Keresés

Részletes keresés

aniko1986 Creative Commons License 2015.03.04 0 0 361

üdv mindenkinek!

Szeretném a segítségeteket kérni, minden tanácsot szívesen vennék. 29 éves állattenyésztőként végzett lány vagyok. Idén szeretnék pályázni a fiatal gazda támogatásra. Mivel az eredeti elképzelésemre, nemigen adnának támogatást(a lovasturizmus nem számit mezőgazdasági tevékenységnek...) ezért arra gondoltam hogy gombatermesztésre adnék be pályázatot. Egyenlőre fogalmam sincs a gombákról, a nulláról kéne indulnom, de lenne rá közel 1 évem, mert mire kiírják elbírálják a pályázatokat, kiosztják a pénzt stb... megtudnám tanulni. 5 év alatt kell elérni a pályázatban kiírt üzemméretet a 10 EUME méretet, ami gombatermesztésnél 200 m2 jelent és 40.000 euró keret van rá. Kérdésem az lenne, milyen gombával érdemes foglalkozni, kevesebb területü gombából is meglehet e élni ugy hogy pl mellette valamilyen kiegészítő tevékenységet végeznék amit össze lehet kapcsolni a gombatermesztéssel? olvastam hogy a lótrágyát is fel lehet használni, lovaink pedig vannak. Bármilyen tanácsot szívesen fogadok hogyan mivel érdemes nekiállnom, kijövök e ebből a támogatási keretből? üdvözlettel!

abodi72 Creative Commons License 2015.03.01 0 0 360

200  literes hordó félig vizzel, annak az aljába beleművészkedni , egy villanybojler ellenálását, ezzel melegiteni a hordóban a vizet, ami a párolgás következtében növeli a helyiség páratartalmát, plusz még melegit is egy kicsit.

 

A villanyszámlát inkább nem kommentálnám :(

Előzmény: ermefa (359)
ermefa Creative Commons License 2015.02.16 0 0 359

Meleg párásításra gondoltam.

Előzmény: öreg_néne_b (358)
öreg_néne_b Creative Commons License 2015.02.15 0 0 358

A párolgás hőelvonással jár.

Előzmény: ermefa (356)
timre62 Creative Commons License 2015.02.15 0 0 357

Ja, és még kérdezném,ha lefedem sóval,akkor locsolásnál próbáljam kikerülni a sót,vagy locsoljam azt is?

Előzmény: vismaior (354)
ermefa Creative Commons License 2015.02.15 0 0 356

150m2- es pincémbe kellene megoldanom a párásítást. Tud valaki segíteni?

Fontos, hogy a levegő hőmérséklete ne csökkenjen, ugyanis a fűtés még hiányzik, így az állandó hőmérséklet 13-14 c fok. 

timre62 Creative Commons License 2015.02.14 0 0 355

Nagyon köszönöm a válaszát,nem lettem nyugodtabb.Nagyon tisztán tartom a helységeket,van fertőtlenítő tálca is,kétszer permeteztem be formalinnal csere előtt.Mit ajánlana,mivel fertőtlenítsek?Igaz,a körülmények olyanok,hogy nem tudok minden helységet egyszerre fertőtleníteni,ezért vissza fogom hordani.Azért az érdekes,hogy már az első telepítésnél is volt,akkor azt valamivel bevittem.Na mindegy, ezzel együtt kell élnem ezek szerint.Vannak még legyeim is harmadik hullámnál,légyfogó papírt használok.Van-e a legyek ellen valami okosság,amivel össze lehet szedni őket,igaz nem olyan nagy számban vannak,mint amiket olvasni lehet a neten.A konyhasót olvastam penészek ellen.Most a só az csak elfedi a penészeket,vagy valami kémiai dolog is van??Köszönöm,hogy szánt rám időt,Üdv Imre

Előzmény: vismaior (354)
vismaior Creative Commons License 2015.02.11 0 0 354

Kedves Imre,

 

a mólé fertőzés tipikusan higiéniai probléma. Legfőbb forrása maga a termesztőház, ami nincs megfelelően fertőtlenítve, illetve a ruházat, az eszközök, a pangó víz, a polcok, műanyag ládák, stb. Esetleg még a takaróföld (ha gyenge minőségű, ismeretlen eredetű) lehet móléfertőzött, de ez viszonylag ritka. A leggyakrabban egy egyszeri fertőzés után nem megfelelően fertőtlenített termesztő helyiségben újra és újra megjelenik.

 

Nagyon fontos, hogy a mólé puffancsokat minél hamarabb nejlon zacskóba kell tenni és el kell távolítani a termőágyról, majd a lehető legtávolabb vinni a farmtól, vagy elégetni, megsemmisíteni, mert e penészek spórái könnyen visszafertőznek mindent. A leszedett  puffancs helyére pár réteg papírtörlőt kell teríteni és a tetejére rá kell szórni 20-30 deka konyhasót.

 

Amíg mólés termőtest van a termesztőházban, tilos öntözni, mert az öntözővíz fröcsögésével a spórák elterjednek az egész helyiségben.

 

Remélem segítettem.

Előzmény: timre62 (353)
timre62 Creative Commons License 2015.02.08 0 0 353

Tiszteletem!!!Kezdő csiperkés vagyok,és azt olvasom a szakirodalomban,hogy a mőle,vagy mólé betegséget nagyon jól ismerik a gomba termesztők!!Végig olvastam a fórumot,nem találtam hozzá köthető hozzászólást.Én most hatodszor telepítettem,de én mindannyiszor kínlódtam vele!!Na most ez tabu téma,vagy gondolom nem szívesen beszélnek róla,de én szeretnék!!Nekem teljesen új,még termesztésre nem használt helységben hamarabb megjelent mint maga a csiperke.A kérdésem az lenne,hogy van-e valamiféle bevált módszer,vagy megoldás ellene???Esetleges válaszokat előre is köszönöm!!Üdv Imre

gomba655 Creative Commons License 2014.12.22 0 0 352

Laskagomba csíra előjegyezhető HK35-ös érdeklődni emailben. vagy telefonon
az 1400ft-os ár 6db-tól értendő
az alatt 1750ft/db. 5 liter morzsolt állapotban értendő.
Egy zacskóbl 10db 10kg-os zsák készÍthető.
Termesztési útmutatóval postázzuk. gomba655@gmail.com  06702113343

Törölt nick Creative Commons License 2014.11.23 0 0 351

:-)

Előzmény: bukovaca (349)
homerx Creative Commons License 2014.11.13 0 0 350

nezz at a gombasz forumba is.

Előzmény: bukovaca (349)
bukovaca Creative Commons License 2014.11.13 0 0 349

Üdöyök mindenkit!                                                                                                               shitaki termöblokkot szeretnék késziteni. valaiki tudna e segiteni? már évek óta laskazunk itt szerbiában és szeretnénk kipróbálni ezt is. köszönöm.

Mizsi84 Creative Commons License 2014.10.28 0 0 348

Üdvözlök mindenkit.

Segítséget kérnék Bács-kiskunban, hol tudnék zsákos gombához jutni? Egyenlőre kisebb tételben. 4-5 zsák.

Segítséget előre is köszönöm.

labrador13 Creative Commons License 2014.10.27 0 0 347

Udvozlom! Romaniaba szeretnek egy csaladi gomba farmot amiben csiperket termesztenenk. 100 nm tudnak igy elsore atalakitani megfeleloen, ennyi helyen tudnak e hasznot csinalni? Es honnan tudnam megoldani a komposzt szallitast, mivel ilyen mennyisegre nincs megfelelo jarmuvem.  Vallaji atkelo mellet lakom. Koszonok mindent. Krausz Norbert.

Előzmény: vismaior (346)
vismaior Creative Commons License 2014.10.01 0 0 346

Formalint használtak anno, de iszonyú veszélyes volt...

Előzmény: albim68 (345)
albim68 Creative Commons License 2014.09.28 0 0 345

Üdv mindenkinek! Talán tud valaki segíteni!? Még gyerek koromban volt gomba pincénk Budafokon kb 30-éve. A fertőtlenítéshez használtak a szüleim valami vegyszert ami még három nap múlva szellőztetés után is ki marta a szemed. :) Valami erős penész és csíra ölő lehetett úgy hiszem. Én erre a vegyszerre lennék kíváncsi de sehol nem találom. Én sajt tároló helységet szeretnék fertőtleníteni vele mert az nagyon hatásos valami volt. Köszönöm!

Kukuri Kriki Creative Commons License 2014.06.02 0 0 344

Valami ilyesmire gondoltam én is. :)

 

Bár most beszéltem olyannal aki régóta termeszt laskát. Mint kiderült a pince nem a legjobb ennek a gombának.

 

Most éppen a Shiitake gombának nézek utána. Ez jobban tűri ha nincs olyan nagyon szellőztetve.

Előzmény: abodi72 (343)
abodi72 Creative Commons License 2014.05.31 0 0 343

Probáld meg a piacon viszonteladót keresni, kicsit kevesebbet fizet , de mindig átveszi, esetleg zöldség ,gyümölcs boltokba beadni.

Ismerősök,barátoknak is adhatsz el,  és elterjed a hire ha szép gombát termelsz.

Probálj " bió" zsákot szerezni, esetleg csinálni, vegyszermentes terméket árusitani , stb :)

Előzmény: Kukuri Kriki (342)
Kukuri Kriki Creative Commons License 2014.05.30 0 0 342

Szia!

 

Érdekelne mik a tapasztalatok kis tételű értékesítésnél.

Én próbának egy 30 db-os tételt tervezek elindítani. Viszont nem tudom még hogy hova lehetne eladni. Mennyire macerás rá piacot keresni. Esetleg Te hogy indultál vele?

Jó lenne ha nálam is az lenne a gond hogy nem tudok eleget termelni. :)

Előzmény: abodi72 (337)
abodi72 Creative Commons License 2014.05.12 0 0 341

Pontosan nem tudom a rönkös termelést , de ugy rémlik ,hogy élő fába nem ,csak nemrég kivágott rönkbe lehet oltani és termeli léaskagombát

 

Én zsákos párti vagyok :)

Most lett kész egy termőhelyiségem,igyekszem a megfelelő kondiciókat megteremteni (párásitó, légcsere, stb) és inditom a termelést 100-130 zsákkal :)

Előzmény: robi151 éltető (340)
robi151 éltető Creative Commons License 2014.05.02 0 0 340

Üdv,én eperfa rönkbe oltottam laskát,nem tudod élőfába lehet oltani?(most póbálkozom csak saját fogyasztásra)van egy jó pincém.

Előzmény: abodi72 (337)
Puller87 Creative Commons License 2014.03.30 0 0 339

???

Puller87 Creative Commons License 2014.03.27 0 0 338

Üdv mindenkinek!

Tudna nekem valaki abban segíteni, hogy hol tudnék Szabolcs- Szatmár megyében csiperke gombacsírát vásárolni, olyan eladótól aki képes számlát is kiállítani rá?

 

abodi72 Creative Commons License 2014.03.26 0 0 337

Azt hiszem rgy cipőbe járunk :)

 

én a laskagombát csinálom , egyelőre kis tételben (40 zsák) de készűl egy 100 zsákos 

férőhelyű helyiség, de szeretnék  nagyobb kapacitással működni.

 

Egyelőre az eladást helyileg oldom meg, sajnos nem terem annyit a termőzsák hogy eleget tegyek a kéréseknek :)

 

A továbbiakban meg szeretném üzletekbe beadni , de sajnos csak bizományi alapon veszik be, azaz , ha nem, tudja eladni az az én károm :(

Sajnos ez a forum eléggé halott  de remélem lessznek még emberkék akik beneveznek és felpörgetjük a forumot :)

 

Előzmény: naplopó100 (336)
naplopó100 Creative Commons License 2014.03.25 0 0 336

Helló mindenki!

 

A közeljövőben(1-2 év) szeretnék komolyabban gombatermesztéssel foglalkozni.

Shiitake,és laskagomba lenne a termesztendő gomba.

Mindkettővel már foglalkoztam több kevesebb sikerrel,a tapasztalat azt mutatja,hogy a laskával sokkal kevesebb gond van,viszont a shiitake értékesebb.Tapasztalat tehát van,a termesztő hely hamarosan meg lesz.

Amit viszont nem tudok,az a gomba értékesítése.Saját magam szeretném eladni,akár külföldre is.

Ha van valakinek ebben tapasztalata,szívesen venném az instrukciókat.

 

Szép napot.

abodi72 Creative Commons License 2014.03.14 0 0 335

Sziasztok

 

Engem is érdekelne a forum felpörgése, mert én is szeretnék belevágni egy kissebb kaliberű laskagomba termesztésbe.

Valamikor a 90-es években dolgoztam egy gomba telepen , de sajnos csak az alapok maradtak meg bennem :(

De szerintem nem kell túl komplikálni a dolgot, TISZTASÁG PÁRATALTALOM, OXIGÉN DÚS LEVEGŐ, EZEK AZ APAL DOLGOK,  a többi már magátol jön :)

 

Fertötlenitést hypóval szoktuk  végezni ,most is van pár zsák a pincémbe , amit saját fogyasztásra termelek, imádom a laskagombát :)

 

Most voltam egy gombatelepen és ott láttam egy ügyes szerekezetet a helyiségek hűtésére és páratartalom növelésére

 

Ha valakit érdekel szivesen leirom ,mit láttam ,

Remélem életre kel  a forum , és nem hiába koptatom a körmeimet :) :) :)

Előzmény: Mikopeti (69)
vismaior Creative Commons License 2014.01.29 0 0 334

Szia. Magyarországon senki nem termeszt blazeit. Még a technológia sem egészen tisztázott kis léptékben, üzemileg meg pláne.

Előzmény: aranyszabi (333)
aranyszabi Creative Commons License 2014.01.29 0 0 333

Sziasztok!

 

Mandulagombával (Agaricus blazei) szeretnék találni valakit, aki termeszti. Tudna valaki segíteni?

 

Vates88 Creative Commons License 2013.12.23 0 0 332

Sziasztok.

 

Egy kis útbaigazítás kellene. Tervezem, hogy megpróbálkozom gombatermrsztéssel, csupán 2-3 zsákkal kezdetben. Ahogy nézem van hozzá megfelelő helyiségem. Olvastam egy olyat, hogy kukoricaszárat ha 1cm körülire feldarabolja az ember és összezúzza az jó töltőanyag lehet a zsákhoz. Utána csak a csírával oltjuk és elhelyezzük. próbálta ezt a módszert valaki? Vélemények a dologról? Előre is köszi.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!