Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

csiszi78 Creative Commons License 4 napja 0 0 112826

Szia,Sziasztok!

Köszönöm a sok segítséget!Éjjel megnéztük mindkettőt!A Baron épülete nekünk nem nagyon tetszik,de minden más tényleg fullos!(az árfekvése már a mi pénztárcánknak se felel meg,1240 euro/2 hét,1 főre)

Sensatori az viszont tetszik!Lehet fel is vesszük a listánkra!😉(bár árat azt még nem néztem)IAz egyéni úttol idegenkedünk(annyira nem mennek a nyelvek)

Előzmény: Kathy8 (112825)
Kathy8 Creative Commons License 4 napja 0 0 112825

Igen, tudom, hogy te is már ajánlottad, de gondoltam én is ajánlom. :)  Mondjuk a Baron nekem nem tetszik csak a Palms része, bár nem vitatom, hogy jó szálloda! A Sensatori nagyon tetszik, és luxusabb hotel ez is, ide belinkelem most pl május 16 tól a Tui árulja csak hotel - allinc formában, 57 eur/nap, tehát 1 főre 456 eur+repülőjegy , itt van remélem látni  a linken :

http://www.hotelreservierung.de/de/EUR/hotel/Coral%20Sea%20Sensatori%20Resort/mh/4794895/overview/arr/2015-05-16/dep/2015-05-24/adults/2/children/-1/-1/-1/rooms/1

Előzmény: altakrisz (112822)
Liliom.Hrg Creative Commons License 4 napja 0 0 112824

Vízum napi frissítések továbbra is a csoportban, aki esetleg kíváncsi lesz a fejleményekre.

https://www.facebook.com/groups/775210092541700/

Előzmény: Liliom.Hrg (112823)
Liliom.Hrg Creative Commons License 4 napja 0 0 112823

Vízum

Hivatalos infó magyar oldalról:

"A jelenleg rendelkezésre álló infók szerint és megerősítve: 2015. május 15-től azok, akik nem csoportosan, egyiptomi utazási irodák, vagy az egyiptomi hatóságok által elfogadott utazási irodák közreműködésével terveznek beutazást az országba, előzetesen kötelesek vízumot kérelmezni Egyiptom magyarországi nagykövetségén.

A további részletek viszont még mindig nem ismertek - azaz a vízum kérelmezés és az eljárás pontos menete. Ha lesz további infó, jelzem..."

Hivatalos infó céges oldalról:

2015.03.25. 13:02

Jelen pillanatban csak a kairói irodánktól jött hivatalos állásfoglalás:
mely szerint
"Reference to the Ministry of Foreign Affairs declaration, it has been decided as of 15/05/15, that FIT should get pre entry visa before arrival Cairo airport while groups will get visa upon arrival at Cairo airport (minimum no. of group as well as excluded citizen will follow)."
This change will be implemented as of 15/05/15 on all current bookings onwards."

Azaz

Hivatkozással....az egyéni utasoknak kötelező lesz a vízum beszerzése érkezés előtt, ez alól kivételt képeznek továbbra is az utazási irodák csoportjai.

Tehát részemről ez megnyugtató, az utazási irodák által szervezett legális utakon az irodák továbbra is biztosítani tudják a vízumot a reptéren az érkezők számára.

Kérdéses lesz a búvárcégek vízum intézése, hiszen ők nem utazási irodák, hanem búvár cégekként legalizáltak, bár lehet ez alól van kivétel ( gondolok itt az egyik legnagyobb magyar tulajdonú cégre 2 hajóval)

Akik ingatlannal rendelkeznek azoknak valószínűleg odahaza kell vízumot igényelni, vagy ha hosszabb ideig tartózkodik kint akkor ezt itt is megteheti, de egy vízum érkezés 4-6 hét.

További szép napot Brigitta

altakrisz Creative Commons License 5 napja 0 0 112822

Hol láttad amúgy 60 euróért? az nem rossz ár:)

Előzmény: Kathy8 (112820)
altakrisz Creative Commons License 5 napja 0 0 112821

Szia Kathy8:)

Ajánlottam már én is a sharm-i topikban a Sensatorit, és a Baront is :)   Mindkettő csúcsszuper:)

Előzmény: Kathy8 (112820)
Kathy8 Creative Commons License 5 napja 0 0 112820

csiszi78

Én a helyedben, mivel Te luxusabba szoktál menni, a Sensatori hotelbe mennék! A legesleggyönyörűbb korall van előtte, ha kell van kisvíz is, a hotel szuper!!! Én meg megnézném az osztrákoknál, hátha lesz rá jó akció! De külön foglalással is el lehet menni volt ,h 60eur volt/fő allinc csak a hotel 1 napra!

Előzmény: csiszi78 (112786)
zsuzso100 Creative Commons License 5 napja 0 0 112819

Köszi! :)

Előzmény: NLQ (112818)
NLQ Creative Commons License 5 napja 0 2 112818

teny hogy a kis halak minden apro kis morzsaszemre ugranak...  velem elofordul hogy a "macko" kockasajtbol  egy fel gyuszunyit leviszek a viz ala azt szetmorzsolva kis sajtfelho lesz amire odaozonlik az osszes kishal

szerintem ok azert jonnek mert keresik a kajat...  de a capak tutti nem 

de szigoruan csak kis mennyiseget szoktam igy  "etetni", hogy ne haletetes legyen belole

egyébkén ez a hal etetés is érdekes téma: amcsiban mikor merültem, a kis halak szinte megtamadtak de nem értettem miért...

aztan amikor merülőtársam amcsi volt rájöttem, ugyanis ő egy kilo mirelit zöldborsóval érkezett a viz alá :) 

a delfinektol mar lehetett latni olyat hogy kicsit izgatottabbak amikor egy lany epp azokban a napokban van

youtubeon is van tobb ilyen video https://www.youtube.com/watch?v=PFq7pCgf3oI

latszik hogy a delfin szinte belebujik  a lany bugyijaba

szerintem elovigyazatossag, hogy ne kapjanak fraszt a lanyok mint a videon is...  (nem hiszem hogy tamadna a delfin)

Előzmény: zsuzso100 (112813)
NLQ Creative Commons License 5 napja 0 1 112817

probaltam visszaolvasni mi is ez a vizum ügy, de nem talaltam...

majd ha megosztod az eredmenyt akkor oszd meg velem legyszi azt is hogy mi a teljes sztori :)

Előzmény: Liliom.Hrg (112809)
Liliom.Hrg Creative Commons License 5 napja 0 0 112816

Szundi az NLQ -ból is vágtam :D :) :)

Csak ellenőriztem magam az email cím listámban :P

Ha a swissbe jössz ezer %, hogy talizunk!

Azért nézz be hozzám is talán vannak még csodák.

Minamark jah, de tudod van akinek aludni az is jó.

Nekem ami tetszik még és olcsó az az Elysees de ott all incl van.

Zsuzsi tökéletes, menjetek csak ;)

Tuti furcsa lesz, hogy nem ring alattad a szálloda :)

üdv Brigi

Előzmény: NLQ (112810)
Napfény1 Creative Commons License 5 napja 0 0 112815

Köszönjük Laci4444!:) Reméljük, hogy a dugong megmutajta majd magát!:)

Előzmény: Laci4444 (112782)
Napfény1 Creative Commons License 5 napja 0 0 112814

(szerintem a linkelt statisztika egy jo resze is abbol adodik, hogy etették a cápát)

Csak pont az a baj, hogy jó pénzért egyes búvároknak külön program az ilyen cápa etetés, viszont az áldozat pont nem a búvár lesz, hanem a sznoris, úszó ember, pl. a sharmi támadásoknál is volt szó erről, hogy azért harapott többször lábba, kézbe, mert azt hitte, hogy most is etetni fogják:(( Nekem pont az jött le a statisztikából, hogy a jócskán megnövekedett túrista és búvár forgalom óta van több ilyen, provokálatlan támadás, előtte évekig nem volt, hogy szálloda parton, akár stégtől pár méterre támadt volna a cápa.

Előzmény: NLQ (112812)
zsuzso100 Creative Commons License 5 napja 0 0 112813

Ez érdekes - nők azokon a napokon - azt vettük észre tavaly, hogy több hal nyüzsög körülöttünk akkor, persze lehet a véletlen is.

Elvileg a delfinekkel sem lehet úszni akkor, vagy ez is csak elővigyázatosság?

Előzmény: NLQ (112812)
NLQ Creative Commons License 5 napja 0 4 112812

Sziasztok!

olvasom ezt a cápás  parát

higgyétel el nincs mitől parázni, steven spielberg meg a többi f.sz rendező jol kiszúrt veletek !!

statisztikailag nagyobb esélye van hogy leesik a repülőd (nem paráztatásból) vagy  megharap egy kutya mint hogy egy cápa megharap 

mondom ezt ugy hogy pl most maldivon 36 merülés alatt kb 100 capat lattam 10 méternél közelebbről (távoliabbakkal együtt volt 200 is), volt hogy egy merülésen egy helyen 28 darab cápát sikerült összeszámolni, sőt volt olyan merülés is ahol oldalba kellett löknöm a dajkacápát hogy ne lökjön fel

persze ha viszel nekik egy fél csirkét a vizbe akkor lehet hogy nem csak a csirkét kostolja meg :)

(szerintem a linkelt statisztika egy jo resze is abbol adodik, hogy etették a cápát)

masik tevhit: nők azokon a napokon...  nos ez is tevhit  merültem olyan búvárral akinek azok a napok voltak es semmivel se volt érdekesebb a cápa számára mint én

hjazmin Creative Commons License 5 napja 0 1 112811

Várjuk a fejleményeket !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)

Előzmény: Liliom.Hrg (112809)
NLQ Creative Commons License 5 napja 0 2 112810

Szia!

igaz, tudom, nem varok tole  sokat, 

de ertekelesek illetve az utazok fotoi alapjan jobbnak tunik mint egy minamark (all in 350 USD)  vagy egy sea garden (reggelivel 270USD) vagy egy fo utcas zajos apartman

remelem majd osszefutunk odakint 

Zsuzsival megyunk merulni (tudom ehhez a minamark lenne a legkozelebb :)

apám 79 évesen ötletelte ki hogy menjünk együtt mert ő még nem volt egyiptomban és kipróbálná a búvárkodást is!!! ezért megyunk hurghadára  (talán azért is, mert már vagy 5 éve nem aludtam hurghadában szalodában   mindig valami szafarin voltunk :)

Üdv

Szundi 

(szerintem te a mai napig igy ismersz :)

Előzmény: Liliom.Hrg (112808)
Liliom.Hrg Creative Commons License 5 napja 0 3 112809

Vízum

Úgy érzem ma kerül pont a vízum ügyre. Már kaptam hivatalos értesítést, de még van fehér folt, amint meg van és az is kitisztult, megosztom! :D

üdv Brigi

Liliom.Hrg Creative Commons License 5 napja 0 0 112808

Szia NLQ

A swiis welnesstől sokat ne várj, én egyszer szállásoltam el igaz csak hazamenőben 1 éjszakára búvárcsoportot.

Tényleg aludni jó, de nem az a fajta hotel amit általában a normál turista megszokott, vagy keres.

Bár van hozzá tartozó beach is ...egyszer sem fogod használni!

Nem lehúzni akarom, csak ismerem 10 éve :)

Bent kedves kis szobák, és tényleg über közel a város, ha merülni mentek tökéletes!

Előzmény: NLQ (112805)
zsuzso100 Creative Commons License 5 napja 0 0 112807

Ha pedig még nem találtál rá facebook csoportunkra, várunk szeretettel! :)

Előzmény: NLQ (112805)
zsuzso100 Creative Commons License 5 napja 0 0 112806

Köszi ezt a részletes leírást!

Sok szállásfoglaló oldal van, sokszor jobbak, mint a booking, ezeket is érdemes megnézni. Én még nem utaztam így, de innen sokan igen. Sőt érdemes megkérdezni a kint élőket, akik turizmussal foglalkoznak (igazából mindenki) hátha még annál is jobb árat tudnak adni.

Előzmény: NLQ (112804)
NLQ Creative Commons License 5 napja 0 0 112805

Ja még annyit, hogy a wizztoursal ( http://hu.wizztours.com/) nezve jo kiindulasi alapot lehet kapni a szalasokrol idopontokrol arakrol  a masodik verziohoz DE! 

pl az altalam leirt maj 16-23 swiss wellness spa 92500 Ft re jon ki / fő   (az en altalam irt 104 eFt vel szemben)

ugyanakkor ebben a 92500 as arnben nincs benne:

a vizum

a reggeli

a masik amire nagyon oda kell figyelni hogy az arak nagyon valtoznak pl a fenti szalloda + repjegy a wizztours oldalan 92 es 130 eFt kozott ugral attol fuggoen hogy melyik nap nezed...

NLQ Creative Commons License 5 napja 0 1 112804

Sziasztok!

most hogy befoglaltam ajanlom figyelmetekbe a kovetkezoket

elozmeny:  besokaltam a magyar utazasi irodakra hogy kiirjak  a 40-80 e forintos utakat, aztan mire  a fizetesre kerul a sor 160-200 eFt lesz  ezert egy kicsit utanajártam...

a kulcsszo wizzair  az összegek 2 fore szamolva

terv 1 cairo + hurghada  (vegul nem ez lett de szerintem nagyon jo aron jon ki ezert leirom)

egyiptair BUD - CAI  majd  CAI HRG  osszesen 230 eFt/2 fő

indulas majus 5 vagy majus 8   (viszonylag kotott időpont, a végére kiderül miért)

megerkezel Cairoba  ket vizum 2x 25USD

Cairo szallas  Sphinx guesthouse (40 USD max 4 fő)  vagy piramids in motel (35 usd / 2 fő) (egyszeru szalasok de ugyis kairo nevezetessegeit nezed nem a szallodai szoba mennyezetet)  

aztan ahogy szeretned 2-3 ejszaka utan egy esti jarattal tovabb hurghadara

hurghadan szallas sokfele van pl mi a swiss wellness spa resortot neztuk ki  40USD / ej /szoba   reggelivel  mi egesz heten kint leszunk a tengeren csak aludni jarunk  ugyhogy nekunk ez megfelel (es amelett nem lepukkadt, kozel a varoshoz de megis csendes ut és a tenger mellett) es a 3 csillagja ellenere 5 bol 4,6 (illetve bookingon 7,9 es)  os ertekelese ven a szalodanak)

hazafele  majus 16 Wizzair uj elso járata   120 EUR/ 2fő !!!  (1db 32 kilos pogyasszal szamolva) (ha van wizzair discount kulbod akkor 95 EUR/ 2fő)

extra: a szalasokbol extra 5% visszateritest tudsz kapni a wizzair accountodra, ha a wizzair oldalarol mesz a booking .com ra

ez azert jo mert szalas utazas kijon  11 napra kb 200 000 forintbol

masik lehetőség

majus 16-23  wizzair extra legroom 1x 32 kg poggyasz  oda vissza  osszesen jelenleg  144500 Ft /2 Fő !!! (beleszamolva egy wizzair discount tagsagit is 10 e ft-al)  (extra legroom nelkul  meglevő wizz tagsdagival ~ 122 000 Ft / 2 fő)

vizum 2x 25 USD

hurghada  swiss wellnes spa resort 280 USD / het/ 2 fő  reggelivel   (wizzair oldalarol foglalva 5% visszaterites)

de 320 usd től lehet talalni mar tengerparti all inclusiveos verziot akinek az kell

tehat ha valaki nagyon olcson akarja kihozni  pl ez a masodik lehetoseg oda vissza ut, iletekekkel, szallas, vizum, reggeli osszesen kijon ~104 000 Forintbol / fő  (minden kedvezmeny  visszaterites beleszamolva)

+1 gyereknek pedig csak repjegyet es vizumot kell venni!!!!

nincs kotelezo stornobiztositas kotelezo baksis meg hasonlok  cserebe viszont tudni kell alkudni a transfereknel  nem art egy kis angoltudas vagy helyi ismeret, ezert elsosorban azoknak ajanlom akik nem eloszor jarnak egyiptomban...

termeszetesen  az epp aktualis arakkal es szabad szobakkal szamoltam  de aki kreativ az meg tobb mindent kihozhat ebbol az utbol

igazandibol azert irtam ha valakinek olcso (de azert minosegi) alternativa kell...

aki a Bookingot hasznalja figyelmessen olvasson, mert pl hurghadan aMarriott Hurghada Suites & Apartments nagyon jo arat ad az 1 hetre (238 USD / szoba )  viszont naluk ebben nincs reggeli es naluk excluding minden ado es dij ami masoknal benne van! igy pl a mariott resortja reggelivel es az adokkal legaladd  435 USD   lesz a meghirdetett 238 USD arhoz kepest!!!

zsuzso100 Creative Commons License 5 napja 0 0 112803

Én is úgy gondolom, hogy nekem Dahab nagyon tetszene. 

Előzmény: altakrisz (112800)
hjazmin Creative Commons License 5 napja 0 0 112802

Kedves Attika30 !

De jóóó Nektek ... ez aztán már igazán közel van :) !

Biztosan csodás szuper nyaralásotok lesz ;) !

Nekünk 03.28-án lesz még hátra 3 hónap ... de majd csak eltelik az is valahogy.

Jó lenne addig felgyorsítani az időt,és ott meg lelassítani a nyaralás alatt...úgy lenne az igazi :) !

Üdv,Hj. :)

Előzmény: Attika30 (112761)
csiszi78 Creative Commons License 6 napja 0 5 112801

Vettünk víz alatti gépet,meg is örökítjük majd.........de remélem cápa nem lesz a felvételen!😝

Előzmény: altakrisz (112800)
altakrisz Creative Commons License 6 napja 0 1 112800

Nagyon klassz lesz biztosan:)

Dahab egy nagyon hangulatos része, Egyiptomnak. Teljesen más mint akár Hurghada, akár Sharm... Engem elvarázsolt:)

A korallok pedig még csodásabbak mint Sharmon.

Előzmény: zsuzso100 (112799)
zsuzso100 Creative Commons License 6 napja 0 0 112799

Blue Hole fantasztikus lehet! Kairó meg gondolom repcsis, talán most más nincs is.

Előzmény: csiszi78 (112798)
csiszi78 Creative Commons License 6 napja 0 1 112798

Én mindig írok beszámolót!😉

Bárhova is lesz az utunk(egyiptomon belül,ár függvényében)részletes leírást fogok adni Nektek!Asszonykámnak kifejezetten tetszik amúgy a sziklás part!

Fakultatívnak:Kairó,delfinárium,blue hole van betervezve!Ja,meg a lányok nem olcsó "nézelődése"!😪😪😪Úgy érzem sokba fog ez a nyaralás fajni nekem😪😪😪(2 nő)

volvo s80 Creative Commons License 6 napja 0 0 112797

Ha szereted Te is a víz alatti élővilágot csodálni, akkor mindenképpen próbáld ki Sharm El Sheiket. Ahogyan altakrisz is írja, ott szinte mindegyik hotel előtt olyan szép, mint a Makadi öbölben. A part persze más, de egyáltalán nem csúnyább. Én kifejezetten kedvelem a sziklás partokat is. Stégről a vízbe menni pedig nagyon is kényelmes. 

Ha tudok, szívesen segítek bármiben. 

Már nagyon várom a májusi utunkat. Kíváncsi vagyok nagyon, hogy mi változott 7 év alatt a Makadi öbölben.

Ja, igen, nekem piros mellényem van. Már jó régi, de nagyon szeretem. Tudok úszni, de biztonságot ad.

Előzmény: camel1237 (112794)