Keresés

Részletes keresés

sanya2003 Creative Commons License 2016.07.23 0 0 116157

Szia!Én 06.26-07.10 között voltam Családdal/Feleségem+3gyerek/van 7db tematikus étterem ahova külön be kell jelentkezni a Recepció mellet tudsz mi 3-ban voltunk és nagyon jó volt!!!!A Primában mi nem voltunk,igy nem tudom mekkora a különbség a 2 hotel között.Annyit tudok hogy a Sunrise nagyon jó több szempontból.Bármire érdekel írj szivesen válaszolók.Üdv:Sanya

Előzmény: TChriss80 (116156)
TChriss80 Creative Commons License 2016.07.23 0 0 116156

Sziasztok!

Tavaly voltunk a Prima Life Makadi hotelben, amivel nagyon elégedettek voltunk, jól éreztük magunkat, jó volt a kaja, és mindig szépen takarítottak. Idén a Sunrise Royal Makadi-t néztük ki, és vannak augusztusban időpontok, amikor nem sokkal drágább, mint a Prima Life, de pont azon a napon, amikor menni tudnánk, 100.000-rel drágább. Szerintetek lejjebb fogják vinni ennek az időpontnak az árát is, vagy felesleges várni rá? Mert nem szeretnénk ha betelnének a helyek, inkább akkor foglalunk ismét a Prima Life-ba. Gondolom ennyivel többet azért nem ér a Sunrise.... Ahogy néztük, a part ugyanolyan, sőt a Prime Life előtt talán szebb is. Volt esetleg valaki mindkettőben? Mik a nagy különbségek? Több étterem és bár van a Sunrise-ban? Volt valaki mostanában a Sunrise-ban? A kereső nem adott ki beszámolót róla.

Köszi előre is!

v.kriszti Creative Commons License 2016.07.21 0 0 116155

Szia!

Tavaly mi Sharm-ban voltunk úgy, hogy reggel 8-ra értünk a szállodába. A bejelentkezéskor az allinclusive karszalagot megkaptuk, mehettünk amerre csak akartunk, a bőröndöket pedig ők őrizték, míg nem lett szobánk.

Talán 2 órát kellett várnunk.

Előzmény: nedori (116147)
Békakirályfi22 Creative Commons License 2016.07.21 0 1 116154

Ez erősen hotel függő! De ha a bejelentkezéskor egy széles mosoly ( ez fontos!!! ) és egy 20 euro-s átadása mellett nyomatékosítod, hogy szeretnél gyorsan szobát, akkor jó esélyed van arra, hogy nem kell 12 vagy 14 óráig várni :)

Előzmény: nedori (116147)
Laci4444 Creative Commons License 2016.07.20 0 0 116153

Szia Ciacacirmos!

Mi idén a 2 hotellel arréb lévő Sunwingben voltunk, 2012-ben meg a szomszédos Prima-Life-ban. A korallzátony a Sunwingtől a Grand-Makadi-ig ill. azon túl húzódik. Az Arabesque előtt kicsi vízben kicsi korallkupacok vannak. Tényleg szépek, főleg gyerekeseknek, vagy nem jól úszóknak. A szállodáról mi is csak jót hallottunk. Mivel az öböl átjárható, tudtok szebb részeken is sznorizni, ha nem elég Nektek a kicsi víz.

Előzmény: cicacirmos (116142)
zsuzso100 Creative Commons License 2016.07.20 0 0 116152

Megnéztem, Bécsből is 697€.

Előzmény: cicacirmos (116145)
andi.x Creative Commons License 2016.07.20 0 0 116151

Cicacirmos!

Nem voltam a szállodában, de a partján igen, ezzel kapcsolatban tudok segíteni:

-látnivaló van a vízben, gyönyörű

-a partja hosszú, szerintem bőven van hely

Esetleg nézd meg az ETI Red Sea Makadiban lévő szállodáit, most nagyon jó áron van augusztus közepétől. Ott a legszínvonalasabb a Makadi Spa. Gyakorlatilg ugyan az a partszakasz, ahol a Fort is van, csak ezek a szállodák a Fort előtt vannak. Az élővilág csodálatos.

A.

györgy1967 Creative Commons License 2016.07.20 0 1 116150

Nagyon jó képek.

Előzmény: showtimes (116122)
györgy1967 Creative Commons License 2016.07.20 0 1 116149

Tökéletesen igazad van.

Előzmény: showtimes (116109)
evi.b. Creative Commons License 2016.07.20 0 1 116148

Mi tavaly szeptemberben voltunk a Fort Arabesque hotelbe. Sandy 1972 írt a vízben lévő látnivalókról, tehát én arról nem irok. Tavaly nagyon sok osztrák, német volt. A szobák nagyon jók és tágasak. A kaja a főéteremben jó volt, elég jó volt a választék is. A másik étteremben inkább diétásabb ételek vannak. Nekem az nem igazán tetszett. Jobb volt a főétterem. Nem kell kiöltözni még a vacsorához sem. Poló és rövidnadrág bőven elég. Este nekünk túl nyugis volt. Tényleg lehet pihenni. Korhatáros, tehát kis gyerekek nincsenek. Nem volt részeg, italozó fiatal egy sem. Napozóágy mindig volt. Létezett beach szerviz a parton, de nem éri meg  befizetni. Tavaly  ez a szolgáltatás, ha jól emlékszem 30 EU volt 8 napra.  Aki befizetett annak foglalt helye volt a parton. Kint volt a tábla  hogy melyik naptól,  meddig  foglalt. Reggelenként hoztak a fiúk egy hűtőtáskát, amiben dobozos üdítő, sör és gyümölcs volt. Egyébként minden ital dobozos és az étteremben a joghurt, kefir is. Ez nekünk nagyon bejött. Ahogy a tengerrel szemben állsz a parton a Sunrise Royal mellett van egy kis "kocsma" - mi így hívtuk -, ahol olyan italt veszel ki a hűtőből, amilyet akarsz. Van pálcikás fagyi,  többféle cola, fanta, tonik paradicsom ivólé, ICE tea, többféle sör, bor meg még ki tudja mi.  A part elég hosszú, igy sokan járnak ide a szomszéd hotelekből is. Szerintem  ez a hotel,  jó választás.

nedori Creative Commons License 2016.07.20 0 0 116147

Sziasztok! 

Van valakinek információja arról, hogy mivel a Kartagó gépe hajnalban érkezik Hurghadára, az utasok azonnal megkapják a szobájukat, vagy várakozni kénytelenek? 

Előre is köszönöm a választ! 

zsuzso100 Creative Commons License 2016.07.20 0 0 116146

Mindenhonnan kevesebben utaznak. Bár pont ma jelentette be az ETI, hogy elindítja a második gépét is Hurghadára!!!

Ha esetleg Bécs is jó neked, érdemes megnézni! 

Előzmény: cicacirmos (116145)
cicacirmos Creative Commons License 2016.07.20 0 0 116145

Köszi! Szeptember elején mennénk, de sajna nem használok fb-ot, úgyhogy onnan nem tudok infókat szerezni. Vajon csak tőlünk utaznak kevesebben, vagy más országokban is megfogyatkozott az utazási kedv?

Előzmény: zsuzso100 (116144)
zsuzso100 Creative Commons License 2016.07.20 0 0 116144

Szia!

én még nem voltam, csak a partján, az nagyon szép, gondolom olvastál korábbi beszámolókat. Mikor mennétek, mert akkor lehet segíteni esetleg jobb ajánlatot találni.

Nem hiszem, hogy tömeg lenne, kevesen mennek, biztos lesz szabad napágy. Eddig is talán németek mentek leginkább, gondolom ez azóta sem változott.

Ha van kedved, nézz be face csoportunkban, többen olvassák, hátha tud valaki segíteni.

Sandy1972 Creative Commons License 2016.07.20 0 0 116143

szia, bár a szállodárol nem tudok nyilatkozni, de partja valami csoda, kis koraldombok mindenhol a vízben, már a kis vízben is rengeteg látnivaló van, millió hallal. A partja hosszú ezért napágy mindíg van elég, ill. védett lassan mélyülő vízzel az apály- dagály alig érezhető.  

cicacirmos Creative Commons License 2016.07.20 0 0 116142

Sziasztok Fórumozók!

A Makadi bay-en lévő Fort Arabesque hotelbe tervezünk menni. Nézegettünk több helyet is, de régebbi infók és beszámolók alapján most ez tűnik a befutónak, de még nem foglaltunk. Van valakinek friss tapasztalata erről a hotelről? Ami pontosan érdekelne:

- van előtte a vízben látnivaló?

- mostanában milyen országokból mennek ide?

- milyenek a szobák?

- milyen minnőségűek a kaják?

- elegáns a hely, vagy meg lehet úszni rövidnadrág-póló összeállításokkal?

- este mennyire nyugis, lehet pihenni?

- sok gyerek vagy hangoskodó-italozós fiatal jár ide?

- mennyire megy a harc a napozóágyakért a parton?

- esetleg 4-500e Ft között Budapestről van jobb választás is?

Előre is köszi a válaszokat!

Laci4444 Creative Commons License 2016.07.17 0 1 116140

A szép hely adott. Már csak minél többet kell a tengerbe lenni. :) Az sem árt, ha nem hullámzik a víz. :) Olyankor nagyon jó videókat lehet készíteni.

A Vörös-tenger gyönyörű!

Előzmény: Jossyka78 (116139)
Jossyka78 Creative Commons License 2016.07.16 0 1 116139

Remélem mi is fogunk ilyen csodaszép videot készíteni:)

Előzmény: Laci4444 (116134)
westfall Creative Commons License 2016.07.16 0 3 116138

Üdv Mindenki !

Néha kezd nagyon eldurvulni a hangnem, pedig nem erre való ez a fórum.

Hogy kinek mi tetszik, vagy nem tetszik Egyiptomban egyéni dolog.

Van aki szörnyülködni akar - lásd még: katasztrófa turista - , van aki meg csak

élvezmi akarja a hotelt, a tengert, az egyedülálló nevezetességeket , a napfényt , stb.

Aki a nyomort és a szegénységet akarja látni, az azt fogja , aki másért megy oda az meg mást.

Aki szerint szar Egyiptom, az legfeljebb nem megy oda többet.

Azért én - meg gondolom még nagyon sokan - továbbra is elmegyünk, mert mi mást várunk és kapunk Egyiptomtól.

A negativumok nagy része - meglátásom szerint - abból is adódhat, hogy nem választanak elég jó hotelt.

Persze "olcsóbb" hotelben is lehet nyaralni, de akkor az elvárásokat is ahhoz kell igazitani.

A hotel értékelések meg az egyéni benyomások leirása sokkal többet használ, mint a ledorongolás.

üdv : W 

showtimes Creative Commons License 2016.07.15 -1 1 116137

Elgurult a gyógyszered már megint... mikor mondtam én, hogy mit nézzenek?

Menjél inkább és gyakorold a széfnyitást :) 

Előzmény: Jossyka78 (116131)
zsuzso100 Creative Commons License 2016.07.15 0 0 116136

Amúgy én is szoktam ilyen képeket csinálni. Mert hozzá tartozik, mert ezzel együtt szeretjük, nem Európa és kész. :)

Előzmény: Békakirályfi22 (116129)
andi.x Creative Commons License 2016.07.15 0 1 116135

Ezek abszolút nem kemény képek. Ilyet simán lehet látni Hurghadában is, ha valaki kicsit letér a Sheraton-ról.

Abban abszolút egyet értek, hogy ez is Egyiptom, sőt, igazából ez az igazi arca.

De nyilván ha valaki búvárkodni, nyaralni, kikapcsolódni megy, nem biztos, hogy ez érdekelni fogja. Nem vagyunk egyformák, van aki ezért megy, van aki másért, és ez így is van jól.

Laci4444 Creative Commons License 2016.07.15 0 2 116134

Ez az utolsó videónk a Makadi Sunwing-Grand reefről :) Ezek a felvételek "este" 5-6 körül készültek,amikor előjöttek a halrajok. Sajnos homályos sok rész,meg mélyebben is úszkáltak, de remélem élőben is sokan fogják látni ezt a csodát ! :)

Előzmény: Laci4444 (116133)
Laci4444 Creative Commons License 2016.07.15 0 0 116133

Szia! Örülök,hogy kiegészítettük egymást! :) A sasráják általában fel-le úszkáltak  a Sunwing-Grand között.  3-at egyszerre a Grand mólójáról láttunk. 1 hét tényleg kevés, de néha azért még ez is jobb,mintha itthon maradnánk :)

Előzmény: Fata Morgana1 (116108)
Jossyka78 Creative Commons License 2016.07.15 0 1 116132

Huhhh végre egy hónapon belül vagyunk, hogy újra megcsodálhassuk a halacskákat:). Már nagyon várjuk.

Volt mostanában valaki LIDO-val?

2 éve vele voltunk minden fakultatív programon, nagyon elégedettek voltunk vele. Azt hiszem idén is őt fogjuk választani. Nagyon korrekt, kedves, segítőkész:).

Jossyka78 Creative Commons License 2016.07.15 0 2 116131

"ahol szabad a vélemény"

Akkor legyél olyan kedves, és ne mondd meg folyamatosan mindenkinek, hogy mit mondjon, mit írjon, hogy nyaraljon, mit nézzen meg.

Előzmény: showtimes (116130)
showtimes Creative Commons License 2016.07.15 0 0 116130

Azért mert engem az ország érdekel :) A néhány üdülőövezet meg kiemelt idegenforgalmi objektum csupán egy kis szelete, amely búra alatt van. Hidd el én is szoktam a tengerben áztatni a lábam, búvárkodni, koktélozni, de más is érdekel, pl. beszélgetni a koptokkal, milyen keresztényként élni a 90 százalék muszlim közt, stb. 

S ez nem neked szól, hanem a korábbi nem is tudom minek nevezzem ideböffentőnek, hogy engem érdekel Egyiptom, egyébként nem költenék pénzt a megismerésére, valszeg őt meg csak a burok alatti rész érdekli. Ezzel sincs gond, csak ne akarjon már mást leoltani azért, mert nem szemellenzős. Jah, s ez továbbra sem az ő, vagy a hozzá hasonlók online felülete, hanem az Index.hu -é, ahol szabad a vélemény :)  Sőt ütköztetni is lehet... 

Minden érdekel, ahogy van, de ne nekem kelljen már magyaráznom, ha bemegyek és ilyen látvány fogad Egyiptom egyik leghíresebb mecsetében...

Előzmény: Békakirályfi22 (116129)
Békakirályfi22 Creative Commons License 2016.07.15 0 5 116129

Te ilyeneket miért fotózol? Nem kötekedés képpen kérdem, vagy értékrend megkérdőjelezés miatt, csak egyszerűen érdekel! Én ha egy fasza régi épületet látok, vagy egy király helyet, vagy egy fullos partot és tetszik akkor megörökítem, de a nagy lehangoló életképeket biztosan nem fotóznám. Meg sokan úgy lehetnek vele, hogy nem is érdekli őket Egyiptomnak a "rohadó" oldala, viszont szeretik a meleg, étettel teli tengert, a napozást, a forróságot, a mindíg kiszámítható időjárást, a jó hoteleket, szeretnek enni-, inni-, búvárkodni, színes halakkal, tekikkel, rájákkal, delfinekkel úszkálni, heverészni a parton....... tudom, ez felszínes utazókra vall, de sokan ilyenek vagyunk :)) Mi is amikor elkezdtünk ide járni, lenyomtuk a kötelező túrista programokat, utána még privát túrákon kicsit többet is, de már évek óta ki sem mozdulunk a szállodából és tengerpartról, viszont ott tényleg nem találkozunk az ország negatívumaival, és igazából erre nem is vagyunk kíváncsiak, így mindíg tök jól érezzük itt magunkat. 

slia Creative Commons License 2016.07.15 0 2 116128
Úgy érzem, hogy most már én is szeretnék reagálni... Nem tudom miért kell itt hülyeségeket irogatni és lehúzni a fórumot! Ha vki nem szereti Egyiptomot, annak szerintem itt nincs helye! Le lehet írni egyszer, hogy voltam itt, nekem nem tetszett, stb. Nem vagyunk egyformák! Szerintem pályázni kellene innét! Siralmasnak találom ezt a viselkedést!
Jossyka78 Creative Commons License 2016.07.15 0 0 116127

Mondom én, hogy te rossz fórumba írogatsz:)

Előzmény: showtimes (116124)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!