Keresés

Részletes keresés

tantoknife Creative Commons License 2008.03.25 0 0 1413
Ennyi volt ?
Benéztél, kinéztél, állóvjz felkavarva ....aztán csúzli ?
Tanto
Előzmény: woow0001 (1403)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.03.25 0 0 1412
Késes lenne???
Hűűű... Szívesen besegítenék a munkában, ha persze tudnék segíteni cikkekkel, fordításokkal, stb.
Előzmény: tantoknife (1411)
tantoknife Creative Commons License 2008.03.25 0 0 1411
Mondj egy ilyen magyar nyelvű szakújságot .
Én csak tervezem :) , emiatt abban nem tud megjelenni.
Tanto
Előzmény: golbat (1406)
tantoknife Creative Commons License 2008.03.25 0 0 1410
Húúúúú arra a fiam (10 lesz) nagyon lecsapna ...állandóan fel akar valamit robbantani, égetni ....a gond, hogy házi viszonyok között. :)
Ha tudsz valami robbantgató, gyújtogató, esetleg pukkanó esményt ... és be is tudsz vinni ....szólhatnál előtte .....
Tanto
Előzmény: Zicherman Istvan (1409)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.03.25 0 0 1409
Direkt nem részleteztem, mert nem késes téma volt (,,Házi pirotechnika és robbanószerkezetek, mint veszélyforrás. Pro- és contra.")
Csak mint precedens-értékű csodát említettem.
Előzmény: tantoknife (1408)
tantoknife Creative Commons License 2008.03.25 0 0 1408
És miről szólt a cikk ?
Tanto
Előzmény: Zicherman Istvan (1407)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.03.25 0 0 1407
OFF

Egész ivarérett életem során, a mai napig, mindössze egyetlen egy olyan magyar újságíróval találkoztam, aki miután elkészült a cikkel, összehívta az érintetteket (vagy ha nem tudtak jönni - elküldte nekik a ,,piszkozatot"), hogy letisztázza: mit írhat, mit érdemes megváltoztatni, hogy írják helyesen a megnevezett anyagokat és az említett személyeket, mit kéne megváltoztatni - az érintettek véleménye szerint - a mondatfelépítésben, nem-e sugall a cikk olyan dolgokat, gondolatokat vagy szándékot, amit a nyilatkozók nem is kívántak mondani.
Tudod, az egész korrektura fél órát vett igénybe (még a sörünket sem ittuk meg), viszont született egy - szerintem is - rendkívül korrekt, informatív és a lehetőségekhez mérten pontos cikk.

Hozzáteszem - az ő (újságíró srác) hozzáállása Magyarországon inkább az a kivétel, amely erősíti a szomorú ,,szabályt".:(

ON
Előzmény: golbat (1406)
golbat Creative Commons License 2008.03.25 0 0 1406
"Annyi szemét és tömény marhaság jelent meg a témában, hogy sokan már előre meglehetősen szkeptikusan fogadják az ilyen ötleteket."

Maximálisan megértem a "tartózkodó álláspontot" ;), szerintem sem hiányzik senkinek egy "Blikk-színvonalú" cikk a témáról. >:)

Persze ha szakújságban (nem a Zsaru magazinra gondolok :P) jelenik meg az írás, az mindjárt más. ;)
Előzmény: Zicherman Istvan (1405)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.03.24 0 0 1405
Kíváncsi vagyok, hogy milyen apropóból készül a cikk.
No meg arra is, hogy milyen célból, kinek, milyen terjedelemben, stb. stb.
Csettintésre senki sem fog lelkesedni az ötletér amolyan l'art - pour-l'art alapon. Annyi szemét és tömény marhaság jelent meg a témában, hogy sokan már előre meglehetősen szkeptikusan fogadják az ilyen ötleteket.
Előzmény: woow0001 (1403)
tantoknife Creative Commons License 2008.03.24 0 0 1404
Szia
A kesharc.lap.hu oldal szerkesztője oktat, állítóalg sokat, és elég keményen védelmezi az álláspontját.
Harcosan védelmezi érdekeit. minden tekintetben.
Ha nem gond, elolvasnám majd a cikket...előtte.
Azért írhatnál előtte arról, milyen .... ötlet az alapja a cikknek ?
Tanto
Előzmény: woow0001 (1403)
woow0001 Creative Commons License 2008.03.24 0 0 1403

sziasztok,

 

újságíró vagyok és szeretnék cikket írni a késharcról és a magyarországi késes harcosokról. ha valaki tudna nekem ebben segíteni, akár kapcsolatokkal, akár interjúval, annak nagyon mgköszönném. ha valaki segítene, akkor a woow@index.hu címre írjon nekem, vagy hagyjon telefonszámot, és amint tudom, viszahívom.

 

köszi mindenkinek

sulubator Creative Commons License 2008.01.27 0 0 1402

hello!

és a hordás kérdése? mindenféléket hallottam, hogy egykezes kést zsebben nem szabad, pláne a klipszes, zseb szélére akaszthtó verziót. ez hogy alakul?

köszi

s.

 

Előzmény: Zozo*HC* (1401)
Zozo*HC* Creative Commons License 2008.01.26 0 0 1401

Szia, nem tudom ezeket hol olvastad de valamit nagyon elnéztél:D 8cm az tény, pengevágóél hossza egyik esetben sem haladhatja meg. Ami azt jelenti hogy ha nem kétélü akkor bármilyen formáju penge lényegében belefér. És 2. NEM KELL FIXPENGÉSNEK LENNIE, sőt, az sokkal nehezebben adható el a rendőrbácsinak szvsz mint bármilyen bicska. Jahh és nem utolsó sorban. Életemben 1x vettek el tőlem kést: azok is szabadnapos rendőrök voltak akik securitysként dolgoztak, a kés pedig egy 10 centis smith n wesson xtreme ops volt... Soha máskor még csak nem is igazoltattak.

 

Üdv

 

Zozo

Előzmény: Törölt nick (1400)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.26 0 0 1400

Üdv

A topicot olvasgatva rájöttem, hogy az utcán is hordható késnek 8 cm alatt kell lennie. Most ez a 8 cm csak a pengére vonatkozik, vagy az egész késre? Mert ha az egész késre, akkor az tényleg elég kicsi.

Azt is írta itt töb valaki is, hogy fix pengésnek kell lennie. Ezek szerint egy hagyományos, kézzel kihajtható kis bicskát sem szabad magamnál hordani? Egy ilyen bicskával jobban szimpatizálok a kényelmessége miatt, bár nekem nem is önvédelemre kellene.

Csak ez a két feltétel van (8cm alatt+fix penge) vagy van még más is?  

DrDGF Creative Commons License 2007.12.01 0 0 1399
Írtam emailt, ha még aktuális.
Előzmény: Vikthore (1396)
lkcar Creative Commons License 2007.10.31 0 0 1398
Üdv mindenkine,

Lenne két eladó késem.

AITOR Warrior CrMo v2 440A 13eft irányáron
Megkimélt

KA-BAR USMC full size 1095 19eft irányáron
Terepen nem volt használva


Képek
http://kepfeltoltes.hu/view/071023/AitorWarrior_s_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/071023/Ka-bar_s_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

L.
landtorpedo Creative Commons License 2007.10.30 0 0 1397

Üdv.

Molnár gábor írta le valamelyik brazíliáról szóló könyvében.

Előzmény: ketutem (1390)
Vikthore Creative Commons License 2007.10.25 0 0 1396

Hello mindenki!

Bocsi ,hogy belepofázok a fórumba,de lenne két Spyderco késem,amit eladnék.

Az egyik Spyderco Police VG-10 es penge,fém nyél,teljesen fogazott,a másikpedig Spyderco Civilian,szintén VG-10 es penge, a nyele G-10.

A két kés együttes ára- 55000Ft. Az ár: Irányár!!!!

Külön-külön megeggyezés szerint. A kések szinte nem használtak,a Police nyele viseltes egy kicsit,de aki ismeri ezeket,az tudja,hogy az első héten összekarcolódik a zsebben,vagy ha asztalra teszi....

Akit komolyan érdekel,az írjon csak!!! A cím: thorone@freemail.hu

Bocsi az offért.

Zozo*HC* Creative Commons License 2007.08.31 0 0 1395

Igazából ezt akkor lehetne tényleg áttekinteni ha szépen ki lehetne próbálni mindegyik távot meg a teknikákat valakivel aki ért hozzá (pl te:)) de hát sajnos erre nem nagyon van mód:(.

 

Üdv

 

Zozo

Előzmény: tantoknife (1394)
tantoknife Creative Commons License 2007.08.30 0 0 1394
Hello

A szubközelire is megvannak a késes technikák.....volt olyan szitu, hogy nem működött könyék, mert annak is kellett valamennyi induló táv ...a késnek meg nem kell .....csak egy kis súlypontcsökkentés, egy kis térfogatszűkítés és indulhat is l. felfelé egy vágás ...pl. végig a lábon, testen, ha pl. lenn van a kés ...
A vörös tóga arra is jó volt, hogy tömegében volt félemlítő hatású.
Tanto
Előzmény: Zozo*HC* (1393)
Zozo*HC* Creative Commons License 2007.08.30 0 0 1393

Hm...van abban ráció amit mondasz, sőt...  Hát a szubközeli távolság az amibe nem szeretnék kerülni. Bár azt hiszem ilyen szituációban már helyet érdemelnek a belharc teknikák mert gyorsabbak lehetnek mint a kés és nagyobb a megállítóerő is:könyök térd stb...ágyékra fejre. Szvsz ez nem az a távolság amire a kés ki lett találva, itt több eredménye lehet egy kis tér nyerésének és az utána való támadásnak.

 

Önsebzés szándékosan fel sem merül bennem. Ha valaki már késsel akarja az "igazát érvényesíteni" ellenem az valószinüleg nem fog megijedni a justitia pörölyétől:) Tapasztalat: sebesült ember láttán az ember vérszemet kap, és ez hatalmas pszihológiai fölényhez vezet. Ezért hordtak a római katonák vörös "tógát", hogy ne látszódjon ha véreznek:)

 

üdv

 

Zozo

Előzmény: tantoknife (1392)
tantoknife Creative Commons License 2007.08.29 0 0 1392
Hello

Igazából a szubközeli a nagyobb probléma, mert kevesen foglalkoznak vele, kevés technika van rá kidolgozva ..... ez egy olyan eset pl., amikor az egyik delikvens megindul, a másik nem tud (fal, gki) vagy nem akar hátralépni az utcán , de esetleg mindketten kisebb hiba miatt nem is találnak ...és ott állnak 25 cm-re egymástól, kezek eléggé foglaltak vagy testközeli állapotban vannak saját testhez és az Ő testéhez képest is ... hátramozduló, szúrást előkészítő mozdulat már sok, mert reagálható meg hely sem, biztos, hogy van ....és akkor mit csinálnak ....? És ez csak egy a sok szitu közül ...lift, autóbusz ...stb stb ..... hadd ne ......

Önsebzés ... tudod, az önsebzés a legkisebb dolog, ami bajként történhet veled, ha Te vagy a győztes ..... vagy olyan, megelőző önsebzés ismeretlen,
amit magad hajtasz végre...megfélemlítendő a delikvenst ?

Üdv
Tanto
Előzmény: Zozo*HC* (1389)
tantoknife Creative Commons License 2007.08.29 0 0 1391
Ugye...ugye...és itt jönnek az infók, az ötletek, módszerek más kultúrkörből ..... ez az igazi léte egy fórumnak.
Tanto
Előzmény: ketutem (1390)
ketutem Creative Commons License 2007.08.29 0 0 1390
Kicsit OFF

Valamelyik nagy afrikavadász könyvében olvastam, hogy a helyi benszülöttek kedvelt kocsmai "fogása" volt, hogy verekedés közben az ellenfelet magukhoz ölelték és a hátán az izmokat keresztben átvágták.
Azért annak lehetet blokkoló hatása! :)

Zozo*HC* Creative Commons License 2007.08.29 0 0 1389

Hello

 

Ezek a távolságok így már jobban érthetőek. A közeli távolsággal még nincs is bajom, de a szubközeliben hogy lehet dolgozni és bármiylen teknikát végrehajtani? Ott még a végtagok mozgása is eléggé lekorlátozott mondjuk az ölelés távolságnál, itt már a saját magunk sebzése is reális veszély, nem?

 

Golbat

 

Köszi az infókat. Igazándiból az éles helyzeteket ha lehet úgy ahogy kihagynám:). Szvsz legalizálni kéne a gumis fegyverek viselését mint a gázt. Akkor még én is elgondolkoznék rajta hogy érdemes lenne. Jahh és majd elfelejtettem: Szuper volt a legutsó kaliberes teszt, respect:)

 

Üdv

 

Zozo

Előzmény: tantoknife (1388)
tantoknife Creative Commons License 2007.08.29 0 0 1388

Hello

A távolság ...hát szerintem ez ebben a témában a legnagyobb gond.
Ugyanis van egy rakás olyan irányzat, amely a gyakorlások során a gyakorlást szubközeli és közeli távolságban gyakoroltatnak ...a drillek 95%át abban hajtatja végre ...az utcán meg a delikvens máris megy befelé, mert ezt szokta meg ...ott meg a beretva belevág a husiba .....

Nálam a szubközeli az a laza vagy szorosabb ölellési távolság , a felsőtestek 50 cm -re vanna max ........ a közeli, az a pengék összeérhetnek című távolság.

Tanto
Előzmény: Zozo*HC* (1386)
golbat Creative Commons License 2007.08.29 0 0 1387
Zozo, ez ugyan off, de ha már rákérdeztél:

-kishazánkban "múzeális elöltöltős" gumis revolverre (pl. Keserű Revenge) NEM kaphatsz viselési engedélyt, de (otthonvédelemre) tarthatod.
-A Keserű Defendert és az Rg59 DD gázpisztolyként engedéllyel hordhatod, de ha "felgumizod" és lebux vele, az szabálysértés. (Kicsi az esélye, de kockázat lehet.)

Azért a jogi következményei még mindig kevésbé súlyosak, mint egy késhasználatnak éles helyzetben (KTS vagy STS nem mindegy!)
Előzmény: Zozo*HC* (1383)
Zozo*HC* Creative Commons License 2007.08.28 0 0 1386

Hali

Lehet én írtam félreérthetően, a No Lie Blade itt csak az eszköz volt, a szimuláció része. Előnye, reális képet adott és meglehetősen fájdalmas is volt. Az elmúlt egy évban ahogy ástam bele magam a témában és egyre nagyobb ismeretanyag állt rendelkezésemre, folyamatosan "finomodott" a véleményem. Nem kardoskodom sem az egyik sem a másik mellett, szúrásvágás helyzet és szituációfüggő, vágás szvsz tényleg hatékonyabb az adott pillanatban, a szúrásnak inkább hosszútávu következményei vannak (kivéve ha létfontosságu szervartéria ér találatot), de hangsúlyozom ezt az adott helyzet dönti el és a kívánt preferenciák. A kés dologról annyit hogy mindig van, és mindíg borotválja a szőrt.:):) Rex applegate bácsi emlegetésével pedig csak arra szerettem volna utalni hogy egy küzdelemben mind a kettőre szükség van: vágásra szúrásra egyaránt. Amiket leírtam az én személyes véleményem, nem tartom magam profinak korántsem:(. Talán nagyképüen azt lehetne mondani semi-trained.

 

Jahh és majd elfelejtettem, a távolság kérdése: mi számít nálad közeli és szubközeli távolságnak?? Nagy távolság az mondjuk ami lépés nélkül hatótávolságon kívül van? Közeli ami mondjuk szúrótávolságvégtagok vághatóak és szubközeli ahonnan vágható a test maga?

 

Üdv

 

Zozo

Előzmény: tantoknife (1385)
tantoknife Creative Commons License 2007.08.28 0 0 1385

Hello

Egy-két apró hozzászólás az általad írtakhoz annak ellenére, hogy tudom, hogy milyen magasröptű és szakmailag alapos tanfolyáson vettél részt:
- vannak olyan álláspontok, amelyek szerint a szúrás vagy talál, vagy nem, mivel pontszerű tervezett támadási felülete könnyen eltéveszthető, még véletlenül is, nem beszélve a szúró tévedéséből vagy a célpont ügyességéből
- vannak olyan álláspontok, hogy a vágás kevésbé sikeres voltakor sokkal könnyebb tovább vinni egy erős, de esetleg nem igazán talált mozdulatot egy
szúrásos mozdulattal szemben
- amennyiben profi , és nem délutáni tanfolyamról beszélünk 17.30 és 18.00 között az X utcai általános iskola termében néha padlón, néha tatamin, ami éppen ....., az feltételez egy borotvaéles kést, amit csak arra, és nem szalonnázásra használnak ...azzal még bőrkatáton keresztül is lehetséges olyan hosszanti vágást ejteni karra, testre, nyakra, stb ....aminek a sebesülési értéke egy hasi lyukasztásnál többet ér
- vot egy-két deliivens, akik talán elmondják, egy rövid tanfolyás koi no takinobori ryu stílusban talán megmutatta, hogy ahol a vágás-szúrás aránya preferáltan kb. 70-30 arányú, abban mennyire több találati , eredményes akciólehetőség van, mint a túlsúlyosan szúrási irányúltság esetén.... és ahol nem a világ legjobb módszereként titulált dolgokat csinálják, hanem csak annyit kérnek, csináld ..... és dönts.
- a bejelölt link igencsak pénzszagú. pláne, ahol azt mondják, hogy a világ legjobb késharc tanfolyama ...elfeledkezve egy Kanichrő, egy keatingről, egy AMOK-ról....érdekes.
Egyébként Mr. Applegate a saját feladatira, egy nagyon szűk feladatkörre vonatkoztatta első sorban a mondandóját és éppen olyan késre, ami pont ezt tudta ....hát nem is fogja akkor a vágásokat dícsérni, ha éppen nem olyan kése van.
Meg kellene végre érteni, hogy azokban az időkben ez OK volt arra , ott és akkor ..... ha csak simán a katonai dolgokat veszem figyelembe, már akkor nem áll meg a mai katonai felszerelés, ruházat mellett az, amit Ő akkor ott mondott.
Mielőtt most beindul a nagy áradat, megjegyzem, hogy nem azt mondtam, hogy ott, akkor nem volt igaza .....

Arról nem is beszélve, ha egy következő faktort veszünk figyelembe - a távolság.
A késharc közeli és szubközeli távolságokon kerül megrendezésre, a szúráshoz az emberivégtag jellemzői miatt számos esetben hátra felé kell mozognia, ami szinte lehetetlen ...... avyg pedig felfedi kilétét ......
na jó...szófosi vége ....
Üdv
Tanto
Előzmény: Zozo*HC* (1382)
harcipincsi Creative Commons License 2007.07.14 0 0 1384

én csak ugatom a témát

Pedig ez az én szakterületem. :)))

 

az adrenalin nagyon mássá teszi az érzékelést

Ez biztos.

Előzmény: Gróf Úr (1380)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!