Keresés

Részletes keresés

gefreite Creative Commons License 2013.09.24 0 0 143

Sziaszto az ATMS Erfurti cégröl tud valaki valamit?

Halosipka Creative Commons License 2013.08.15 0 0 142

Sziasztok! Gondoltam én is leírom a tapasztalataimat a Timelog cégről. Átverés és kamu az egész. Elküldtem egy magyar állásközvetítő cégnek az önéletrajzomat és a páromét is, mert gondoltuk Németországban próbálunk szerencsét. Erre nem sokkal később felhívott egy pasi, aki azt mondta, hogy megkapta az önéletrajzunkat és a nyelvtudásom miatt tudna azonnal munkát szerezni a Haribo-nál Solingen-ben. A Timelog neve soha el sem hangzott. Azt mondta, minél előbb utazzunk ki, kérjünk számlát az utazásról, ők az az első fizetésnél azt visszatérítik, a haribonál leszünk bejelentve, szállás megoldott. Hát nekivágtunk....bár ne tettük volna. Kimentünk Dortmundba, ahová értünk jött ez a pasi, majd elvitt a Timelog ottani irodájába, ez már alapra érdekes volt. Elvitt minket Solingenbe, megmutatta a szállást. Nem tudom szebben megfogalmazni, hányinger volt az egész.( foltos matracok, beazonosíthatatlan foltokkal, annyira koszos, hogy rá ülni nem mertünk, semmi szekrény, csótányok és döglött legyek a szobában, a konyhába nem volt bekötve a víz stb.) Ezért a szállásért akartak volna legombolni rólunk 170 EUR-t fejenként. Majd jött a következő hidegzuhany, találkoznunk kellett a török műszakvezetővel, aki rögtön közölte, hogy hiába beszélek jól, ő nem akar velem együtt dolgozni, mert túl extravagáns vagyok ( nem tudom, hogy a vörös haj vagy a tornacipő zavarta-e :)) Elvette a személyimet és a párom útlevelét, na ezen egyből felháborodtunk. Azt mondjuk szerencsére rögtön vissza is szereztük. Aztán jött a következő húzásuk. Mivel Dortmund-Solingen távolság elég hosszú a közvetítő pasi közölte, hogy mostantól a Solingenben lévő magyarok dolgait én intézem, mert én jól beszélek németül (gondolt itt az összes hivatalos ügyre) A fizetés nem a beígért 8,2 EUR-os órabér volt, hanem kb. 4,5 EUR. Ráadásul nem minden nap lett volna munka. Az ott lévő magyarok mesélték, hogy gyakorlatilag 2 hónapja könyörögnek azért, hogy intézzék el a német adószámot, mivel így nagyon magas az adó amit levonnak. Ráadásul semmilyen szerződést, bejelentő papírt nem láttak. Mi ebbe így nem mentünk bele, szerencsére volt nálunk annyi pénz, hogy haza bírtunk jönni. Az biztos, hogy legközelebb megfontoltabbak leszünk és csak közvetlenül német állásra fogunk jelentkezni. Remélem, kedves Adminok, nem gond, hogy ezt leírtam, de jobb, ha mindenki tisztában van ezzel...mielőtt belevág egy ilyen kalandba. Mondjuk azt még hozzáteszem, hogy mi ezt kalandnak fogtuk fel és nem kenődtünk el. :)):):):) Szép napot Mindenkinek!

Horváth József1990 Creative Commons License 2013.08.15 0 0 141

Sziasztok Tudnátok nekem segíteni abban hogy kihez vagy hova kell fordulnom segítségért külföldi munkával munkaközvetítéssel kapcsolatban?  mert hiába van meg a nehézgépkzelőm és a targoncás papirom itt magyarországon nem igazán találok munkát amit meg találnék nem tudok bejárni mivel nincs jogosítványom szal ha valaki tudna nekem segíteni az írjon már nekem e-mailt a : horvath.jozsef1990@gmail.com címre.

Előre is köszönöm a segítséget.

andee911 Creative Commons License 2013.08.14 0 0 140

Sziasztok!engem Németországi munkaközvetítő érdekelne!Tudnátok ebbe segíteni??Köszönöm!!

babavirag0515 Creative Commons License 2013.08.05 0 0 139
Szia audry 88 milyen munkak vannak a kozvetitonel??. Nemetul beszelek. Meg 5 honapot voltam hollandiaba a parommal. Barmilyen noi munkacedekel. Kivetel erotikus!!!!!
Előzmény: audry88 (132)
Peter Rasi Creative Commons License 2013.06.22 0 0 137

Angliai munkak egeszsegugyi felsofoku vegzettseggel rendelkezoknek, az angol nyelvtudas feltetel,szolgaltatasaink munkavalaloknak ingyenesek..szakmai ,angol nyelven irt oneletrajzokat a recruitment@ircltd-uk.co.uk  cimre varjuk..Tobb informacio a 0044 845 1166 368-as szamon vagy a ceg website-jan : http://www.ircltd-uk.co.uk/

Edemis Creative Commons License 2013.06.06 0 0 136

Sziasztok! Engem mediterrán területen érdekelnének munkák. Ha tud valaki valamit (akár konkrét állást, segítséget, jó tanácsot, akár ezzel foglalkozó közvetítő irodát), az kérem jelezzen (adam.radics@gmail.com)

Köszönöm előre is! :)

Zizu7 Creative Commons License 2013.05.31 0 0 135

Kedves inddor5511,

Én is az AAk-n keresztül szeretnék kimenni dolgozni. Te végül kijuttál? Kérlek írj privátban: h.zitus@freemail.hu

 

Köszi.

Előzmény: inddor5511 (90)
ria52 Creative Commons License 2013.05.14 0 0 134

Helló ! Valaki igénybe vette már  Londonba   www.hu-uk.co.uk -nak a szolgáltatásait ?   

Kérlek ha tudol valamit irj...köszönöm   

ria52 Creative Commons License 2013.05.13 0 0 133

Helló ! Londoni munka közvetitő érdekelne .

Londonimunka .eu    Molnár Gabriella. szeretném kérdezni, hogy a szolgálatásukkal hogy voltatok megelégedve.

Köszönöm

audry88 Creative Commons License 2013.05.10 0 0 132

Sziasztok, 

 

Ha vki hollandia felé venné az irányt, és érdekli az ottó munkaerő közvetítő, vagy bármilyen infó munkavállalással kapcsolatban, kérdezzen. 

hunatilla Creative Commons License 2013.05.08 0 0 131

"Amennyiben anyagi lehetosege nem teszi lehetove a jegy vasarlasat,megvesszuk mi a jegyet
azonban kerunk 80 euro atrakasi fedezetet! Ezt az osszeget szinten vissza kapja ha kiutazott ugy
mint a jegy arat is"

 

Szerintem itt a lényege...

Előzmény: hunatilla (130)
hunatilla Creative Commons License 2013.05.08 0 0 130

Normal 0 21 false false false HU X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi; mso-fareast-language:EN-US;}

Kertészeti munka Észak-Írországban :

Bejelentkeztem egy Észak-Írországi kertészeti munkára( a hirdetés az apr…hu volt).Meglepően, gyors választ kaptam :

 Ottó..A.. és  P.. <infowork@.....írta:

> Tisztelt jelentkezo!
> Koszonettel vettem jelentkezeset, engedje meg, hogy a sikeres egyuttmukodesunk erdekebe
teljesen kimeritoen tajekoztassam a munkarol melyre jelentkezett!
> Kerem tisztelettel, hogy a meglevo es az altalam adott idopontokat szigoruan tartsa be mivel szukos
a hataridonk es azonnal szeretnenk munkaba allitani Ont! A tajekoztatot szemelyre szabottan Onnek
kuldtuk, adatait a mindenkori jogszabalyoknak megfeleloen bizalmasan kezeljuk, a vallalat nem jarul
hozza, hogy a tajekoztato anyagot, On ezt egy harmadik szemelynek tovabbitsa, reszben vagy
egeszben publikalja!
> Nevem  O..A..P feladatom a Magyar munkaero elhelyezese a vallalatnal, segitseg nyujtas
a nyelvi problemak miatt. Nem kerek es nem fogadok el ugynoki dijat, beremet a vallalattol kapom
minden elhelyezett dolgozo utan! Ont ez semmilyen koltseggel nem terheli!
> Viszont amit elkuldok Onnek az a vallalat tajekoztatoja, en ennel tobbet nem tudok segiteni es
kozben jarni sem a vezetosegnel, mind azt , hogy egyeztetek veluk! En nem tudok se anyagi se
utazasi se szallas segitseget nyujtani Onnek!
> Barmi kerdese van allok rendelkezesere a +3538XXXXXXXX telefonszamon keresere visszahivom,
ha angol nyelven kivan a vezetokkel beszelni HR John O ….. kerem jelezze!
>  *Vallalat : XXXXXXXXXXXXXX
> Ceginfo: http://www.yell.com/b/XXXXXXXXXXXXXX
> Munkalatok, kizarolag parkok gondozasa reszben kastely parkok rendbetetele,karbantartasa, fu,
bokor nyiras, virag ultetes gondozas egesz evben, ontozo rendszer telepitese. Munka szerzodest
hatarozatlan idore kotunk 30 napos felmondasi hataridovel!
> Munka kezdese  *Majus 20 hetfo* ! Munkaido Hetfotol –Pentekig 7:30 – 18:00 mely tartalmaz fel ora
ebed szunetet, onallo etkezessel, valamint 4 szer 10 perc szunetet! Munkaruhat a ceg biztosit.
> Fizetes minden ledolgozott ora utan 7,0 font netto ber, melyet minden heten penteken szamlara
utalunak! Nem utalhatnak Magyar szamlara csak helyben nyitott bank szamlara. Szamla nyitasba allok
rendelkezesere segitek nyitni! Betanulas Magyar nyelven!
> Szemelyes talallkozo, CSAK akiknek megvan az NI szamuk es repulojegyuk, velem es John urral,
Majus 18 an szombaton Budapesten, errol bovebb tajekoztatot jovo heten kuldok!
> Majus 19 en kiutazas lasd a utazas pontot, munkaba allas ,betanitas, bank szamla nyitas Majus 20
Hetfo!
> Szabadsag hat hetente lehetseges 4-5 napra elore egyeztetett idopontokba egyenileg megoldva!
> NI Szam ,Szallas ,Utazas ,feltetelek:
> Aki elfogadja a munkat az a holnap estig kerem reszemre kuldje el ellenorzes celjabol az alabbi
adatokat:  *Nev, szuletesi hely ido, anja neve, szemelyi igazolvany szama, ado szama.* Akinek mar
van NI szama azt is kuldje el! Aki dolgozott mar itt az UK ba es volt valami dolga a hatosagokkal az
kerem vegye targytalannak a levelem!
> Ni szamhoz szukseg van lakcim igazolo papirra ,hogy van tartozkodasi helye az UK ba! Szallas 2
eve epult apartmann hazba! Elszalasolasok a kovetkezo keppen lesznek megoldva, akik parba jonnek
azok egy szobas apartmanba laknak, akik kulon azok 2-2 szobasba! Lakasok fel vannak szerelve
agynemu, edenyek wifi!
> Amennyiben On otthonrol el tudja intezni a szallas igazolo papirt,vagy el tudja maganak intezni
Portrush varosba kerem ezt pentekig kuldje el reszemre! Ha azt keri , hogy mi intezzuk a szallasat
akkor vallalnia kell az elso heti lakber arat atutalva a vallalat szamlaszamara ami 51 font nak megfelelo
euro cca 60 EUR
> Mivel a vallalat intezi a szallast nem kell 2 adott esetben 3 het depositot fizetni csak az elso hetet!
> Az ar tartalmazza a rezsi koltseget is! Fizetes elso het elore utanna, banki attutalas minden heten
penteken!
> Utazas:  *Majus 19* vasarnap az allabiak szerint:
> Budapest London Liszt Ferenc Repülőtér (BUD) Heathrow (LHR) 2013-05-19 08:15 2013-05-19
10:00 Járatszám: BA865 Géptípus: Airbus A320
> London Belfast Gatwick Arpt (LGW) Belfast City Arpt (BHD) 2013-05-19 13:30 2013-05-19 5:05 S
terminal 13:30 Járatszám: BA6190 Géptípus: DHC8 Dash 8-400
> British Airways legitarsasag! Turista osztály
> Kerek mindenkit erre a jaratra vegye meg a jegyet, jelenleg 119.000 forint mivel en is ezzel utazok
vissza es celszeru egyutt jonni a gepen az elkavarodas vegett!
> Belfastbol teritesmentesen buszal utazunk tovabb egyutt csoportosan Portrusba.
>  *Kovetkezo idopontokat, es felteteleket kerem tartsa be:*
> 1.Visszajelzes adatok kuldese telefonos egyeztetes kedd-szerda. Keresere visszahivom!
> 2.Repulojegy megvasarlasa a megjelolt idopontokra csutortok 14 oraig ennek igazolasanak
elkuldese!
> 3.Amennyiben megkapom a kert adatokat le ellenorzom, jelzem On fele ,hogy megveheti a jegyet!
Kiutazaskor a vallalat megteriti a jegy koltseget. Ha segitsegre szorul jegy vasarlaskor kerem jelezze
felem! Amennyiben anyagi lehetosege nem teszi lehetove a jegy vasarlasat,megvesszuk mi a jegyet
azonban kerunk 80 euro atrakasi fedezetet! Ezt az osszeget szinten vissza kapja ha kiutazott ugy
mint a jegy arat is
> 4.Utalas igazolasok kuldese csutortok 14 ora! Ha minden rendben az adatokkal kedd este, szerdai
napon kuldom a vallalat banki adatait!
> 5. Penteken akinek megvan a jegye, beadjuk az engedelyeket az NI szamhoz levelbe kuldjuk a
szallasrol az igazolast, szerzodest,repulo jegy igazolast valamint tovabbi hasznos tudnivalokat!
> Remelem hosszu tavon egyutt tudnuk dolgozni varom kerdeseiket, keszsegesen segitek mindenbe
kerem jelezzen vissza!
>  Kerem adatai kuldesenel jelezze melyik utat valasztja a jegy valamint a szallasal kapcsolatba, es
csak akkor kuldje el adatait ha komolyan is gondolja a munkat es vallani szeretne! Nem kivanok
felslegesen dolgozni, adatokkal, valamint jelentos a tuljelentkezes, igy ha On nem kivan jonni adja meg
az eselyt masnak is!
> Tisztelettel: O… A… P…..
>  +3538XXXXXXXX

Egy kérdésem van: kamu vagy nem ilyen fajta levél?

Nekem gyanús hogy:

1-  Interjú nincs(?).

2-  Fizetni kell 80 €. ha most nem tudok venni a 120 000 Ft repülőjegyet (?). kinek van?

3-  A szerződés aláírás előtt vásárolni kell a repülőjegyet vagy fizetni 80 € és ök. „intézik” a jegyet… és itt a „csalás” véleményem szerint..

Mivel ez egy aktuális  munkáról van szó (május 20), kérem egy jelzést akik kaptak hasonló levelet.

 

KrisztianesAlexa Creative Commons License 2013.04.20 0 0 129

Szia megkérdezhetem hogy mi a neve a munkaközvetítő cégnek?

 

Köszönöm

Előzmény: kézm (124)
Attila Bognar Creative Commons License 2013.04.20 0 0 128

Kedves gugger 888,Szeretnénk másodmagammal angliában dolgozni,kérném a segitséged,skyp cimatka622 elöre is köszönöm

Levente Farkas Creative Commons License 2013.04.03 0 0 127

Sziasztok! 

 

Németországban dolgozom egy munka közvetitöi cégnek, rengeteg embert keresünk, felszolgáló, szakács, festö, fütésszerelö, hegesztö, villanyszerelö szakmákba. német tudás szükséges!!!érdeklödni emailben: farkas.ell@gmail.com. A cég honlapjának címe: www.lhp-bildungszentrum.de

andras87 Creative Commons License 2013.03.29 0 0 126

Ezzel a munkaközvetítő céggel kapcsolatban van valakinek valamilyen tapasztalata?

http://www.rcpvermietung.hu/

 

Előre is köszönöm a válaszokat.

danielszdaniel Creative Commons License 2013.03.27 0 0 125

Sziasztok!

 

Érdeklődöm ismeritek-e a lent felsorolt munkaközvetítőket és ha igen milyen tapasztalataitok vannak.

 

WWW.IRANYLONDON.HU

WWW.LONDONIMAGYAROK

WWW.MAGYARSZÁLLÁSLONDONBAN(ez csak szállással foglalkozik)

WWW.TAVOZZANGOLOSAN.HU

 

Előre is nagyon köszönöm mindenkinek a válaszát!!!

 

U.i.: ha nem nagyon gond kérlek mellékeljetek egy példányt erre az email címre:danielszalok@gmail.com

 

kézm Creative Commons License 2013.03.26 0 0 124

Sziasztok!

Biztos vannak olyanok akik nem vernek át, mert unokaöcsém dolgozott Svájcba, idegen nyelvet egyet sem beszélt. a fizetése havi 8-900 000Ft volt. Előtte is dolgozott Németországban Ausztriában is. Ja és Magyar munkaközvetítőn keresztül ment ki.

kézm Creative Commons License 2013.03.26 0 0 123

Szia!

Nekem is ajánlottak hasonlót, viszont csak 10 000Ft ért.

Én nem mentem bele.

A lányomék kint voltak 3 hónapot és nem kaptak munkát.

Előzmény: NGeriiiiii (121)
pudli_pötty Creative Commons License 2013.03.21 0 0 122

Sziasztok!Diplomadolgozatomhoz szeretnék segítséget kérni kölcsönzött munkaerőként jelenleg vagy korábban dolgozó személyektől. Az alábbi NÉVTELEN kérdőív kitöltése pár percet vesz igénybe,de nekem nagyon sokat segít!Köszönöm minden kedves kitöltőnek!:) https://docs.google.com/forms/d/1_3YNl8L6POHe7oeUiznxcbQiWmDYDuQpl0yMWfKUrfs/viewform?sid=16e0a6e624b187a7&token=if8Sjj0BAAA.YghK55Z7wIoP5j_90T1KRA.EbQ3b_me-WGyOdYVCGsEgQ

NGeriiiiii Creative Commons License 2013.03.20 0 0 121

Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kérni!

Egyik újságban láttam egy hirdetést miszerint Ausztriába keresnek szak illetve segédmunkásokat. Nekem szakmám nincsen így a segédmunka érdekelne, felhívtam az illetőt egy mobil szám volt megadva, bemutatkoztam ő viszont nem és még egy cégnevet sem említett. Elmondta hogy építőipari illetve mezőgazdasági munkákról van szó nyelvtudás nem szükséges, szállást, étkezést biztosítanak 1300 Eurót lehet havonta keresni (nekem ez már érdekes volt mivel keresztapám karosszéria lakatosként keres ennyit Németországban) a cégekkel ők veszik fel a kapcsolatot stb..A másik  az hogy 13.800Ft-ot kell fizetni az ügyintézésért. Meg kell adnom a nevemet és a címemet ők elküldenek nekem egy szerződést amit ki kell töltenem és visszaküldeni nekik a 13.800Ft-al együtt.

 

Érdemes ebbe bele vágni? Vagy csak áthúzás az egész...


Üdv: Geri

roni070707 Creative Commons License 2013.02.19 0 0 120

Alapszintű német nyelvtudás nélkül nincs túl sok esélyetek munkát kapni. Minden olyan munkaközvetítőnél, aki szerződéses munkát kínál, ez az alapfeltétel. Neki kell állni tanulni, német nyelvtudás nélkül ma már nem kapsz komoly munkát sem Ausztriában, sem Németországban. És szigorúan veszik, de hát ha belegondolsz, teljesen jogos, hiszen még a munkautasításokat sem értenéd meg, azt íratnának veled alá, amit akarnak.

 

Kizárólag csak hivatalos munkaközvetítőkön keresztül érdemes kimenni, rengeteg a csalás és a károsult! Előre ne fizessen senki, csak ha átnézette a papírokat. 

Előzmény: Szoboszlai Attila (119)
Szoboszlai Attila Creative Commons License 2013.02.19 0 0 119

Segítséget szeretnék kérni párommal szeretnénk kimenni dolgozni ausztriába, német nyelvtudás nélkül,  angol alap szinttel valami betanított állásra szalagmunkához, vagy takarítói mosogatói állásra.??Hol tudnánk ilyen közvetítőket találni?? Mert itt mindig csak azt írják vegyünk ujságot 16 ezerért amibe van 320db állás!

 

Esetleg ha valaki  tudna ilyen állást vagy ezzel foglalkozik kérem segítsen!

 

A válaszokat előre is köszönjük!

 

Üdv: Attila

 

 

Hacsi Zoltán Creative Commons License 2013.01.22 0 0 118

Érdeklődni szeretnék,hogy van-e valakinek tapasztalata a Hammersmich Internazionale kft-vel kapcsolatban,ugyanis a lányom légiutaskísérőnek jelentkezett és már volt is állásinterjún náluk, de szerintem gyanúsan nagyon "rózsaszínben" tüntették fel a lehetüségeket. Kérem, aki bármit is tud róluk,legyen szives már minél előbb választ adni. Elöre is köszönöm.

Poti80 Creative Commons License 2013.01.20 0 0 117

Sziasztok!

 

Érdeklődni szeretnék, hogy az europaimunkakozvetito.hu oldalról tudna-e bárki információt adni, vagy tapasztalatot megosztani??

 

Köszönöm:)

Berlusz Móni Creative Commons License 2013.01.15 0 0 116

Te kapsz fizetést = munka

Tőled kérnek - előre - pénzt = ÁTVERÉS

 

 

 

Előzmény: TÉvi82 (115)
TÉvi82 Creative Commons License 2013.01.15 0 0 115

Sziasztok!

Nekem egy kérdésem lenne. Hallott már valaki a Telecomex Kft-ről? Felhívtam őket külföldi munka ügyben, Ausztriában hirdettek állásokat. Azt mondták küldenek egy újságot a hirdetésekkel és jelentkezési lapokat. Holnap veszem át a levelet, ami utánvételes, fizetős. Kérdésem az lenne, hogy van-e már valakinek tapasztalata a céggel és a külföldi melóval kapcsolatban, amit rajtuk keresztül sikerült találnia. Minden választ megköszönök előre is.

Luiter Creative Commons License 2013.01.07 0 0 113

Sziasztok!

 Ahogy BestBoy írta nekem is volt egy rossz tapasztalatom külföldi munkával kapcsoaltban. Olyanonka írom akik angliába akarnak kimenni dolgozni! Autómosói állást ajánlottak Londonba, heti napi 75 font bérezéssel. Pesze átverés volt az egész kiutazunk kocsival elvittek egy motelbe mondván az a lekhelyünk. Ha valaki ilyen helyzetbe kerül előbb a portán érdeklődjön be vannak e jelentve, plusz arral húztak le rólunk kb 100 fontot hogy bankszámlát nyittatnak és az ennyibe kerül. Angliában hogy számlát nyittass ahoz nem kell pénz még akkor se ha külföldi vagy, a szállást pedig a szállásadó kéri el méghozzá ha motelba mész akkor távozáskor kell fizetni, így ilyen módon 3-400 fonttal 100-150 000forinttal rövidíthetik meg az embert. És akkori tapasztalataim szerint Londonba már nem szívesen adnak munkát a bevándolóknak, csak 1-2 hónap után, így sok sok pénzt el kell költeni mire valaki munkába állhat egyáltalán. Akkor inkább németek v hollandok. Remélem aki oda utazik megfogadja a tanácsaimat és legyen szemfülesebmint én voltam, és kint egyetlen nagy értéked van a személyid és az útlaveled soha ki ne add a kezedből!

KrisztianesAlexa Creative Commons License 2012.12.07 0 0 112

Sziasztok!  mi egy pár vagyunk és szeretnénk kijutni kulfoldre kijutni dolgozni.............nem tudnátok segiteni h hova is menjunk vagy kihez is forduljunk?   

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!