Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2017.09.03 0 0 170

A Balaton elég nagy... pontosabban hol keresel sólyát?

Előzmény: polly56 (169)
polly56 Creative Commons License 2017.09.03 0 0 169

Sziasztok !

A Balatonon csónakból szeretnék horgászni , mivel vásároltam egy 3,50 m -es  horgász csónakot hol van a vízparton olyan legális csónak leeresztő ahol le tudnám sólyázni a csónakot illetve kisólyázni mert ugyan nem nagy csónak de nem akarom otthagyni , mert hallottam olyant ,hogy megrongálták neki a csónakját ! Nagyon sok helyet néztem de mindenhol nádas van !

Köszönettel : N. Józsi

pacsepa Creative Commons License 2016.01.04 0 0 168

Hasonló módszerrel szoktam én is horgászni, de van a videóban elmondottakkal kapcsolatban benne egy gyakorlati probléma.

Jó dolog az 1 gr-os úszó, csak tapasztalatom szerint használhatatlan a Balatonon. A horgászati módszerre jellemző folyamatos, vagy sűrű etetés következménye, hogy a horgászat helyszínére gyűlik a környék összes snecije. Ha valaki ilyen könnyű szereléssel akar horgászni, akkor 20-30 cm-nél jobban nem fog lesüllyedni a szerelék, mert a kis gazfickók nem engedik. Jellemzően 2-5 méteres vízben úszózok, azaz ellehetetlenítenék a horgászatot. Ugyanez a problémám a nagyobb, de gyárilag súlyozott úszókkal, ezért nem használom őket. Szerintem ide nem valók, maximum kukoricázására, csontival semmiképpen. Hiába a nagyobb tömegű úszó, ha a csali a horoggal lassan süllyed.

 

Ezért én általában 3-4 gr-os szereléket használok, rendszerint hosszú, pálcaszerű úszóval. A videón látható zömök testű hosszú antennás úszókat csak nád mellett használom. Mély nyílt vízben (pl. csónakból, mólóról) a hosszú pálcaszerű úszók jobban jelzik a kapást, különösen ha gyűrű-szerű csíkok vannak rájuk festve. Ezeket sk módszerrel is szoktam szaporítani körömlakkal (családom nőtagjai szerencsére követik a csiricsáré élénk színű divatot).

A horog fölé három ólomszemet helyezek elosztva úgy, hogy a legkisebb legyen alul. Pl. ez 4 gr esetében úgy néz ki, hogy 2-1-1 gr. A legalsó 1 gr-os ólom a horogtól 12-15 cm-re van. A következő ólmok ugyanekkora távolságokra egymástól.

Ezzel a megoldással akár 3-4-5 méteres ereszték esetén is gyorsan lesüllyed a fenék környékére a csali, a csobbanástól szétugró snecik általában nem kapják el. Ugyanakkor a szerelék érzékenysége is megmarad, hiszen a 1 gr-os ólom megemelése még nem gyanús egy kisebb tenyérnyi keszegnek sem, az úszó mégis látványosan kiemelkedik. Az osztott ólom egyetlen hátránya, hogy csúnya gubancok keletkeznek időnként.

 

Az úszó rögzítésével kapcsolatban korábban én is a videón látható módszert követtem. Mostanában másképpen járok el. Csak egy ponton rögzítem a horgászboltokban kapható kapható úszóhoz szánt műanyag kapoccsal és ráhelyezett mikroméretű karabinerrel. Ezzel gyorsan tudok úszót cserélni és tapasztalatom szerint ugyanúgy jelzi a módszer a kapást.

 

Zsinórok... Viszonylag sok halat vesztettem el korábban a 0,12-0,14 mm-es átmérőjű zsinórok miatt. Az átmérő növelése a kapások számát arányosan csökkentette. Még a drága prémium minőségű zsinórok is elfáradhatnak egy délelőttös horgászat közben, ami miatt aztán relatív kis erőhatás eredményezhet szakadást. Három éve áttértem a még drágább fonott zsinórokra. Újabban nagyon jó minőségeket lehet kapni, 0,08-0,1 mm-es átmérővel. Általában kicsit csalnak velük (ahogy a hagyományos zsinóroknál is, ha egyszer utána mértek...), egy dimenzióval vastagabbak. Ha tehát 0,1-est veszek, akkor az tudom, hogy kb. a 0,12-es átmérőt jelenti. Kommersz zsinórok esetében még legalább egy mérettel felette. Ezekkel nincs problémám, a hosszú rugalmas bot miatt a zsinór rugalmatlansága kezelhető. Kicsit óvatosabban kell bevágni, ennyi. A csomózottan 3,5-4,0 kg-os (mért, nem ráírt!) szakítószilárdság bőven elegendő a 2-3 kg-os pontyok gyorsabb és biztonságos kezeléséhez is.

Előzmény: VALINT CZEMMEL BÁLINT (167)
VALINT CZEMMEL BÁLINT Creative Commons License 2015.09.28 0 0 167

becko9 Creative Commons License 2015.08.27 0 0 166

Sziasztok!

Hétvégén horgásznék a Balatonon először, Balatonakarattya, Balatonaliga térségében milyen halra számíthatok, akár süllőzni is érdemes lenne? Illetve bárhol lehet horgászni ami nem magánterület, vagy vannak arra horgászhelyek? Köszönöm, b.

BabiTak Creative Commons License 2015.04.13 0 0 165

Sziasztok!!

Balatoni horgászos steget kis vityilloval berelnenk minnel reálisabb áron!! Orulnenk ha sikerulne, Ferjemmel nagy ho- ho horgászok vagyunk, es minden álmunk a Balcsiba halat fogni!! Esetleg rendbe tartsuk, vigyázunk rá, minnel tobb erdeklodot várunk!! Elore is koszonjuk!! 

Tel;0620/2539227.

Nagyek

dorogszu Creative Commons License 2014.11.10 0 0 164

Szia! Egy szavazatot szeretnék kérni a Rakaca Team nevében amelyben tag vagyok. Holnap este 6-kor zárul és eddig nyerésre állunk. Csak számítógépről tudsz szavazni. Köszönöm! https://www.facebook.com/OnkentesKozpont/app_298678516912325

Önkéntes Központ Alapítvány (ÖKA) | Év Közösségi Kezdeményezése 2014.

Törölt nick Creative Commons License 2014.01.15 0 0 162

De még mennyire! Azóta is imádja a halakat!

Előzmény: joker01 (161)
joker01 Creative Commons License 2014.01.01 0 0 161

Gondolom az élmény megvolt :)

Előzmény: Törölt nick (159)
vetom Creative Commons License 2014.01.01 0 0 160

Az én lányom is ilyen halacskát fogott ki kicsi korában.

Törölt nick Creative Commons License 2013.09.11 0 0 159

Két és fél éves leányom elsö hala, ez elsö saját pecabotjával :-)

 

oblomovka Creative Commons License 2013.09.10 0 0 158

Sziasztok!

 

Légyszíves töltsétek ki a következő kérdőívet (csupán 12 kérdés), egy szakdolgozathoz lenne nagyon nagy segítség. Köszönöm

 

https://docs.google.com/forms/d/1-EzWcVHexXevXUzG27cMn3UvxAUiAdgw14vMmi19Txc/viewform

 

pirossapkásaranyhal Creative Commons License 2013.08.21 0 0 157

Hali!

 

Kaptam ajándékba  egy 2.9 kg pontyot,kibelezve, de feje,farka megvan! Mekkora lehetett élősúlyban?

Tshaba77 Creative Commons License 2013.05.05 0 0 156

Üdv

 

Profi dőlőbója eladó. Hossza: 5 méter. A világítás piros, kék vagy sárga.

Póstai utánvét vagy személyes átvétel megoldható.

A fenti hossztól eltérő mennyiségben is rendelhető, reszletekért kérem hívjon, vagy írjon üzenetet.

 

+36209848687

Bojakeszites@gmail.com

Törölt nick Creative Commons License 2013.04.22 0 0 155

Nem, nem.

Előzmény: citys (154)
citys Creative Commons License 2013.04.18 0 0 154

szevasztok horgászok..

az lenne a kérdésem, hogy van e bajusz nélküli ponty..

továbbá az, hogy ,,keserü foga,, csak a pontynak van?

köszönettel..

sanya711 Creative Commons License 2013.04.11 0 0 153
Zsolesz720 Creative Commons License 2013.03.29 0 0 152

EGYEDÜLÁLLÓ FOLYAMI TENGERI HORGÁSZ LEHETŐSÉG!


2013 Májusában vitorlásommal végighajózok a Balatontól Sió Csatorna, Duna, Fekete tenger, Égei tenger,Földközi tenger és végül az Adriai tenger. ezen az úton lehetóség nyílik útközben is és az este kikötések alkalmával minden nap más helyen horgászni, amennyiben szeretnél jelentkezni ne késlekedj. www.dunaihajout.hu 06703125626

hangala zigazi Creative Commons License 2013.02.21 0 0 151

Mi a véleményetek, egy PiranhaMax halradar használható Balaton mélységben?

Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Erről beszélek: http://www.trinexus.hu/termek/humminbird_piranhamax_143x-p7563

joker01 Creative Commons License 2013.01.20 0 0 150

Balaton partiak! 1 kérdés: Be van fagyva a balcsi, vagy pecázható?

 

fecskea1 Creative Commons License 2012.12.28 0 0 149

Szevasztok és BUÉK!

 

A következő kérdésem lenne, ha nem zavarom a tisztelt társaságot.

Keresek Daiwa GA2650T illetve GA4050T orsó(ka)t és főként a hozzávaló fémdobokat. ( Enyveskezű barátaink Révfülöpi kis házunk betörésénél elvitték a szerelésemet, most próbálom pótolni)

Aki esetleg eladna ilyet, kérem, jelezze nyilvános villanypintyőkémnek.

Köszi!

Előzmény: kísérletezgető (147)
kísérletezgető Creative Commons License 2012.12.11 0 0 147

Tigrismogyoró, földimandula 2013. évi vetéséhez vetőmag előjegyezhető.

/csuka56@vipmail.hu/

 

Mr.V. Creative Commons License 2012.08.16 0 0 146

szerintem hónapokban mérhető, és ennyi idő alatt a rárakódott zsírréteg is lepusztul kissé

Előzmény: pipacsmező (145)
pipacsmező Creative Commons License 2012.08.09 0 0 145

Sziasztok!

Meg tudná valaki mondani, hogy a frissen telepített balatoni pontyból mennyi idő alatt távozik a tógazdasági iszapíz-és bűz?

Köszönöm előre is, fontos lenne tudnom.

Pipacs

parasztherkules Creative Commons License 2012.08.07 0 0 144

Sziasztok! Egyik ismerősöm küldte, nekem jó ötletnek tűnik, megosztom veletek. Nekem jó tapasztalataim voltak az illetővel:

 

Pisztrang halaszat Erdelyben
 2 helyszinen (Kukulo es a Maros vagy Gorgeny vizgyujtojeben), kizarolag mucsalival (legyezo halaszat), Cach and release .
Ar: 375 euro/fo, minimum 4 szemely (kevesebb szemely eseten az Ar picivel magasabb)
Tartalmazza: 
-Szallas kulon szobakban/ Panziokban***,  4 ejszaka   (lehetoseg van Ceausescu -volt diktator -vadaszhazaban megszalni / Foglalasfuggo) -Etkezes : reggeli, estebed, es picknick napkozben-Engedelyek : 4 napra-Mucsali 25 darab  (amennyiben tullepik, lehetoseg van ujabbak vasarlasara)-Vezeto 4 napra : tobbszoros Roman bajnok, Europai 8 Helyezett  stb.

Nem tartalmazza: -Transzferek. Igeny eseten megoldhato, akar a Marosvasarhelyi Reptertol kezdodoen is.-Halaszati felszereles: minden resztvevonek salyat felszerelessel kell erkeznie, vagy a helyszinen vasarolhat. Berlesi lehetoseg is van, megkerjuk igenyet elore jelezze!
Tovabbi informaciokat a kovetkezo elerhetosegeken lehet kerni:
tel: +40 744 660 119email: office@transylvania-adventures.roTerebesi Robert
Az ajanlat Szeptember 15 -ig ervenyes, uttana bizonyos patakokon tilalom lep ervenybe, a program valtozik! 
Udvozlettel,


Terebesi Robert
office@transylvania-adventures.ro
Tel: +40 0744 660 119

Törölt nick Creative Commons License 2011.11.25 0 0 143

Ezt én is megjegyzem, még kellhet.

Bár én főleg szép időben horgászom...

Előzmény: fecskea1 (142)
fecskea1 Creative Commons License 2011.11.23 0 0 142

Nem tudom, régebben én ott télen is fogtam csalihalat

Előzmény: Törölt nick (141)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.23 0 0 141

A télennel gondolom az a baj, hogy befagy :-)

Előzmény: fecskea1 (140)
fecskea1 Creative Commons License 2011.11.22 0 0 140

Szevasz(tok)!

 

Úgy tudom, hogy az alsóőrsi vitorláskikötőben télen-nyáron van csakihal

Előzmény: bakibaby (135)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.21 0 0 139

Fogni kell, vagy azt sem lehet ?

Hévizi árok?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!