Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2002.08.01 0 0 2
Hoppá, ezt nem értem. A szülészed alatt a szülészorvosodat érted? Ő adott beutalót, és ennek ellenére nem akarják megcsinálni?
Előzmény: Szunya (1)
Szunya Creative Commons License 2002.08.01 0 0 1
Szia Szipolyka, köszönöm a kedvességedet.
A gubanc ott van, hogy a szülészem támogatja, hogy a lepényből vegyenek mintát (a 12. héten, tehát az AFP előtt vagyok még), a genetikai szakrendelés közölte, hogy nem indokolt...
A vetélési kockázatról tudok, nem holmi szeszély miatt kérek korai vizsgálatot...

Csakhogy nálam áll a zászló a korai menopausára, ergo nincs túl sok időm "kísérletezgetni", hogy egy egészséges babát hozzunk össze...

A magzatvíz vizsgálat a 18-20. hét környékén végezhető csak el, és lehet, hogy nagyon önző dolog, de szeretném minnél hamarabb megtudni, hogy vállalható e ez a baba...

Előzmény: Törölt nick (0)
Törölt nick Creative Commons License 2002.08.01 0 0 0
Háááát...
Egyrészről, mivel a Te babádról van szó, kéne, hogy legalább megbeszélhesd az orvosoddal, miért is szeretnéd az adott vizsgálatot. Lehet, hogy a végén lebeszél róla, de a kommunikáció az orvos-páciens között fontos. Ha nincs bizalom, hogy szül az ember? Keservesen.
Másrészről... Az orvosod szemében Te egy eset vagy a sokból, és ő számokat lát meg tényeket, a Te érzelmeiddel (aggodalom) és esetleg rossz irányban kinagyított ismereteiddel szemben. Márpedig ha ő (például) azt látja, hogy a nyakiredő-mérés tökéletes eredményt mutatott, az ultrahang és AFP úgyszintén, emiatt a Down-kór valószínűsége mondjuk 0,1%, a kromoszómavizsgálat miatt bekövetkező vetélésé pedig 1%, akkor talán jogosan mondja azt, hogy nem végzi el.
Más kérdés, hogy ezt elmagyarázhatná.
Én elmennék egy olyan orvoshoz, aki hajlandó megbeszélni, nemcsak kijelenteni.
Előzmény: Szunya (-)
Szunya Creative Commons License 2002.08.01 0 0 topiknyitó
A kérdésem az, hogy joga van-e a kórháznak helyettem eldönteni, hogy az általam kért kromoszóma vizsgálat indolkolt v. sem? 34 évesen vagyok már olyan felnőtt, hogy nem passzióból akarok egy nem veszélytelen vizsgálatot elvégeztetni... Az említett kórház a Schöpf-Merei, és jelenleg nagyon mélyre süllyedtek a szememben...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!