Keresés

Részletes keresés

Kathy8 Creative Commons License 2017.03.20 0 0 25052

Én nem voltam , de hallottam a korall ott nem a legjobb , a hotel biztosa jó, a part lehet szeles, és akkor nem nagyon tudtok fürdeni, amúgy kisvíz nincs .

Előzmény: evi.b. (25051)
evi.b. Creative Commons License 2017.03.19 0 0 25051

Sziasztok! Van valakinek 2016. évről a Radisson Blu Resortról  információja? Örülnék, ha megosztaná velem.

Kathy8 Creative Commons License 2017.03.11 0 0 25050

Priviben tudok segíteni, ha gondolod ,  át linkelem ahová megyünk.Meg ahol voltunk tavaly lassan mélyülő part arról is tudok, gyönyörű korallok!

Előzmény: Lakhesys (25049)
Lakhesys Creative Commons License 2017.03.06 0 0 25049

Sziasztok!

Idén fogunk először Egyiptomba menni, nászútra, egy körutazással egybekötött tengerparti üdülés lesz, 2 hét.

Már csak egy szállodát kellene kiválasztanunk Sharm el Sheikh-ben.

A tapasztaltabb utazóktól szeretnék tanácsot kérni, hogy melyik területen van szép korall, ahol sznorkelezni is lehet, de nem túl keskeny az a sáv, ahol sekély a víz. Azért kérdezem, mert a szállodánál, amit az utazási irodában ajánlottak (Sharm Club Resort) ott kb. 20 méter gyönyörű korall után hirtelen mélyül a víz, ami szerintem nem ideális, túl keskeny. Nagyon jó úszó vagyok, szeretek merülni szabadtüdővel, snorkelezni is, de a mély, nyílt tenger valamiért ijesztő számomra.

Megköszönném, ha ajánlanátok szállodákat, ahol szép a víz alatti világ, és hosszabban is tart. Ha nem is lehet a Fáraók Tours-nál választani, talán a közelében van megfelelő.

Köszönöm előre is a segítséget!

Maldív2016 Creative Commons License 2017.03.03 0 0 25048

Nagyon szépen köszönöm a segítséget Mindenkinek :)

Előzmény: Kathy8 (25047)
Kathy8 Creative Commons License 2017.03.02 0 1 25047

Látom kis visszaolvasással megtaláltad a legszebb korallzátonyt :) Amúgy Sharmon, mivel a korallok a Vörösön partvonalat szegelyezik, plusz vannak nyílt vízi zátonyok, így szinte az összes hotel korallos.A Melton Beach  Cyreane kistestvére, sajna magyar iroda Most nem árulja, de van,h magába  se lehet oda foglalni.A Melton Beach az a Melia Sínai nevű volt regebben, a Cyrene Grand pedig a Melia Sharm.Utóbbi magán szervezéssel is foglalható, de két utaztató iroda is visz. Ha exkluzívat szeretnél,akkor Sensatori ott a legjobb hotel.Olcsóbbak ezen a szakaszon, Coral Beach Montazah, Tiran Island, ez utóbbi a Melton mogott van.Merülni pedig csak a Divingpro ;)

Előzmény: Maldív2016 (25040)
Kathy8 Creative Commons License 2017.03.02 -1 1 25046

Hát ilyen alapon sose menj.Régen is voltak robbantások, a mostani helyzeteken kívül. Így ezt számítva sosem lehet tudni, vagyis sose menj. 

Előzmény: klindu (25042)
Kathy8 Creative Commons License 2017.03.02 0 2 25045

Na ez az, oda másért kell menni ;) Nemhiába a sokat látott búvárok is Sharm-ot tartják  a legszebbnek!

Előzmény: klindu (25042)
TLLaci Creative Commons License 2017.03.02 0 1 25044

Csatlakozom:)- mi is ezen két részen voltunk,szállodák közül a pénztárca dönt a reef közös,mert mind a parton mind a vízben lehet úszni,járni kelni,használni a stégeket.Ha búvárkodni akarsz tanulni(magyarul) ott helyben: www.divingpro.hu.  ott élő-dolgozó magyarok Szilvi-Zoli.

Előzmény: klindu (25041)
klindu Creative Commons License 2017.03.02 0 0 25043

Most látom NAPFÉNY1 videoja pont ezt a két partszakaszt mutaatja be,

nekem a Ras um sid partja jobban tetszik: vadabb, gyönyörü magas sziklákkal.

klindu Creative Commons License 2017.03.02 0 0 25042

A maldivi house reefünk a közelébe se ért és itt is csak be kell sétálni a vizbe, amikor kedved tartja.

Sajnos mi egyenlőre nem merünk menni.

Előzmény: klindu (25041)
klindu Creative Commons License 2017.03.02 0 1 25041
Előzmény: Maldív2016 (25039)
Maldív2016 Creative Commons License 2017.03.02 0 1 25040

No, a kíváncsiságom mégis erősebb volt :) A google a barátunk :D Cyrene Grand Hotel korábbi neve Melia Sharn resort? Mert az pl. egy tökéletes parti sznoris szálloda :) Melton Beach miért nem foglalható még a honlapjukon sem, tudja esetleg valaki?

Köszönettel,

R.

Maldív2016 Creative Commons License 2017.03.02 0 0 25039

Kedves Fórumozók!

Előre bocsánatot kérek, mert nem olvastam végig a fórumot (a maldívval kapcsolatban már ezt megtettem :) )

Kérdezni szeretném, konkrétan van e olyan hotel, amelynek esetleg saját partja van - és a korallok az ember lába előtt hevernek? Nem szeretném, ha korlátok közé szorítanának sznorizás szempontjából. Viszont mivel nagyon kedvező az ára, azon gondolkodtam, ha ott kint is van ilyen hotel, akkor szívesen megtanulnánk kint búvárkodni és lehet, hogy egy Vörös tengeri utat terveznék be egy következő maldív út helyett, mert ott már nagyon sok a halott korall és úgy olvastam, a vörös tenger még a maldívnál is szebb :)

Megköszönöm, ha tudtok segíteni :) És még egyszer elnézést, hogy nem volt most időm végigolvasni. Keresőbe ezta kérdést nem tudom beírni :(

R.

TLLaci Creative Commons License 2017.02.28 0 0 25038

Voltunk- 24935-ben részletek.Ha a határon összevárod míg(nagyjából 6-7 fő) megtelik egy kisbusz max 15- 20 dollárért/fő elvisznek,vagy  délután 3 kor megy  normál busz a határról  Sharmra a buszpályára amire vagy felférsz vagy nem, vagy 3-kor jön vagy nem...stb. az kb 7 dollár, vagy csak Dahabig "taxiztok" és onnan is van naponta 4-5 busz,vagy ottmaradtok Dahabban...stb. Dahabig 30-35 dollár/kisbusz.

Előzmény: Róth Anett CsiBe (25036)
Kathy8 Creative Commons License 2017.02.28 0 0 25037

Írj privi, ott tudok segíteni

Előzmény: Róth Anett CsiBe (25036)
Róth Anett CsiBe Creative Commons License 2017.02.27 0 0 25036

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy Tabából vagy Eilatból hogyan tudok le jutni Sharmig? Nem találtam neten túl sok opciót, és mivel spórolósra terveznénk az utat Ryanairnel mennénk Ovdába, onnan Eilat, - Taba, - Sharm. Ugyanígy visszafelé is. Kivitelezhető? Valaki már csinálta?  Snorkell érdekel a leginkább, és amikor voltunk Eilatban novemberben azt mondták a helyiek hogy Egyiptomban még szebb a korallzátony. Sharm repterére elég drágák a jegyek még Pegasussal is.

Köszi a válaszokat!

Napfény1 Creative Commons License 2017.02.26 0 1 25035

Sziasztok! Aki esetleg nem Facebook csoport tag és kíváncsi lenne a legújabb vízalatti videómra a tavalyi nyaralásunkról, Sharm 2 legszebb élővilágú partszakaszán, itt elérheti:

https://www.youtube.com/watch?v=UmQx_nuiCig

Gibs Creative Commons License 2017.02.23 0 0 25034

Nem, én kölcsönzésre gondoltam. Vásárolni, persze sok helyen lehet. Én vittem hazulról a sajátomat a békaláb kivételével, mert az túl sok helyet foglal. Amit javaslok, az egy jó erős fürdő-, de inkább szörf cipő. A kint, a szállodában vásárolt gyenge vacakból két pár leszakadt a lábamról, olyan korallos volt a ki-, bejárat az egyik helyen. A szörfcipő az bírta a korallokat.

Előzmény: Pierr_Kardán (25033)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2017.02.23 0 0 25033

Tele van a szállodák környéke különböző bazárokkal, ahol bizony gumilabda, úszógumi és gumimatrac mellett szinte mindig árulnak sznorizós cuccot is.

Persze sznorizós cuccon én a búvárszemüveg-pipa-békaláb triót értem (vagy a búvárszemüveg-pipa duót), lehet, hogy te valami komolyabb felszerelésre gondolsz...

Előzmény: Gibs (25032)
Gibs Creative Commons License 2017.02.23 0 0 25032

Sznori felszerelést a szállodákban nem kapsz, hanem a búvár klubokban, az pedig nincs minden szállodánál. Ha azt eldöntötted, hogy melyik környéken akarsz lakni, akkor úgy válassz szállodát, hogy ott, vagy a közelében legyen búvár klub. Egyéb iránt a sznorizásra legalkalmasabb környéket és a fórumozók által is ajánlott (magyar) búvár centrumot az előző hozzászólásokban megtalálod. 

Előzmény: jdávid93 (25031)
jdávid93 Creative Commons License 2017.02.23 0 0 25031

Sziasztok! Sok jó, hasznos információt lehet találni itt, viszont arról nem találtam kérdést és említést, hogy sznorizáshoz lehet minden hotelnél kapni felszerelést?

Nyalóka0225 Creative Commons License 2017.02.18 -1 0 25030

Sziasztok Fórumozók, Sharm el seikhben megyünk, és megszeretnénk nézni Kairót,  azt kérdezném, hogy van valaki magyar v. magyarul beszélő aki megmutatná a várost?(idegen vezetne)

Kathy8 Creative Commons License 2017.02.17 0 0 25029

Ajánlom figyelmedbe az FB csopit ,ott van infó erről a hotelről többek volta most ott.

Előzmény: Varró Anita (25028)
Varró Anita Creative Commons License 2017.02.17 0 0 25028

Szia mindenkinek.... mi idén mennénk aug-29.én Sharmra A Sharm resortot,néztük ki célul.... ha valaki járt már itt,vagy fog utazni.....irjon. Elöre is köszönöm!!! A negativ,és a pozitiv vélemények is érdekelnek. Amugy mi most januárba voltunk Hurghadán...a Sunwingbe.....szuper volt ott is. Ha valaki megy oda ....szivessen segitek. :)

briggg Creative Commons License 2017.02.17 0 0 25027

Szia! Valóban, ez Hurghada...annyit nézelődtem már, hogy a végére én is belekeveredtem :D Nagyon megtetszett ez a hely....de az élővilág miatt Sharm marad! :) 

Előzmény: taxi.sharm (25026)
taxi.sharm Creative Commons License 2017.02.17 0 0 25026

Szia brigg,

Nem ismerős ez a hotel név Sharm El Sheikh-en. Nem Hurghadán van? Persze szoktak változtatni a hotel neveken (ha befektető csoportok vesznek át/meg hoteleket). Van közelebbi információd, hogy Sharmon belül melyik városrészen van: Hadaba, Naamabay, Shark's Bay vagy Nabq?

üdv,
Szilvi

Előzmény: briggg (25019)
taxi.sharm Creative Commons License 2017.02.17 0 1 25025

Szia Adresz8O,

Ha tavaly kérdezted volna, hogy mennyire van teltház júliusban, akkor azt mondtam volna, hogy ráér foglalni, csak év végére kezdte picit "összeszedni magát" Sharm, de ez már a múlt :) úgy látom, hogy most sokkal nagyobb a kereslet erre az évre, több utazási iroda, utazásközvetítő is akciózik és ajánlja Sharmot. 
Alapvetően július-augusztusban vannak többen, az iskola végeztével érkeznek inkább a családos nyaralók (mondjuk ez nem jellemző az oroszokra és az északi népekre, mert a svédek, hollandok, angolok, grúzok stb.) inkább jönnek novembertől, nekik onnan kezdődik a főszezon).
Ebben talán a tapasztalt Sharmra utazók tudnak segíteni, hogy mennyire érdemes kivárni az árakkal, idővel.

Előzmény: adresz80 (25012)
briggg Creative Commons License 2017.02.17 0 0 25024

Persze tudom, csak annyit olvastam már itt erről a részről, hogy nagyon megnézném. :D Szeptemberig még azért van időnk....addig olvasgatok :) Aztán, még biztos fogok tőletek kérdezni! :D Köszi a válaszokat! :)

Előzmény: Kathy8 (25022)
adresz80 Creative Commons License 2017.02.17 0 0 25023

Szia Kathy8,

Az Anubisnál és az Invián néztem, árban egyezik mindkettő.

Köszönöm szépen a segítséged, nagyon várom a beszámolód.

Előzmény: Kathy8 (25021)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!