Keresés

Részletes keresés

Híd Creative Commons License 2009.01.04 0 0 383
Nekem néha a hitelkártya adatait nem találja, de amúgy rendben van.
Előzmény: Törölt nick (382)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.04 0 0 382
Érdemes OTP-vel netbankolni, biztonságos, olcsó, van valakinek rossz tapasztalata?
barcatom Creative Commons License 2008.02.14 0 0 381
Sziasztok!

Péntek óta próbálok a 7*24 órás bankkártyaműveletek menünél pénzt rakni a webkártyámra, de mindig azt írja, hogy a banki rendszer nem müködik, próbálja meg később. Más is találkozott ezzel a hibával vagy csak nálam ez a helyzet. Már idegesít, hogy lassan egy hete sz.r...
Híd Creative Commons License 2008.02.13 0 0 380

Az OTP Direct az elmúlt pár napban a szívbajt hozta rám. A hitelkártyaszámlám egyenlegében előjegyzett kártyaforgalomként mindenféle összegeket beírt tévedésből, én meg azt hittem, valaki ellopta a hk-m adatait, és használja.

Az aranyhk-s telefonos ügyfélszolgálat persze sík hülye, nem tudja, hogy rossz a rendszer, és nem tudja, milyen tételek vannak az előjegyzett kártyaforgalomban, az egyenleget persze az is terheli. Vagy egy órát telefonáltam, kapcsolgattak fűhöz-fához eredmény és megnyugtató válasz nélkül.

Aztán kiderült 2 nap múlva: technikai hiba. Még jó, hogy nem tiltattam le emiatt a hk-t 10 ezerért. Bár ha emiatt tiltatom le, tuti, hogy utána jóváíratom a díját. De azért nem lett volna jó hetekig várni a pótkártyára.

nagyArc Creative Commons License 2008.02.13 0 0 379
Nagyjából mindegyik ugyanazt tudja, talán az a különbség, hogy a CIB (ha működik, bár az utóbbi időben működik) sokkal gyorsabb, az OTP viszont mindig működik és mindig lassú. Viszont az OTP-nél a számlatörténet sokkal áttekinthetőbb, mert külön oszlopban vannak a partnerek, a CIB-nél pedig mindent bezsúfoltak egyetlen a mezőbe.
Előzmény: Törölt nick (378)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.12 0 0 378

Sziasztok!

Nekem az lenne a kérdésem, hogy a CIB Internet bankhoz képest az OTP-s net/wapbank mivel tud többet, kevesebbet? Ezt persze olyantól kérdezem, aki mindegyiket használja/ta mostanában.

Köszi!

 

tusi74 Creative Commons License 2008.02.01 0 0 377
Nekem olyan 22 órakor nem nem ment, aztűn 23 órakor baromi lassan elindult, és azóta megy. Mostmár jó.
Előzmény: Híd (376)
Híd Creative Commons License 2008.01.31 0 0 376

Kb. 19 órakor próbáltam, semmi baja nem volt, most is megy.

Előzmény: tusi74 (374)
tangerine Creative Commons License 2008.01.31 0 0 375
Nekem megy.
Előzmény: tusi74 (374)
tusi74 Creative Commons License 2008.01.31 0 0 374
Nektek megy most az OTP netbank? Nekem mindig azt írja ki, hogy próbáljam 5 perc múlva.
Híd Creative Commons License 2008.01.19 0 0 373

Az a problémája, hogy megbacca az APEH, mert nem tud utalni, mivel a CIB webbankja egy kalap szar volt az elmúlt hetekben.

Előzmény: Törölt nick (372)
Híd Creative Commons License 2008.01.09 0 0 371
A kopipaszta nekem működött a netbankban az OTP-ben. Igaz, néha 3 részletben kellett kopipasztázni a szlaszámot 8 számjegyenként.
Előzmény: nagyArc (368)
nagyArc Creative Commons License 2008.01.09 0 0 370
Ezer bocsánat! Ezt a CIB-es topikba akartam írni! Bocsánat mégegyszer! Mentségemre szolgáljon, hogy 40 fokos lázam van...
Előzmény: tusi74 (369)
tusi74 Creative Commons License 2008.01.09 0 0 369
Uff, ezt nem a CIB-es szeretted volna írni? :) Mert a CIB-esben már "láttalak" és a CIB netbankban nincs copy-paste.
Előzmény: nagyArc (368)
nagyArc Creative Commons License 2008.01.09 0 0 368
Ez tragikus.

Megpróbáltam átutalni az apehnek a 12-én esedékes járulékokat. Már az nagy meglepetés volt, amit ugyan itt már írt valaki: a számlaszámnál nem lehet copy&paste-t használni, kézzel kell beírni a számlaszámot. Hát jó, ez van, beírom. Aztán amikor felvenném a partnerek közé a nagynehezen kézzel beírt számlaszámot, akkor kibasz a rendszer, elnézést kér, próbáljam meg később. Azóta sem enged be, az adatok eltűntek.

Azt hiszem, holnap átmegyek az OTP-hez, pedig szidtam itt is eleget őket, de ez így nem fog működni, nem érek rá egész nap, hogy négy átutalást elküldjek.
Híd Creative Commons License 2008.01.09 0 0 367

Szerintem nem csak akkor postázhatja, amikor rajta van a számláján, mert ha egy boltban vásárolok kártyával, akkor is hazavihetem a tejet meg a kenyeret azonnal, nem kell ott várnom, amíg megpenészedik, mert a pénz csak egy hét múlva megy át a bolt számlájára.

 

Amikor megkapja a kereskedő a cvc2 kódot meg a kártyaszámot, onnantól zárolhat a számládon, és kaphatja a pénzt. Szállodák is csinálják, hogy pusztán a kártyaadatok birtokában zárolnak a hitelkártyán valamekkora összeget, amíg ki nem jelentkezel, és nem rendezed a számlát. Aztán ha fizettél, feloldják a zárolást. Szóval a kártyaadat elvileg elég ahhoz, hogy a cég a pénzéhez jusson, nem kell megvárni, amíg ténylegesen odaér a lóvé.

 

A küldő számlaszámából pontosan látszik, hogy ki küldte. Hogy mire? Hát az nemtom, hogy látszik-e.

Előzmény: htibi58 (364)
htibi58 Creative Commons License 2008.01.09 0 0 366
Most ismét megnéztem, már könyvelt tételek között szerepel a vásárlás összege is. Úgy látszik hat nap az átfutás ideje. Remélem most már rendben lesz.
Előzmény: tusi74 (365)
tusi74 Creative Commons License 2008.01.09 0 0 365
Elméletileg a Számla részletes adatai, és ott zárolt tételek, de sajnos úgy nem listázza ki, mint a Raiff, vagy a CIB.
Előzmény: htibi58 (364)
htibi58 Creative Commons License 2008.01.09 0 0 364
A zárolt összeget hol tudom listáztatni? A vásárlás megkezdése előtt lekérdeztem az egyenleget, majd aznap délután is. Délután már hiányzott a vásárlás 70 Euros összege , de a számlatörténetet lekérdezve, nincs a könyvelt tételek között, csak egy 1,6 Euros tétel kártyás vásárlás megjelöléssel. Az én számlámon már nincs ott a pénz, az eladó számláján meg állítólag még nincs ott. Vagy lehet, hogy ott a pénz csak nem tudják beazonosítani. Egy rendes utalásnál beírom a közlemény rovatba, hogy mire utaltam az összeget. A kártyás megoldásnál nem tudom, hogyan működik ez. Gondolom az eladó azt látja, hogy ha jön valahonnan 70 Euro, de abból még nem biztos, hogy az is megállapítható, hogy ki küldte és mire küldte. Az eladó csak akkor postázza az árut, ha már ott a pénz a számláján. Ez szerintem itthon is így van, ha olyan helyen vásárolsz, ahol nem ismernek.
Előzmény: Híd (363)
Híd Creative Commons License 2008.01.09 0 0 363

1. A vásárlás értékét gyakran több nappal később terhelik rá a számlára. A zárolások között sincs ott a vásárlás értéke?

2. A bolt napok múlva, néha egy hét múlva kapja meg a pénzt, de ez nem kellene, hogy zavarjon téged.

3. Az OTP nem küld szerintem kártyaadatot, ha valami megadhat ilyet, az te vagy személyesen.

4. Ha a cég kifogásokat keres, hogy miért ne szállítson, pedig te fizettél, az eléggé gyanús nekem.

 

 

Előzmény: htibi58 (362)
htibi58 Creative Commons License 2008.01.09 0 0 362
Egy OTP-s Mastercard-dal vásároltam egy németországi Web-áruházban. Utána megnéztem az OTP Direkt-tel az egyenlegemet. Az én számlámról leemelték az összeget + egy kis kezelési költséget. A terhelések között tételként csak a kártyás vásárlás kezelési költsége szerepel, maga a vásárlásra költött összeg nem. Az eladó cég azt írja, hogy a bankja nem tudja ellenőrizni a kártyám adatait. Mi kellhet neki? Az IBAN szám és BIC/SWIFT kód? Az OTP ezeket nem küldi el ilyenkor? Az eladó valójában mennyi idő múlva kapja meg a tőlem levont pénzt? A helyi OTP fiónál érdeklődtem telefonon, azt monták nem tudják és lerakták. A központi call centeres baromságnál meg én raktam le az akárhányadik nyomja meg a xx gombot szövegnél.
Híd Creative Commons License 2008.01.02 0 0 361
Én este próbáltam, akkor működött.
Előzmény: mzdude (360)
mzdude Creative Commons License 2008.01.02 0 0 360
Nem lerohadt, hanem szar volt egész nap, tapasztalatom szerint.
Előzmény: Radix (359)
Radix Creative Commons License 2008.01.02 0 0 359
Úgy látom előbbi jótanácsomat megfogadta, le is rohadt.

Negyedóra és 4-5 belépési képernyő utáni végtelen várakozás után közli velem, hogy:
"Hiba a bejelentkezés során!

A bejelentkezés során kommunikációs hiba történt. Kérjük, ismételten jelentkezzen be!"

Apád f.szát!
Előzmény: Radix (358)
Radix Creative Commons License 2007.12.12 0 0 358
Ma is szarakodik, hogy rohadna le.


6, űrlappal előkészített átutalás elküldése 40 perc.
tangerine Creative Commons License 2007.11.27 0 0 357
Szerintem nem, de fogsz tudni kötni egy teljesen újat. Új szerződés, új azonosítóval.
Előzmény: roland1988 (356)
roland1988 Creative Commons License 2007.11.27 0 0 356

Sziasztok!

 

Az lenne a kérdésem, hogy ha nem tudom az otpdirektes házibank azonosítómat fejből, a szerződést meg nem találom, akkor hogy lehet azt kideríteni? Ha bemegyek egy bankba, ki tudják azt deríteni valahogy? 

Radix Creative Commons License 2007.11.12 0 0 355
Ma is baszakodik a geci OTPdirekt.
Híd Creative Commons License 2007.10.15 0 0 354

Hívd fel őket telefonon, és reklamálj. Ha tévedés, jóvá fogják írni. Ha nem, megmagyarázzák.

Előzmény: ohej (353)
ohej Creative Commons License 2007.10.14 0 0 353
Szevasztok;

Nekem OTPdirekt havidíj címen 348 Ft-al terhelik havonta a számlámat,de az otp honlapján viszont az alábbi található...................

OTPdirekt havidíj

Az alaphavidíj (99 Ft/hó) ellenében bankügyeit tetszés szerint intézheti az OTPdirekt telefonos szolgáltatás ügyintézőinél, interneten vagy mobiltelefonon.

A Kontroll szolgáltatások igénybevétele esetén a havi díj mérteke az alapdíjon felül kiegészül egy fix díjjal (+ 150 Ft/hó...............

Vagyis ez összesen 249 Ft nem pedig 348 Ft.Nem tudom mi lehet az oka ennek a külömbségnek,valahova elrejtettek még valami költségnövelő tényezőt?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!