Keresés

Részletes keresés

AliceCsodaországban Creative Commons License 2008.06.08 0 0 202
Mi mindig a Dechatonban vásdároljuk a gyerek cipőit... nagyon hamar nő a lába és emiatt nem is tudnánk megfizetni az átlag 7-8 ezer ft-os cipőárakat, itt mindig lehet kapni 2-3000 ft között cipőket, és nincsen bennük betét. Az első cipője is innen volt...
Előzmény: Gotika (200)
Gotika Creative Commons License 2008.06.08 0 0 201
Lásd a 197-es hsz-t!

Bocs! Humoros hangulatomban vagyok ;-)
Előzmény: Mieuw (193)
Gotika Creative Commons License 2008.06.08 0 0 200
Nekem is volna 1 kérdésem: a mi gyermekünk 1 éves, most fog megtanulni járni, azt szeretném megtudni, hogy tud valaki olyan kis cipőről, amiben nincs betét, nem túl merev a talpa és ha lehetne, akkor a bokát se fogja nagyon.
A párom 1 cipőboltban csak egyetlen olyat talált amiben nem volt betét, de a többi kritériumnak nem felelt meg. Az eladó csak annyit mondott neki, hogy nem értem ebbe miért nem tettek betétet?!
Gotika Creative Commons License 2008.06.08 0 0 199
Hi-hi-hi! Szerintem MBT Pontban sose fogsz Softy-t kapni, ezek ugyanis konkurensei egymásnak. Ugyanis jövőre lejár az MBT "védettsége" és onnan bárki gyárthat hasonló lábbelit.
Sajnos nem tudom, hogy hol lehet kapni, de ismerjük a feltalálókat és megpróbálok utána járni. Szólok, ha megtudtam valamit.
Előzmény: tavasz3 (197)
bubumama Creative Commons License 2008.05.31 0 0 198

Köszi Ildiágó, aranyos vagy :)

 

Ezt az oldalt igazándiból megtaláltam, csak szerettem volna pluszinfókat....

mint tartósság,meg mennyire felel meg a "követelményeknek"....

Jól vagytok egyébként?? Bocs, de az őszit nem olvastam egy ideje...ide is infóért jöttem :)

Pusz

Előzmény: IldiÁgó7306 (196)
tavasz3 Creative Commons License 2008.05.30 0 0 197
Nagyon szeretnem,ha megirnad,hogy HOL LEHET SOFTY-cipöt VENNI?????Minket tavaly szeptember ota hitegettek egy Szombathelyi MBT-boltban. Elöre is köszönöm!
Előzmény: Gotika (179)
IldiÁgó7306 Creative Commons License 2008.05.30 0 0 196

szia,

 

http://www.puntorosso.hu/

 

Itt találsz rólu infó.

 

Nekem van egy papucsom én szerettem, kényelmes nagyon.  Gyerek cipőt még nem láttam tőlük.

Előzmény: bubumama (195)
bubumama Creative Commons License 2008.05.29 0 0 195

Sziasztok!

 

Lehet, hogy már írtatok róla, de nagyon örülnék neki, ha mondanátok véleményt a Dr Punto cipőkről!

Ma találtam egy boltot itt Szegeden, ahol ilyen cipőket árulnak igen baráti áron, de semmi féle tapasztalatom és infom nincsen róla.

Előre is köszönöm...

Mieuw Creative Commons License 2008.05.27 0 0 193

Szia!

És hol lehet ilyen softy cipőt kapni? Mert a honlapjukon az üzletek menüpont sajnos még üres:-(

Köszi

Előzmény: Gotika (179)
lujzett Creative Commons License 2008.05.20 0 0 192
Hu, ez meg a Robeez-nal is sokkal dragabb, es annal olcsobbak is vannak erre boven...
Előzmény: hirvike (191)
hirvike Creative Commons License 2008.05.20 0 0 191

Ilyen puha bőrcipőt a Kék Panda-nál is lehet kapni. Az ő általuk forgalmazott márka neve: Pitter Patters, 6000 Ft körül van egy pár.

Előzmény: Ultimae (187)
abessza Creative Commons License 2008.05.20 0 0 190
Vannak bokatartó szandik és cipők, csak nyilván nem annyira divatosak, mint a sportcsukák, amiben olyan kis „cuki kis pasi” a gyerek. A bölcsődében rajtunk kívül egy gyereknél láttam ilyet. Hozzáteszem, hogy nem olcsók és mivel bőrből vannak, nem félig gumiból, talán hamarabb el is használódnak. De azért fontos lenne, hogy ennyit áldozzanak a szülők a srácokra, mert később talán „cuki kis X-lábukon” jetiként fognak trappolni gágogó lúdtapjaikon.

Ezek a puha talpú cipők tényleg remekek lehetnek a még nem/kezdetlegesen járó gyerkőcöknek. Nem tudtam, hogy ilyen létezik, én egy meglehetősen randa, de praktikus kötött mamusszal oldottam meg ezt az időszakot… mondjuk nem is volt sok választásunk, mivel a gyerek lábára már akkor sem fért rá egy csini konfekciócipő sem (bár sosem értettem, minek ad vki bőrcsizmát a félévesre).
Előzmény: lujzett (189)
lujzett Creative Commons License 2008.05.18 0 0 189
Az USA-ban, legalabbis amennyire en latom, nem "rendes" cipo helyett hasznaljak, hanem elotte, amikor a gyerek meg nem jar stabilan. Tehat otthon, amikor kapaszkodva lepeget, babakocsiban, hogy melegitse a labat.
Amugy nekem itt az a fura, hogy egyaltalan nem foglalkoznak azzal, hogy jo minosegu, bokat tarto, stb. cipot adjanak a gyerekekre. Mar az 1-2 evesek is muanyag strandpapucsban ill. tornacipoben jarnak. Magasabb szaru, tehat bokat tarto szandalt pl. meg sohasem lattam, cipot is csak egesz kis meretben.
Előzmény: Ultimae (187)
lujzett Creative Commons License 2008.05.18 0 0 188
Az en kisebbik gyerekem robeez-ben tanult jarni :) Tenyleg nagyon jok, kenyelmesek, szepek, nem csusznak a padlon, de csak benti hasznalatra jok szerintem. Esetleg meg puha fuben, mar akinek van sajat kertje, ahol tudja, hogy nincs semmi szuros - de ott meg mezitlab is lehet lenni.
Előzmény: Ultimae (187)
Ultimae Creative Commons License 2008.05.17 0 0 187
Nyugat Európában és az USA-ban nagyon elterjedt, itthon még "gyerekcipőben" jár ;) a puha talpú bőr babacipő. Ezeknél a cipőknek a talpa egy erős hasított bőr, nem merev műanyag. Egy ilyen cipőben olyan a gyermeknek, mintha mezítláb járna, azaz használja a láb izmait és inait ami ezáltal megerősödik, így veszi elejét a későbbi láb betegségeknek.
Magyarországon egyelőre itt lehet puha talpú babacipőt kapni: http://www.liliputi.hu/index.php?m=main&a=showProductCat&page=cipok
A leghíresebb puha talpú cipő márka a kanadai robeez oldalán lehet olvasni arról, hogy miért ezt a cipő viseletet tartják az gyermek ortopéd orvosoka legegészségesebbnek a fejlődő gyermeki láb számára: http://www.robeez.com/en-us/productinfo/medical_testimonials.htm
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.08 0 0 186

szia,

 

írtam neked cipő-kép ügyben!

Előzmény: noaaa (185)
noaaa Creative Commons License 2008.05.07 0 0 185
Ha már a döntöttről van szó, ez itt a reklám helye :-)). Vettünk egy 30-as Salust, 7-8 ezer között volt az ára, de végül nem került rá sor, hogy hordják. Nem csináltatott, konfekciós. Sötétkék, kis pirossal, szerintem uniszex és olyan zárt orrú szandál-fazon. 3000.-ért eladnám, már feltettem a Felesleges gyerekholmikra is. Kérésre képet küldök. nojkaa@gmail.com
abessza Creative Commons License 2008.05.07 0 0 184
Sziasztok!

Most találtam a topikra, s nem olvastam végig, ha már volt róla szó, elnézést.
http://www.supy.hu/
Lehet kapni készen is cipőt, de én a kisfiam lábára csináltattam náluk két remek darabot, mivel nagyon magas a rüsztje és egy konfekciólábbelibe sem fér bele. Kiválasztottam a bőröket hozzá, a fazont, szuper lett, kedvesek voltak (és főképp nem vertek át, mint a Salusnál, ahol rámsóztak egy pár szandált, aminek két darabja közt fél cm különbség volt, vagy egy olyan – vélhetően konstrukcióhibás – bakancsot, aminek folyton félrecsúszik a nyelve). Az tény, hogy nem olcsó, de a webáruházban vannak akciós modellek is.

Örülök, hogy mások is a döntött sarkú cipőkre szavaznak, az ortopéd dokink is azt mondta, hogy az jó a srácnak, még ha egészséges is, de pl. a bölcsődében hülyének néznek, hogy milyen „ósdi” cuccban járatom a gyereket, gondolom, mert mindenkinek „trendi” Tisza, Adidas stb. csukája van.
hirvike Creative Commons License 2008.05.04 0 0 183

Nemrég akadtam rá egy szimpatikus kis boltra, főleg Falcon cipőket árulnak. Nekünk nagyon bejött, főleg mert most sok kis méretű (18-21) cipőt "1-et fizet, 2-őt kap" akcióban lehet megvenni, valamint tavalyi modellek is vannak akciósan.

 

Baby Box - http://www.babyboxnet.hu/ 

noaaa Creative Commons License 2008.03.29 0 0 182

Igen, a Leo-val ez volt a fő gond: ha elkopik a sarokdöntés egy hónap alatt, akkor minek az egész. A Salus tényleg masszívabb, de pl. bundásat hosem mertem venni, mert vékonynak találtam télre a talpát.

(Épp ma vettem 10500-ról félárazva egy Asso-t, előre, mert még nagy.)

Előzmény: --zerge-- (181)
--zerge-- Creative Commons License 2008.03.28 0 0 181
50 ezer?? Jesszus...

Nalunk a Leo-k talpa kopott el, panttal, csattal sosem volt gond.
Előzmény: noaaa (174)
--zerge-- Creative Commons License 2008.03.28 0 0 180
Megneztem, elso latasra azt mondom, hasra esnek benne :) De lehet, hogy ki kene probalnom.
Előzmény: Gotika (168)
Gotika Creative Commons License 2008.03.28 0 0 179
Nincs gyerek MBT. Amit kicsik lábára is fel lehet húzni, az a SOFTY. Egyébként magyar találmány és sokkal olcsóbb mint az MBT.
Egyébként ez nem csoda, tudományosan ellenőrzött és elfogadott a hatása :)
Ráadásul nálunk is bevált.
Előzmény: noaaa (176)
kriszi Creative Commons License 2008.03.28 0 0 178
Múlt héten kicsi cipőket árazott le a petes (a kosárban szokásosan tavalyiak gondolom), 3ezer / db árra.  A nagyobbakat nem néztem, de a kicsik új tavaszi modelljei 6500 Ft-ok voltak.
Előzmény: noaaa (174)
zsuzsa Creative Commons License 2008.03.28 0 0 177
én gyógytornászként jártam ott többször , párszor a mühelyben is ( gerincferdülésből kifolyólag , mármint nem betegként, hanem tanulni ) és akkor megtapogattam a cipőiket meg a bőröket amiből csinálják és nekem nagyon tetszettek. Mivel 2 lánygyerekkel csináltam végig a "milyen cipőt vegyünk ami normálisna néz ki és egészséges is + nem kislányom, olyna divatos papucsot sajnos a te lábadra nem " cirkuszokat, mindig nézegetem meg tapogatom a cipőket, viszont a Salus cipőit sajnos már kinöttük, enyim gyerekek már a 41-es mértet célozzák meg.. :-)
Előzmény: noaaa (176)
noaaa Creative Commons License 2008.03.28 0 0 176
Én nem is tudtam, hogy ezek az mbt-k gyerekeknek is léteznek. Amúgy én minden ilyen csoda-találmányt azért fenntartással fogadok. Ha a Salusnál rendelni szeretnél, arra figyelj, hogy kb. 6-7 héttel előbb menjetek el, mert katasztrofális az átfutási idő. Vagyis ha az évszakban magában mész, akkor legfeljebb télre készül el a nyári szandi :-))
Előzmény: zsuzsa (175)
zsuzsa Creative Commons License 2008.03.28 0 0 175
Tudtam, hogy nagyon sok, de elfelejtettem, pontosan mennyi , mivel nekem a 30 ezer is sok, azért irtam :-)

Hát elhiszem, hogy a masszáj vagy bantu vagy milyne négerek járásának ez a titka és nagyon szivesne hordanék ilyen cipőt, de ennyi pénzért most nem megy.....

Egy valamire való ovis gentleman amugy is szétdömperezik-biciklizik-focizik havonta-kéthavonta 1-1 szandált/cipőt meg ki is növi, tehát én kimennék a Dombóvári útra a Salushoz, ahol egyébként nem konfekciót kap, hanem ha gond van, akkor nagyon jófej és nagyon profi ortopéd müszerész bácsik vesznek mintát a lábáról , gyerekortopéd szakorvos is van, tehát ha nagyobb a gágogás a talpán vagy esteleg pronáló sarok kell vagy valami más problem van, akkor is tudnak segiteni, ráadásul nem kerül annyiba, mint a csilivili üzletekben.
Előzmény: noaaa (174)
noaaa Creative Commons License 2008.03.28 0 0 174

Én az mbt-nél 50 ezer körüli árat tudok (felnőtt darabokra :-o). A Peter's árait így fejből nem tudom, de tényleg ő adja az Asso-kat a legolcsóbban az általam ismert helyekhez képest (ebbe vidék is beleértendő). Az Asso-k eleve nem olcsók, szerintem az új (zártabb) modellek nála 8 körül vannak, de sokszor féláraz, meg "minden 5900.- stb akciózik, sőt, van egy nagy láda, amiben minden 5000.-. A honlapon van telefon is, én mindig oda szoktam telefonálni, hogy éppen van-e akció és akkor megyek.

 

A Dr. Leo-nak nálunk pl. a háromcsatos szandik legfelső (tépőzáras) pántja 3-4 hónap alatt (csak ovis hordáskor), mind elszakadt középen, rohangálhattunk a cipészhez.

Salust egyébként sok helyen kapni, pl. a Fény utcai piac aljában a bioboltban meg több kórházban is, csak ezeken a helyeken nagyon mérethiányos a készlet, eért érdemes a Dombóvárira menni. Ja, meg ott szakemberek vannak és segítenek felpróbálni, méretet választani, meg ajánlanak a gyerek lábára illő fazont.

Előzmény: zsuzsa (173)
zsuzsa Creative Commons License 2008.03.27 0 0 173
Ha megtudod, beirhatnád az árakat ide is. Az mbt marha jó, de ( legalábbis a felnőtt cipői ) embertelen áruak. Én nem tudok 25-30 ezret adni egy cipőért. A salus szép is, jó is , úgy értem nem látszik rajta, hogy ortopéd cipő és ehhez képest elviselhető az ára ( 6-8 ezer volt tavaly emlékeim szerint )
Előzmény: zola0728 (172)
zola0728 Creative Commons License 2008.03.27 0 0 172
Sziasztok!!!

NOAAA!!!
Te írtad a peterscipő webcímét. Meg is néztem, de sajnos árakat nem találtam, tudnál nekem segíteni!!!

Köszönöm szépen:Judit

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!