Keresés

Részletes keresés

Travelmania Creative Commons License 2003.09.18 0 0 53
Hidd el sokan becsatlakoznának hozzátok. Csak hát az idő és pénz. Az utóbbi még egyeseknek rendelkezésre áll, de az időt, komolyan kérdezem, hogyan oldjátok meg? 6-8 hónapot hogyan lehet távol lenni úgy, hogy hazatérve legyen munkátok?

Pelican, élveztem a CR beszámolót, én néhány hete érkeztem vissza a barátnőmmel onnan és iszonyúan élveztem.

Pelican Creative Commons License 2003.09.12 0 0 52
Senki sem megy rajtunk kívül világkörüli útra?
Pelican Creative Commons License 2003.05.29 0 0 51
OK. Mail ment.
Előzmény: VAJK (50)
VAJK Creative Commons License 2003.05.29 0 0 50
Hello!

Tudom, hogy ez a te mondatod, de engem is ezek érdekelnek (az endemikusat kihagytam). Én junius 12.-én pár honapra elutazom, ha tudunk találkozhatnánk elötte megbeszélni néhány dolgot (országokat, tartozkodási időket, és az indulás időpontját). Az is érdekelne, hogy melyik irányba akarsz indulni. Egy november közepi-végi indulás lehet, hogy megoldható, de azért egyeztethetnénk, talán te is tudsz néhány hetet engedni.

Előzmény: Pelican (49)
Pelican Creative Commons License 2003.05.28 0 0 49
Engem leginkább az élővilág és a természeti érdekességek vonzanak
Hé! Ez az én mondatom... :-)
Terv röviden: Minél több mindent megnézni az állatvilágból (a hangyától a bálnáig, különös tekintettel az endemikus fajokra), a tájakból, a régi korok emlékeib?l, pl. Thaiföldön jöhetnek a Buddhák is...
Eddig NZ, Peru, Chile and Easter Island és Antarctica(!) LP-em van. Ezekb?l ha kitaláltam az útitervet, akkor cserélgetem majd más kötetekre (csak az NZ-t tartom meg). Van még NZ madarai is, kellene még egy-két madárhatározó a felkészüléshez...
Előzmény: VAJK (48)
VAJK Creative Commons License 2003.05.28 0 0 48
Hello!

Jövöhéten utána nézek a vizumnak.
Ha vannak már többé-kevésbé konkrét terveid az érintett országokat illetöen, megirhatnád mik azok!
Engem leginkább az élővilág és a természeti érdekességek vonzanak (+ Ausztráliában az ország méretei).

Előzmény: Pelican (47)
Pelican Creative Commons License 2003.05.27 0 0 47
Hali!

Épp az ausztrál vízumot nézegetem, nem kell otthagyni az útlevelet, csak megmutatni beadáskor, meg bevinni a végén, hogy beragasszák a vízumot. Én novemberi (eleje) indulást terveztem, hogy mire NZ-ra jutok ott már legyen jó idő. Hajlok a kompromisszumra, ha így együtt mehetünk, nem köt semmi csak az évszakok...:-)
Téged mi vonz leginkább NZ-ra (meg Au-ra)?

Előzmény: VAJK (46)
VAJK Creative Commons License 2003.05.27 0 0 46
Hello Pelikán!

A helytet az, hogy én külföldön dolgozom és igy nem tudom az utlevelemet nélkülözni november elött, igy nem tudom a vizumokat (elsősorban az Ausztrált) beszerezni. Egyébként nagyon szivesen indulnék elöbb. Gondolkoztam azon, hogy keressek utitársat, de ugy tűnik nem sok ember tervez ilyen utat. Lehet, hogy most ezt az alkalmat ki kellene használnom. Ha tudsz körülbelüli dátumot az indulásodat illetően megirhatnád.
Szivesen találkoznék veled, lehet, hogy ennyi elég is lenne a terveim megváltoztatásához!
Üdvözlet Vajk

Előzmény: Pelican (45)
Pelican Creative Commons License 2003.05.20 0 0 45
Szia Vajk!

A BA jegye egy évig érvényes ha jól tudom, de utánanézek. Nem akarsz hamarabb indulni? Ott már az a nyár vége, jön a tél, az es?.

Előzmény: VAJK (44)
VAJK Creative Commons License 2003.05.20 0 0 44
Szia Pelican!
Hasonlo utat tervezek mint te, kb.6-8 honap a Fold korul, hatizsakkal. A fo uticelom nekem is Uj-Zeland valamint Ausztralia. Mind ket orszagban 2-3 honapot szandekozom eltolteni. Oda-vissza 5-6 megalloval (Kuba, Mexiko, Chile, Peru, egy-kel Csendes-oceani szigetorszag,Indonezia, Malajzia, Thaifold, ? ). Terveim szerint ahol lehet ott szarazfoldon vagy hajoval utaznek. Jovo februarra tuztem ki az indulast.
Kivancsi lennek talaltal-e mar valami megoldast a repulojegyet illetoen? En amennyire utanaerdeklodtem az 5-6 megallos jegyek mindossze egy honapig hasznalhatoak. Nem tudod, hogy a 15 megallos konstrukcionak mik az idobeni korlatai?
Tovabbi jo tervezgetest!

Vajk

Előzmény: Pelican (43)
Pelican Creative Commons License 2003.05.18 0 0 43
Ezt miért kaptuk? :-)
Előzmény: Ds37k (42)
Ds37k Creative Commons License 2003.05.18 0 0 42
Pelican Creative Commons License 2003.05.17 0 0 41
Aha, értem. Köszi. De gondolom, nem lehet akárhányat (mondjuk 15-öt) venni hozzá, vagy igen?
Előzmény: vilagutazo (40)
vilagutazo Creative Commons License 2003.05.17 0 0 40
Én tavaly voltam Auszráliában és az oda utat 10 napra megszakítottam Bangkokban, a vissza utat pedig 4 napra Szingapurban és a repjegy egy fillérbe semkerült többet, mintha nem álltam volna meg ezekben a városokban.
Előzmény: vilagutazo (39)
vilagutazo Creative Commons License 2003.05.17 0 0 39
Pelican, a stop over azt jelenti, ha megszakítod utadat valahol több mint 24 órára. A légitársaságok általában két stop overt engedélyeznek ingye (egyet az oda úton, a másikat pedig viszza úton), de 50-60 dollár ellenében lehetséges további stop overek vásárlása.

Előzmény: Pelican (38)
Pelican Creative Commons License 2003.05.16 0 0 38
Leveleztünk, ha meglesz a konkrét útiterv, akkor kapok majd árakat.
Előzmény: ath (37)
ath Creative Commons License 2003.05.16 0 0 37
összejött valami a kontakttal amit adtam?
Előzmény: Pelican (36)
Pelican Creative Commons License 2003.05.16 0 0 36
Köszi. Nem tudom egészen pontosan mit jelent a stop over, de több hónapra és sok-sok helyre szeretnék eljutni, ezért érdekl?döm a világkörüli jegyek után.
Előzmény: vilagutazo (35)
vilagutazo Creative Commons License 2003.05.15 0 0 35
Szerintem a világkörüli jegy csak akkor éri meg, ha legalább 4-5 hónapra elutazol. 1-2 hónapra bőven elég, ha egy távoli desztinációba bektatsz pár stop overt!

Például most Tahitire vagy Fiji-re 240 és 300 ezer forint között van a repjegy és be lehet iktatni legalább két stopovert Új-Zélandon és távolkeleten vagy az USA-ban.

Előzmény: Pelican (-)
Pelican Creative Commons License 2003.05.14 0 0 34
Amennyire tudom a TACS már nem létezik. :-(
De igen, sok Gödöll?n végzett került velük kapcsolatba.
Gambia és Costa Rica fenn van valamennyire (van még egy halom kép, amit be kellene szkennelnem...)
A többi is csak arra vár, hogy legyen egy kis id?m...
Előzmény: martuska (33)
martuska Creative Commons License 2003.05.14 0 0 33
Szia Pelikan!
En is voltam a honlapodon, nagyon tetszett! Bar hianyolom az uti beszamolokat! Vagy csak en nem talaltam meg? Ha nem nagyon off topic irhatnal egy par szot erröl a Termeszetvedelmi Akciocsoportrol.(mi kell hozza, hogy reszt vehessen benne az ember?) Azt hiszem mar hallottam roluk, Gödöllön vegeztem, es ha ez az amire gondolok sokan "dolgoznak" volt gödöllöiek naluk. Bocs az ekezetekert, de nem nem otthon vagyok. Martuska
Előzmény: Pelican (32)
Pelican Creative Commons License 2003.05.12 0 0 32
Köszi neked is a dícséretet. Ezek elég különböző utak voltak, nem mondhatnám igazi hátizsákosnak, meg dolgoz(gat)ni is kellett, de pénzt nem kaptam érte, viszont nagyon jó volt. Fotók: EOS 5, stb. Bővebben a honlapomon... :-)
Előzmény: cosmopolita (28)
Pelican Creative Commons License 2003.05.12 0 0 31
Köszi. Megnéztem merre jártál még... nem rossz.
Előzmény: BOLOND (30)
BOLOND Creative Commons License 2003.05.11 0 0 30
Tetszett a honlapod, de sajna meg nem volt idom vegig olvasni. Nem irtad (vagy nem lattam) hogy milyen celbol voltal Costa Rica-ban. Az elmenyeid nagyok lehettek. Mi jartunk ott negyszer is, annyira tetszett, sot oda akartunk koltozni de sajna kivul esik a kereten. En foleg tura biciklivel szeretek ott maszkalni, kalandosabb mint a Jeep. Hihetlen mennyi fajta allattal talalkozik ott az ember. Van egy szep video reszletem a howler majmokrol, egy kora reggel vettem fel Playa Samara-n, meg egy kis pok majomrol aki a nyakamban ulve ette a banant es a hajamba torulte a kezet. Csucs hely. Biztos hogy visszamegyunk. Van egy motel Montezuma-n egy magyar hazaspar a tulaj. Talan meg ott vannak.
Előzmény: Pelican (21)
sasmadarka Creative Commons License 2003.05.10 0 0 29
Aeroviva lenyúl???? Ath ezt honnan? Nekem eddig minden repjegyem tőlük van. Messze más irodák alatt!!!

SF

cosmopolita Creative Commons License 2003.05.09 0 0 28
Pelican!
Megnéztem a honlapodat. Nagyon jók a képek!!! :o)
Mindenhol egyénileg, hátizsákos túrán voltál?
Ha nem nagyon off topic, írnál néhány sort Gambiáról? Milyen géppel fotózol?
cosmo
Előzmény: Pelican (21)
Goendoer Tapir Creative Commons License 2003.05.09 0 0 27
nem hiszem, h máshol olcsóbb lenne - tudod a piacvédés miatt egy bp-i indulású jegy Magyarországon megvéve a legolcsóbb, külföldön nem látják az aktuális akciós, ún "market fare" dijakat, mint ahogy mi sem tudunk a más országok hasonló dijtételeiről.

dobok egy mail-t az e-mailedre, a ceges emilemmel, ha gondolod szivesen megfuttatom a repjegyesunket - de azert csodad ne varj. A repjegy árakat a légitársaság szabja, egy jó repjegyes max. megtalálja a legkedvezőbbet :-)

Előzmény: Pelican (26)
Pelican Creative Commons License 2003.05.09 0 0 26
Jó. Csak kértem volna t?led is ajánlatot...
Illetve még azt szeretném kérdezni, hogy nálunk mennyivel drágábbak ezek a világ körüli jegyek (már ha drágábbak egyáltalán), mint általában Európában. Érdemes-e mondjuk az angoloknál körülnéznem?
Előzmény: Goendoer Tapir (25)
Goendoer Tapir Creative Commons License 2003.05.09 0 0 25
hát igy nem adnám ki - meg nem reklám miatt vagyok itt...
Előzmény: Pelican (24)
Pelican Creative Commons License 2003.05.09 0 0 24
Erre nem gondoltam. :-)
Titok, hogy melyik?
Előzmény: Goendoer Tapir (23)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!