Keresés

Részletes keresés

halaloszto Creative Commons License 2018.06.03 0 0 1461
Előzmény: bekecs1 (1460)
bekecs1 Creative Commons License 2018.06.03 0 0 1460

Sziasztok! 

Az UA erősített (asszem 2mm vastag) profilhoz, milyen csavarral szokták rögzíteni a gipszkarton lapokat?

Koza93 Creative Commons License 2018.03.18 0 0 1459

Gipszkarton szerelést, álmennyezet építését kisebb-nagyobb felújítási munkákat vállalok. 06708821189

joevagyok68 Creative Commons License 2018.03.08 0 0 1458

ugye...ugye ...jól emlékeztem..

DE még mindíg kérdés hogy-hol vannak a profilok...

Mert ha párhuzamosak tervezett fallal DE nem ott futnak ahol neked jó....vagy máshova rakod falat mint tervezted vagy ...

Előzmény: gkartonozás (1457)
gkartonozás Creative Commons License 2018.03.08 0 0 1457

Közben megtaláltam a választ az iménti kérdésemre is, megosztom mindenkivel:

 

Amennyiben az álmennyezethez gipszkarton falat csatlakoztatunk, az alábbi ábra szerint járhatunk el. A felsô UW profilt az álmennyezet
borításán keresztül 19 mm-es lemezcsavarral rögzítjük a CD profilhoz. Az UW profilra felragasztjuk az csatlakozó szivacscsíkot.


A másik, akusztikai és statikai szempontból is jobb megoldás, ha a gipszkartonválaszfalat visszük fel a teherhordó födémig, és az álmennyezetet rögzítjük a gipszkarton falhoz.

 

Az alábbi linken találtam meg a választ, a "Gipszkarton szerelés otthon" résznél. Aki gipszkartonozna, mindenkinek javaslom, nagyon korrekt, szakszerű leírás, itt:

 

http://www.winklertuzep.hu/tudastar-csinald-magad

gkartonozás Creative Commons License 2018.03.08 0 0 1456

Iménti kérdésemre választ kaptam a rigips oldalán, idézem: 

 

"A CW profilokat nem rögzítjük az UW profilokhoz, a CW profilokat az UW profilok csak kidôlés ellen támasztják meg."

 

Eredeti kérdésemre továbbra is megköszönném a választ, erre:

 

Gipszkarton válaszfalat szeretnék készíteni egy olyan helyiségbe, ahol a mennyezet CD profilokhoz rögzített gipszkarton. (Évekkel ezelőtt, a belmagasság csökkentése miatt lett csinálva.)

 

Kérdésem a következő lenne: Az újonnan készülő gipszkarton válaszfal mennyezetre kerülő vízszintes UW profiljait a gipszkarton mennyezeten keresztül a már meglévő álmennyezet CD profiljaihoz rögzítsem, vagy pedig gipszkarton tiplivel és csavarral rögzíthetem az álmennyezet gipszkartonjához is, tetszőleges helyre?

 

Ilyen válaszfalakat akarok, ami feketével van jelölve az alaprajzon.

 

 

 

 

gkartonozás Creative Commons License 2018.03.08 0 0 1455

Amatőr vagyok, egy amatőr kérdés.

 

Válaszfal készítésekor össze kell-e csavarozni a CW és az UW profilokat?

 

Az alábbi videó tiltja: (05:40-től)

 

https://www.youtube.com/watch?v=43spsv0QISc&t=440s

 

 

Az alábbin viszont összecsavarozza. (01:50-től)

 

https://www.youtube.com/watch?v=IK4YS8dLiY8

 

Melyiknek higgyek?

gkartonozás Creative Commons License 2018.03.08 0 0 1454

De komolyra fordítva a szót. Semmiféle oldalirányú terhelése nem lesz az új válaszfalaknak, de 2 új ajtó be lesz építve és majd használva, emiatt érdeklődöm, hogy a CD profilokhoz rögzítsem az UW profilt, vagy elég a mennyezeti gipszkartonhoz. Hátha valaki csinált, vagy látott már ilyet.

Előzmény: joevagyok68 (1452)
gkartonozás Creative Commons License 2018.03.08 0 0 1453

Az ablakon rakom be az ágyat :)

Előzmény: joevagyok68 (1452)
joevagyok68 Creative Commons License 2018.03.08 0 0 1452

mivel nem tudni hol futnak profilok, illetve a "fal" 380 cm lesz, az egyik végén " normális"  falhoz rögzítve,  + csak dőlés ellen kell csak "tartson", akár lehet kartomhoz is..

Csak én ilyen szempontból fostos vagyok, ezért említettem a profilhoz rögzítést ! sőőt ha több meló is lenne megkeresni a profilt , de lehetne oda, akkor is oda r9gzíteném ....magamnak !  :-)

 

amúgy tetőt3rben pont ugyan ezt/így csináltam (csak kicsit másképp...lasd amúgy2...)

amúgy2.... miért ez az elrendezés ? kisebb szobán miért ott van az ajtó ? oda/ott hogyan viszel be mondjuk egy szekrényt vagy ágyat ??

Én ahol nálad folyosó van, oda egy garderóbot raktam, ajto meg elválasztó fal mellett van azon a szobán... ( monjuk akkor falnak kicsit ballra kéne jönnie és a másiknak meg belljebb, hogy elég széles legyen garderób...

A te esetedben felesleges/kihasználatlan a "folyosó"...

Előzmény: gkartonozás (1451)
gkartonozás Creative Commons License 2018.03.08 0 0 1451

Ez lenne az elképzelés. Tehát egy 600 * 480-as szobából akarok leválasztani két kisebb szobát, illetve egy közlekedőt. Az alaprajzon a feketével színezett falak lesznek az új falak, tehát így is, úgy is.

 

Stabilitás miatt kérdeztem, hogy elég-e, ha a mennyezeti gipszkartonhoz rögzítem majd a fenti UW profilokat. Illetve nem lenne kötve a kezem, hogy ide, vagy oda kerüljön egy-egy fal.

 

gkartonozás Creative Commons License 2018.03.08 0 0 1450

Így futnak a mennyezeti profilok, de azt nem tudom, hogy az alsók milyen irányba. Pár fúrással mondjuk azt meg lehet állapítani.

 

A válaszfal stabilitása miatt kérdeztem, hogy mihez rögzítsem a mennyezeten az UW profilokat.

Előzmény: joevagyok68 (1449)
joevagyok68 Creative Commons License 2018.03.08 0 0 1449

pedig régebben biztos találkoztam vele/olvastam a rigipszes oldalon..

Ott írhatták azt is, hogy hanggátlás szempontjából jobb ha előbb válaszfal , majd a plafon...

De lehet előbb plafon is..

Évekkel ez előtt volt...;-)

 

Amúgy profilok hogyan/merre futnak ? emlékszel ?

Milyen a plafon 1 vagy 2 profilos ?

Bármelyik is, ha "párhuzamos" a profil a leendő fallal (2 profilosnál az "also"), és nem pont a profil "alá" kerül a fal, akkor okafogyott a kérdés ! Marad a " kartonhoz" .... :-)

Előzmény: gkartonozás (1447)
gkartonozás Creative Commons License 2018.03.08 0 0 1448

Az alábbi linken megtalálhatod az 1 vagy 2 rétegű gipszkarton falak teherbírását, attól függően, hogy milyen dübelt használsz.

 

http://gipszkarton-shop.hu/dokumentumok/2.fejezet+-+T%E1rgyak+r%F6gz%EDt%E9se+Rigips+falra.pdf

Előzmény: Törölt nick (1443)
gkartonozás Creative Commons License 2018.03.08 0 0 1447

A rigips-es oldalt már átrágtam, de sok egyebet, nem találkoztam sehol a válasszal.

 

Biztos nincs hátránya, ha az UW profilt a CD profilhoz rögzítem, ha megtalálom :), de szabadabb kezem lenne a készülő válaszfalnál, ha elég lenne a gipszkartonhoz erősíteni.

Előzmény: joevagyok68 (1445)
joevagyok68 Creative Commons License 2018.03.08 0 0 1446

bár már jó rég volt...

2. sűrűbb profil kiosztás, dupla karton mind2 oldalin ÉS vannak erre kitalált duűbelek !

Keress rá....50kg-ot is elbir...konyhaszekrényeket is rögzítenek valahogy...

pl. molly dűbel

https://webshop.schachermayer.com/cat/hu-HU/product/molly-gipszkarton-tipli-m-6-6l-csavarral/104462610

Előzmény: Törölt nick (1443)
joevagyok68 Creative Commons License 2018.03.08 0 0 1445

Én úgy gondoom (emlékszem...???), hogy a profilokhoz kell..

Nézd meg a rigipszes tájékoztatót, szerelési utasítást...

Előzmény: gkartonozás (1444)
gkartonozás Creative Commons License 2018.03.08 0 0 1444

Sziasztok!

 

Gipszkarton válaszfalat szeretnék készíteni egy olyan helyiségbe, ahol a mennyezet CD profilokhoz rögzített gipszkarton. (Évekkel ezelőtt, a belmagasság csökkentése miatt lett csinálva.)

 

Kérdésem a következő lenne: Az újonnan készülő gipszkarton válaszfal mennyezetre kerülő vízszintes UW profiljait a gipszkarton mennyezeten keresztül a már meglévő álmennyezet CD profiljaihoz rögzítsem, vagy pedig gipszkarton tiplivel és csavarral rögzíthetem az álmennyezet gipszkartonjához is, tetszőleges helyre?

Törölt nick Creative Commons License 2018.02.05 0 0 1443

Lenne egy kérdésem a témában:

Házvásárlást követően át akarjuk helyezni a fálaszfalat a házon belül. Mivel ismeretlen a padlózaton lévő beton (rétegrend) vastagsága (1969-ben épült a ház), így két lehetőséget ajánlottak.

1. A padlózatot ki kell bontani 30-40 cm széles sávban a létesítendő kerámia téglás válaszfal vonala alatt és vagy valamilyen vb gerendát teszünk oda be, ami a falak külső részébe bevésésre kerül, vagy valamilyen vasalt kötéssel oda sávalapot kell betonozni. Aztán kötés utána erre lehet felfalazni az új válaszfalat. Na de nem kellene ezt bekötni itt-ott a külső falba is??

2. Építsünk gipszkarton falat.

Nem titkoltan a gipszkarton válaszfalakkal kicsit ellenérzéseim vannak. Rögtön az első, hogy nehezebb fali polc is menne a válaszfalra, és nem tudom, hogy ezt egy gipszkarton fal elbírná-e? Vagy hogy kellene megépíteni, hogy a lehető legerősebb legyen?? Azt értem, hogy kell neki egy jobb esetben fém váz, és a polcot erre kellene felfútni. Na de mi van ha épp nem találom el a fúrásnál a fémkeret vázát, oszlopát?? Mivel lehet a falat megerősíteni? Mennyire tud ez a fal mozogni erősebb fizikai behatások esetén? Tegyek rá duplán gipszkartont, úgy erősebb lenne, és az elég??

 

Előre is köszönöm, ha valaki a mostani technikai megoldások fényében leírja, hogy mi a legjobb most ezen a téren.

Tájoló Creative Commons License 2018.01.28 0 0 1442

Sziasztok!

Akkor egyszerűen csavarozzam a deszkára????

Az egyszerű megoldás a jó megoldás?

Előzmény: Tájoló (1434)
joevagyok68 Creative Commons License 2018.01.26 0 0 1441

Hurrá.....akkor nem gondol(kod)tam - annyira - rosszul !  :-)

Előzmény: halaloszto (1439)
joevagyok68 Creative Commons License 2018.01.26 0 0 1440

"amikor úgy jön össze hogy normál élek illeszkednek"

 

ott/azt neked kell tapétavágóval "lecsapni" 45 fokban... aztán oda is mehet háló,glett ..

 

Nem értek hozzá, ráadásul NEM is tudok szépen/utálok glettelni..  :-)..

DE szerintem ideális esetben olyan "hosszú" karton kéne venni , ami a plafonig ér és akkor a "rövidebb él" az már nem is gond..

CSAK kis hazánkban nem igazán tartják a különböző hosszokat, meg úgy van veszteség...meg könnyebb szállítani a 2 méterest, meg ki tudja..

"emígy " meg nincs..

 

DE lehet tévedek..

 

Meg abban is lehet tévedek, hogy azért van így a hosszabb él, mert azt így könnyebb "láthatatlanul" glettelni..mert ugye súrló fénynél a függőleges jobban kidobja a hibákat..

 

Előzmény: vigusz (1438)
halaloszto Creative Commons License 2018.01.26 0 0 1439

bazz.

 

a rövid oldalon vagy kell toldani vagy nem, ezért ott nincs fózolva. a hosszún szinte mindig kell, ezért ott levékonyították. nem így logikus? ha a hosszú sem lenne, akkor kinek lenne jobb?

 

amúgy a profik vesznek olyan lapot, ami egy darabból kiadja a belmagasságot, és akkro a rövid oldalon alig van toldás. van 25 centinként 250-275-300 hosszú lap, csak nem tartják raktáron.

 

Vajk

Előzmény: vigusz (1438)
vigusz Creative Commons License 2018.01.26 0 0 1438

Köszi.

 

Azért azt nem teljesen értem ha ezek a vékonyított élek azért vannak hogy itt hálózom, glettelem stb. akkor amikor úgy jön össze hogy normál élek illeszkednek - akkor ott hálózom, glettelem stb.... nem?

 

Jelen esetben pedig nem sok értelmét látom, hogy egyik oldal vékonyított a másik normál vastagságú .....

 

Nem faksznizni akarok csak megérteni a dolog hasznosságát és célszerűségét - ha van ....

 

 

Előzmény: joevagyok68 (1436)
joevagyok68 Creative Commons License 2018.01.25 0 0 1437
Előzmény: vigusz (1435)
joevagyok68 Creative Commons License 2018.01.25 0 0 1436

Ott hálózod/gletteled !

Nézz meg egy felhasználási útmutatót !

http://www.rigips.hu/hu/tudasbazis

Előzmény: vigusz (1435)
vigusz Creative Commons License 2018.01.25 0 0 1435

Sziasztok !

 

Miért nem egyforma egy gipszkartonlap mindkét éle? Az egyik él vékonyabb kicsit kb. 5-6 cm szélességben ...  Hogy kell egymás mellé csavarozni a lapokat a különböző élvastagságok tudatában? És miért különböző a két él vastagsága?

 

Valaki aki tudja kérem segítsen. Köszi.

Tájoló Creative Commons License 2018.01.14 0 0 1434

Hogy miért nem a deszkákra? Nem tudom, gondoltam hagyok egy kis légrést. Nem értek hozzá, és leírást sem találtam sehol, csak teljes mennyezetről... de hogy mi van akkor, ha csak a gerendák közötti részt burkolnám, arról nem találtam infót.

Előzmény: e30nick (1433)
e30nick Creative Commons License 2018.01.14 0 0 1433

Hivatalbol a mennyezeten 50 centinkent kellene parnafat rakni es a gerendakra merolegesen! Nade en azt nem ertem, mi a baj azzal, hogy direktben a deszkara csavarozod?

Előzmény: Tájoló (1432)
Tájoló Creative Commons License 2018.01.12 0 0 1432

Sziasztok!

Van egy szoba, aminek gerendás, deszkás a mennyezete, e fölött beton, szigetelő és fűtetlen padlástér. Szeretném a gerendák közötti deszkázatot elburkolni és fehérre festeni: gerendák látszódnának, közötte polisztirol csíkkal keretezett gipszkarton.

Gondolom jobb, ha nem a deszkázatra csavarozom a kartont, hanem teszek alá párnafát. Vagy tévedek, mehet a deszkázatra?

A gerendák kb. 60 centire vannak egymástól, kb. 4 méter hosszúak. Ha csak a gerendák oldalaira csavarozok párnafát és ahhoz rögzítem alulról a gipszkartont, az még kevés? Sok a 60 centi és kellene középre is egy párnafa?

A gipszkarton és a deszkázat közé nem tennék se szigetelőt, se fóliát.

Várom a véleményeket, kritikákat!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!