Keresés

Részletes keresés

Edriennnn Creative Commons License 2016.10.01 0 0 91

Sziasztok, 

 

Január végén szeretnénk elmenni Lisszabonba 3 napra... Milyen ott az idő akkor? A szállást melyik részen érdemes nézni? Köszi! 

Fokoskorn Creative Commons License 2016.06.16 0 0 90

Sziasztok! 

 

Nyaralni utazunk Portoba ketten, és a portugál - magyar meccset szeretnénk magyar szurkolók között nézni. Van valami tippetek? Magyarok 'törzshelye'  vagy ilyesmi? 

Köszi! 

K

Fazekas Tamás Creative Commons License 2016.06.06 0 0 89

Üdvözöllek. Szeretném összegyűjteni az ország pénzérméit .1,2,5,10,20,50 cent, és 1,2 euró.Szeretném megkérdezni, hogy tudna nekem segíteni ebben valaki?Ha tudsz küldeni bármilyen érmét, amit Portugália  bocsátott ki, azt megköszönném.Minden országból szeretném összegyűjteni a sorozatokat.Mivel nincs sok pénzem, hogy megvegyem a sorozatokat, ezért kérek segítséget.Ha az emberek jólelkűek akkor talán segítenek nekem ebben.Remélem sikerrel járok.
Várom válaszodat.
Tisztelettel,Tamas Fazekas Magyarország

Portugália Creative Commons License 2016.05.31 0 0 88
Előzmény: Rábalux (82)
Portugália Creative Commons License 2016.05.31 0 0 87

kérdez rá a Sintrába induló (vagy Cascaisba induló) vasúti állomáson a jegypénztárnál, ha még aktuális

Előzmény: okinayab (85)
Portugália Creative Commons License 2016.05.31 0 0 86

meglehet venni a reptéren

Előzmény: okinayab (84)
okinayab Creative Commons License 2016.03.22 0 0 85

...és még lenne kérdésem. Állítólag van valamilyen kombinált jegy /vonat+busz/ amit érdemes megvenni ha Sintrába megyünk,mert jó pld.Cascaisba is meg a sintrai helyi buszokra. Tudtok erről valamit?

 

okinayab Creative Commons License 2016.03.22 0 0 84

Sziasztok,

Lisszabonban hol tudunk Lisszabon kártyát venni? Csak netes elérhetőségeket találtam,nem bánnám ha ott is megvehetném,mondjuk a reptéren.

jazzcool1,2 Creative Commons License 2016.03.22 0 0 83

napijegy van, ami 24 órán át érvényes, ára 6 euró, érvényes mindenre, a felvonókra is. első alkalommal kell venni egy kártyát 0,5 euróért, és arra kell majd tölteni a 6 eurókat. automaták vannak, angolul is működnek.

Előzmény: UtazóJános (81)
Rábalux Creative Commons License 2016.03.22 0 1 82

Sziasztok,

Portugália/Lisszabonban élő magyar/portugál tolmácsot keresek 2 napra, április 6-7-ig. tudna valaki segíteni?

Köszönöm!Gabi

UtazóJános Creative Commons License 2016.01.20 0 1 81

Sziasztok!

Nemsokára utaznánk Lisszabonba és infókra lenne szükségem.

Milyen tömegközlekedési bérletek vannak például, milyen bevásárló központok vannak és bármilyen jótanács jöhet, szállásunk már van nem messze a reptértől.

A közlekedési oldalakat már végig böngésztem, sokszor nem is értem. Van például 5 napos bérlet?

 

Köszi a hozzászólásokat előre is!

 

 

Portugália Creative Commons License 2016.01.13 0 0 80
Előzmény: Markibe (79)
Markibe Creative Commons License 2015.12.03 0 0 79

Sziasztok !

Tudna esetleg valaki kiadó szobát magyaroknál pár napra ?

Városlátogatásra gondolok 2 személy részére.

Köszönöm

Andi0309 Creative Commons License 2015.11.26 0 0 78

Szia en ott eltem 3 evig Loures mellett,mar elkoltoztem de meg szokatm latogatni az ott elo ismeroseimet ha esetleg gondolod,velem beszelhetsz magyarul :)))

Előzmény: Andrea Eszes (73)
Portugália Creative Commons License 2015.11.03 0 0 77
Előzmény: Zmail (72)
Portugália Creative Commons License 2015.11.03 0 0 76
Előzmény: Andrea Eszes (73)
maszilvia Creative Commons License 2015.09.09 0 0 74

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy október 5-én mit találok nyitva Lisszabonban. Múzeumok? Éttermek? Bevásárló központok?

 

Andrea Eszes Creative Commons License 2015.09.08 0 0 73

Sziasztok, en 17 eve elek itt van valaki Loures kozeleben?

Zmail Creative Commons License 2015.09.06 0 0 72

Sziasztok! 

Egyelőre csak tervezzük,de nagyon szeretnénk kimenni Portugáliába. Egy éve jöttünk Münchenbe, de sem az időjárás sem a nyelv annyira nem jön be mással nincs problema. Szívesen várok bármi javaslatot, ötletet ne tartsátok magatokba! Hogyan vágjunk bele. Milyen a kinti élet a lakás, élelmiszer árak stb.

 

Előre is nagyon köszönöm! 

 

Portugália Creative Commons License 2015.08.19 0 0 71

 a facebookon van magyar csoport Magyarok Lisszabonban Magyarok Portugáliában  én Lisszabonban élek (nylev tanulásban is segíthetek)udv a csoportban Krisztina (trompa1982@sapo.pt)

Előzmény: Tünde Berek (69)
Nondy7 Creative Commons License 2015.07.26 0 0 70

Szia!

 

Hát én úgy hallottam elég nehéz munkát találni kinn...látom már nem most írtál ide a fórumban,de ha esetleg van kedved csacsogni privátban akkor jelölje meg facebookon https://www.facebook.com/andrea.katona.94

:)

Előzmény: Tünde Berek (69)
Tünde Berek Creative Commons License 2015.05.04 0 1 69

Sziasztok!
Végre találtam egy fórumot ami a portugál magyarokról szól. Kb. 2 hónapja költöztem ki Gansariába a páromhoz.
Ez Lisszabontól talán 80 km-re van. A segítségetekre lenne szükségem. Ki hol tudott munkát találni?
Hol tanultátok meg a nyelvet? Én jelenleg csak itthon tanulom...munkát keresek de nyelvtudás nélkül nagyon nehéz.
Az angollal úgy ahogy megértetem magam, de nem szeretik ha ezt a nyelvet használom. Kérlek sorstársaim, valaki vegye fel velem a kapcsolatot. Minden apró kis segítésnek nagyon örülnék...De ha valaki válaszol már annak is...:)
Köszönöm! :)

GPM123 Creative Commons License 2015.02.16 0 0 67

Sziasztok,

 

Koltai Adrienn vagyok, és a cégemmel több mint 15 éve foglalkozunk ingatlan menedzsmenttel.

Fő profilunk a lakások rövid távú bérbeadása.

 

Amennyiben külföldön dolgozol, de van Budapesten lakásod és nem szeretnéd hosszú távra kiadni, hogy bármikor rendelkezésedre álljon, viszont szeretnél belőle kedvező bevételt elérni, úgy keress minket. Mi meghirdetjük a lakást külföldi bérlők körében, intézzük a takarítást, mosást, átadás-átvételt, elszámolást. A lakás bérbeadásából így 3*-os hozam érhető el, mint hosszú távú bérbeadásnál, a lakást a turisták nem lakják le (szinte csak alvásra használják), a lakásod nem áll üresen, viszont bármikor elérhető.

 

Hívj bizalommal, ha érdekelnek a részletek!

 

Üdv: Koltai Adrienn

+3670-320-6600

Portugália Creative Commons License 2014.10.15 0 0 66

Ha Magyar idegenvezetőre és utaskísérőre lenne szüksége - Portugáliában ,kérem -írjon rám!

 https://www.facebook.com/pages/Magyar-Idegenvezet%C5%91-%C3%A9s-utask%C3%ADs%C3%A9r%C5%91-Portug%C3%A1lia/468312813303379

attamatta Creative Commons License 2012.09.08 0 0 64

Bár a szállás a képek és a leírásod alapján nem szimpi, de köszi a linket a magánszállásos oldalhoz,

máshol egész jók a lehetőségek. Ember és természetközeleibbek, mint a hotelek, igaz, nincs ellátás,

de annyival olcsóbbak is.

Előzmény: Aimee5 (62)
Aimee5 Creative Commons License 2012.08.20 0 0 62

Ha valaki olcsó és viszonylag jó helyen lévő szállást keresne Lisszabonban:

http://www.homelidays.co.uk/lisboa/apartment-flat-265736en1.htm

 

Nem egy luxuslakás, de a célnak megfelelt. Akiket zavarnak a galambok, az ne menjen oda. :)

Éjszaka gyakran beszűrődtek a bulizás zajai, de én ettől még tudtam aludni.

A tulajdonos nagyon kedves, kijött értünk a reptérre és aztán körbevitt minket a városon, bemutatta a főbb helyeket. Mindezt ingyen.

 

Tőlünk kauciót sem kértek, így visszafelé csak bent kellett hagyni a kulcsot és berántani az ajtót, nem kellett találkozni velük.

 

 

Aimee5 Creative Commons License 2012.08.20 0 0 61

Aimee5 Creative Commons License 2012.08.20 0 0 60

Azenhas do Mar

Aimee5 Creative Commons License 2012.08.20 0 0 59

Nem tudom még aktuális-e. Tavaly mi úgy mentünk, hogy Sintrából Azenhas do Marba.

Aztán mivel aznapra nem fért bele már Cabo de Roca a ritka buszok miatt, így maradt másnapra. Oda az indulás már Cascaisból volt.

 

http://www.scotturb.com/verao2012.htm

Itt fent vannak a buszmenetrendek. A 403, a 440 és 441 érdekes. Sajnos elég ritkán járnak, de gyorsak és minden bokornál megállnak és nyomják a légkondit. :)

 

Egyébként ha Sintrába megy valaki akkor érdemes venni egy vonat és busz napijegyet 12 euroért. Infó róla: http://www.cp.pt/cp/displayPage.do?vgnextoid=fd43c98a53b15310VgnVCM100000be01a8c0RCRD

 

Ezzel bármennyit lehet menni aznap Lisszabon-Sintra és a következő vonalakon:

Cascais - Cabo da Roca - Colares - Sintra
Sintra - Castelo dos Mouros - Palácio da Pena

Tehát Sintrán belül is a helyijáratokkal.

 

Szerintem Azenhas do Marba (ld: kép) érdemes elmenni és a közelben van Praia das Maçãs is, amelyet csak a buszból láttunk, az is jó hely.

Előzmény: arpadusz (53)
jucusska89 Creative Commons License 2012.07.27 0 0 58

Sziasztok!

Nekem kérdésem az lenne, hogy tud valaki esetleg jó helyeket ajánlani ahol igazi fado zenét lehet hallgatni és nem olyan felkapott, szóval ahol a helyiek szórakoznak? :)

Köszönöm :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!