Keresés

Részletes keresés

wizardry8 Creative Commons License 2024.01.19 0 0 30049

Dragonriders of Pern könyvek

 

Ember telepatikus kapcsolatban áll a sárkányával, úgy harcolnak együtt az ellenség ellen (fickó megnyergeli a sárkányt).

DE ez nem fantasy mert ez nem közönséges sárkány hanem tudományosan genetikailag módosított. 

Tehát science-fiction.

 

Tényleg? Szerintem inkább kabaré. 

wizardry8 Creative Commons License 2024.01.17 0 0 30048

Megígérem, hogy legközelebb csak a teljes könyv elolvasása után nyilatkozom.

1 fejezet 1901-ben játszódott, a második meg 2010-ben. Na ebben 2 barátnő beszélgetett, pletykálgatott erről-arról. Mintha más írónő írta volna. Ez első Steinbeck-szerű írása után valami borzalom. Vagy azt akarta prezentálni hogy napjainkban lejárt a szépirodalom ideje? :-) 

Előzmény: Csimpolya (30047)
Csimpolya Creative Commons License 2024.01.16 0 0 30047

A véletlen nem is olyan rossz kalauz a könyveknél! Ami az általad olvasottat illeti, érdekelni érdekelne, mert mind a párhuzamos univerzumok, mind az időutazás jó téma. Csak éppen az angol nyelvtudásom kb. 50 szó, az is főleg macskafajtákra és színekre korlátozódik. 

Erről jut esze3mbe, hogy nemrég fejeztem be Grigorij Szluzsitel: Egy moszkvai8 kandúr feljegyzései című könyvét. Ami Moszkva bemutatását illeti, egész jó, de "macskailag" nagyon nem stimmel. Ettől függetlenül olvasmányos.

Utána elkezdtem Jeffrey Archer: Nézz félre! című könyvét. Ez is egy sorozat, úgy látszik, mostanában ez a menő, nem csak ennél a szerzőnél. Ez is olvastatja magát, de kissé sokallom a bírósági leírásokat.

Előzmény: wizardry8 (30046)
wizardry8 Creative Commons License 2024.01.16 0 0 30046

Véletlenül találtam egy jó könyvet: Sea of Tranquility Emily St. John Mandel https://www.goodreads.com/en/book/show/58446227

egy sci-fi könyvcsomagban. 

Azért véletlenül mert ezek az úgynevezett "sci-fi" könyveknek a 99.9%-a olvashatatlan számomra.

Mondjuk ez egy 1900-as kanadai utazással kezdődik. Tehát nincs benne eddig semmi sci-fi. Csak az író tud írni.

klogg Creative Commons License 2024.01.15 -1 0 30045

El vagytok tévedve, lányok. Menjetek a könyvkeresés fórumába.

Előzmény: Tina9605 (30044)
Tina9605 Creative Commons License 2024.01.15 0 0 30044

Sziasztok!

 

Keresem a következő könyvet:

 

A.L. Jackson- Szabadíts fel! című könyvét.

 

h.k.krisztina960510@gmail.com

 

Köszönöm szépen!

CsabaiEvi Creative Commons License 2024.01.11 0 0 30043

Sziasztok!

 

Az alábbi két könyvet keresem:

 

M.J. Arlidge: Felelsz vagy mersz

 

Farkas Anett: Lázadó angyalok

 

evelintab007@gmail.com

 

Köszönöm!

annnabella Creative Commons License 2024.01.07 0 0 30042

Bocsi, nem ide akartam küldeni

Előzmény: annnabella (30041)
annnabella Creative Commons License 2024.01.07 0 0 30041

Sziasztok!

Matthew Quirk- Éjjeli ügynök című könyvét keresem.

Előre is millió hála!

nagyannnabella@gmail.com

wizardry8 Creative Commons License 2024.01.07 -1 0 30040

A Távoli tűz nekem is az egyik kedvencem. Azt olvastam először, meg is van a polcon. A másik kettőt már könyvtárból.

Előzmény: Barátocska :) (30037)
Barátocska :) Creative Commons License 2024.01.07 0 0 30039

Ige, nálunk is a költözések tettek be a Galaktikáknak, de nálunk szőrén-szálán el is tűnt mindegyik :( Mutatóba maradt csak egy pár. Annyira meg sajnos nem vagyok rajongó, hogy utánamásszak az antikváriumokban :( 

Előzmény: Csimpolya (30038)
Csimpolya Creative Commons License 2024.01.07 0 0 30038

Igen, szeretem! Nem csak a trilógiát (minden rész megvan, de a harmadik valahogy nem az igazi) de a többi könyvét is. Szinte minden Galaktika megvan, csak a költözések során kallódott el pár darab, az új Galaktika XL-re pedig előfizetek.

Előzmény: Barátocska :) (30037)
Barátocska :) Creative Commons License 2024.01.07 0 0 30037

Nagyon szeretem a sci-fit, maradt itt a polcon valahogyan egy-két öreg, régi formájú Galaktika, időnként előveszem őket, és újraolvasom. :)

 

Zsoldos Pétert szereted? A Távoli tűz az egyik kedvencem, ami egy trilógia középső része, de még nem sikerült megszereznem hozzá az elsőt és a harmadikat. 

Előzmény: wizardry8 (30036)
wizardry8 Creative Commons License 2024.01.07 0 0 30036

Jó hogy említetted Kir Bulicsov-ot. Sikerült beszereznem A kozmosz vándorai-t. Milyen érdekes egy szovjet sci-fi-t olvasni az amerikai ponyvák után. Van egy sajátságos hangulatuk.

Előzmény: Barátocska :) (30028)
Barátocska :) Creative Commons License 2024.01.06 0 0 30035

Én sajnos ilyen szempontból teljesen elítélhető vagyok, soha eszembe sem jut vigyázni egy könyvre. Nem is kérek kölcsön senkitől emiatt. Legkedvesebb könyveim azok, amelyeken nagyon is látszik, hogy rongyosra lettek olvasva, és bizony igenis néhol pecsétesek és szamárfülesek, középen pedig ki vannak törve. Tudom, hogy ez sokak szerint bunkóság, de vállalom, mert ha nekem arra kellene figyelnem, hogy megőrizzem a könyv szépségét és tisztaságát, akkor soha nem olvasnék inkább. Próbáltam, őszintén, de teljesen elvette az olvasás örömét... 

Előzmény: Csimpolya (30034)
Csimpolya Creative Commons License 2024.01.06 0 0 30034

Evés közben inkább keresztrejtvényt fejtek, főleg akkor, ha valami paprikás étel van az asztalomon. Murphynek mindig igaza van, biztos, hogy azzal lefröcskölném a könyvet, és ezt sajnálnám.

Előzmény: Barátocska :) (30027)
Csimpolya Creative Commons License 2024.01.05 0 0 30033

Jó néhány Delfin könyvem megvan, de inkább a sci-fi, vagy ilyen jellegűek maradtak meg. Persze a kalandosat is szívesen olvastam, de nem mindegyik maradt meg, eltűntek az költözések során. 

Előzmény: Barátocska :) (30031)
wizardry8 Creative Commons License 2024.01.05 0 1 30032

Régi szép idők, amikor még Delfin könyveket gyűjtöttem :-)

Előzmény: Barátocska :) (30031)
Barátocska :) Creative Commons License 2024.01.05 0 1 30031

Nekem szerencsém volt, mert majd' harminc évig Pestre jártam dolgozni, így aztán eszméletlen sokat tudtam olvasni utazás közben. A Hudson vándora delfin-könyv, gyerekkorom nagy-kalandos-indiános regényei közül az egyik, ami kifejezetten hiteles korrajznak számít, a többihez képest, azokról az időkről (1600-as évek vége). 

Előzmény: Csimpolya (30029)
Csimpolya Creative Commons License 2024.01.05 0 1 30030

Bulicsovot olvastam, mi több, meg is van, tényleg jó. A Hudson vándorát megpróbálom a könyvtárban.

Előzmény: Barátocska :) (30028)
Csimpolya Creative Commons License 2024.01.05 0 1 30029

Jól megnevettettél! Az elemi iskolába még gyalog jártam, de a középiskolába már három járművel, ott tökéletesítettem az olvasási módomat. A vonaton általában akkor olvasok, ha a táj nem túl érdekes, vagy kint még vagy már sötét van.

Bár, ami azt illeti, unalmas, egykori értekezletek alatt is ezzel tettem kibírhatóvá a helyzetet.

 

Előzmény: Barátocska :) (30027)
Barátocska :) Creative Commons License 2024.01.04 0 0 30028

És ha már itt vagyok, ne csak offoljak: éppen a régi könyveket olvasok újra,  utoljára Kir Bulicsov Utolsó háborúját, vagy nemrég volt  Louis Vaczek: A Hudson vándora, finomak! :) 

Előzmény: Barátocska :) (30027)
Barátocska :) Creative Commons License 2024.01.04 0 0 30027

Ne viccelj, ott a legjobb :) Mondjuk inkább a villamos-vonat-hév, mert a buszok néha nagyon rázósak. Ja, és én még sajnos kaja közben is... 

Előzmény: Csimpolya (30026)
Csimpolya Creative Commons License 2024.01.04 0 0 30026

Örülök, hogy nem csak én szoktam buszon-villamoson-trolin-vonaton olvasni!

Előzmény: Törölt nick (30025)
Törölt nick Creative Commons License 2024.01.04 0 0 30025

Rejtő Jenő:

 

Az elátkozott part,

A három testőr Afrikában,

A láthatatlan légió,

A szőke ciklon,

Menni vagy meghalni.

 

Ezeket még tavaly olvastam el újra utazás közben ebben a sorrendben.

Garantált kikapcsolódás, semmi mélyenszántó lelkizés, csak egyszerűen jók.

Az utolsó egyedülállóan egy tiszta krimi, mindössze egy ironikus mondata van,

ezt sűrűn idézik mint Rejtő humorát, nem tudván, hogy pont egy nem humoros könyvében van:

 

" Aki sokáig foglalkozott már tigrisekkel, kígyókkal és oroszlánokkal,

   az jól ismeri az asszonyok lelkivilágát is "

Csimpolya Creative Commons License 2023.12.30 0 1 30024

Méltánylom a következetes magatartásodat!

Előzmény: wizardry8 (30023)
wizardry8 Creative Commons License 2023.12.29 0 0 30023

Átküzdöttem magam a 11. Cold Vengeance könyvön, de nem lett vége!

Most küzdhetek a 12. Two Graves-szel.

Előzmény: wizardry8 (30022)
wizardry8 Creative Commons License 2023.12.26 0 0 30022

Rendületlenül folytatom tovább Pendergast történeteket.

De sajnos semmi jó nem tart örökké.

10. Fever Dream

11. Cold Vengeance

 

Már a Fever Dream is nyögvenyelős volt, aztán a végén kiderült hogy nincs is vége hanem folytatódik a Cold Vengeance-ban.

 

Eddig minden Pendergast sztori különleges volt. De most elfogytak az ötletek és egy sima akció regény az egész. Emberek verekszenek, lőnek egymásra, aztán kész. Tizenkettő egy tucat.

Egyik majdnem megöli a másikat, de közbe jön valami. Aztán a másik majdnem megöli egyiket, de közbejön valami. És így tovább a végtelenségig. 

Csimpolya Creative Commons License 2023.12.08 0 0 30021

A nemrég befejezett könyvem címe Anthony Bourdain: A konyhafőnök vallomásai. Alcíme szerint Mi zajlik a kulisszák mögött?

Miután elolvastam, rögtön három dolgot is megfogadtam magamban.

Soha, semmilyen körülmények között nem kérek halételt hétfőn, étteremben.

Soha, semmilyen körülmények között nem dolgozom étteremben.

Soha, semmilyen körülmények között nem olvasok el újabb könyvet ettől a szerzőtől.

Az első két elhatározásom értéket nagyban csökkenti, hogy nem túl valószínű, hogy ezekre valaha is sor kerüljön! Olyan részleteket közöl a konyhai munkáról, hogy végképp elment a kedvem tőle. A szerző sem valami nyájas egyéniség, iszik, kábítószerezik, zsarnoki módon vezet, de ez azokban a körökben általános. Igaz, kivételéképpen megemlít egy konyhát, ami re4ndezett, egy rossz szó nem hangzik el, mégis minden simán megy.

Írjuk a javára, hogy ő is hivatkozik egy általam már olvasott Orwell-könyvre, a szerző itt a harmincas években dolgozott egy párizsi, jó hírű vendéglőben. Tapasztalt egyet s mást.

Igaz, szerzőnk közli, hogy érdemes kockáztatni. Na de és viszont, ha egy kalandtúrán megmar egy kígyó, rámtámad egy puma, esetleg kitöröm a bokám, és ezért kerülök kórházba, az izgalma,s és még részvétet is kelt. Viszont ha gyomormérgezés vagy allergia miatt történik mindez, az kissé nevetséges, bár éppen úgy bele lehet halni.

wizardry8 Creative Commons License 2023.12.08 0 0 30020

Pendergast 9 - Cemetery dance

 

Ma jót nevettem:

 

Mennek a sötét erdőben. Egyszer csak büdöset éreznek.

- Did you blast the butt trumpet? - kérdezi az egyik a másiktól.

 

Közben egy hullát találtak.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!