Keresés

Részletes keresés

Ildi0007 Creative Commons License 2015.08.22 0 0 114722

Sziatok! Fort Arabesque: A szálloda partja nagyon hosszú. Van homokos rész ahol belehet menni és néhol apró kavicsos. Mi nem használtunk cipőt. A vízben elszórva vannak a korall szigetek szinte az egész öbölben. Van egész közel is a parthoz kb. derékig érő vízben. Nagyon sokféle hal van. Pici ráját is láttunk, tengeri kígyót , tű halat és nagyobb halakat is. Érdemes a szálloda végén lévő" kocsmánál" is bemenni mer ott rögtön mély a víz és egy kupacban rengeteg hal van. Ha palackos búvár vagy, indulnak hajók búvárokkal a szálloda végén van ez is. Több hajó indul a szálloda végéből,üvegfenekű is, mi most nem voltunk sehol. Nem fogsz csalódni a halmennyiség miatt. Üdv! Ildi  Ha van kérdés válaszolok.

Kathy8 Creative Commons License 2015.08.21 0 1 114721

Köszi n-nikol! :) ne félj a cápi csak nekem jön elő! de komolyan , eddig senki se látta csak én :D A Harmonynál laknak hárman állítólag... Nagyon szép utat kívánok nektek :) !!! Majd próbálom a beszámolómat is megírni , vagyis beszámolókat mert még az őszi sharmi is lemaradt eddig ...de bele kell húznom :)

Előzmény: l-nikol (114689)
Marcsika100 Creative Commons License 2015.08.21 0 0 114720
Szia!Mi édes kettesben megyünk,szintén Taurus Reisen.Nemsokára találkozunk:-) Már számoljuk mi is a napokat.
Előzmény: l-nikol (114717)
andi.x Creative Commons License 2015.08.21 0 0 114719

És még valami.

Szerintem érdemes megpróbálni. Aztán ha nem jön be, nem megy, akkor nem kell erőltetni.

Ha viszont igen, akkor már nyert vele az ember.

Tapasztalatot, tudást, élményeket.

A múltkor pl. volt egy apuka, aki a kisfiával ment először Egyiptomba. Minden nap bejelentkezett, leírta az aznap történt élményeit, problémáit, a többiek pedig kommentelték, segítették, biztatták...

Érdekes és tanulságos volt, nagyon.

Na ilyen itt nem volt, és nem is lesz valószínűleg.

Ettől függetlenül én szívesen nézek be ide, segítek ha tudok, de az kétségtelen, hogy van, amikor itt hetekig nem történik semmi, míg a face-re több beszámoló, kép, élmény  felkerül ez idő alatt.

A.

Előzmény: andi.x (114718)
andi.x Creative Commons License 2015.08.21 0 0 114718

Okusaba, Camel!

Én nem arra írtam a kamu nick-et, hogy itt, ki milyen névvel van fent. Arra írtam, hogy ha valaki akar, kamu névvel is tud regisztrálni a facebook-on.

Természetesen nem gondolom, hogy az itt bejáratott, ezer éve működő nick neveket a valódiakra kéne cserélni. :)

Az összeesküvés elméleteket meg nyugodtan felejtsétek el. Ezer éve vagyok facebook tag, sőt az egész családom az, igazi névvel, fényképekkel...stb. Nyilván megválogatom a hozzászólásaimat, posztjaimat, de nekem még soha semmi bajom, problémám nem volt belőle.

El nem képzelem, hogy valaki (a barátaimon, ismerőseimen kívül) pont az én életemre kíváncsi, pont engem szeretne lekövetni, lenyomozni. Ha mégis, azt facebook nélkül is megtehetik, ezer módja van.

És igen, valahol egyet értek azzal, hogy ez generációs dolog. Ami a fiataloknak teljesen természetes, napi szinten használt dolog, technika, azt az idősebb korosztály nehezebben fogadja be, nehezebben azonosul vele.

Nekünk például teljesen természetes, hogy a face-en chatelünk, viber-en beszélünk, skypolunk, de nem tudom elképzelni egyenlőre, hogy a szüleim normálisan tudnának kezelni mondjuk egy okos telefont, melyekkel mindezek lehetségesek.

A.

Előzmény: Okusaba (114709)
l-nikol Creative Commons License 2015.08.21 0 0 114717

Szia Marcsi, mint korábban már kiderült, mi együtt utazunk, egy helyre :) Mi 8-an megyünk, 6 felnőtt + 2 gyerkőc :) Ti hányan jöttök? Szintén Taurus? Mi is nagyon várjuk már! Már csak <3 18-at <3 kell aludni :) :) :)

Előzmény: Marcsika100 (114716)
Marcsika100 Creative Commons License 2015.08.21 0 0 114716

Köszi az infót!Mi is ide megyünk,szeptember 9-től,és már nagyon várjuk!Tudjuk,hogy a part itt a legszebb,sokan átjárnak más szállodából ide sznorizni.

Előzmény: Ildi0007 (114712)
Attika30 Creative Commons License 2015.08.21 0 0 114715

Szia!

A part milyen? Élővilág? A vízbe cipőben lehet bemenni a korrallok miatt vagy pedig van olyan rész is ahol cipő nélkül lehet fürdeni? Köszi a segítséget :)

Előzmény: Ildi0007 (114712)
Okusaba Creative Commons License 2015.08.21 0 0 114714

Nem minősítettem egyik generációt sem és egyik fórumot sem, nem rajtunk múlik, csak tendenciákat írtam le. S nem jelenti azt, hogy bármelyikkel is egyetértenék.

Kivételek mindig is lesznek minden korosztályban. Nem egy fiatalt látok akinek nincs a kezében okostelefon. Ez is olyan, hogy nem csak végletekben lehet valamit művelni, hanem ésszel.

Szerencsére nem vagyunk egyformák, a ki mit vesz észre azon is múlik mire van "kihegyezve" az érzékszervei.

A Camel paranoia elméletével egyetértek, csak annyit tennék hozzá, hogy sajnos nem kell a facebookon lenni ahhoz, hogy egy hozzáértő felderítsen rólad mindent a digitális világban. Ebből a szempontból felesleges a facet kerülni.

Előzmény: saválló (114713)
saválló Creative Commons License 2015.08.21 0 0 114713

"Szerintem ez inkább generációs probléma. Minél fiatalabb valaki, annál nyitottabb az új dolgokra."

Aki "idősebb" azt is éppen érdekelhetik bizonyos újdonságok, de nem feltétlenül várható el tőle, hogy egész nap "lekvároskenyérrel" a kezében (okostelefon) mászkáljon, és azt bámulja (faszbukgeneráció) szüntelenül.

Lásd sima utcakép, nincs olyan fiatal akinek ne lenne "lekvároskenyér" a kezében.

Nem feltétlenül szükséges őskövületnek lenni azért mert az ember bizonyos dolgokat elutasít, ettől, enélkül, ezeket nélkülözve még lehet létezni .

Utazni főleg igen, sőt még sok mindent is lehet.:)

Előzmény: Okusaba (114709)
Ildi0007 Creative Commons License 2015.08.21 0 0 114712

Sziatok! Fort Arabesque: Al. In. ellátással mindenhol fogyaszthattok mindent ami ebbe van. Szobát nem cseréltünk teljesen megfelelt. 4008 szobában voltunk, nagy erkély ha kinéztünk oldalról láttuk  a Makady öblöt . Sokat nem voltunk az erkélyen a nagy meleg miatt. Éjszaka érkeztünk kaja várt a szobában. 2 db. franciaágy hatalmas szoba, fürdőben bidé, minden jó volt nekünk. Tehát a szálloda egész területén mindent fogyaszthatsz ami az Al-ban bent van. Medencénél is. 7-kor adják a türcsiket, sokan lemennek akkor de bőven van hely . Üdv! Ildi Ha van kérdés szívesen válaszolok.

camel1237 Creative Commons License 2015.08.21 0 0 114711

Köszönöm, hogy felajánlottad a segítségedet, tényleg örülök neki, de már régen segítene kathy8 is, meg zsuzso100 is. Lehet az is gond, hogy túlságosan sok összeesküvéses dolgot olvastam. Nem tudnál esetleg valami olyan helyet ajánlani a neten, ahol még többet tudhatnék meg a facebookról? Nálunk a közvetlen családban csak egy valaki használja, mindenki más ellenezné, és nem igazán értem hogy miért. 

Előzmény: andi.x (114707)
Okusaba Creative Commons License 2015.08.21 0 0 114710

Jobb esetben egyszer megszívja, s utána egy életre megtanulja a leckét, hogy először tájékozódni és csak utána foglalni :)

Előzmény: saválló (114708)
Okusaba Creative Commons License 2015.08.21 0 0 114709

Szerintem ez inkább generációs probléma. Minél fiatalabb valaki, annál nyitottabb az új dolgokra. Ha megnéznénk a fórumozók átlagéletkorát most a 10 évvel ezelőttihez képest kész nyugdíjasklub. Mondom úgy, hogy bár nem vagyok nyugdíjas, de a fiam már simán digitális őskövületnek hív. :)

A fórumoknak most leáldozóban van, ki fognak kopni, hacsak nem történik valami ami miatt újra többen kezdik el használni. Két alapvető funkciója van/volt, tájékozódni, erre ott a tripadvisor pl, sokkal célirányosabb, és a közösségi élet, ami egyértelműen áttevődött a facebookra.

A kamu nick pedig elég furcsán hangzik a szádból, mikor magad is veterán vagy, nem ma kezdted a fórumozást. Én sem adnám fel ezt a nevem és nem azért mert bajom lenne vagy titkolnám az igazit.

Előzmény: andi.x (114707)
saválló Creative Commons License 2015.08.21 0 0 114708

"Ezért is lenne jó, ha több beszámoló érkezne, könnyebb lenne a választás, kinek-kinek igénye szerint. "

Azt már biztosan sokan észrevettétek, hogy nagy általánosságban az érdeklődők akkor jelennek itt meg, és kérdezősködnek egy adott hotelről  miután már foglaltak.

Ekkor már sokszor késő az akármilyen információ is mert már fix az utazás időpontja, helye.

Nem mindenki ismeri mondjuk a holidaycheck.de-t stb...stb...ahol aztán mindent, mindenről ki lehet keresni.

Előzmény: anita1014 (114700)
andi.x Creative Commons License 2015.08.21 0 0 114707

Szerintem nincs szükség extra tudáshoz egy facebook regisztrációnál. A legtöbb ember aki fent van, vállalja saját magát, névvel, képpel, nem pedig kamu nick-el.

Nem akarom szétoffolni ezt a fórumot, de ha regisztrálsz a facebook-on, azt adsz ki magadról, amit akarsz.

Ha nem írod ki a rendes neved, ha nem teszel fel képet, az a Te dolgod. Ha úgy döntesz, hogy megcsinálod, és már fent vagy, akkor ott szívesen segítek neked eligazodni.

A.

Előzmény: camel1237 (114706)
camel1237 Creative Commons License 2015.08.20 0 0 114706

Szia. Hol is kezdjem. Ha nem szeretném Egyiptomot, és ha nem találok rá évekkel ezelőtt a fórumokra, ahonnan rengeteg jó infót kaptam, akkor talán ennyire se értenék a számítógéphez mint most. Először csak olvastam a fórumokat, aztán a hsz.-met a gyerekeimnek diktáltam aki éppen ráért, aztán a  szükség rábírt, ma már ezt megtanultam. Kértem, hogy a  facebookra is tegyenek fel, a válasz nagy Nem. Próbáltam magamtól, de nem szimpatikusak a kérdések, meg még sok minden. Ha facebookozni szeretnék akkor adjam ki magam, vagy hazudjak? Aztán meg időm se lenne ennyi csoportot olvasni meg követni, itt a fórumon ez egyszerű, sajnálnám ha megszűnne. Csak remélni tudom, hogy amíg még aktív utazó lehetek kitartanak ezek a fórumok is. De azt a véleményt is elfogadom, hogy a tudásom kevés a Facebook elfogadásához vagy megértéséhez.  

Előzmény: andi.x (114705)
andi.x Creative Commons License 2015.08.20 0 0 114705

A fórum haldoklása nagy rész annak is köszönhető, hogy a facebook-on konkrétan négy Egyiptom csoport is van (én ennyiről tudok) és általában oda vannak felrakva a beszámolók, képek. Sokan szerintem nem is tudják, hogy van ez a fórum, hiszen a face-en minden infót megkapnak. Valaki feltesz ott egy kérdést, és általában kb perceken belül többen is válaszolnak.

Ezeknek a csoportoknak több mint 2000 tagjuk van,  és nagyon sokan állandóan, telefonról be vannak jelentkezve, rögtön látják, ha valaki hozzászól valamihez, vagy kérdez, vagy feltölt valamit.

A.

atucika Creative Commons License 2015.08.20 0 0 114704

Szia Ildi0007!

Szeretném tőled megkérdezni, hogy a beach szeríz hogy működik? Köszi.

Előzmény: Ildi0007 (114702)
l-nikol Creative Commons License 2015.08.20 0 0 114703

Szia Ildi, nagyon jó volt olvasni ismét egy jó véleményt az Arabesque-ről, mi is ide megyünk 09.09-én :) Egyre jobban azt gondolom, jól választottunk :)  Örülök, hogy jól sikerült a nyaralásotok (az utazást leszámítva) :/ Annyi kérdésem lenne, hogy többen olvastuk az utazási irodák honlapján, hogy a medence és parti bàr külön térítés ellenében vehető igénybe. Erről van valami infód? Kellett szobát cserélnetek, vagy egyből megfelelő volt, amit kaptatok? 

Előzmény: Ildi0007 (114702)
Ildi0007 Creative Commons License 2015.08.20 0 1 114702

Sziatok!Újra itthon. Fort Arabesque. Mindennel nagyon megvoltunk elégedve a szállodában. Az utazásról nem írok mert pocsék volt. Oda éjjel hajnalban visszafelé  késett a gép és  még Jordániába is ellátogattunk szóval levegőbe 5és fél óra + a várakozások..+ éjjel 1-kor kelés. Sokat nem tudok hozzátenni az előző beszámolókhoz . Dobozos ,üveges italok. Sör Stella, Heineken. Az étel nagyon jó volt és változatos. Halak mindennap voltak. A part gyönyörű. Sok látnivaló a vízben. Olaszok, Németek, Franciák vannak. Személyzet nagyon kedves. Tisztaság mindenhol. Nem egy bulis szálloda. Este 6-kor ki kell jönni a vízből , azt mondják a saját biztonságunk érdekébe. A parton közvetlen a víznél a papucson kívül nem lehet semmit otthagyni. Pl. kalap türcsi stb. Annyira vigyáznak a biztonságunkra. Másik szállodákba átlehet sétálni körbenézni. Ha nem elég az italod a szobába nyugodtan felvihetsz bármit. (mi a jégkockát is kértünk sokszor, bajunk nem volt tőle) A negyedik emeleti szobákból a legjobb a kilátás. Normál szobánk volt, nagyon nagy kb. 35-40négyzetméteres. Éjjel érkezéskor  kaja a szobába, induláskor csomag reggeli. A 7 számot kell hívni ha széf, légkondi vagy a TW. problémád van. 5perc és a szobánál vannak. A helyi italokból is csinálnak koktélokat. Sokan voltak de sehol nincs zsúfoltság. Ez a 4. szállodánk ahol voltunk Hurghadán. Veri az 5* szállodákat.  Hát talán ennyi. Ha van kérdés szívesen válaszolok. Üdv! Mindenkinek!

Zoltán Tilinger Creative Commons License 2015.08.19 0 0 114701

17-én jöttünk meg a Lamar Resortból...tartottam tőle a vegyes vélemények miatt,de szerintem az oroszokon kívül minden rendben volt.

anita1014 Creative Commons License 2015.08.19 0 0 114700

Húúú, ennyiért tényleg sok volt.

Mi januárban, előfoglalásban, ha jól emlékszem, cakk-pakk kb.140-150 eFt/fő/hét nézegettük, a SGB alapáron 168 eFt/fő/hét volt.

Sajnos még nem sikerült ugyanabba a szállodába utaznunk, (pedig nem egybe szívesen visszamennénk) de a következő évben már jóval drágább lett.

Ezért is lenne jó, ha több beszámoló érkezne, könnyebb lenne a választás, kinek-kinek igénye szerint. 

Előzmény: saválló (114699)
saválló Creative Commons License 2015.08.19 0 0 114699

Arra biztosan emlékeztek még, hogy elég drágán foglaltak a New Mirage Hawai-ba, 10 nap/2 fő 500 ezer Ft.

Erre még ráfizettek 250 EUR-t (ca. 90 ezer Ft) így már azért a 10 nap nagyon drágára jön ki, nekem mindenképpen.

Főleg ha arra gondolok a Grand Makadi-t az idén nagyon olcsón kínálták a tavalyihoz képest, 14 nap 500 ezer alatt, 2 főre természetesen.

Előzmény: anita1014 (114697)
anita1014 Creative Commons License 2015.08.19 0 0 114698

Mindenképpen drágább lett volna itthonról is. Szoktam nézegetni, de alapból magasabb árfekvésű, nagyon jó szálloda. Mi 2008-ban voltunk ott, azóta is a jobbak között van. Nekünk sajnos max. akcióban lenne elérhető, de általában előfoglalunk, mert sokan szoktunk együtt utazni.

De a lényeg, hogy minden jó, ha a vége jó :)

Előzmény: camel1237 (114694)
anita1014 Creative Commons License 2015.08.19 0 0 114697

Köszi, hogy megírtad. Nézegettük mi is, mert nagyon kedvező áron kínálták, de ahogy egyre jobban körbe jártuk a témát, sok bizonytalanság volt körülötte, nem mertük bevállalni, szerencsénkre!

Örülök, hogy a kollégáid voltak annyira talpraesettek/tapasztaltak, hogy intézkedtek és jól érezték magukat.

Előzmény: saválló (114693)
blackzorro Creative Commons License 2015.08.19 0 0 114696

2014. Július... Nílus   :)

blackzorro Creative Commons License 2015.08.19 0 0 114695

Életképek a Sunwingből.. 2015. február

camel1237 Creative Commons License 2015.08.18 0 0 114694

igen emlékszem, hogy írtál a kollegádról, végül is az a jó, hogy megoldották ott helyben a problémát, csak az lehet még kérdés, hogy ha eleve a második hotelbe foglalnak, az drágább lett volna e . Bár már mindegy, Ők jól érezték magukat, mi meg tudjuk, hogy az első hotelt ne válasszuk, és ne is ajánljuk másnak.

Előzmény: saválló (114693)
saválló Creative Commons License 2015.08.18 0 0 114693

"Talán ezért nem Tudod, hogy halódik ez a fórum, egyre kevesebb az érdeklődő, aztán meg még kevesebben írnak élményeket az utazás után."

No akkor "halódás ellen", igaz nem személyes élmény:

Ma beszéltem az egyik kollégámmal aki Hurghadán töltött 10 napot, a New Mirage Hawai nevezetű hotelba foglalt, és oda is értek a nyaralás másnapja éjjelén 01-órakor a szállodába.

Azt mondta katasztrofálisan lepusztul szobát kaptak, ki sem pakoltak, szörnyű volt mindennek az állapota, szekrényajtók lógtak, a minibár ajtaja is lógott, be lehetett látni kívülről, kosz, lepusztultság mindenhol, a kaja is borzasztó volt, millio orosz.....

Szerencsére reggel 9-kor volt az idegenvezetős megbeszélés, és ekkor mondták ők neki, hogy ugyan itt ebben a szállodában nem maradnak.

Idegenvezető intézkedni indult, a recepción mindenáron másik szobát akartak nekik adni, de nem voltak hajlandóak ott maradni ezért hosszas telefonálgatások után végül is sikerült nekik másik szállodában helyet szerezni, a Sunrise Garden Beach-ban (nekem ezt mondta).

Ott már minden o.k. volt igaz ezért 250 EUR-t kellett még fizetniük.

Jó volt a szoba, a kaja, a tenger neki tetszett (elsőáldozós) volt ott egy hosszú móló annak a végéről vízbe jutva voltak korallfoltocskák....ott már nagyon tetszett neki.

Azt mondta szívesen visszamenne....akkor biztosan jól érezte ott magát... igaz a második hotelban nem ott amit itthon kiválasztott.

Ezt csak "halódás" ellen írtam.:)

Előzmény: camel1237 (114692)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!