Keresés

Részletes keresés

amaszat Creative Commons License 2011.07.05 0 0 320

Bkk-ból Laosz melyik részére szeretnél eljutni? Vientiane, LP, Pakse...?

Mi így csináltuk: Bangkok-Vientiane (Lao Airlines) onnan mentünk VangVieng, Luang Prabang és észak, aztán Köcsög-síkság, 4000 sziget....stb.és Pakse-ból indultunk vissza. Pakse-Siem Reap szintén Lao Airlines, onnan Bkk-ba Bangkok Airways.  

Előzmény: muskat (318)
aagica Creative Commons License 2011.07.01 0 0 319

Bangkok Airt, Air Asiat nézted? Előbbinek van egy Discovery Airpass bérlete, az is tök jó lehet nektek.

 

Előzmény: muskat (318)
muskat Creative Commons License 2011.07.01 0 0 318

Help!

Január 3-án érkezünk Bangkokba, onnan mennénk Laoszba, de csak horribilis árú repülőjegyet találtam.

Milyen légitársasággal érdemes utazni?

( 65 évesek vagyunk, hátizsákosok, de nem szeretnénk napokat utazással tölteni)

Köszönettel: m.gy

Előzmény: amaszat (317)
amaszat Creative Commons License 2011.03.02 0 0 317

Ismerőseink közül többnyire 2 éve vagy valaki még régebben volt Laoszban, és mind azon a véleményen voltak hogy a laoszi emberek kedvessége egyedülálló a környéken. Ennyit változtak volna pár év alatt? :-o

Lehúzási ranglétrán nálam első helyen a thai és az észak vietnámiak állnak. A thaiok mosolyogva próbálkoznak az utóbbik viszont pofátlanul, néha kissé durván.

 

Melyik részen esélyes hogy láthatunk elefántokat? Mármint szabadon :-)

Előzmény: csongsz (316)
csongsz Creative Commons License 2011.03.01 0 0 316

Loop neven irjak az utikonzvek, 360 km motoros tura 3-4 nap alatt, Takekbol tudsz indulmi, de sajnos Kinai koppintott motorokat adnak igen dragan, de ha szerencsed van meguszod muszaki baki nelkul (meg amugz is mindenki tud ott motort szerelni) Ez nekem pl sokkal jobban tetszett! Es megnezheted a Kong Lo Barlangot is. ami inkabb foldalatti folzo, de kiraly, amugz sok allat barlang van meg, foleg eszakon! Mit mondtam ez nekem szubjektiv velemenzem, en valoszinu nem megzek tobbet Laoszba. Sok szep hely van meg, nem tudom mikor jartal te ott, elhiszem hogz 2-3 eve kedvesebbek voltak az emberek, de most annzi a turista, es nekem sokan nagyon lehuzosnak tuntek (versenyezhetnek a Vietnamiakkal) Akkor ugz irom, ami engem erdekelt azt megneztem, a kocsogoket nem, de azt nem is terveztem, na nekem meg Kambodzsa tetszett jobban! De nem vagzunk egyformak! holnap mar Burmaban leszek, remelemm ott kedvesebbek az emberek mint Del Laoszban:)))

Előzmény: amaszat (315)
amaszat Creative Commons License 2011.03.01 0 0 315

Ismerős érzés, én is vagyok így 2 hellyel vagyis országgal :-)

Minimum 2 hetet szánunk rá, de ha nagyon tetszik akkor maradnánk akár 3 hetet...

Vízumot reptéren tudok intézni, ugye?

 

Az biztos hogy Luang Prabang a kiindulópont, a többi majd ott kialakul. Gyűjtögetem az infokat, véleményeket, nagyjából kezd körvonalazódni mi az amit semmiképp sem szeretnénk kihagyni.

Mi az a Tha Kaek kör amit csongsznak említettél? 

Laoszi LP (2007-es kiadású) vajon mennyire megbízható? 

 

Amitől tartok az a sokak által említett rossz út, egyelőre még nem tudom honnan hova mennyi idő eljutni...

Előzmény: cultiva (314)
cultiva Creative Commons License 2011.02.28 0 0 314

Én Laosszal kapcsolatban elég elfogult vagyok. Nekem ott még az utolsó bokor is tetszett:)Ha kevés időm lenne, akkor megpróbálnék eljutni Luang Prabangba, utána elmennék Vang Viengbe majd Vientianebe. Ha több időm lenne, akkor még pár dolgot útbaejtenék a helyetekben.:)

Előzmény: amaszat (312)
cultiva Creative Commons License 2011.02.28 0 0 313

Láttál mindent? Én  3 hónapból csak 3 hetet töltöttem  Laoszban,de  kijelenthetem , hogy még sok mindent nem láttam.:)Én még szeretnék vmikor visszamenni Laoszba. Nekem sokkal jobban tetszett Laosz,mint pl. Kambodzsa. 

Te  is jártál Phonsavan környékén? A régi vietnami bunkereknél,  és a " köcsög faluban"?Megtetted a Tha Kaek kört? Voltál a Khon Lo barlangnál?Most ebben az évszakban a 7 km-es barlanghoz könnyen el lehet menni, mivel most száraz évszak van,ezért érdekel,hogy a mindenbe nálad ezek beletartoznak-e.

Azt említetted, hogy északon túráztál, voltál pár helyi törzsnél. Egyébként Phongsalinál jó kis túrákat lehet tenni, és a helyi törzsektől jó kis kendőket lehet szerezni:)

 

Előzmény: csongsz (311)
amaszat Creative Commons License 2011.02.28 0 0 312

Neked mi tetszett a legjobban?

Tervben van hogy Thaiföldről átmegyünk, minimum 2 hetet szánnánk rá,  minden infónak örülök.

Előzmény: cultiva (310)
csongsz Creative Commons License 2011.02.28 0 0 311

Ez a saját véleményem 1 honap Laosz után, ami nekem nem tetszett, a 4000 sziget szép, de nem éri meg az árát szerintem, vagy az északi szigeten vagy olcson, ahol a rengeteg party tur´stol nincs nyugalmad, vagy délen drágán, és azt sem vettük jo néven hogy minden nap beszedik a hidpénzt, a szállás 2-3 szorosa az átlagos Laoszi árnak, és sokkal szarabbak, ennyit nem ér szerintem. A boláven Platonál igen megnéztük az ültetvényeket 8nekem ez nem új) a vizesések tényleg nagyon durvák, legföképp a Tad Katamtok megérte a 120 km motorozást a földesen, de ezenkivül nem nagy eresztés szerintem. Nekem volt egy honapom, szinte mindent bejártam, de ha valaki csak 1-2 hétre jön én ezeket hagynám ki, az emberek (helyi törzsek) is sokkal kedvesebek északon, én a bolavenen inkább csk a lehuzást éreztem, talán Attpeu a kivétel, de ott meg nem sok a látnivaló. de mégegyszer, ez a saját vélemény, ki mit akar oda megy!

Előzmény: cultiva (310)
cultiva Creative Commons License 2011.02.28 0 0 310

Túl értékelt a 4000 sziget? Nem nagy dobás a Bolaven fennsík? Na jah, aki nem akar kávé és tea ültetvényeket meg vízeséseket nézegetni, , nem akar helyi törzsekhez menni és ehhez hasonlót se szeretne ,az tényleg ne menjen a Bolaven fennsíkra..

Előzmény: csongsz (309)
csongsz Creative Commons License 2011.02.27 0 0 309

A Mekngon hajozni nagyon klass, de szerinte 1 nap elég, rengeteg a tursta ha LuangPrabang felé mész, inkább a másik irányba jvaslnám, de nekünk az Ou folyo jobban tetszett, amit szivesen kihagytam vna az a busozás de azt e lehet sajos a 4000 sziget kicsit tulértékelt szerintem, nem nagy dbás és ahoz igen drága, a bolaven plato se mindenképp! A szálás szerintem nem rám gondoltál, mi csak az északi részen voltunk a Mekng felett szálláson de az nagyon király volt!  Holnap irány Mianmar:))

majd arrol is irok!

Előzmény: amaszat (308)
amaszat Creative Commons License 2011.02.18 0 0 308

Engem érdekelt és bele is olvastam, köszi.

Mi tetszett a legjobban és mi az amit kihagytál volna?

Nem emlékszel véletlenül mi volt annak a szállásnak a neve amiről írtad hogy a szobátok a Mekongra nézett?

2-3 napos hajós Mekong túrára érdemes szerintetek benevezni? 

Előzmény: csongsz (307)
csongsz Creative Commons License 2011.02.17 0 0 307

Mégse volt energiem megkeresni a szalást, nagyon sok szép másik van a városban. Ha valakit érdekel az utunk Laoszi része    www.aundcs.blogspot.com

csongsz Creative Commons License 2010.12.17 0 0 306

Köszönöm a linket, jövö héten a környéken leszek, egy szobanézöt megér, majd irom hogy bevált-e!

Attol nem félek, hogy nem találunk szállást, csak jo lenne kis magyar szót hallani, de ha annyira lepusztult akkor megvagyok nélküle is:) a 20 dolcsis szállás meg jo lesz karácsonyra, kicsit hosszab ideig utazunk ezért nekünk 10-re van belöve a felsö határ, de nemsokára itt vannak az ünnepek, és akkor élvezzük a luxust!

Előzmény: aagica (305)
aagica Creative Commons License 2010.12.11 0 0 305

Én nem voltam náluk, csak kívülről láttuk az épületet. Ez az: http://www.tripadvisor.com/ShowUserReviews-g295415-d951270-r15119968-Tum_Tum_Cheng_Guest_House-Luang_Prabang.html#CHECK_RATES_CONT

Ezek alapján én nem mennék oda. Persze, ha már ott vagy, benézhetsz és beszámolsz. :)

Előzmény: csongsz (303)
SimonG7 Creative Commons License 2010.12.11 0 0 304

2 hete voltunk és sok olcsó szállás volt a belvárosban, bár a Lonely-s árakhoz képest sokkal drágább volt minden. Mondjuk nem hátizsákos helyre, hanem egy fullosabb guest house-ba mentünk, az 2o dollár volt 2 főre, Mekongra néző szobában. Lehet találni persze a feléért is.

Vang Viengben sokkal olcsóbbak a szállások, ott egy kifejezetten menő hotelt kaptunk a központban 45ooo Kip-ért

Előzmény: csongsz (303)
csongsz Creative Commons License 2010.11.09 0 0 303

Sziasztok!

Olvastam a félig magyar házaspárról LP-ben akik szálláskiadással is foglalkoznak!

Tud valaki friss infokat?

Vannak még, és valami friss, jobb leirás! Estleg még tuti szállástippek Laosban, egész ország területe érdekel, föleg hátizsákos szállás, nem baj ha a dzsungel mélyén van:)

Köszönöm

okinayab Creative Commons License 2010.10.10 0 0 302
Csak most vetődtem ide,mert januárban vagy februárban lehet hogy megint elnézünk Laoszba.
Mi idén januárban voltunk LP-ben és Vang Viengben.Nagyon féltem hogy hideg lesz,mert igen fagyos vagyok,de egyetlen egyszer sem fáztunk.Még este 10 körül sem kellett semmi pulcsiféle,és hosszúgatyó sem.Nappal meg meleg volt rendesen,de az a tök jó meleg,nem a hervasztó. Szal bátran fussatok neki,nem kell félni.Uccsó nap reggel korán keltünk,akkor 7-kor farmert húztunk,meg pulcsit,a szerzetesen meg csattogtak mezitlábasan egy szál pendelyben sorban,végig az utcán..A buszon elviseltük a melegebb ruhát /értsd egy pulcsit/,mert nyomatták a légkondit eszetlenül.
Luang-Prabang nagyon jó hely,ne hagyjátok ki.Ne hagyd magad elrettenteni!
Előzmény: moltess (300)
karmacola Creative Commons License 2010.09.28 0 0 301

hát LP fenn van a hegyekben - mint É. Thaiföldön néhány település és bizony meglehetősen hideg van esténként. lepődtünk mi is. azért pulóver, hosszó gatyában ki lehetett birni - nappal 20 fok körüli kellemes...

LP elég hello tourist, de klassz a fransziá koloniál örökség mixelve dk-ázsiával és nagyon kis nyugis hely.

még a japcsi turistákat is tuktukkal és minibuszokal hozták be esti etetésre - no tourist bus!

 

3-4 nap bőven elég a környékre is sztem.

Előzmény: moltess (300)
moltess Creative Commons License 2010.09.28 0 0 300

Jó lesz, akkor köszönöm.

Érdemes lenne odamenni, érdekelne a kultúrájuk, ennyi idő alatt, ennyire lenne csak időnk. A hello turist helyeket mi sem szeretjük, az eredeti Laosz érdekel.

Viszont ezzel az időjárással gond lesz. Este 8-10 fok?? Ennél még most is melegebb van minálunk. Ez elrettent. A Hanoi-Halong túránkon is ez volt, el is rontotta az egészet rendesen.

Nem tudom akkor. Gondolom délen sem sokkal jobb a helyzet, vagy? Illetve ott meg az a Boloven fensík van - 1702m. Oda meg csak a Lao Air repül (Pakse) - és persze nem azokon a napokon, mikor mi mennénk. (Busszal nem megyünk)

Wikipédiából:

Éghajlat:

Az ország a trópusi monszun éghajlati övbe tartozik. Három évszak alakult ki:

  • esős évszak májustól októberig
  • hideg, száraz évszak novembertől februárig
  • meleg, száraz márciusban és áprilisban

A monszun általában ugyanakkor, májusban érkezik, de vannak időbeli szélsőségek. Területileg sem egyenletes eloszlású a csapadék mennyisége. Az eddigi legmagasabb éves csapadékérték 3700 mm volt a Boloven-fennsíkon, Champasak tartományban. Vientián 1700, Savannakhet 1440, Luang Prabang pedig 1360 mm csapadékot kap egy évben átlagosan.

A hőmérséklet is hasonlóan szeszélyes lehet. A meleg, száraz évszak idején 40 °C is lehet a Mekong-völgyben, de januárban 5 °C-ra is lehűlhet a levegő a hegyekben.

 

Saigon-on gondolkodunk még Laosz helyett.

Február 12-15 ig közt mennénk, vagy Laosz, vagy Saigon.

Szétolvasom itt magam addig...

 

Tisztelettel

 

 

M

 

Előzmény: karmacola (299)
karmacola Creative Commons License 2010.09.28 0 0 299
  Hello

 

Szállásügyileg nézz körül a tripadvisoron. Nem lennék naprakész, három éve voltunk, de arrafelé  sűrűn változnak a dolgok (durván amortizálódnak + nyílnak klassz új helyek). Mi egyébként a magyar-lao vegyes házaspár (Liza/Erzsi – Chandra) szállásán voltunk (TumTum Cheng) de nem volt nagy varázslat és a tulajok is főként egyéb vállalkozásaikban pörögtek (étterem/butik, stb.).

Szóval szállás dögivel, jobb ár/értékarányban is, csak szét kell nézni.

 

Időjárást írtam régebben - LP decemberben pár éve komoly meglepetés volt, este 8-10 fok volt. Utána kambo igazi finom kis toaster volt.

 

LP gyalog kényelmesen besétálható, klasszak a folyóparti reggeliző és kajálós sörözőhelyek. Este második sarkon a templomokból kiszűrődő folyamatos kántálás nagyon faja, lecölöpöltünk 1-2 helyen hallgatni. Rengeteg templom van – a Wat Xieng Thong (3.kép) az egyik leglátványosabb (ez egyébként a TumTum Cheng GH mellett van egyébként a két folyó találkozásánál). Városban kötelező körök Royal Palace, Mount Phousi – kilátó domb + templom Buddha’s ’FOOF’ step ;-)

 

este HIVE BAR happy hour - klassz a hely és 1 dodo volt 2 ital :)))

 

LP környéke: tad sae vagy kuang si vízesés. Előbbinél voltunk, tuktuk + helyi long tail fel a folyón a vízesésig – ott fürdés az egyik medencében (fasza magyar gyerek 18 fokban is mártózik), ráadásul közben beeresztették az elefántokat is – nagy flash volt, kicsit be voltam szarva…

Tad sae http://www.youtube.com/watch?v=nvydNjlTCHY

kuang si http://www.youtube.com/watch?v=-FIHxf1ZvWs

 

 

Pak Ou barlang: ezt lehet sokadmagaddal korai (reggel 6 körüli) indulással, mi megbeszéltük előző este egy hajós sráccal a privát bérlést, így kettesben indultunk folyóparti reggeli után 9 körül (így kb. 30 dodo volt, ha jól emlékszem a napi hajóbérlet). Hazafelé, délután viszont együtt kajáltunk a csónakosunkkal a folyó túlpartján, megmutatta a kunyhóját és a családot – na az igazi eazy basic, időutazás, szemben a turista övezet néhány évszázaddal előbb tart…

 

 

 

Egy vacsora a fő utcán a Villa Santi emeleti teraszán bagóért igazi koloniál feeling.

Éjszaka bent a Royal Palace környékén kaja + népi piac. (meg van egy fasza indiai kifőzde is az egyik sarkon, ahol este 11.kor még simán kaptunk enni!)

 

Ha van időtök és érdekel, akkor bent a Royal Palace területén Royal Ballet Theater előadás – ez is Chandra (HU-LAO házaspár) projekt…

 

http://www.luang-prabang-hotels.com/luangprabang-guide

 

cheerz!

 

Mikor mentek?

Előzmény: moltess (298)
moltess Creative Commons License 2010.09.27 0 0 298

És mennyire jó, hogy pont betetted ezeket a képeket, mert éppen hozzád szerettem volna szólni elsőnek, kedves Jedilovag!

Kicsit változott a neved, coelho-nak köszönhetően... látom

Na, szóval 2 éve is Te segítettél nekem szállás ügyben Siem Reap-ban (8 szoba), ezért kérlek ajánljál nekem Luang Prabang-ban fentihez hasonlót!

Aztán mi van ott az időjárással? Mennyire hasonlít Hanoi-éhoz?

Mégis mit is lehet ott csinálni? Mi az amit látni kell? Pár napot szeretnénk ott idén ill. februárban eltölteni. Az időnk rövidsége miatt csak 3 napunk lesz Laoszra és itt azt olvasom, h oda, LP-ba kell menni.

Vagy nem?

Mi legyen?

 

 

Tisztelettel

 

 

moltess

Előzmény: karmacola (297)
karmacola Creative Commons License 2010.09.22 0 0 297

 

 

 

 

 

okinayab Creative Commons License 2010.03.19 0 0 296
Ejnye,ejnye...még ha valamelyik budhás képnél sajdult volna meg:)))

Szó mi szó,jópofa tatyók voltak!
Előzmény: aagica (295)
aagica Creative Commons License 2010.03.19 0 0 295
Már meg is néztem, a helyek felét mi is láttuk. A táskapiacos képnél megsajdult a szívem. :)
Előzmény: okinayab (294)
okinayab Creative Commons License 2010.03.19 0 0 294
De jó! remélem lesz ami tecc....
Előzmény: aagica (293)
aagica Creative Commons License 2010.03.19 0 0 293
Most már sikerült, gratula. :) Megyek megnézni.
Előzmény: okinayab (292)
okinayab Creative Commons License 2010.03.19 0 0 292
Nem értem miért nem megy...a beszúrást sem felejtettem el...faladjam? feladjam?
Előzmény: okinayab (291)
okinayab Creative Commons License 2010.03.19 0 0 291
Utolsó próbálkozás igy
Előzmény: okinayab (290)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!