Keresés

Részletes keresés

gardenerboy2 Creative Commons License 2011.10.01 0 0 1318

Kedves Marika!

Technikai okok miatt nem tudok emailt írni. Ezért itt írom, hogy a begóniáim teljesen közönségesek. Szó nincs arról hogy attól lennének szépek mert vmi különleges változatok. Tavasszal ezekkel a hibridekkel vannak a virágpiacok elárasztva.

Előzmény: tmari28 (1317)
tmari28 Creative Commons License 2011.09.28 0 0 1317

Hát úgy van, ahogy írtad, mert tavaly is vettem, és azokkal nem volt semmi gond. Most már jobban utánanéztem a tartásuknak, és azt olvastam, hogy gombaölő szerrel kell ősszel kezelni őket, amikor visszahúzódnak.

Azokból a csodásakból, amik a fényképeken látszanak, hogy lehetne szaporítóanyagot kapnii? Mit kérnél cserébe? A címem publikus, légyszíves oda írj, ha lehetséges.

Üdv.: Marika

Előzmény: gardenerboy2 (1314)
gardenerboy2 Creative Commons License 2011.09.28 0 0 1316

Ezt a két begóniát elcserélném nagyon piros levelű vagy vaskereszt begóniára.

gardenerboy2 Creative Commons License 2011.09.28 0 0 1315

Először van még nekem is Bonfire-em. Úgy tartom majd mint a gumósokat. Megvárom hogy lesárguljon a levele, szára és a földjében hagyom. Öntözni nem szoktam télen.

Előzmény: zinnia (1313)
gardenerboy2 Creative Commons License 2011.09.28 0 0 1314

Én még nem vettem gumókat soha, de tervezem,mert azok a fajták amiket gumóként lehet venni most nagyon a szívembe lopták magukat. Van olyan nekem is piros, fehér. Magról vannak mint minden begóniám. Most éppen az tetszik bennük amit korábban hátrányuknak gondoltam,hogy magasra nőnek.Valami rossz árut foghattál ki, mert azért ennyire rossz gumókat nem forgalmazhatnak úgy általában.

Előzmény: tmari28 (1312)
zinnia Creative Commons License 2011.09.26 0 0 1313

    Kedves Gardenerboy!

A segítségedet szeretném kérni a bonfire begónia teleltetésével kapcsolatban.

Előre is köszönöm válaszod.

üdv:zinnia

tmari28 Creative Commons License 2011.09.23 0 0 1312

Hol szerezted be a gumókat? Én a tavasszal vettem 3 csomaggal, és mind tönkrement, még a tavalyiak közül is megfertőztek egyet. Írtam a forgalmazónak, válaszoltak is, megígérték, hogy jövő tavasszal küldenek helyette. Várom a tavaszt.

Mit csinálsz velük, hogy ilyen gyönyörűek?

Üdv.: Marika

 

Előzmény: gardenerboy2 (1310)
tmari28 Creative Commons License 2011.09.23 0 0 1311

Fantasztikusak!

Előzmény: gardenerboy2 (1310)
gardenerboy2 Creative Commons License 2011.09.23 0 0 1310

gardenerboy2 Creative Commons License 2011.08.16 0 0 1309

 Kösz! Biztosan jól fogom érezni magam.

Előzmény: *Feri* (1308)
*Feri* Creative Commons License 2011.08.16 0 0 1308

Nálam is előfordul ilyen fertőzés az esős napok után... Sok mindent nem lehet vele kezdeni. Én visszavágom azt a galyat ahol fertőzést látok. Ha a tőnél tapasztalom, ki is dobom. Könnyebb a dolgom, mert nekem nem szépek a keresztezett virágok. Ha olyan szépek lennének mint Nálad, biztosan fájna a szívem értük.

Érezd jól azért magad, azon az egy héten!

Előzmény: gardenerboy2 (1306)
Gizellamama Creative Commons License 2011.08.15 0 0 1307

Valőban sokkal dúsabb a virágzat a tavalyi  képen , valószinű ,hogy a tavalyi sok eső a páratartalmat is növelte ami kedvezhetett nekik. De az ideiek is nagyon szépek  több zöld levéllel.

Előzmény: gardenerboy2 (1305)
gardenerboy2 Creative Commons License 2011.08.15 0 0 1306

Arra én is kiváncsi vagyok hogy mit látok majd szeptemberben, mert rövidesen el kell utaznunk egy hétre és a szomszéd csak úgy vállalta az öntözést, ha a nehezebben elérhető helyekről /ablakok, fali tartók/ leszedem őket. Ez veszteségek nélkül nem megy. Ráadásul egyre gyakrabban találok olyan hajtásokat amik széltől, saját súlyuktól megpattantak, megsérültek és elfertőződtek. Pedig a csüngőknek direkt olyan ládákat választottam amiknek a széle nem éles.

Előzmény: *Feri* (1304)
gardenerboy2 Creative Commons License 2011.08.12 0 0 1305

Tavaly-idén. A fényviszonyok zavaróak, de van különbség. Szerencsére csak az állóknál. Az okát nem tudom. Nem panaszként mondom. Van bőven miben gyönyörködjek.

*Feri* Creative Commons License 2011.08.12 0 0 1304

Felülmulhatatlanok! Szeptemberben kiváncsi lennék ugyan ezen virágok fotóira...

 

Előzmény: gardenerboy2 (1302)
Gizellamama Creative Commons License 2011.08.12 0 0 1303

Voltak még ennél is szebbek?

Hiszen ezek csodálatosak, panaszra semmi ok. Oly szépek,hogy választani sem lehetne közülük.

Igazán nincs miért szabadkoznod.

Előzmény: gardenerboy2 (1302)
gardenerboy2 Creative Commons License 2011.08.09 0 0 1302

Szia Gizellamama! Kelt két kivim! Csak kettő, de azok legalább szépek, tavasszal olthatók lesznek. A begóniáim meg olyan felemásak. A csüngők szépek, a többiek voltak már sokkal szebbek is. De mindig nem lehet minden topon. Még nem használtam levéltrágyát. Tápoldatot is ritkán. Lehet hogy véletlenül túladagoltad. A csigáktól ne féltsd, nem szeretik. Vannak a begóniák között napfényre érzékenyebbek. Azok óriásvirágú fajták és valószínűleg vékonyabbak a leveleik. 

Előzmény: Gizellamama (1301)
Gizellamama Creative Commons License 2011.08.08 0 0 1301

Szerbusz Gardenboy!

Gyönyörűségesek a begóid!  Nekem a fehérek tetszenek a legjobban.

A két kicsi magoncom ami sikerült már hozta a bimbókat  az egyik piros lesz ha túl éli a

gondoskodásom következményét.
Levéltrágyának wukszál használtam,aztán az öszes levele köben a szélei mind lepörzsölődtek,majd lehulltak.Szrinted mit ronthattam el?

 

Te mit használsz tápanyag utánpótlásra?

 

Igaz közben hoztak már újabbakat.

A gumóról neveltek virágoznak ,de rettenetesen kényesek. a

A nap alig süt oda abba a

 

déli ablakba,mert a kivim árnyékol elég rendesen ,mégis állandóan száraz a szélük a leveleinek.

Az udvaron lenne még árnyékosabb hely is ,de oda nem merem tenni őket,mert a vörös csigák biztosan fölzabálnák egy éjszaka alatt.

Előzmény: gardenerboy2 (1300)
gardenerboy2 Creative Commons License 2011.08.07 0 0 1300

Szia Feri! Örülök, hogy megvagy. Ma meg ezt láttam az alpesi bringatúrámon. A nagyon kevés begónia közül talán ez volt a legszebb. /Úgy elfáradtam, hogy alig látok ki a fejemből./ A Dragonnal nagyon elégedett vagyok. Jól bírta a forróságot is. Jövőre megpróbálom magról, hogy ne kelljen teleltetni. Bár jól elvoltak a nagy tövek is meg a dugványok is lakásban is meg hűvösön is. Nagyon könnyen gyökeresedik, magot meg inkább majd ősszel hoz. Nekem a rózsaszín jobban bejön. Az bujább növekedésűnek látszik.

*Feri* Creative Commons License 2011.08.07 0 0 1299

Gyönyörüek a virágaid... (mint mindíg). Külön ki kell emelnem a Dragon Wing-et! Mintha egy katalógusból lenne. Igazán szépen kikerekedett! Hány tövet ültettél, hogy ilyen bokros lett? Próbálj magot venni... Én is beszereztem egyet, direkt szaporítási szándékkal (piros). Sajnos a magtokok lehullanak mielőtt beérnének, azért próbálkozok. Talán nem véletlen, hogy olyan drága!

Előzmény: gardenerboy2 (1297)
gardenerboy2 Creative Commons License 2011.08.06 0 0 1298

gardenerboy2 Creative Commons License 2011.08.06 0 0 1297

Szerintem már nem hajtanak ki. Ha letörik is az összes hajtás szinte azonnal újra hajt a gumó. Ha megkarcolod a gumó héját alatta száraz barna és nem olyan, mint mondjuk a krumpli. Dugványról jól szaporítható a begónia, de az akkor igazán sikeres ha korán május-juniusban történik, mert akkor őszig nől annyit hogy ugyanúgy viselkedjen mint a többiek. Későbbi szaporításnál vontatotabb lesz annak a kis gumónak a fejlődése és el is maradhat. Ezek gumó hiján nem is húzódnak vissza és egész télen zölden szinte változatlan állapotban vannak. Az ilyeneket is át lehet teleltetni lakásban.

Előzmény: tmari28 (1296)
tmari28 Creative Commons License 2011.08.05 0 0 1296

Köszönöm a válaszokat. Lehet, hogy a begóniáim a nagy melegben tényleg sok vizet kaptak. A földjük friss, általános virágföld. A tavaly vásároltak is ilyen földben voltak, és semmi baj nem volt velük. Az idén ilyen szerencsétlenek.  Most egy kicsit csökkentettem az öntözést, igaz, annyira nem is kellett.

Megnéztem a gumókat, kemények. Előfordulhat hogy kihajtanak?

Azt olvastam valahol, hogy bujtásról is lehet szaporítani. Kipróbáltam, élnek a bujtásaim, csak azt nem tudom, hogy fejlesztenek -e gumót is. Tudja valaki? Üdv mindenkinek: tmari

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.03 0 0 1295

Itt az egyik begóniám, amit június végén fedeztem fel szinte kiszáradva a pincében... és a többi is biztató jeleket mutat.

gardenerboy2 Creative Commons License 2011.08.03 0 0 1294

Igen. Én is úgy tapasztalom, hogy a gumókat csak nyirkosan és nem nedvesen szabad hajtatni. Különben elrothadhat. Később-főleg így nyáron, melegben kell a gondos öntözés. A képeid alapján valami akadályozza a lendületet. Vagy gyakran megszárad a föld a cserepekben vagy magas a sótartalma a földnek. Az is lehet, hogy meszes. A hazai tőzegalapú földeknél úgy tapasztalom sokkal jobban oda kell figyelni az öntözésre, mert ha megszárad nagyon nehezen veszi újra fel a vizet. Ez persze nem azt jelenti hogy ne lehetne benne szép növényeket nevelni, de a begónia elég kényes növény. Meghálálja a jobb minőségű felláptőzeges virágföldet. Lehetőleg enyhén savanyút.

Előzmény: tmari28 (1291)
gardenerboy2 Creative Commons License 2011.08.03 0 0 1293

kőmű Creative Commons License 2011.08.03 0 0 1292

Szerintem túl locsoltad őket,és kirohadttak. Nézd meg a gumókat,hogy azok élnek-e még?

Előzmény: tmari28 (1291)
tmari28 Creative Commons License 2011.08.02 0 0 1291

Gyönyörűek a begóniáid, gratulálok. Én, sajnos, nem mondhatom ezt el az enyémekről. A tavasszal vettem a Tesco-ban és a Spárban pink, fehér és sárga színű csüngő (Holland Pendula) begónia gumókat. A sárgák kihajtottak, majd elvizesedett és összeszűkült a száruk és lejött a gumóról. A pink is majdnem olyan lett, a fehér kihajtott valamennyire, de jelentéktelen. A tavalyi nagyobb virágúak korán kihajtottak és megnyúltak, visszacsíptem őket, most már elbokrosodtak és most kezdenek virágozni. Lefényképeztem őket, hogy megmutassam. 

 

 

 

A címkés és az alatta lévő cserépben van a fehér, az üresben a pinknek kellene lenni.

 

 

Vajon mi lehetett a baj, hogy a kilenc gumóból csak ennyi hajtott ki?

Üdvözlettel: tmari

 

 

 

 

gardenerboy2 Creative Commons License 2011.07.31 0 0 1290

**laura** Creative Commons License 2011.07.24 0 0 1289

Úgy látom nagyon jól érzik magukat! : )

Tapasztalatom szerint mindig ki kell szárítani egy kicsit őket mielött locsolunk, pedig régebben mindig azt olcsastam, hogy egyenletesen nyírkosan kell tartani őket.

Az erélyem újra zsungel!: )

 

 

Előzmény: gardenerboy2 (1286)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!