelni az utasforgalmat a cégek.
Úgyhogy én számítok még akciókra, és figyelem a hírleveleket ;)
Előzmény: Vampira99 (360)
Bégé69 Creative Commons License 2010.05.17 0 0 363
wow... nem vagyok most tisztában az aktuális árakkal, de úgy érzem, hogy sikerült valami elég olcsó dolgot kifognod. Már-már gyanúsan olcsót.

Mindenesetre ha a városban maradtok akkor jobb szerintem milanoban keresni szállást. Nem mondom, hogy nem szép a környék, de ha arra nem vagy kíváncsi akkor az utazgatás csak elvenné az időt
Előzmény: Vampira99 (360)
cascaya9 Creative Commons License 2010.05.15 0 0 362
Mi 2-3 napra mindíg a www.booking.com - ról foglaltunk szállást. Eddig sosem csalódtunk. Sőt, Jesolóban kifogtunk egy magyar hölgy szállodatulajdonost. Korrekt oldal!
Előzmény: sulep (353)
cascaya9 Creative Commons License 2010.05.15 0 0 361
Nagyon sok szép hely van Olaszország északi részén, ami viszonylag könnyen megjárható kocsival: Velence és környéke, Garda-tó, Ligúr-tengerpart ( kedvencem:-) ), Cinque Terre. Mindennek utána tudsz nézni a neten, autópálya-díjak, távolság...., ezek alapján el tudod dönteni mi a nyerő:-)
Előzmény: nayan00 (345)
Vampira99 Creative Commons License 2010.05.13 0 0 360
Helo!
Mi a párommal nyáron milánóba szeretnénk menni, és pont a napokban olvastam el a mailt a lufthansatol, hogy milanoba két személyre 20ezer valamennyi a jegy. Ez most nagyon kapóra jön, már csak az a kérdés, hogy tud valaki segíteni abban, hogy milanoban, vagy esetleg milano melletti helyiségek egyikében éri meg jobban szállást foglalni????
csapa Creative Commons License 2010.05.06 0 0 359
Ez egy irodának a honlapja (csak így tudom beilleszteni:
www.limba.com/hu/olaszorszag/szallas/szalloda/lido-di-jesolo/7946/szallashely-reszletesen.htm

Itt megtalálod az árakat, képeket, hozzávetőleges foglaltságot.

De.

Tudsz direktben is szállást foglalni itt:www.garnidavito.com/inglese/privacy.htm
Igy valamennyivel kedvezőbb az ár.

Mi általában 2 éjszakát szoktunk itt tölteni. Mivel a főút mellett van, kissé hangos, de nagyon kedves-figyelmes a tulaj. A berendezés nagyon puritán, a célnak megfelelt nekünk.( március végén kellemes fűtés volt, de amikor nyáron voltunk tudtuk használni a klímát is) Viszont eléggé figyelni kell az odavezető útra trükkösen lehet behajtani.
Előzmény: sulep (353)
nayan00 Creative Commons License 2010.05.05 0 0 358
Különben ez sem rossz, csak picit költségesebb, mint az útba kerülő városokban megállni. Meg jó helyet kell választani, aminek max 100km-es körzetébe jó helyek vannak, amiket érdemes megnézni.
Előzmény: aftershocktime (357)
aftershocktime Creative Commons License 2010.05.05 0 0 357
Az kétségtelen hogy sokat látsz... és vannak is akiknek ez a kikapcsolódás nekem nem jön be, én azt tudom elképzelni hogy 10-12napra megyek valahova és 1-1 napra szervezek kiruccanást máshova.
Előzmény: nayan00 (356)
nayan00 Creative Commons License 2010.05.05 0 0 356
Abba egyetértek, hogy néha egy ilyen körutazás rohanássá válik, időre kell menni, mert elvan foglalva a szállás stb. Viszont, így többet látsz Olaszországból, mintha elmennél egy helyre, ott lennél 1 hétig és ennyi. Ezis kell, hogy megpihenj pár napra, de 1 héten át pl ezmár unalmassá válik.
Előzmény: aftershocktime (354)
vmaast Creative Commons License 2010.05.05 0 0 355
Persze, nem kell ezt mind egyszerre megnézni. Viszont lehet válogatni :)
Előzmény: aftershocktime (354)
aftershocktime Creative Commons License 2010.05.05 0 0 354
Szerintem sikerült összeszedni Olaszország legszebb helyeinek javát... :P:D
de ez így szerintem elég fáraztó lehet! mindennap körülnézni megszállni, továbbmenni... nem igazán rajongok az ilyen köratazásokért, mert vagy kihagysz egy csomó látványosságot vagy rohansz. Szerintem sokkal jobb ha 1 maximum 2 helyre fókuszál az ember. És akkor van ideje kikapcsolódni is. A rengeteg vezetéssel töltött időről meg nem is beszélve, bár van aki azt szereti hogy megy és utazik de nekem az utazás az a szükséges "rossz" ami nélkül nem valósulhatna meg a pihenés. Úgyhogy én mindig igyekszem arra törekedni hogy már az utazásom is kényelmes legyen.
Előzmény: vmaast (350)
sulep Creative Commons License 2010.05.03 0 0 353
Sziasztok!

Tudnátok abban segíteni, hogy hol tudnék szállást szerezni 3 éjszakára 4 felnőtt részére Bibone, Lignano vagy Jesolo-ban? Sajnos mindenhol csak 7 éjszakás szállások vannak.
párizs Creative Commons License 2010.04.29 0 0 352
A Garda-tóra több napot/hetet is érdemes szánni....!
párizs Creative Commons License 2010.04.29 0 0 351
A Garda-tóra érdemes több napot/hetet is szánni, rengeteg a látnivaló, csodálatos hely!
vmaast Creative Commons License 2010.04.29 0 0 350
Ja! És ha az autós utat választod, az egész út látványos lehet.
Velence-Padova-Bologna, vagy kerülővel Verona-Garda-Modena-Bologna, szóval ilyen gyengébb kis látnivalók.
Ha megszállsz Velencében... akkor rosszul csináltad :)
Mestre, vagy a közel-környék olcsóbb, sokkal.
Gardánál a déli part szintén. A tóra egyébként zokszó nélkül érdemes legalább egy napot szánni. Monte Baldo-val együtt.
Toszkána-szállás ügyben sügér vagyok, ott mindig a testvéremnél lakunk.
vmaast Creative Commons License 2010.04.29 0 0 349
Ha nem akarsz nagyon messzire utazni, és igazán szép, igazán olasz tájakra, emberekre vagy kíváncsi, Toszkána pl. jó megoldás.
Firenze egy ezres, ezt autóval sem nagy pukkanás ledarálni, de az Eurolines is lehet olcsó, ha ügyes vagy, és megcsípsz kedvezményes (akár 40%) jegyeket.
Ők hetente valami háromszor(?) mennek, bár spórolnak, és már kisebbek a buszok, mint pl. 10 éve, így egy picit kényelmetlenebbek is. Viszont aludhatsz, ami autós úton egészségkárosító lehet.
Repcsivel azt hiszem Budapestről bajos, Bécsig autózni és repülni meg már minek...
Firenzéből nyugatra könnyen eléred Pisa-t, a ligur tengerpartot (túl sokat ne várj tőle), Livorno-t, Vinci-t, vagy a kedvencemet, San Miniato-t, délre Siena-t, Volterra-t, San Gimignano-t.
Vonattal is bejárhatók ezek az "unalmas" helyek, de ha autóval vagy, kisebb, eldugottabb falvakat is találhatsz.
Aztán majd jól nem akarsz hazajönni ;-)

vm
Előzmény: nayan00 (345)
hoferi.ho Creative Commons License 2010.04.29 0 0 348
Ááá, van, hogy egy ilyen buszos "ruccanjunk ki görögbe" már sokkal többe kerül, mint felülni a repülőre, és elrepülni. Persze nem azt mondom, hogy minden esetben, de ha kifogod az akciókat a légitársaságoknál, akkor nagyon jól jársz :)
Előzmény: nayan00 (347)
nayan00 Creative Commons License 2010.04.29 0 0 347
Igen az egyik a repülő akart lenni :) Nem félek a repüléstől, de mindig is a luxus volt repülővel menni, és szerintem, jobban megéri szárazföldi közlekedéssel eljutni a célállomáshoz. De lehet, hogy ez már nem így van.
Előzmény: hoferi.ho (346)
hoferi.ho Creative Commons License 2010.04.29 0 0 346
Mi voltunk már autóval. Hát én eléggé végig szenvedtem az utat...
A repülő szóba sem jöhet?
Előzmény: nayan00 (345)
nayan00 Creative Commons License 2010.04.29 0 0 345
Sziasztok

Idén nyáron szeretnék utazni Olaszországba. Egyelőre még nem tudom hova, igazából a pénz határozza meg, hogy Olaszország melyik részébe megyek. Egyelőre azon gondolkozom, hogy hogyan lenne érdemes menni. Autóval, busszal vagy kocsival?
Természetesen a legolcsóbb fog nyerni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!