Keresés

Részletes keresés

b.fredy Creative Commons License 2018.07.08 0 0 66697

Szia Cápa !

1 adag halászlé.

1 személy (péntek,szombat éjjelre szállást kérek.)

Köszönöm.

Előzmény: capa67. (66696)
capa67. Creative Commons License 2018.07.08 0 1 66696

Sziasztok! Szolgálati közlemény!                                                                                                    A Monarchia Bélyeges Téglagyűjtők Egyesülete éves, második találkozóját Baján rendezi meg augusztus 24-26. között.                                                                                                                A helyszín: Baja, Katona József utca 3. DE, a rendezvény területére csakis úgy lehet bejönni gépkocsikkal ha azt  a bejáratot használjuk ami a másik utcából nyílik,ez a Tóth Kálmán utca 10. Szerintem ezt a címet használjátok a útvonaltervezőben.                                                                  A szombati közgyűlés és előadások lebonyolítása az úgynevezett díszteremben lesznek. Ebéd, majd utánna elmegyünk egy kiállítás megnyítójára(egyházi bélyegestéglák) a Ciszterci rendházba(kb 4 perc gyalog). Ebéddel kapcsolatban feltenném azt a kérdést,hogy aki szeretne újfent a bajai halászléból fogyasztani az itt is megteheti a jelentkezését,ill. privátban és a facebukon is.                                    Szállás: természetesen van lehetőség kempingezni,csak kevés az árnyékos terület. A helyszínen kollégiumi szobákban tudok elszállásolni még jó néhány társat 2800 Ft/fő/éj. Csak alsó ágyakat (emeletes a koleszos ágy)használunk,de gyerkesek használhatják a felső ágyakat is. Bárkinek van kérdése írjon,hívjon bátran.                      üdv: Cápa

WattieNo1 Creative Commons License 2018.07.07 0 1 66695

Üdv!

Az a kitakarás ott van a toppon! :)

Jó, hogy nem vörös csillagot rakott rá.

Előzmény: v.andras46 (66690)
WattieNo1 Creative Commons License 2018.07.07 0 2 66694

Illusztráció:

17.

:)

Előzmény: A N U B I S-mirmur (66693)
A N U B I S-mirmur Creative Commons License 2018.07.07 0 1 66693

meg a cigány purgyé

Előzmény: v.andras46 (66692)
v.andras46 Creative Commons License 2018.07.07 0 1 66692

Nem tudom ide kívánkozik-e az alábbi rajzos ábra. 1960-ban, az Úttörőszövetség által kiadott túravezetőben láttam ezt az összeállítást (az őz ugyan kimaradt :) - no meg a szárnyas háziállatok is .

v.andras46 Creative Commons License 2018.07.07 0 0 66691

Elfeledtem megkérdezni, ez igazi, vagy egy mahináció?

v.andras46 Creative Commons License 2018.07.07 0 0 66690
WattieNo1 Creative Commons License 2018.07.06 0 0 66689

Üdv Mindenkinek!

Lehet, hogy kisbéri, bár azoknak a "K"-ja cifrább szokott lenni.

(Lelőhely: Győr)

buga33 Creative Commons License 2018.07.06 0 0 66688

Boldog Névnapot a Csabáinknak!

WattieNo1 Creative Commons License 2018.07.05 0 0 66687

Üdv!

Ne sajnáld, a korral jár. :)

És arra emlékszel, hogy én mit mondtam? ...Valószínűleg semmit.

Általában annak a téglának nézek utána amiből nekem is van. Úgy is mondhatnám, hogy anno fogalmam sem volt, hogy miről beszéltek. :)

Meg ugye valakinek a vezetésre is kellett figyelni. :)

Az már csak hab, hogy Cápa minden téglát Grassalkovichként tart számon. :)

Előzmény: fgondnok (66685)
fgondnok Creative Commons License 2018.07.05 0 0 66686

Hölgyek, és urak, és kevésbé azok!

Mélykúton a közgyűlésen, feszegettem egy témát, hogy mi lenne, ha mi is készítenénk, egy használható téglakatalógust!

Akkor abban maradtunk, hogy a következő közgyűlésen döntünk róla, de hatalmas munka stb.

Ha jól emlékezem, kértem a képeket Tatustól, azokat amik az eddigi katalógusok végett a kezei között átmentek, hogy küldje át, de a méretére hivatkozva nem ment, és így feledésbe merült.

Baján újra szóba hozom, lehet addig gondolkozni, ki milyen jellegű munkát tudna ebben az ügyben bevállalni!

Az kevés, hogy jó lenne, ha lenne!

fgondnok Creative Commons License 2018.07.05 0 0 66685

Szia!

Sajnálom, hogy nem emlékszel, de réges-régen jöttünk hazafelé Győrből, és akkor került szóba ez a stílusú tégla. Ká-Gyé lelőhelyén voltunk!

Te, Jony, Cápa, és én hazafelé tartottunk, és Cápa is, Jony is, inkább herceg Grassalkovichként tartotta számon.

Én mondtam, hogy csak egy alternatíva, de utána nézek, mikortól herceg, a herceg!

Oszt, akó még nem az vót, ami a téglán vót dátum!

Vagy azt vettette téglára, hogy herceg szeretne lenni. :)

Előzmény: WattieNo1 (66681)
amatőrtéglás Creative Commons License 2018.07.05 0 0 66684

E-mail publikus. 

Nekem csupán infóra van szükségem. Mivel jó magam más dolgokban vagyok ,,megszállott", ezt az oldalt hitelesnek találtam ebben a témában, bátorkodtam hozzátok...hozzád fordulni hiteles információkért. Az információ, tudás átadás nem kötelező!

DE ha már birtokában van valaki a kérdés válaszára, és veszi a fáradságot pötyögni, akkor legyem már annyi, hogy nem ledegradálja a másikat, aki tájékozatlan a témában.  Ill. a felajánlásom jóhiszemű volt nem vártam, várok érte cserét, de ha ragaszkodsz hozzá, Nekem nem áll szándékomban megsérteni. De spongya az eddigiekre! :)

Köszönöm az árinfókat! Egyéb ha van szívesen veszem.

Valoban Tolna megyéből ( Dunaszentgyörgyi ház bontásából) származik mindegyik...a kérdéses is.

Előzmény: WattieNo1 (66641)
felvidek26 Creative Commons License 2018.07.05 0 1 66683

Wattie, Köszönöm. 

Pincesor - Fotózok hétvégén aztan küldöm a mélt. 

Peti

Előzmény: WattieNo1 (66673)
huascaran35 Creative Commons License 2018.07.05 0 0 66682

Szia

Köszönöm szépen, valóban nem kevés utánajárással lehet ilyenekre lelni itt Győrben (és máshol) is. Rengeteg időbe, energiába és pénzbe kerül míg a képen látható állapotba kerül egy tégla, és az emberfia úgy gondolja elég szép ahhoz, hogy itt a többi gyűjtőtárs és egyéb érdeklődő számára megmutassa.

Egy biztos a tégla sem sült galamb, sokat kell érte menni és tenni. 

Előzmény: zotyapeti74 (66679)
WattieNo1 Creative Commons License 2018.07.05 0 0 66681

"Látom itt a fórumon többen igen tájékozottak történelemből..."

Hogy az előző hsz. betűsorát folytassam: Hahaha

Első látásra talán, de ha az ember jobban belemélyed olyan infók is előkerülnek a fórumról amik már felvetik a saját fészekbe szarás minősített esetét.

Én a problémát nem abban látom, hogy sokan sokszor sületlenségeket írnak, hanem hogy aki tudná a tutit (a választ, a helyes megfejtést) az lesz@rja. Pedig a hibák kijavítása előrébb vinne mint a kussolás!

Lásd pl:

"...gróf Grassalkovich Antal barátja volt és megbízásából vezette a királyi palota építkezését. A monogramjával ellátott téglákat saját építkezéseihez készíttette, de a palotában is fellelhetők"

"Merthogy építész volt, merthogy Grassalkovich barátja volt, merthogy Kamarai ember lévén több építkezést is felügyelt..."

"Grasi barátja volt, kamarai ember. A kamara dolga volt a nagyobb egyházi (nem kegyúri) és kincstári épületek felújítása. Szerte az országban e miatt találkozhatunk a tégláival."

Az ilyen kivágott idézetekből még nem gyanakszik senkire az ember. Ezért mellé írják, hogy Gábriel Horányi. A Google meg természetesen az ilyen... találatokat dobja elsőnek.

"1748-ban elkészült a budai várpalota építési terveivel, 1749-ben pedig irányításával már az alapozási munkálatokon is túljutottak."

Ugye az előbbiek alapján mindenkinek Horányi Gábor ugrik be. Pedig lóf@szt! Ez az idézet Mikoviny Sámuelről szól.

És, hogy még mire jutottam?

A várpalota tervezésével kapcsolatban Jean Nicolas Jadot és Paccassi nevét találtam még. Valamelyikük munkálkodott a gödöllői kastélynál is!

"Grassalkovich barátja volt" És? (Értékazonos infó: Horányi kutyáját Blondinak hívták.)

A "barát" (egyébként állítólag Horler Ferenc írta) említése csak arra jó, hogy megzavarják vele a tájékozatlanokat.

Gábriel Horányi: (merthogy) nem volt építész, (merthogy) nem volt kamarai ember! (Merthogy ehhez hasonló kommentek miatt volt akit kib@sztak a fórumról!)

Lehet, helyesebb lenne úgy, hogy: nem találtam rá infót. Viszont amit találtam az nem támasztja alá a fentebbi (második) idézetet. Illetve egyiket sem.

1737-től Pest vármegye országgyűlési követe,

1747-1757 közt Pest-Pilis-Solt vármegye alispánja.

Grasi meg 1748-tól a kamara elnöke! (Ha valaki az elnök barátja akkor az "Kamarai ember"? Hülyeség!)

Logikusan következik, hogy Grassalkovich I. Antal irányította a királyi palota építkezését.

(forrás: mult-kor.hu mária terézia gödöllőre látogat)

Horányi a budai várban 1743-ban vásárolt házat, majd 1745-ben 3 további épületet a mai Táncsics Mihály utcában, melyek homlokzatát barokk stílusban egységesítette.

(Horler meg csodálkozik, hogy: "a várból kifejezetten sok téglája került elő")

1750 körül vásárolta meg monostori (ma Szigetmonostor) birtokát ahol katolikus templomot építtetett.

1752-ben (a várban) lorettói ká­polnát építtetett a Ferencesek templomában.

1758-ban Bíró Márton püspök szentelte meg azt a három harangot, amit a tordasi katolikus templomnak ajándékozott. Ettől persze még ajándékozhatott téglát is. Merthogy állítólag találtak ott neki tulajdonított monogrammal.

Nekem nyelvtanilag is gyanús az "építtetett". Hiszen agy alispán építtet, de egy építész? ...az épít és nem építtet! Benne van a nevében.  :)

Véleményem szerint a Gödöllőn talált "GH", "HG" monogramos tégláknak akkor sincs köze Horányihoz, ha a báró, később gróf Grasi barátja volt. (Merthogy ilyen megfejtések is vannak a fórumon.)

Fgondnok 60481-es hozzászólására nem találtam magyarázatot, (Kik azok a "többen is"?)

a "Szerte az országban e miatt találkozhatunk a tégláival." kezdetű nótára meg bizonyítékot.

WattieNo1 Creative Commons License 2018.07.04 0 0 66680

Aha! Ez a 66656-ból kimaradt.

Akkor annyival kiegészíteném Csabi infóját, hogy az 1861 júli. 19. - 1932 okt. 29. közt élő Pál nevéhez kötjük a téglákat (merthogy rengeteg Esterházy Pál volt) aki Szerecsenyben alapított téglagyárat anno.

Az országban sok helyen elő szoktak kerülni a téglái.

Előzmény: hugoneni (66677)
zotyapeti74 Creative Commons License 2018.07.04 0 0 66679

Szépek a tégláid.Ti régi motorosok már nagyon nagy tapasztalattal rendelkeztek,minden téglával kapcsolatos dologban(lelőhelyek,tisztÍtás,stb).Ezt lehet mindig látni a bemutatott darabokon.Persze gondolom rengeteg a ráfordított idő .Látom itt a fórumon többen igen tájékozottak történelemből is .Szóval szépek.

Előzmény: huascaran35 (66671)
hugoneni Creative Commons License 2018.07.04 0 0 66678

Köszönöm.

Előzmény: sagicsabi (66668)
hugoneni Creative Commons License 2018.07.04 0 0 66677

Bocsánat a pontatlan hozzászólásomhoz!

Csak infót szeretnék kapni arról a tégláról.

Üdv.:Gabi

Előzmény: WattieNo1 (66674)
Gabcsi66 Creative Commons License 2018.07.04 -1 0 66676

Szia Laci! Köszönöm szépen a közreműködésedet, az infodat! Hívlak a mobilodon!

Szia Pincesor! Köszönöm szépen a küldeményt! Hívlak a mobilodon, és egyeztetünk! :-)

Üdv: Gabcsi

Előzmény: WattieNo1 (66673)
WattieNo1 Creative Commons License 2018.07.04 0 0 66675

Üdv!

Ezúton is köszi a téglákat!

Csak jelzem: az első fotó harmadik sorában van "GEJ". (kettő is!)  :)

Előzmény: Pincesor2 (66646)
WattieNo1 Creative Commons License 2018.07.04 0 0 66674

Üdv!

Mondjuk láttam már udvariasabban megfogalmazott kérdést is.

(Korábbi hozzászólásodban ugyanis semmi nem utalt rá, hogy bármire is kíváncsi lennél.)

Előzmény: hugoneni (66667)
WattieNo1 Creative Commons License 2018.07.04 0 0 66673

Gabcsi, Felvidek26!

Téglák nálam! Cserét privátban egyeztessetek, mert különben nálam maradnak!  :)

Előzmény: Gabcsi66 (66660)
A N U B I S-mirmur Creative Commons License 2018.07.04 0 0 66672

szépek....

Előzmény: huascaran35 (66671)
huascaran35 Creative Commons License 2018.07.04 0 0 66671

Vidékről:

,   ,   ,

huascaran35 Creative Commons License 2018.07.04 0 0 66670

Győr, part 2:

,   , ,

Imperial Generalleutnant:                                         Raimondo:

,   ,   ,   ,   

"kicsi" Mansfeld:                                                       "nagy" Althann:

,   ,   ,

huascaran35 Creative Commons License 2018.07.04 0 0 66669

Sziasztok!

Az utóbbi hetek termése.

Győr (part 1):

,   ,   ,

állati:                         kicsiben:       

,   ,   ,

,  ,  

sagicsabi Creative Commons License 2018.07.03 0 0 66668

Szia!

G.E.P.=Gróf Esterházy Pál

Előzmény: hugoneni (66656)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!