Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

camel1237 Creative Commons License 5 napja -1 3 113036

Na most akkor azt kellene eldönteni, hogy ki támadott itt bárkit is, ugyanis én éppen örültem Fata Morganáék vállalkozásának, kicsi irigységgel, hogy mi annak idején nem voltunk ennyire bátrak,és kértem, hogy majd tájékoztassanak a sikereikről. Ne haragudj, de a Te hozzászólásod meg egy kissé lenéző volt, vagy csak nekem tűnt annak, mintha az ilyen családi kirándulás olyan természetes, mindennapi tevékenység lenne, csak nekem felfoghatatlan,jó lehet, hogy én vagyok már kicsit lemaradva, de én Téged nem akartalak bántani, ha mégis megtettem bocsánat.  

Előzmény: zsuzso100 (113034)
Fata Morgana1 Creative Commons License 5 napja 0 0 113035

Szia, camel!

Köszönöm kedves szavaidat, mindenképpen írok majd beszámolót.

Igen, nálunk is most még a felfedezés a cél, hogy minél többet lássunk (sok idevágó témáról

most tanulnak/fognak tanulni a gyerekek az iskolában, irodalom, történelem, földrajz), ezt így

gyerekekkel együtt, kényelmesen, rugalmasan és persze gazdaságosan tényleg csak autóval

tudjuk megoldani.

(Hát pont ez az én nagy bánatom, hogy jelenlegi állás szerint a Vörös-tengerhez ésszerű keretek

között nem lehet / nem érdemes autóval menni...:))) )

A hosszabb buszos utazásokat Európán belül sem mernénk így bevállalni, viszont az autósban

már elég nagy tapasztalatunk van, a nagy távolság sem okoz gondot, kitapasztaltuk a

gyerekeinkre szabott egyéni technikákat is ehhez :))

Eddig mi is Európában utazgattunk autóval, bár tavaly (kicsit felderítő célzattal is) Törökország

európai részét megnéztük Bulgáriából hazafelé jövet (jó nagy kerülővel :)) ), de csak a

Márvány-tengerig mentünk, nagyon kellemes meglepetés volt minden tekintetben, de főleg az

útviszonyok területén!

(Elnézést Mindenkitől az OFF-ért...)

ÜDV

FM1

Előzmény: camel1237 (113025)
zsuzso100 Creative Commons License 5 napja 0 2 113034

Ennek pedig nagyon örülök és szerencsére sokan élnek boldog életet, én sem cserélnék senkivel. 

Az unokákhoz pedig gratulálok! 

Előzmény: camel1237 (113031)
zsuzso100 Creative Commons License 5 napja 0 1 113033

Kedves Camel!

Ismét nem értem miért támadsz nekem. Milyen kérdést nem értesz és mire ez az egész? 

Írtam, hogy milyen jó ez az autós nyaralás, mi is mennyire szerettük. Az én szüleim is egyszerű dolgozók voltak és most is azok, más kocsmára, cigire, szórakozásra, ruhákra költött, ők pedig utazásra. Ennyire egyszerű. 

Azt pedig végképp nem értem, hogy jönnek ide a gyerekeid. 

Igazából FM-nek szántam, de gondoltam kapcsolódik a te írásodhoz is.

De kérlek ha bármi problémád van, ideje lenne megbeszélni, párszor mondtam, hogy nyugodtan tudunk privátban is levelezni. :)

Előzmény: camel1237 (113029)
Fata Morgana1 Creative Commons License 5 napja 0 1 113032

Szia, villmoska!

Hát, az 5 nap azért már tényleg sok, szerintem nyugodtan ismételd meg.

ÜDV

FM1

Előzmény: villmoska (113024)
camel1237 Creative Commons License 5 napja 0 3 113031

Még hozzá tenném, hogy az én szerencsétlenségem ellenére mind a 3 gyerekem boldog párkapcsolatban él, és sikeres az élet más területén is, én meg örülhetek már most hét unokának, mi kell még a boldogsághoz? Néha egy kis Vörös tenger. Dolgozom is érte.

Előzmény: zsuzso100 (113028)
NLQ Creative Commons License 5 napja 0 1 113030

azert ugy mar eléggé viccesek az árak...

én most nézem, hogy wizzel akar 50eFt alatt is el lehet utazni (2fo /1 nagy 32kilos csomaggal szamolva)  amihez azert elég jó szálásokat is be lehet foglalni

en most arra varok hogy a wizz arai miatt megakciozzak majd a charter repjegyeket is :)  (anno neckermannál voltak akcios 50K-s repjegyek..)

Előzmény: zsuzso100 (113026)
camel1237 Creative Commons License 5 napja -1 2 113029

Na, most tényleg nem értem a kérdésedet, valószínű, hogy a korkülönbözőség miatt, az un. rendszerváltozáskor már bőven anyuka voltam(2x), átlagos kétkezi munkás szülőktől, hiába nőttem fel az osztrákok mellett, a határnyitás nekem különleges élmény volt, hát még amikor szabadon utazhattunk, persze ha megkerestük az ehhez szükséges  pénzt is. Ettől függetlenül a valószínű Veled egykorú gyerekeimnek mi is megpróbáltunk megadni minden lehetőséget, még erőnkön felül is,hogy tágulhasson a világlátásuk, hát, lehet, hogy mi szerencsétlenebbek voltunk, mert ennyi országot nem bírtunk megmutatni akkoriban. 

Előzmény: zsuzso100 (113028)
zsuzso100 Creative Commons License 5 napja -1 2 113028

Kocsival?  Ez jó, gyermekkoromban mi is így jártuk be Európát (Spanyolország, Franciaország, Hollandia, Norvégia, Svájc, Bulgária, Törökország - csak Istanbulig..,  autó + sátor. Első hotel félpanzióval Tunézia volt 2000ben, első AI pedig Egyiptom. :)

Előzmény: camel1237 (113025)
NLQ Creative Commons License 5 napja 0 0 113027

Nagyon jók a cimek amiket ajanlottal, (asszem mar irta valaki korabban is ezeket)

annyit azert tudni kell roluk, hogy általában magasabb  storno arakkal dolgoznak mint a booking...

azaz pl en most nagyon jol jartam, mert sikerult 0 koltseggel lemondanom a hurghadai szalasomat amit bookingon foglaltam, mert talaltam a alpharoomson szamomra jobb szalast 100 dolcsival olcsobban reggeli helyett felpanzioval...

lehet hogy en ezt fogom alkalmazni a jövőben is :)

Előzmény: zsuzso100 (112916)
zsuzso100 Creative Commons License 5 napja 0 0 113026

Ez úgy lesz, hogy addig fog tartani az előfoglalási akció... 

Előzmény: NLQ (113023)
camel1237 Creative Commons License 5 napja 0 0 113025

Szia Fata Morgana1. Most olvasom, hogy mekkora nagy vállalkozásra készűltök. Tényleg saját autóval, három gyerkőccel tervezitek ezt a távolságot megtenni? Csak annyiból hasonlítunk, hogy nálunk is 3 a gyerek, meg még fiatalon mi is vállaltunk ilyen utakat velük, amikor az volt a cél, hogy minél többet lássunk, de csak európán belül mertük, egyszer buszoztunk Törökországba, fárasztó volt még felnőtteknek is, na meg a biztonság érzet, bátorság hiányzott nálunk egyénileg bevállalni. Persze biztosan változott a helyzet úgy 25- 30 év alatt, hát nagyon kíváncsi leszek majd az élményeitekre, légyszi, majd írj ide is, mert a török oldalt nem szoktam olvasni, csak ha kedves ismerőst, mint Téged követlek. 

Előzmény: Fata Morgana1 (113021)
villmoska Creative Commons License 5 napja 0 0 113024

Szia FataMorgana1.

Bocsánat, hogy újra zavarlak.

Szerinted 5 nap már nem sok egy kicsit a válaszadásra?

Esetleg szerinted ne küldjem el újra a webcoordinator-os email címre.

A válaszodat előre is köszönöm.

Üdv

Előzmény: Fata Morgana1 (112958)
NLQ Creative Commons License 6 napja 0 0 113023

csak ugy saccra ránéztem

amit látok:

pl grand hotel  2 fore nyaron  266 eFt mindenestul, ami sztem sok, de ha ebbol lecsipjuk a 99eFt repteri illeteket akkor 167 eFt / 2 fo  azaz 83500 FT fejenkent vizummal   az nagyon kellemes ár szoval sztem erdemes lesz megnezni  persze az mar mas kerdes hogy amikor az akcio lesz akkor mennyivel novekszik az ut ara es mennyivel csokken a repteri illetek :)

sot ahogy latom naluk lehet last minutozni is  azaz ha pl most lenne illetekmentes idoszak akkor 68 eFt repjeggyel szalassal vizummal nagyon utős lenne

(azert ez vicces hogy a last minute 60 eFT alatti arhoz 58 eFt a repteri illetek, mig ugyanabba a városba mas utjaikhoz 49 sot akar 38 eFt is lehet a repteri illetek!!!)

mas kerdes hogy kivel utaztatnak milyen repcsivel mennek stb

Előzmény: Kathy8 (113019)
Patyi81 Creative Commons License 6 napja 0 0 113022

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat :) Ha minden jól megy május 30-án megyünk. Mi is ezt a reggel fél 9-es indulást olvastuk az ETI oldalán. Az nem is lenne olyan rossz ;)

Fata Morgana1 Creative Commons License 6 napja 0 1 113021

Szia, Kathy8!

Igen, kicsit szomorú szívvel ugyan (mert hát ugye az Égei, Fekete, Márvány és a

Földközi-tenger még együtt sem közelítik meg a Vörös-tenger csodálatos élővilágát),

de mégis Törökország mellett döntöttünk.

Nem tudtam megbékélni az indokolatlan áremelésekkel, meg a számomra

elfogadhatatlan, követhetetlen, "kényszer, de felesleges és lehúzós" többletköltségekkel (repüléssel, transzferrel kapcsolatban) öt főre vetítve.

Mindig is szerettük volna Anatóliát is megismerni (rengeteg történelmi, természeti és

kulturális látnivaló), és most így (autóval, maximális gyerekkedvezményekkel) a tengerparti nyaralást egy kisebb körutazással összekötve, kétszer annyi időre, fele annyiba kerül,

mint a nézegetett repülős Makadis nyaralás.

Ettől függetlenül továbbra is szívesen olvasom a beszámolókat (és persze segítek, ha

tudok Titanic-témában), legalább ezeken keresztül újra és újra átélhetem a saját

Vörös-tenger-élményeimet. :)

Úgyhogy minden (általam azért kissé irigyelt :))) ) egyiptomi utazónak nagyon kellemes

nyaralást, hazatérve pedig jó hosszú és részletes beszámoló írást kívánok!

ÜDV

FM1

Előzmény: Kathy8 (113018)
volvo s80 Creative Commons License 6 napja 0 0 113020

Ez áll a honlapjukon.

Előzmény: Kathy8 (113019)
Kathy8 Creative Commons License 6 napja 0 0 113019

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy az az illetékmentes Indulhatunk.hu-n foglalt-e valaki valami jót ????

Kathy8 Creative Commons License 6 napja 0 0 113018

Szia Fata Morgana1!

Láttam végül bejárjátok Törökországot :) hú de szupi lesz :) Én is egyszer elmennék így , már beszéltünk családilag róla , de hát mindig Egyiptomba kötök ki mostanában :)

era51 Creative Commons License 6 napja 0 0 113017

Oké, majd írok, ha megjöttünk :)

Előzmény: edu1979 (113014)
edu1979 Creative Commons License 6 napja 0 0 113016
En beszeltem az ety-vel, es azt mondtak reggel indul a gep fel 9 kor, nem szall le pozsonyban mint tavaly. Csak visszafele ugrik be sharm el sheikre.
zsuzso100 Creative Commons License 6 napja 0 0 113015

A Grand Resortról eddig sok jót hallottam, annyi, hogy nem tengerparti, de a szemközti testvérhotel partját használhatja.

Én csak osztrák ETI-vel utaztam, az teljesen más, ott minden rendben volt.

Nesmánál az a baj, hogy időt veszítesz, mert előbb jön haza és utána utazik ki. Tavaly előnytelen volt, hogy este indult és még elrepült Pozsonyba, így az első nap totál nulla, második nap hajnalban ért oda, utolsó napon pedig kora délután indult, idei menetrend még nincs. 

Előzmény: Patyi81 (113010)
edu1979 Creative Commons License 6 napja 0 0 113014
Kedves era51, varunk egy reszletes beszamolot ha hazajottetek :)
kucsi.j Creative Commons License 6 napja 0 0 113013

Szia edu1979! Akkor mi váltunk pont benneteket, június 20-án érkezünk ide :)

Előzmény: edu1979 (113011)
era51 Creative Commons License 6 napja 0 0 113012

Szia! Mi május 23-án megyünk ebbe a hotelbe. Ha később mégy, akkor tudok írni majd róla.

Az ETI utazási Irodával megyünk.

Előzmény: Patyi81 (113010)
edu1979 Creative Commons License 6 napja 0 0 113011
Szia Patrik. Mi junius 6-n megyunk 2 hetre.. Ellatas szempontjabol szuper minden.kaja ,italok szemelyzet. Igy hallottuk. A tenger 5 perc setara van. Korall nincs. De 6 -7 fakultativra megyuk. Ott majd lesz korall es halak is. Az eti jo nevu iroda,osztrak. Tuti jobb mint a kartago..es olcsobb. Grand resortba sok nemet turista jar. Nem lesz gond. A nesmarol sokat nem tudok. Csak erkezzen meg a gep biztonsagban. Mikor szeretnetek menni?
Patyi81 Creative Commons License 6 napja 0 0 113010

Sziasztok!

Látom hogy nagyon tapasztaltak vagytok Hurghadai utazások terén :) Mi is tervezünk utazást ide a párommal és azt szeretném kérdezni hogy ha esetleg vannak milyenek a tapasztalatok a The Grand Resort Hotellel kapcsolatban? Gondolok itt pl a személyzet hozzáállására, szobák tisztsaságára, az all inclusive ellátásra (bele tartoznak-e az a la carte éttermek is?) a szálloda ekehelyezkedésére... Valamint az ETI utazásirodával tervezzük az utat és ők a Nesma légitársasággal utaztatnak erről is jó lenne némi információ ha van. :)

Köszönöm szépen

Patrik

hjazmin Creative Commons License 6 napja 0 1 113009

Azt hiszem régebben így hívtàk a hotelt ....

Csak leszedtem a netről a képeket amúgy fogalmam sincs Sosem voltam Sharmon :)!

Előzmény: Andinagyanyó (113008)
Andinagyanyó Creative Commons License 2015.04.12 0 0 113008

Köszönöööööööööm !!!

Mi az a SAVITA kiírás?

Előzmény: hjazmin (113004)
altakrisz Creative Commons License 2015.04.11 0 0 113007

Igen, Sharmon ez az egyik legtöbbet fotózott rész, nem érdemtelenül :)  De azért  többi hely sem csúnya :)

Előzmény: hjazmin (113006)